Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiInterjerasNamaiPrekybaStraipsniai

Cezamai atsiverk! Burtažodis, kuriam paklūsta ir šiukšliadėžė

sensorines siuksliu dezesŠiukšlių dėžė priskiriama pavojingiems objektams namuose, tai viena iš vietų kur galima sutikti didžiausias puotaujančių mikroorganizmų kolonijas. Kaip senais laikais žmonės kurdavosi prie upių dėl palankių gyvenimo sąlygų, taip pavojingi mikroorganizmai apsigyvena ant šiukšlių dėžių dangčių. Ligas sukeliantys mikroorganizmai lengvai gali patekti į mūsų organizmą ir paguldyti ant lovos. Kaip jų išvengti? Palietus šiukšlių dangtį atidarant – nusiplauti rankas. Arba neliesti dangčio. Tačiau kaip tada atidaryti šiukšliadėžę? Pasirodo yra specialios šiukšliadėžės kurios atidaromos tik su burtažodžiu.

Burtų lazdele perbraukite 10 cm virš šiukšliadėžės, ištarkite „Cezamai, atsiverk!“  ir šiukšliadėžės  dangtis pakyla. Neįtikėtina! Na, gerai, burtažodžio tarti nereikia, sensorinės šiukšlių dėžės reaguoja į judesį šalia dangčio ir atsiveria. Tačiau pasaka apie burtažodį itin domina mažuosius šeimos narius, kurie tikėdami burtažodžiais mielai renka šiukšles ir meta jas į šiukšlių dėžę. Kas yra atrakcija vaikams, išties yra itin patogus ir praktiškas ūkio objektas suaugusiems.

Sensorinės šiukšlių  dėžės, kaip jau supratote, reaguoja į judesį ir atveria šiukšliadėžės dangtį, kad galėtumėte įmesti šiukšlę be prisilietimo prie dangčio. Judesio daviklis reaguoja esant maždaug 10 cm atstumui. Tačiau, kuo ši šiukšliadėžė pranašesnė už savo pirmtakes?

  • Nereikia liesti dangčio – mikroorganizmų buveinės,
  • Baterijomis maitinama sistema atidaro dangtį be garso – priešingai nei koja atidaromos šiukšliadėžės,
  • Maišo laikymo žiedas idealiai prispaudžia šiukšlių maišą,
  • Šiukšlinės dangtis sandarus, tad nesklinda nemalonūs kvapai,
  • Nenaudoja daug energijos, tad baterijų užteks net keliems metams,
  • Sensorinė šiukšlių dėžė itin mėgstama vaikų.

Sensorinės šiukšlių  dėžės mėgstamos ir naudojamos namuose, biuruose bei medicinos įstaigose. Beje, stomatologų pageidavimu buvo sukurtas specialus modelis, kuris reaguoja į kojos judesį arba prisilietimą. Taigi greičiausiai Jūsų stomatologo kabinete jau stovi sensorinė šiukšlių dėžė.

Nors toks dalykas kaip šiukšlių  dangčio pakėlimas gali atrodyti smulkmena, bet tai pagerina mūsų  gyvenimo kokybę ir, svarbiausia apsaugo nuo ligas sukeliančių mikroorganizmų. O tereikia ištarti „Cezamai, atsiverk!“.

Tagged:

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts