Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasPaslaugos gyventojamsStraipsniaiSveikata ir grožisVerslas

dantysTai viena iš baisiausių odontologinių procedūrų, kokios egzistuoja, ir blogiausia tai, jog nėra užtikrinto būdo, kaip jos išvengti. Prižiūrėti savo dantis galime tobulai – valyti ryte, dieną ir vakare, skalauti, naudoti dantų siūlą, tačiau šios priemonės apsaugos dantų higieną, o ne jų struktūrą. Kartais tiesiog nutinka taip, jog dantys, esantys pačioje dantų eilės pabaigoje, arčiausiai gerklės, ima ir suauga ne taip, kaip turėtų. To priežastis paprasta – protiniai dantys dygsta vėliausiai, dažniausiai tada, kai kiti dantys, ir netgi visas žandikaulis, pilnai susiformavę. Dėl to protiniams dantims trūksta vietos, jie ima augti kreivai, kartais netgi įauga į kitų dantų „teritoriją“ ar šaknimis prasimuša pro dantenas. Tai gali kenkti žandikaulio struktūrai, išstumti iš vėžių kitus dantis ar netgi sukelti rimtą infekciją, todėl visada yra rekomenduojama protinius dantis šalinti nedelsiant.

Tačiau daug žmonių delsia dėl vienintėlės priežasties – baimės. Odontologo kėdė ir taip gana baisi vieta, netgi kai atliekamos visiškai neskausmingos ir nebaisios profilaktinės procedūros, o ką jau kalbėti apie tokią, kurią prognozuodamas raukiasi net pats odontologas: „Ką gi… Bijau, kad teks šalinti.“ Viena odontologijos klinika Vilniuje teigia, jog protinio danties traukimas niekuo nesiskirtų nuo kitų dantų, tačiau nedėkinga jo pozicija burnoje, kuri ir sukelia didžiausių keblumų. „Nėra atspirties taško.“ Traukiant protinį dantį nėra kito būdo, kaip tik jį skelti ir gramdyti iš dantenos. Jei atvejis labai sudėtingas, kartais tenka skelti visą žandikaulį.

Gera žinia ta, kad šiais laikais viso to skausmo beveik nejusite. Protinio danties traukimas prilyginamas lengvai operacijai, todėl, jei pageidausite, jums bus suteikta anestezija. Nemalonus maudimas jausis kelias dienas, tačiau be viso to jausitės it po sapno. Jei vis dėlto atsisakysite „migdymo“, jums bus suteiktas ypač stiprus šaldymas, dėl kurio maksimaliai sumažės viso veido ir burnos jautrumas. Operacijos metu būsite sąmoningas, viską girdėsite, tačiau skausmo nesijaus, nebent šioks toks spausimas vietose, kur odontologas atlieka savo darbą. Tad nebijokite – šių laikų medicina rūpinasi, kad skausmo kęsti jums nereikėtų.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts