Kelionės

Chanija – Venecija ir Turkija dvelkiantis Kretos miestas

pigus skrydis į ChanijąChanija – antras pagal dydį Kretos miestas. Beveik vieningai sutariama, jog tai gražiausias salos miestas, kuriame susipina trys kultūros ir tradicijos – graikiška, venecijietiška ir turkiška. Apie tai byloja miesto istorija ir šiandien išlikusi architektūra. Pigų skrydį į Chaniją siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Venecijiečiai Chaniją valdė XIII – XVII a. Jų dėka miestą puošia nuostabios įvairiaspalvių namukų eilės ir siauros gatvelės, kuriomis einant atrodo, jog atsidūrei mistiškoje tačiau nuostabioje viduramžių pasakoje. Venecijos valdymo laikais Chanijoje ne tik lyg ant mielių dygo pribloškiančio grožio pastatai, bet ir klestėjo visi kiti menai. Rašytinė poezija, muzika, švietimas buvo rūpestingai plėtojamos sritys.

Turkų era prasidėjo Osmanų imperijai salą užėmus 1645 m. Osmanai salą užėmė gan šiurkščiai, visas saloje buvusias bažnyčias nauja valdžia pavertė mečetėmis, kurios išliko ir iki šiandienos.

Chanijai sugrįžus į Kretos rankas, buvo pasirūpinta, kad prieš tai užguitas miestas vėl atsigautų. Kretos prioritetas buvo Chaniją paversti multikultūrišku ir tolerantišku miestu, kuriame darniai sugyventų visos trys kultūros, palikusios ryškias žymes miesto istorijoje.

Šiandien Chanija vilioja keliautojus nuostabiu grožiu. Čia galima pamatyti Baltuosius kalnus Lefka Oris, Samarijos tarpeklį. Miesto simbolis – Chanijos švyturys yra bene lankomiausias objektas. Šalia Venecija dvelkiančio uosto yra daug puikių restoranų, parduotuvių.

Turistai neaplenkia garsiojo Chanijos turgaus. Čia galima rasti puikiausių suvenyrų artimiesiems. Prekeiviai parduoda tradicinius Kretos aliejus, medų, kitas gėrybes. Kiekvienoje siaurutėje gatvelėje rasite suvenyrų kioskelių ar parduotuvėlių.

Iš muziejų Chanijoje verta apsilankyti Bizantijos muziejuje ir Jūrų muziejuje. O seniausios Mino civilizacijos eksponatai ir radiniai laikomi Archeologijos muziejuje.

Taigi, jeigu esate lankęsi Venecijoje bei Turkijoje ir šios vietovės jums paliko neišdildomą įspūdį, galime užtikrinti, kad Chanija yra dar vienas miestas, kuris pateks į jūsų kelionių top sąrašą. Čia atrasite unikalų abiejų minėtų kraštų kultūros junginį, galėsite pasimėgauti daugybe pramogų ir be abejo per visus metus užsitarnautu poilsiu.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Graikijos miestą –  Chaniją.