Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiPaslaugos gyventojamsVerslas

kreditaiGreitųjų kreditų bendrovės kaip ir kitos pinigų skolinimo įmonės yra įpareigojamos laikytis tam tikrų ir svarbiausia – griežtų reikalavimų, todėl šiuo metu Lietuvoje ne kiekvienas gali gauti paskolą norimomis sąlygomis. Tai liečia ne tik, fizinius, bet ir juridinius asmenis, nes ne paslaptis – skolinasi net ir nemažas apyvartas darančios bendrovės. Verta pabrėžti, jog paskolos dažniausiai yra suteikiamos eiliniams Lietuvos piliečiams, tačiau tai nekeičia fakto, jog skolinimosi galimybės yra ribojamos ir tam tikrų mūsų šalyje galiojančių teisės aktų. Būtent  įstatymai įpareigoja kreditorius adekvačiai ir sąžiningai vertinti klientų finansinę būklę, o jeigu ji pasižymi tam tikrais reikalavimų neatitikimais, tai ir paskola negali būti suteikiama. Kas šiuo metu turi teisę gauti paskolą?

Kalbant apie Lietuvoje veikiančias kreditų bendroves, tai verta pabrėžti, jog jų viena pagrindinių nuostatų yra ta, jog besiskolinantis asmuo turi būti Lietuvos Respublikos pilietis. Tai reiškia, jog užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai nelabai turi galimybės skolintis. Žinoma, neretai dėl tam tikrų nesusipratimų paskolos yra suteikiamos ir jiems, nes dažnai pasitaiko atvejų, jog per klaidą ir aplaidų informacijos tikrinimą, kreditoriai nemato, jog asmenys yra pakeitę savo gyvenamąją vietą. Be abejo jeigu asmuo dažnai keliauja darbo reikalais į užsienį, tai faktas, jog jo registruotas gyvenamasis adresas yra Lietuvoje, todėl tai neturėtų sudaryti keblumų bandant skolintis iš minėtų kredito bendrovių. Verta pabrėžti, jog yra ne vienas paskolos teikėjas Lietuvoje, kuris pinigus skolina ir kitų šalių gyventojams. Tokiais atvejais, stambiausi šios rinkos dalyviai būna įsteigę filialus kitose šalyse, todėl tai jiems nesukelia jokių kliūčių skolinti ir kitų šalių piliečiams.

Vienas pagrindinių skolinimo aspektų – kreditą gauti gali tik pilnamečiai asmenys. Tai reiškia, jog kaip ir kitos paslaugos, kreditai yra suteikiami analogiška tvarka – jeigu asmuo dar nėra sulaukęs 18 metų, tai jis negali sudarinėti jokių paskolos, lizingo ar kitų sutarčių. Kiekviena kredito bendrovė akcentuoja šį amžiaus kriterijų, tad bandyti gauti paskolą nepilnamečiui paprasčiausiai nėra prasmės – kredito teikėjai vis tiek patikrins visą informaciją, todėl vargiai kas nors imsis skolinti pinigus prisiimdami tokią riziką dėl teisės aktų pažeidinėjimo. Trumpai tariant, šis amžiaus ribojimas galioja ne tik paskolų rinkoje, bet ir kitose srityse.

Taip pat ne ką mažiau svarbus kriterijus – kreditas suteikiamas tik veiksniems asmenims. Jokia paskolas teikianti bendrovė negali skolinti pinigų asmeniui, jeigu teismas yra pripažinęs jį neveiksniu. Paprasčiausiai, tokie žmonės negali atsakyti už savo veiksmus, o skolos negražinimo atveju, skolų išieškojimo procesas tampa dar sudėtingesnis, nes yra pažeidžiami Lietuvoje galiojantys įstatymai. Asmens veiksnumas yra tikrinamas specialiose duomenų bazėse, tad kalbant apskritai, kreditoriai, tikrai neskolins pinigų šiai asmenų kategorijai.

Kredito gavėjų vertinimo kriterijų yra kur kas daugiau, tačiau šie išvardinti aspektai turėtų būti aktualiausi kiekvienam, nes tik juos apžvelgę, galite suprasti ar verta bandyti gaišti laiką dėl paskolos gavimo.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts