Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Prekyba

puodeliai

Visi kalbame apie globalinį atšilimą ir jaučiame, kad esame vos penkios minutės iki katastrofos, tačiau dažnai nesiteikiame pakeisti nė menkiausių įpročių, kurie galėtų stipriai prisidėti prie taršos mažinimo. Puikus pavyzdys – vienkartiniai puodeliai. Nors tapome sąmoningesni ir keliaudami į gamtą ar vaikų gimtadienio šventėse jau nebenaudojame iš plastiko pagamintų vienkartinių indų, turime kitą blogą įprotį – gerti kavą išsinešti. Juk ne paslaptis, kad kava pilama į vienkartinius puodelius, kurie yra pagaminti iš plastiko arba popieriaus su plastiko priemaišomis, kurios nesuyra daug metų. O ar kada nors pagalvojote, kokią grėsmę toks „nekaltas“ kavos atsigėrimas kainuoja aplinkai?

Skaičiai rodo, kad vien Jungtinėje Karalystėje per metus sunaudojama 2,5 mlrd. vienkartinių puodelių, o Lietuvoje statistinis biuro darbuotojas per metus sunaudoja vidutiniškai ~500 puodelių. Deja, vos 1 % šių puodelių gali būti iš tiesų perdirbti. Kaip spręsti problemą?

Didelė galia – verslas

Natūralu, kad norint pakeisti žmonių įpročius labai svarbus sąmoningumas. Dar svarbesnis – bendrystės jausmas, kuris skatina sekti geruoju pavyzdžiu. Todėl pirmieji galintys padaryti didelę įtaką pasaulyje – verslai. Kai kurios didelės kompanijos imasi iniciatyvos ir jų biuruose uždrausti vienkartiniai puodeliai bei jų naudojimas. Kadangi didelė dalis vienkartinių puodelių yra sunaudojama būtent įmonėse, jei visos jos nuspręstų priimti tokį draudimą, galėtume tikėtis ženklaus plastiko naudojimo ir gamtos taršos sumažėjimo.

Žmonių įpročiai

Taip pat be galo svarbu ir patiems žmonėms įsisavinti šią problemą ir nepagailėti savo laiko pakeisti tokį nedidelį, tačiau tokią įtaką turintį įprotį. Juolab, kad vienkartiniai puodeliai šiandien turi tiek šaunių alternatyvų, kurios gali padėti. Tai daugkartinio naudojimo ekologiški puodeliai, kurie yra 100 % draugiški aplinkai. Pavyzdžiui, kai kurios kompanijos gamina daugkartinius puodelius iš stiklo, kitos pasitelkia kūrybiškesnius ir aplinkai dar draugiškesnius sprendimus, tokius kaip daugkartiniai puodeliai iš jau panaudotų popierinių puodelių, ryžių lukštų ar kanapių pluošto. Pastarieji ne tik mažina išteklių naudojimą, bet ir natūraliai suyra žemėje ir tampa trąšomis, todėl jų nauda yra dviguba.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts