Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasPrekybaStraipsniaiSveikata ir grožisVerslas

Biuro kėdės – vienas iš pagrindinių ergonomikos veiksnių

biuro kėdėsAr galite apibendrinti, kokio pobūdžio veikla užsiiminėja biuruose dirbantys asmenys? „Atlieka sėdimą darbą!”,- galbūt kažkas bandys paaironizuoti ir bus visiškai teisus. O pagrindinis sėdėjimo  „įrankis” – biuro kėdės, kurias įsigyjant reikia atsakingai galvoti, ką perki. Priešingu atveju „sėdėjimas” darbe ne tik nebus produktyvus, bet dar atneš realių neigiamų padarinių darbuotojų sveikatai..

Paprastai visi baldai, esantys biuruose, yra skirstomi į dvi kategorijas – vadovo ir darbuotojų. Kėdės – ne išimtis. Reikia tikėtis, jog vadovas yra sąmoningai mąstantis žmogus, suvokiantis, kad investuoti reikia ne tik į savo „sosto” prabangą bei išskirtinumą, bet, visų pirma, darbuotojams skirtų kėdžių patogumą. „Juk jie susirenka dirbti, o ne sėdėti!””, – pasakysite. Biuro kėdės yra tas baldas, kuris tiesiogiai lemia darbo našumą. Jei sėdintijį vargins pastovūs nugaros ar sėdimosios dalies skausmai, jam sunkiai pavyks susikoncentruoti į atliekamų darbų kokybę bei kiekybę: kankins tik mintys, kaip kuo greičiau pakilti pasivaikščioti, o gal net planai, kada registruotis konsultacijai dėl atsiradusių skausmų.

Norint, jog biuro kėdės būtų ergonomiškos, tai yra užtikrinančios darbuotojo fizinę, psichinę gerovę bei darbingumą, būtina atkreipti dėmesį į šiuos esminius dalykus:

kėdės mechanizmas – pagrindinis faktorius, įtakojantis kėdės pritaikomumą pagal žmogaus kūno bei individualius poreikius. Pastarasis gali būti:

  • Kontaktinis. Darbui biure, kai daugiausia laiko praleidžiama sėdint prie kompiuterio ar stalo, tikrai nėra tinkamas pasirinkimas, kadangi yra vos viena funkcija – atlošo kampo kontrolė. Aišku, tai – pigiausias variantas kainos atžvilgiu, bet šiuo atveju taupyti tikrai nerekoenduojama.
  • Tiltinis. Turi vieną darbo funkciją – stabilus atlošo sujungimas su sėdima dalimi, taip pat yra galimybė naudotis svyravimo funkcija.
  • Sinchroninis. Sėdimoji dalis nėra priklausoma nuo atlošo, kas leidžia kėdei reaguoti į žmogaus kūno judesius. Galima naudotis mažiausiai keturiomis darbinėmis kėdės funkcijomis, tad tai – pats optimaliausias variantas priverstiems ilgai sėdi.
  • Mulriblokinis. Tai – artimas tiltiniam mechanizmi variantas, tik turintis bent keturias darbines funkcijas. Multiblokinio mechanizmo kėdžių išvaizdas dažniausiai būna gana solidi, tad jas noriai renkasi vadovai, negailėdami tam pinigų.

žmogaus ūgį bei svorį – privalu, jog būtų galimybė kėdę reguliuoti konkrečiai pagal sėdinčioji ūgį, be to vienas žmogus paprasčiausiai mėgsta sėdėti aukščiau, kitas – žemiau. Pasirinktos biuro kėdės turi būti pakankamai tvirtos, nes, priešingu atveju, ant jų ilgesnį laiką sėdinti stambesniems žmonėms, baldas tiesiog sulūžta arba sugenda kažkuri iš funkcijų.

kėdės audinį: oda siejasi su pabanga, tas tiesa. Tačiau reikėtų pagalvoti, jog tai – medžiaga, prie kurios būnant ilgiau prisiglaudus, prakaitavimas yra neišvengiamas. Tai ypač aktualu šiltuoju metų laiku. Rekomenduojama dairytis natūralesnių medžiagų apmušalų.

kėdės „tylumą”: „važiavimas” kėde bei perėjimas iš vienos funkcijos į kitą turū būti kiek įmanoma tylesnis.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts