Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

zindyve

Prieš duodamos krūtį palaikykite, kol kūdikis plačiai prasižios. Tas laukimas gali trukti 1min. Kai kūdikis plačiai pražioja burnytę, reikia greitu ir švelniu judesiu priartinti kūdikį prie  krūties. Keli teisingo apžiojimo požymiai:

  • Vaikučio smakriukas liečia krūtį.
  • Apatinė lūpa išsitvertusi.
  • Apžiota kuo daugiau apatinio laukelio.

Labai svarbu, kad žindanti mama būtų atsipalaidavusi. Todėl kiekviena turi susirasti jai patogią žindymo padėtį. Jei  įsitaisysite nepatogiai, žindydama labai greitai pavargsite. Todėl svarbu patogiai įsitaisyti iškart prieš pradedant žindyti. Žindydamos nesistenkite atitraukti krūties nuo kūdikio nosytės- vaikutis, įsirėmęs į mamos krūtį tikrai neuždus, nes gali kvėpuoti per šnervių šonus. Jei žindant skauda, reikia atitraukti kūdikį  nuo krūties, nes skausmas ir žindymas yra nesuderinami. Jei skauda, vadinasi, vaikutis blogai paėmė krūtį ir reikia paduoti iš naujo. Atitraukti kūdikio nuo krūties negalima staigiai traukiant krūtį iš burnytės, taip sužeisite spenelius. Paprasčiausias būdas- mažąjį pirštelį įkišti kūdikiui į burnytę arba spustelėti smakriuką- tada vaikutis išsižios ir atlaisvins spenelį. Jei norite ištraukti krūtį negalima užimti kūdikio nosytės- o taip daro dauguma  mamų.

Kaip vaikučiui pavalgius, jam padėti atsirūgti?

Vaikučiui pavalgius reikia jam padėti atsirūgti. Paprastai vaikutis atsirūgsta per 10-15 minučių, ilgiau laukti ir laikyti statmenai nebūtina. Galima paguldyti ant šono, po kurio laiko vaikutis atsirūgs. Neatsirūgusio vaikučio negalima guldyti ant nugaros, o jei norite, kad atsirūgtų greičiau, galima pasidėti vaikutį ant peties ir pamasažuoti.

Nėščiųjų mokykla

Neščiųjų mokykla reikalinga neščiosioms, kurioje sutekiamos žinios reikalingos gerai moters ir vyro psichinei bei fizinei sveikatai palaikyti, o neštumo, gimdymo ir pogimdyviniu laikotarpiu, užtikrinti sveiką naujagimio  gyvenimo pradžią.

Mokymai nėščiosioms

Paskaitos metu nėščioji parengiama gimdymui ir pogimdyviniam periodui. Mokymai iliustruojami vaizdinė medžiaga, atsakoma į visus iškilusius klausimus. Būsimoms gymdyvėms parodomi kambariai, pogimgyminės palatos, supažindinama su aplinka, kurioje atkeliaus į šį pasalį jų mažylis. Nėščiosioms išaiškinama visa veiksmų eiga, jai atvykus gimdyti: kada ji guldoma į gimdymo kambarį, kiek laiko po  gimdymo jame lieka, kada perkeliama į pogimgyminę palatą.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts