Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasStudijos

Lietuviai UK vis dažniau susimąsto apie galimybę studijuoti vietos universitetuose

Lietuviai UK (Jungtinė Karalystė) sudaro didžiąją dalį emigravusių tautiečių. Kažin ar kam tai naujiena. Pastaruoju metu itin dažnai girdima tema – dėl mūsų tautiečių pasirenkamų studijų Anglijoje. Čia, kur įsikūręs žymusis Londonas ir jame esanti ekonomikos ir politikos mokslų mokykla (angl. London School of Economics and Political Science, LSE) – vienas žymiausių pasaulio universitetų ekonomikos, socialinių mokslų srityse, vilioja savo srities specialistus. Populiariausių bakalauro studijų Anglijoje, Šiaurės Airijoje ir Velse trukmė – treji metai. Kai kurios studijos gali būti metais pratęstos, kad studentai turėtų galimybę atlikti praktiką. Yra ir daugiau studijų programų, tad neretai dėl trumpesnės studijų trukmės ar tarptautinio diplomo pripažinimo darbuotis išvykę lietuviai Anglijoje, Viljamo Šekspyro tėvynėje, ima vis dažniau svarstyti apie studijas tenai, nes vietoje įgytas diplomas yra vertinamas ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.

Anglija – valstybė, kur valstybinė – anglų kalba, todėl, kad galėtumėte čia studijuoti, turite puikiai mokėti vietinę kalbą. Teks išlaikyti PTE (PEARSON TEST OF ENGLISH), IELTS (International English Language Testing System ) ar CAE (Certificate in Advanced English) egzaminą. Kurio tipo egzaminas Jums bus reikalingas – nurodys mokykla, kur ketinate studijuoti. Stojimo paraiškas galite pateikti internetu. Tik svarbu iš anksto pasidomėti galutinėmis paraiškų priėmimo datomis, kad nepavėluotumėte.

Manau kiekvienam iškyla vienas svarbiausių klausimų – kiek man kainuos studijos? Nors anksčiau didžiąją jų dalį apmokėdavo Anglijos vyriausybė, tačiau jau nuo šių metų viskas pasikeitė  ir, deja, visą studijų kainą turi padengti pats studentas. Priklausomai nuo studijų pakopos, pasirinktos aukštosios mokyklos bei programos, studijų kainos gali skirtis. Brangiausios – klinikinės studijų programos, o pigiausios įvardinamos – menų studijų programos. Tačiau yra galimybė pasiimti paskolą visam studijų laikotarpiui, kurią grąžinti reikės tada, jei baigęs mokslus uždirbsite daugiau nei 4000 lt/mėn. Bet jei studentas į Lietuvą negrįžta, Didžiojoje Britanijoje jis turi uždirbti ne mažiau nei 6000 lt/mėn. Paskolos grąžinimo terminas yra gana ilgas – 30 metų. Ir džiugiausia, kad jei per šį laiką neuždirbsite minėtų sumų, paskola anuliuosis. Tačiau visi universitetai suteikiamą studentui išsilavinimą labai vertina ir net neabejoja, kad studento lauks puiki karjera ir atlygis.

Emigracija tikrai nėra visai neigiamas reiškinys. Emigraciją patyręs žmogus pamato pasaulio, susipažįsta su vietine kultūra, kalba, papročiais, pamato, kaip žmonės gyvena, užsidirba pinigų, mokosi, mėgaujasi gyvenimu, pramogauja, o visa tai patirti vienas paprastesnių būdų – pasirinkus studijas užsienyje. Tad lietuviai Anglijoje, ar plačiau – lietuviai UK (Jungtinėje Karalystėje) , kur didžiausia emigrantų koncentracija, vis dažniau susimąsto krimsti karčias mokslų šaknis Jungtinėje Karalystėje, kad vėliau galėtų saldžiais vaisiais mėgautis jau bet kuriame pasaulio kampelyje.

Tagged:

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts