Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

dantų protezavimasMedicina nuolat tobulėja, tačiau net ir šiandien, kai yra sukurtos pažangiausius technologijos, specialistai neturi galimybės pacientams atauginti prarastus dantis. Tiesa, vis dažniau pasigirsta nuomonė, kad žmogus evoliucionuos taip, kad jo organizmas sugebės savarankiškai išauginti sukirmijusius ar išmuštus dantis. Visgi, tai tolima ateitis, o šiandien žmonės, kurie vienokiu ar kitokiu būdu neteko dantų, jaučia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą: sumažėja pasitikėjimas savimi, nebelieka socialinio gyvenimo. Tad, negalėjimas plačiai šypsotis gali tapti depresinių susirgimų priežastimi. Tačiau išeitis visada yra. Dantų protezavimas gali atkurti trūkstamus dantis arba net visas jų eiles.

Tiesa, daugeliui vien žodis „protezavimas“ kelia nemalonias emocijas, dažnai asocijuojasi su skausmu, nemaloniu šlifavimu bei gręžimu. Visgi, technologijos pažengė tiek, kad šiandien ši procedūra nesukelia skausmo ar diskomforto.

Kokie būna dantų protezai?

Dantų protezavime naudojami trys pagrindiniai protezų tipai: fiksuoti protezai, kurie yra „priklijuojami“ prie likusių dantų fragmentų, jie puikiai atrodo, savo išvaizda nesiskiria nuo natūralaus danties ir didina kramtymo efektyvumą, išimami daliniai protezai – dažniausiai skiriami žmonėms, kurie yra netekę dalies dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje. Tiesa, išimami daliniai protezai turi vieną minusą – jie nėra tokie stabilūs kaip fiksuoti dantų protezai, todėl žandikaulis greičiau dyla. Ir galiausiai, išimami pilni protezai, kurių paskirtis pakeisti visus dantis.

Svarbu žinoti ir tai, kad dantų protezus galima tvirtinti ir ant implantų. Šios procedūros metu atliekami nedideli gleivinės pjūviai bei atkeliamas antkaulio popas, kuris fiksuojamas medicininiais siūlais. Vėliau paruošiamas specialus guolis, į kurį įvedamas danties implantas bei užsukama apsauginė galvutė. Po procedūros pažeista gleivinė susiuvama siūlais, kuriuos specialistas pašalina maždaug po 10 dienų, o pats danties implantas paliekamas keliems mėnesiams, per kuriuos jis įauga į žandikaulį. Po kelių mėnesių implanto galvutė pakeičiama specialiu gleivinės formuotoju, prie kurio ir bus tvirtinamas danties vainikėlis.

Taip, ši procedūra trunka pakankamai ilgai ir atrodo labai skausminga, tačiau specialistai taiko nejautrą, todėl procedūros metu skausmas ar nemalonūs pojūčiai nėra jaučiami.

Kiek kainuoja dantų protezavimas?

Visgi, gal tikslingiau būtų iš pradžių kelti klausimą ar būtinas dantų protezavimas, kaina jau visai kita kalba. Taip, dantų protezavimas būtinas. Visų pirma, žmogus praradęs dalį dantų arba visus dantis susiduria su suprastėjusia kramtymo ir virškinimo funkcija bei parafunkciniais sutrikimais, neaiškia kalba, o vėliau gali prireikti net ir sinuso pakėlimo operacijos, kuri nėra nei maloni, nei pigi.

Dantų protezavimo kaina priklauso nuo klinikos ir specialisto. Tarkim dantų protezavimas Vilniuje brangesnis nei kituose miestuose, tačiau reikia įvertinti ir tai, kad į kainą yra išskaičiuotas ir specialisto darbas, patirtis bei nuoseklus paciento būklės sekimas, po to kai buvo atliktas dantų protezavimas. Vilnius šioje srityje, reikia pripažinti, išties labai pažengęs. Tad, ir kaina sostinėje gali svyruoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių, tačiau reikia atminti, kad kokybiški dantų protezai gali tarnauji kelias dešimtis metų arba net dar ilgiau.

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts