Kelionės

Kur išsinuomoti baidares, kad nevargintų jokie rūpesčiai?

kur issinuomoti baidaresSvarbiausias darbas vasaros metu – gerai praleisti laiką, mėgautis saulės šiluma, vandens gaivumu ir natūralios gamtos dovanomis. Jei galvojate apie nuotaikingas pramogas, tačiau nežinote, kur issinuomoti baidares, siūlome perskaityti šį straipsnį – patarsime, kaip pasirinkti baidarių nuomotoją, teisingai susiplanuoti kelionės maršrutą ir apgalvoti kelioninį bagažą, kad išvykos metu nevargintų jokie rūpesčiai ar pašaliniai klausimai.

Nuo ko pradėti?

Planuojant atostogas ar savaitgalio išvyką, visų pirma reikia nuspręsti, kur ir kokiu upės keliu plauksite. Šiuo atveju yra dvi galimybės. Vieni keliautojai renkasi maršrutą (arba regioną), kuriuo norėtų plaukti, tuomet – ieško baidarių nuomotojo. Kiti elgiasi atvirkščiai – visų pirma susiranda jų lūkesčius atitinkančius nuomotojus, tuomet renkasi iš galimų maršrutų pasiūlos. Mes rekomenduojame laikytis pastarojo principo. Ypač tuomet, jei niekuomet anksčiau neplaukėte baidarėmis arba jūsų patirtis – minimali, t. y. tuomet, jei dar nespėjote išbandyti daugelio Lietuvos upių.

Rinkdamiesi baidarių nuomotojus, įvertinkite ne tik maršrutų pasiūlą, bet ir nuomojamų baidarių kokybę. Nors kokybiškos baidarės gali kainuoti daugiau, jūs galėsite mėgautis visais plaukimo malonumais – tokios baidarės yra lengviau valdomos, tvirtesnės konstrukcijos, manevringos ir nesunkios, todėl ir pats plaukimas taps sklandesnis ir įsimintinesnis. Pasikalbėkite bent su keliais baidarių nuomotojais ir pasidomėkite jų sąlygomis, pvz., ar teikiamas baidarių atvežimas / paėmimas, ar nuomotojas gali rekomenduoti vietą nakvynei, o gal siūlo privačią stovyklavietę ar pirtį? Būtina įvertinti ir gebėjimą bendrauti, palaikyti pokalbį. Rinkitės verslininkus, kurie atsako į jūsų klausimus ir siekia realizuoti individualius jūsų poreikius.

Kitas žingsnis – išsirinkti jūsų ir jūsų kelionės draugų poreikius atitinkantį plaukimo maršrutą. Šiuo atveju galite pasitarti su baidarių nuomotojais arba pasiskaityti atsiliepimus internetinėje erdvėje. Jei esate pradedantieji, siūlome vengti itin vingiuotų ir sudėtingų maršrutų, kurie pareikalaus daug fizinių jėgų ir ištvermės. Ir priešingai, jei plaukiate su jauna ir energinga kompanija, ramus plaukimas tiesia upe jums gali pasirodyti nuobodus ir nepatrauklus.

Planuokite bagažą

Kad kelionė būtų maloni ir nekeltų rūpesčių, iš anksto sudarykite būtinų kelionės daiktų sąrašą. Nepamirškite pasiimti atsarginių drabužių komplekto (šis turėtų būti supakuotas taip, kad būtų apsaugotas nuo drėgmės), priemonių nuo saulės ar vabzdžių. Su savimi turėkite ir pirmosios pagalbos rinkinį, peilį bei virvę. Pasiimkite geriamo vandens (rinkitės plastikinius butelius) ir lėtai gendančių maisto produktų.