Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Paslaugos versluiVerslas

buhalterinės paslaugosŽenklas „=“ buhalteriams puikiai pažįstamas. Juk buhalterinės paslaugos paremtos matematika. Net jei norime prie 2 pridėti 2, gautas rezultatas rašomas kartu su ženklu „=“. Tačiau šių dviejų brūkšnelių reikšmė ne vien tokia. Bandome išvesti formulę, jog geras buhalteris = geras vadybininkas. „Lygu“ ne tik matematikoje, bet ir kalbant apie profesijas.

Buhalterinės paslaugos – vertė verslui

Bet kokiam verslui svarbi buhalterija. Juk reikia mokėti mokesčius, o pirmiausia jie turi būti apskaičiuojami. Tai ne visada paprasta. Kodėl? Pabandykite išspręsti tokį uždavinį ir suprasite: išrašėte 95 eurų sąskaitą klientui, bet šis sumokėjo 100 eurų; sąnaudos – 31 euras; darbui naudojamas ir kompiuteris, kurio nusidėvėjimas taip pat susijęs su sąnaudomis. Koks realus pelnas? Ar reikia mokėti mokesčius nuo 95, ar nuo 100 eurų? Kokiai išlaidų sričiai priskirti kompiuterio įsigijimą? Ir ar tai apskritai įmanoma? Ir čia ne visi klausimai, kuriuos buhalterinės paslaugos apima.

Buhalteriai kuria vertę verslui. Pirmiausia todėl, kad jūs galite vykdyti veiklą konstruktyviai ir nesiblaškyti. Jums nereikia pusės darbo laiko skirti buhalterijai, nes tai šios srities specialistų uždavinys. O kai susikoncentruojate į pirminius darbus, tai ir verslo vertę auginate greičiau, efektyviau.

Buhalterinės apskaitos paslaugos, kaip galite suprasti iš prieš tai pateikto pavyzdžio, apima sudėtingus klausimus. Bet sąskaitos, pelnas ir sąnaudos – ne viskas, kuo užsiima šios srities specialistai. Norėdami patenkinti klientų poreikius, jie bando aprėpti daugiau paslaugų. Ne tik buhalterinė apskaita ar darbo užmokestis, bet ir vadyba patenka į buhalterių interesų ir veiklos sritį.

Buhalteris, vadybininkas ir komunikacijos specialistas

Kaip rašėme pradžioje, lygybės ženklas – ne vien matematiniai veiksmai. „=“ taip pat reprezentuoja, kad geras buhalteris = geras vadybininkas. Ir ne tik. Jis taip pat ir komunikacijos specialistas.

Jeigu nusprendžiama teikti buhalterines paslaugas ir ieškoma darbo, tai komunikacijos reikšmė pastebima kuriant CV. Pernelyg ilgas, informacijos gausus dokumentas gali pasirodyti nuobodus ir darbdavys į jį neįsigilins. Itin trumpas, skurdus CV irgi gali neatkreipti dėmesio. Arba atkreips, bet lapas bus padedamas į šalį. Apie tai, kad teikiamos buhalterinės paslaugos, ir kokia yra patirtis, turėtų pranešti „pasvertas“ CV. O kaip tai padaryti? Kaip specialistas turėtų pateikti savo patirtį ir sugebėjimus? Aiškėja, kad geras buhalteris – ne tik skaičių meistras, bet ir komunikacijos specialistas.

Komunikacijos svarba nemaža ir darbo pokalbio metu. Jei nusiųstas CV darbdavį sudomino ir esate kviečiamas į darbo pokalbį, jame negalite tylėti. Bet kažin ar verta labai daug plepėti? Ir apskritai kokios frazės tinkamos, o kokias reikėtų praleisti?

Ką gi, buhalterijos apibrėžimas platesnis, nei atrodo iš pažiūros. Buhalterinės paslaugos – kartu ir komunikacija.

O kada reikšmę įgauna vadyba? Šį terminą galima suprasti kaip valdymą, reikalų tvarkymą, veiklos organizavimą, suderinimą. Tiek įsidarbinus konkrečioje darbovietėje, tiek vykdant veiklą kaip laisvai samdomam specialistui, vadybos įgūdžiai praverčia. Tai galioja ypač pastaruoju atveju. Reikia „išlaviruoti“ tarp skirtingų užsakymų, valdyti laiką ir siekti aukštos kokybės.

Talentas ar įdirbis?

Pasirodo, kad buhalterinės paslaugos ne tik kuria vertę, bet ir atitinka apibrėžimą „plataus profilio“. O kas lemia sklandumą ir sėkmę? Kas turi daugiau įtakos – talentas ar patirtis? Dažnai mėginama atskirti šiuos du dalykus, bet juk geriausią rezultatą pavyksta išgauti, kai esama savo srity ir nuoširdžiai dirbama.

Talentas bet kuriuo atveju padeda sužibėti. Vienam žmogui perprasti matematiką ar užsienio kalbą trunka ilgiau, o štai kitas neilgai trukus puikiai išsprendžia uždavinius ir gali susišnekėti angliškai ar prancūziškai. Buhalterijos sferoje tendencijos panašios. Vienas asmuo nesunkiai įsigilina į apskaitos procesus, bet jam nelabai patinka rengti sutartis. O kitam asmeniui atvirkščiai – apskaita vargina, o parengti sutartį atrodo labai lengva.

Nuolatinis tobulėjimas

Žinote, kas dar yra svarbu be talento ir įdirbio? Kaip ir skelbia paantraštė, buhalteriams rūpi tobulėjimas. Kodėl? Nes norint išlaikyti konkurenciją negalima stovėti vietoje. Verta paminėti ir kintančius buhalterijos procesus. Juk prieš dešimt ar dvidešimt metų niekas nebūtų pagalvojęs apie tokias kompiuterines programas, kokios naudojamos dabar. Ilgametę patirtį turintys specialistai patvirtintų, kad nuo gana primityvaus darbo pereita prie modernaus. Ir visa tai reikia įsisavinti – kiekviena naujovė koreguoja veiklos ypatumus.

Buhalterinės paslaugos veikiamos ir naujų įstatymų. Juk rengiant sutartis privaloma laikytis nustatytų normų. Sutartys turi būti ne tik aiškios, bet ir juridiškai veiksmingos. Ne ką mažiau svarbi ir atlyginimų tema. Jei pakeliama minimali alga, o buhalteris to nežino ir skaičiuoja atlyginimus kaip įpratęs, tai ne tik klaidinga, bet ir atrodo juokingai.

XXI amžiaus sparta – ir buhalterijoje

Vos tik prireikia su mokesčiais susijusios konsultacijos, informacijos paieška ilgai netrunka. Buhalterines paslaugas pristatančiose svetainėse turėtumėte nesunkiai rasti kontaktų skiltį. Visuotiniais naudojimosi internetu laikais įprasta, kad lankytojams pateikiamas ne tik telefono numeris, bet ir elektroninis paštas, tad kiekvienas gali susisiekti kaip patogiau.

Dar vienas efektyvus būdas – užklausos forma. Profesionalai dažniausiai atsako neilgai trukus, bet specialiame laukelyje suformuluoti užklausą daugeliu atvejų renkamasi, kai nėra poreikio labai skubėti. Nes paskambinti pakanka mažesnių laiko sąnaudų. Tačiau užklausoje galima sklandžiau išdėlioti mintis. O ir pačiam buhalteriui tuomet patogiau struktūruotai atsakyti į klausimus ir pasiūlyti optimalų variantą.

Geras buhalteris – ir saityno žinovas?

Iš to, ką aptarėme, formuluotina mintis, jog buhalteris kartu yra ir saityno (t. y. žiniatinklio) žinovas. Tačiau nebūtinai. Prireikus interneto svetainės galima kreiptis į jų kūrimu užsiimančius asmenis. Tad bent jau šiuo požiūriu buhalteris kiek atsikvepia. Juk darbo ir taip užtektinai – nuo skaičiavimo iki vadybos, nuo teisės (sutarčių rengimas) iki komunikacijos.

Taigi…

Štai taip dienas leidžia buhalteriai. Ne tik skaičiuoja. Darbo profilis nėra labai siauras. O svarbiausia, kad buhalterinės paslaugos yra vertės kūrimas.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts