Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Paslaugos gyventojamsVerslas

Saulės elektrinės ženkliai sumažina sąskaitas už elektrą

Saulės elektrinės gyventojams kelis kartus sumažina sąskaitas už elektrą, taip pat jos prisideda prie aplinkos tausojimo ir mažina CO2 išmetamų dujų kiekį. Jau 2021 metų balandžio mėnesį galima teikti paraiškas kompensacijoms, norint įsirengti ar nusipirkti saulės jėgainę. Parama siekia apie 30 % jėgainės kainos.

Plungiškis, įsirengęs elektrinę, už elektrą mokėjo ženkliai mažiau

Plungės gyventojas 2020 metų kovo mėnesį įsirengė saulės elektrinę ant nuosavo ūkinio pastato stogo. Vos pradėjus jai veikti, jau nuo kovo mėnesio plungiškiui sumažėjo elektros sąskaitos ir vietoje įprastų 30 eurų, mokėjo vos 4 eurus. Jis sako, jog padarė gerą investiciją, užuot padėjęs pinigus į banką, jau dabar gali džiaugtis sutaupantis elektrai.

Gyventojas už saulės elektrinę turėjo mokėti 10 000 eurų, tačiau 3 230 eurų paramą gavo iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), todėl jėgainė kainavo 6770 eurų.

Saulės elektrinės gali padėti pasiekti pastatų A++ energinio naudingumo klasę

Pradėjus pastatus statyti nuo 2021 metų sausio 1 dienos, jie turi atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Tai reiškia, jog tokie statiniai beveik nenaudoja energijos, sunaudojamas kiekis yra labai mažas. A++ energiniam naudingumui pasiekti reikia įdiegti atsinaujinančius energijos šaltinius. Tokie šaltiniai yra saulės elektrinės, vėjo elektrinės, biokuras, biodujos, geoterminiai, hidroterminiai ištekliai, hidroenergija.

Žinoma, vien įdiegus pastatuose atsinaujinančius energijos išteklius, dar nereiškia, kad namas atitiks A++ kategoriją. Jeigu bus naudojama saulės elektrinių gaminamą energiją, daugiau negu 50 % energijos pastate turės būti iš šių elektrinių. Kiti statinio reikalavimai – tai geresnės atitvarų, pertvarų, tarpaukštinių perdangų šiluminės savybės.

Saulės elektrinės gali būti nutolusios, taigi, norint pasiekti A++ energinio naudingumo klasę nebūtina įrenginėti elektrinių ant stogų, jas galima įsigyti saulės parkuose. Taip būtų sutaupomas laikas ir energija jėgainės įrengimui. Parkuose gaminama elektra pervedama į tinklus, o iš tinklų ji atsiimama norimoje vietoje – numatytame pastate.

Reikėtų paskubėti ir pateikti prašymus iki 2021 metų balandžio 30 dienos, norint dar šiais metais gauti paramą saulės elektrinėms. 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts