Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPaslaugos gyventojamsVerslas

Daugiabučio namo administravimas: 5 didžiausi iššūkiai

daugiabučio priežiūraDaugiabučio namo administravimas daugeliui atrodo juokų darbas. Taip yra dėl, to, kad visiems daugiabučio gyventojams administratoriaus darbas nėra matomas. Iš tikrųjų namo administravimas – rimti iššūkiai kiekvieną dieną. Kuo daugiabutis didesnis, tuo daugiau jų kyla.

  1. Švara ir tvarka. Kas būtų, jei niekas nevalytų namo kiemo, laiptinės, įėjimų į rūsį ir požeminę automobilių stovėjimo aikštelę? Po 2-3 mėnesių tai pasirodytų šiukšlių krūvomis, kurių paprastai namo gyventojai nepastebi. Daugiabučio priežiūra yra ne tik sąskaitų išrašymas, bet ir nuolatinis švaros ir tvarkos palaikymas.
  2. Avarijos ir skubūs atvejai. Šiuolaikiniai daugiabučiai karštą ir šaltą vandenį gali užsukti ne tik savo bute, bet ir laiptinėje, nes ten irgi yra išvedžioti vamzdžiai. Kartais jie trūksta, užliejamos laiptinės, žemiau esančių butų durys. O kas nutinka, kai sugenda liftas? O jei kieme esantis „šlagbaumas“ neveikia? Ką daryti su neveikiančia telefonspyne, neatsidarančiomis durimis? Kaimynai tik skėsčioja rankomis – kas tai turi tvarkyti? Čia vėl prisireikia namo administratorių pagalbos. Jų darbas – užtikrinti, kad avarijos būtų pašalintos laiku ir atliekama tam tikra prevencija – nuolatiniai patikrinimai.
  3. Kiemo priežiūra. Kaip manote, kas pakeičia suskilusią šaligatvio plytelę, surenka iš po nakties sudažytus butelius, šienauja veją, atveža smėlio į vaikų žaidimo aikštelę. Tikrai ne kaimynas iš trečio aukšto. Tai padaro daugiabučių priežiūra užsiimanti bendrovė.
  4. Namo gyventojų interesų gynimas. Kuris iš gyventojų turi eiti biurokratiniais koridoriais, kad būtų leista išplėsti stovėjimo aikštelę, pastatyti lauko treniruoklius ar net renovuoti namą? Tai vėl gi daro namo administratoriai, kurie dirba tam, kad užtikrintų visų gyventojų interesus. Net jei jie ir yra skirtingi. Namo gerovė – didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduria kiekvieno daugiabučio administracija.
  5. Reputacijos valdymas. Juk nė vienas daugiabutis nenori būti vadinamas „lindyne“, „irštva“ ir kitokiais ne itin maloniais epitetais. Daugiabučio namo administravimas apima ir tokių kalbų klausymąsi ir galimus veiksmus, kurie neleistų užsidirbti neigiamos reputacijos. Tai blogai visam rajonui, nes niekas ten neori gyventi, jei reputacija prasta. Aišku, krenta ir butų kainos, o tai reiškia, kad kai kurie savininkai gali būti netiesiogiai „įkalinti“ savuose namuose, nes dėl prastos reputacijos negalės parduoti savo turto.

Daugiabučio priežiūra užsiimantys administratoriai turi krūvas darbų, tik mes, gyventojai, juos ne visada pastebime. Aišku, jei kas ne taip, iš karto skambiname administratoriui, kuris tą dieną išklauso dar 17 kaimynų skundus ir pageidavimus. Taigi, tos sąskaitos išrašytos ne už gražias akis.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts