Vyriški papuošalai: kaip tinkamai priderinti prie aprangos?

vyriški papuošalaiVyriški papuošalai nuo seniausių laikų iki dabar yra išlikę, kaip puikūs aksesuarai, pabrėžiantys vyro žavesį ir suteikiantys daugiau vyriškumo ir solidumo prie vyro aprangos stiliaus. Šiandien įvairiose aksesuarų, papuošalų ar juvelyrinių dirbinių parduotuvėse galima rasti  begalę papuošalų, skirtų vyrams, tačiau kaip išsirinkti papuošalus, kad jie tinkamai derėtų prie pasirinktos skirtingos aprangos?

Visų pirma reikėtų įsivertinti kiekvienos dienos stilių. Pavyzdžiui galbūt šiandien jums laisvadienis ir esate apsirengę paprastais marškinėliais, džinsais ir laisvalaikio batais, tuomet prie tokios aprangos tikrai nereikia puoštis prabangiu laikrodžiu tinkančiu prie kostiumo, ar bandyti į paprastus marškinėlius įsisegti sąsagų, tokiam paprastam stiliui paįvairinti užtektų užsidėti apyrankę, kuri galėtų būti pagaminta iš juodo agato akmens karoliukų, arba supinta iš odinių dirželių, žinoma galima rinktis ir tauriųjų metalų apyrankes, auksines ar sidabrines, bet čia persistengti nereikėtų, jeigu apranga išties laisvalaikio – vyriški papuošalai neturėtų atrodyti prabangiai. Kalbant apie laikrodžius, juos taip pat reikėtų rinktis paprastesnio dizaino, pavyzdžiui, prie džinsų ir marškinėlių puikiai tiks vidutinio dydžio laikrodis su vienspalviu odiniu dirželiu.

Jeigu ruošiatės atrodyti oficialiau ar šventiškiau vilkėdami kostiumą, prie jo labiau tiktų rinktis  didesnį ir puošnesnį laikrodį, o prie vilkimų marškinių puikiai tiks sąsagos, kurios pridės ne tik elegancijos, bet ir vyriškumo. Žinoma, jeigu jau nusprendėte marškinius papuošti sąsagomis, geriausia jų spalvą derinti prie laikrodžio, jeigu pastarasis sidabrinės spalvos, stilingiausiai atrodysite pasirinkdami sąsagas pagamintas iš to paties tauriojo metalo – sidabro. Turite savo numylėtine apyranke, tačiau ji labiau tinkama nešioti prie laisvalaikio stiliaus? Tuomet ją tikrai padėkite atgal į stalčių, o prie kostiumo rinkitės apyrankes ne iš paprastų dirželių ar karoliukų, o geriausia būtų rinktis pagamintas iš sidabro, aukso ar kitų tauriųjų metalų. Žinoma, jei apyrankė atrodo solidžiai pagaminta ir yra iš odos, pavyzdžiui, ji yra mėlynos spalvos, tuomet ko gero puikiai tiks ir prie mėlyno kostiumo. Kalbant apie vyriškas grandinėles ant kaklo, vargu ar jas užsidėję prie kostiumo atrodysite stilingai, šias geriausia rinktis prie laisvalaikio aprangos, paprastų vasariškų marškinėlių su atviresniu kaklu, ar džemperio.

Verta paminėti, kad vyriškas žiedas yra toks aksesuaras, kuris tiks prie bet kokios aprangos – kostiumo, laisvalaikio ar sporto aprangos. Kad ir ką užsidėtumėte su žiedu neatrodysite mažiau stilingi ir neskoningi, vis dėl to vestuvinius žiedus vyrai nešioja visą gyvenimą ir jie puikiai tinka prie kasdienių, skirtingų vyrų apsirengimo stiliaus.

 

 

 

Trollbeads apyrankės: išskirtinumas yra galia

trollbeadsTurbūt visiems ne kartą teko girdėti apie nuostabias Trollbeads apyrankes, kurios kvepia prabanga, išskirtinumu bei estetika. Šiuo metu šių apyrankių, tiksliau karoliukų, pasirinkimas yra toks platus, kad kiekviena moteris, norėdama įamžinti tam tikrą gyvenimo įvykį, atras geriausiai jos emocijas perteikiantį papuošalą.

Trollbeads apyrankės, o tiksliau kiekvienas karoliukas, išsiskiria tuo, kad jis rankų darbo bei unikalus. Jeigu norite  dėvėti išskirtinai gražius, akį traukiančius papuošalus, kurie puikiai tinka tiek kiekvienai dienai, tiek švenčių metu – šios rankų darbo apyrankės yra geriausias pasirinkimas.

Kiekvienas karoliukas – kiekvienai progai

Šios apyrankės išsiskiria tuo, kad jos fiksuoja pačius svarbiausius žmogaus gyvenimo momentus. Kiekvienas karoliukas atstoja konkretų išgyvenimą, kurį ir perteikia rankų darbo iš stiklo pagamintas karoliukas. Kol vieni juos perka, tuo tarpu kiti jų nori kaip dovanos, kuria gali pasipuošti ir atrodyti puikiai.

Vestuvės, gimtadieniai, krikštynos, o kartais net ir liūdnos gyvenimo dienos būna įprasminamos nuostabiais karoliukais. Tam tikra prasme jie yra kaip dienoraštis, kadangi peržiūrint skirtingus karoliukus apie kiekvieną galima ką nors pasakyti, papasakoti kokią nors istoriją ir tuo pačiu kiekvieną kartą pažvelgus į ranką atsiminti tai, kas Jums yra svarbiausia gyvenime. Taigi, apyrankės turi galią. Ypač šios, kadangi jos išsaugo mūsų prisiminimus ir apie juos primena tuomet, kai labiausiai norime prisiminti.

Kur įsigyti Trollbeads apyrankes?

Kaip ir šios apyrankės, taip ir kitos šiuo metu dažniausiai perkamos internetu, kadangi tai labai patogus būdas atrasti tai, ko Jums reikia. Lygiai tas pats yra ir su trollbeads apyrankėmis, kurios patvarios, atrodo skoningai ir tuo pačiu perkant internetu galite sutaupyti daug laiko bei pinigų.

Mes taip pat šias apyrankes rekomenduojame pirkti internetu, kadangi tai greitas, paprastas ir patogus būdas gauti tai, ko Jums reikia. Juolab, internetu kur kas paprasčiau pamatyti akcijas bei nuolaidas ir įsigyt tai ko Jums reikia kur kas mažesnėmis kainomis.

Galiausiai labai svarbu, kad pasirinkta prekybos vieta būtų kokybiška ir kad joje parduodami gaminiai tikrai būtų pačio aukščiausio lygio. Paprasčiausiai šiuo metu, kai esti tokia plati prekybos pasiūla, ne visi siūlo vienodai kokybiškas prekes. Naudinga atsargiai patikrinti ir susirasti tas, kurios tinka labiausiai. Juolab, pirkti iš tų prekybos vietų, kurie prekiauja sertifikuotais gaminiais.

Ar verta investuoti daugiau į kokybiškus gaminius?

Pradėję ieškoti apyrankių internetu pamatysite, kad jų pasiūla yra labai plati. Tačiau tuo pačiu skiriasi ir kokybė, kadangi ne visos apyrankės yra prabangios, ne visi karoliukai tikrai stikliniai. Dažniausiai mažesnė kaina skatina plačiau pasidomėti gaminiais ir kai kuriais atvejais įsigyti prastesnės kokybės produkciją už mažesnę kainą. Tai yra labai blogas sprendimas, kadangi tokie plastikiniai karoliukai neatrodo gražiai ir kur kas greičiau susigadina. Juolab, toks tikslas pirkti padirbinį, kai jis nei iš tolo nėra panašus į originalą. Rekomenduojame investuot kiek daugiau, tačiau įsigyti tikrai kokybiškus gaminius už priimtiną kainą, kurie patenkins Jūsų poreikius.

Taip pat investuokite ne tik į tikrus stiklinius karoliukus, tačiau ir apyrankes, kurios yra pagamintos iš brangiojo metalo. Šiuo metu pačios populiarios yra stiklinės bei sidabrinės, tačiau tai pat danai pasirenkamos odinės apyrankės, kurios yra itin tvirtos ir tuo pačiu atrodo išskirtinai gražiai.

 

Apyrankės internetu leis Jums atrodyti puikiai kiekvieną dieną. Suteikite sau grožio maža smulkmena.

Treniruotė lauke ar sporto salėje: pliusai ir minusai

sporto klubasSavo kailiu įsitikinti, jog sportas iš tiesų yra sveikata, neretai trukdo ne noro ar motyvacijos trūkumas, o negalėjimas apsispręsti, kuris variantas geresnis – sporto klubas ar treniruotė lauke. Abu treniruočių būdai turi savų pliusų ir minusų: įvertinkite šiuos ir išsirinkite priimtiniausią variantą.

Sportas lauke yra gerai, nes:

 • grynas oras – pagrindinis privalumas, kurį vertina sportininkai. Didesnis deguonies kiekis spartina medžiagų apykaitą, suteikia energijos, darbingumo bei žvalumo. Taip pat, dalyvaudamas endorfino hormono gamyboje, padeda užbėgti už akių depresyvios nuotaikos ar net psichinių susirgimų pavojui;
 • patiriama ne tik momentinė nauda, tačiau investuojama į sveikatos gerinimą: stiprinama imuninės sistema, širdies ir kraujagyslių darbas, gerinamas virškinimas, inkstų bei kepenų funkcionavimo kokybė.;
 • sportas gamtoje šviečiant saulei – geriausias būdas papildyti organizmui būtino vitamino D atsargas;
 • paviršiaus ypatumai bei kelyje pasitaikančios kliūtys lemia, jog treniruotės intensyvumas bei dirbančių raumenų grupės keičiasi natūraliai. Tai labai svarbu didinat ištermę, siekiant koreguoti kūno formas bei atsikratyti papildomų kilogramų;
 • vėjas, kaitra bei sniegas – ekstremalios sąlygos, tad, atliekant tuos pačius judesius, sudeginsite daugiau kalorijų nei esant įprastoms aplinkybėms.

Tačiau negalime nepaminėti ir trūkumų:

 • itin ekstremalios oro sąlygos (didelis šaltis, kaitra, liūtys ir panašiai) gali sukelti šoką organizmui, skatinantį ligų išsivystymą bei didinantį traumų tikimybę;
 • dėl blogų oro sąlygų neretai linkstama praleisti treniruotes;
 • sportuojant lauke dažnai pervertinamos galimybės: tai lemia ne tik raumenų skausmą po treniruotės, bet ir rimtesnius pažeidimus;
 • dėl profesionalios priežūros nebuvimo, pratimai neretai atliekami netaisyklingai: tai lemia mažesnį efektyvumą bei traumų pavojų.

Sporto klubas nusipelno dėmesio, nes:

 • sportinio inventoriaus gausa leidžia užsiimti sau tinkamiausia bei priimtiniausia veikla;
 • greta visada yra specialistai, galintys sudaryti tinkamiausią treniruočių programą, parodyti, kaip taisyklingai atlikti pratimus bei ištaisyti daromas klaidas;
 • sporto klubas motyvuoja (jei ne dėl nuolat dailėjančios kūno formos, tai abonementas, kurio nesinori iššvaistyti veltui);
 • treniruotės kokybės neįtakoja oro sąlygos už lango.

Aišku, gerai, paieškojus, galima rasti ir priekaištų:

 • vietos trūkumas, keliantis diskomfortą bei trukdantis laiką (populiariuose sporto klubose piko metu tenka luktelėti eilėje prie treniruoklių);
 • abonemento kaina;
 • monotonija, galinti atsirasti ilgą laiką sportuojant ir žiūrint į tas pačias sienas;
 • asmenų, kurie nesupranta, jog sporto klubas – vietas sportuoti, o ne rodyti save bei vertinti kitus (aprangą, kūno sudėjimą ir panašiai), buvimas šalia.

Oro drėkintuvo pasirinkimas: kuris geriausias?

oro valytuvai jonizatoriaiOro drėkintuvas namuose gali kur kas labiau pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę. Daugelis žmonių, kurie jau ne pirmus metus naudojasi jo suteikiamais privalumais, džiaugiasi, kad oro valytuvai jonizatoriai visiškai panaikino alergijas, kurios apsunkino gyvenimą. Tiesa, egzistuoja labai platus skirtingų valytuvų pasirinkimas, tad ne visada pavyksta atrasti tikrai gerus, kurie puikiai atliks jiems paskirtą funkciją.

Pateikiame gaires, kurios turėtų kiek palengvinti paieškas.

 1. Drėkintuvų dydžiai.
 2. Drėkinimo būdas.
 3. Kaina.

Priklausomai nuo drėkintuvo dydžio jis gali išvalyti ir skirtingo dydžio patalpas, tad įvertinus, kur jis stovės ir kokio dydžio patalpas reikia valyti – ieškokite atitinkamos įrangos. Juolab, priklausomai nuo patalpos, kurioje dulkių gali būti daugiau arba mažiau – reikia įvertinti valytuvų pasirinkimą. Dažniausiai pasirenkami yra konsoliniai drėkintuvai, kurie sėkmingai drėkina kelis kambarius vienu metu ir taip užtikrina optimalią ir poreikius patenkinančią gyvenimo kokybę. Kuo pats prietaisas yra mažesnis – tuo labiau jis yra pritaikytas mažesnės patalpos vėdinimui. Lyginant ekonomiškai – labiau verta investuoti į didesnį, kuris pasirūpins keliomis patalpomis, nei investuoti į vieną mažą (nors jo kaina ir maža), kuris valys konkretaus kambario orą. Lygiai taip pat oro valytuvai jonizatoriai priklausomai nuo vietos gali būti labiau skirti namams ir labiau biurams.

Įvertinkite ir elektros sąnaudas, kurios virs mokesčiais. Žinoma, jau geriau sumokėti kiek daugiau, tačiau gauti drėkintuvą, kuris reikalauja mažai energijos ir todėl yra ekonomiškas. Dažniausiai A klasės drėkintuvai kainuoja brangiau, tačiau kadangi jo išlaikymas gana greitai atsiperka – tai pigesnis ir kur kas patrauklesnis pasirinkimas.

Kai kuriuose prietaisuose galima įmontuoti į kvapiukus, kurie sklis Jūsų patalpoje ir tuo pačiu sukurs malonią atmosferą. Jie dažniausiai pasirenkami gyvenamuosiuose namuose, kur dėl nuolatinių iš virtuvės bei tualeto patalpų sklindančių kvapų visuose namuose gali būti nemalonus „aromatas“.

Oro valytuvai jonizatoriai – didelis žingsnis link kur kas kokybiškesnio ir malonesnio gyvenimo. Aplink mus esantys daiktai sukelia labai daug dulkių, kurios gali būti kenksmingos mūsų organizmui. Užsitikrinkite, kad gyvenate kokybiškoje aplinkoje.

 

 

Kaip užkirsti kelią spuogams ant nugaros?

spuogai ant nugarosLyg aknės ant veido būtų negana, spuogai neretai užpuola ir kitas kūno vietas. Kai kurios jų yra “mėgstamos” dažniau, kitos – rečiau, tačiau ne paslaptis, jog spuogai ant nugaros kamuoja bemaž kiekvieną, kenčiantį nuo veido aknės. Žinoma, dažnai jie sukelia mažiau nepatogumų – nugara yra mažiau matoma, rečiau dėvint atvirus drabužius galima ir visai nuslėpti šią problemą. Visgi, atėjus vasaros ir maudymosi sezonui, daugelis spuogų ant nugaros turėtojų suskumba pas dermatologus ir kosmetologus, ieškodami išeities. Deja, problemos išspręsti dažniausiai negalima nesupratus jos priežasties.

Nugaros oda yra gana riebi, čia dažnai kemšasi poros, atsiranda nešvarumų. Taip pat palyginus su veido oda, nugaroje gausu didesnių porų, o oda yra ženkliai storesnė. Tai yra vienos pagrindinių priežasčių, kodėl užsikimšus poroms jos yra puiki vieta uždegimui susidaryti. Vienas iš pagrindinių veiksnių spuogų ant nugaros susidaryme yra prakaitas. Tikriausiai visiems teko susidurti su nugaros prakaitavimu po intensyvesnio sporto ar fizinio darbo, streso. Prakaito lašeliai, susimaišę su riebalais ir negyvomis odos ląstelėmis, yra puikiausias porų užkimšimo “įrankis”. Vos pajutus prakaituojančią nugarą yra rekomenduojama nusiprausti – švarios ir gaivios odos palaikymas gali užkirsti kelią spuogų susidarymui.

Kitos svarbios spuogų ant nugaros priežastys – odai kvėpuoti neleidžiantys drabužiai. Jie sulaiko kūno šilumą ir stipriai dirgina nugaros odą. Tokiu atveju taip pat svarbiausia yra higiena – kasdienis dušas du kartus per dieną, skiriant pakankamai dėmesio nugarai, yra puiki išeitis. Visgi, labai svarbu odos dar labiau nepažeisti aštriais rankšluosčiais. Todėl rekomenduojama nugaros odą sausinti švelniai, netrinant arba leisti vandeniui nudžiūti. Labai svarbu sportuojant bei užsiimant fizine veikla dėvėti natūralių medžiagų drabužius – medvilnė yra geriausias draugas mūsų odai.

Taigi, nugarai tenka iš tiesų nemažas krūvis – ji nuolat izoliuota, odos paviršiuje aplinka drėgna ir šilta, nuolatinis mechaninis pažeidimas (trinančios kuprinės, nepatogios lovos bei rūbai) lemia itin nepalankią mikroflorą ir puikią terpę jai daugintis – būtent taip ir susidaro spuogai ant nugaros. Vienas iš pagrindinių priešnuodžių – reguliarus prausimasis nepamirštant nugaros – tai ne tik sumažins odos uždegimą, bet ir veiks kaip puiki prevencinė priemonė prieš naujų spuogų ant nugaros atsiradimą.

Paauglystės košmaras – spuogai ant kaktos

spuogai ant kaktosKakta yra viena mėgstamiausių spuogų vietų. Būtent čia yra didžiausia tikimybė rasti raudoną gumbelį svarbiausių dienų rytais bei besiruošiant šventėms. Visada tuo pačiu, netinkamiausiu laiku! Šiuos spuogus panaikinti yra itin sunku. Nemažiau sudėtinga spuogus ant kaktos ir užmaskuoti, ypač neturintiems kirpčių – ši vieta yra puikiai matoma ir nemažai judanti, todėl dauguma maskuojamųjų priemonių gana greitai praranda savo efektyvumą.

Kakta priklauso vadinamajai „T zonai“ – tai kaktos, nosies bei smakro  odos derinys. Šioje zonoje oda yra riebiausia, todėl ji yra problemiškiausia akne sergantiems žmonėms. Dažnai spuogai ant kaktos yra sukelti hormoninių pokyčių. Žinoma, aknę sukelti bei paskatinti gali ir netinkama higiena, pavyzdžiui, gana retas veido prausimas, specialių prausiklių naudojimas, nenuvalytas makiažas. Visgi, kamuojamiems spuogų ant kaktos yra keletas priemonių kaip kuo greičiau juos pašalinti.

Pirmasis (ir vienas sudėtingiausių!) būdų atsikratyti spuogų ant kaktos yra juos pamiršti! Išties odai labai kenkia nuolatinis jos lietimas rankomis, o ypač spuogų spaudymas. Būtent todėl nekreipti dėmesio ir naudoti įprastas priemones yra vienas veiksmingiausių „gydymo būdų“. Žinoma, yra ir kitų priemonių. Pasak kinų medicinos, spuogus ant kaktos sukelia virškinimo problemos. Net ir nuolatos nesilaikant šios gyvenimo filosofijos verta paklausyti patarimo – subalansuota mityba yra tiesiausias kelias į sveiką bei estetišką kūną. Kartais spuogai ant kaktos pasireiškia kaip alerginis atsakas į, pavyzdžiui, netinkamą plaukų šampūną. Pasirodo, pleiskanos taip pat gali užkimšti poras. Todėl pastebėjus, jog vis dažniau atsiranda spuogai ant kaktos būtų verta pakeisti šampūną – galbūt pastarasis bus silpnas alergenas ir kaktos nebeišbers.

Deja, jei spuogai ant kaktos yra nulemti genetinių ar hormoninių priežasčių, jų gydymas bus sudėtingas tol, kol nebus rasta tinkamiausia priemonė. Visgi, net ir ją radus verta nepamiršti naudotis higienos patarimais bei naudoti specialų prausiklį bei  kremą kasdien. Nors dažnai spuogų naikinimui siūloma naudoti arbatmedžių aliejų, obuolių actą, citrinos sultis ir panašias buityje naudojamas priemones, akivaizdu, jog be profesionalų konsultacijos savo veidui galima labiau pakenkti, nei padėti.

 

 

Gerklės skausmas: informacija, kurią turite žinoti

vaistais nuo gerklės skausmoGerklės skausmas yra labai nemalonus pojūtis, kuris gali Jus persekioti ištisus metus. Jeigu rūpinsitės savimi, tokiu atveju neprireiks Tantum verde purškalo, kuris skirtas kovai su nemaloniu gerklės skausmu. Visgi, susirgus reikia ne tik naudotis rekomenduojamais vaistais nuo gerklės skausmo, tačiau taip pat ir užsiimti profilaktika bei kitomis papildomomis priemonėmis, kurios garantuos, kad pasijausite kur kas geriau.

Ištisus metu savo sveikata rūpinasi retas asmuo. Daugelis tik pajutęs labai nemalonius gerklės skausmo simptomus skubiai stengiasi ieškoti būdų, kaip galima juos sumažinti. Klaidingai galvojama, kad gerklės skausmas yra smulkmenas ir kad jo gydymas yra labai paprastas, o dažnai ir visiškai nereikalingas.

Jeigu peršalimas jau jus užpuolė – tokiu atveju reikia nepamiršti kelių paprastų taisyklių, kurios padės Jums jaustis kur kas geriau.

 • Pasistenkite kuo dažniau plauti rankas. Tegul taip pat daro ir su jumis gyvenantys asmenys, kad nepasigautų to paties viruso, kurį nešiojate jūs.
 • Jeigu jaučiate gerklės skausmą, tokiu atveju jokiu būdų negerkite šaltų gėrimų. Apskritai skausmas nebus toks intensyvus jeigu vartosite labai daug šiltų skysčių. Arbatos arbatos ir dar kartą arbatos gali Jums padėti jaustis kur kas geriau ir tuo pačiu maloniau.
 • Jokiu būdu nesėdėkite greta kondicionierių, kurie paskatinti gerklės skausmą dar labiau intensyvėti. Šiluma šiuo atveju labai svarbi, jeigu jaučiate gerklės skausmą ir būsite vėsiose patalpose – labai greitai uždegimas peraugs į kur kas rimtesnes ligas.
 • Rūkymas taip pat gali būti nemalonaus gerklės skausmo intensyvėjimo priežastis. Pasistenkite nerūkyti tuo metu, kai gerklės skausmas jus kankina.
 • Kuo daugiau vaisių valgysite – tuo sveikesnis būsite. Net ir sirgimo metu imuninetą stiprinti nėra per vėlu. Sirgdamas nepamirškite vartoti vaisių, kurie turi daug vitamino C. Tokiu atveju imuninė sistema bus stipresnė ir greičiau pavyks susidoroti su šia nemalonia liga.

Gerklės skausmas tikrai labai nemalonus, tačiau šiuo metu egzistuoja labai daug. Svarbiausia nelaukti, kol gerklės skausmas virs rimtesnėmis ligomis. Kuo anksčiau pradėsite kovoti – tuo greičiau nugalėsite.

Užklumpa tada, kai nelaukiate: dažniausios prostatos ligos

prostatos ligų simptomaiVyrai kažkodėl jaučia didelę baimę vykti pas medikus ir pasitikrinti savo seksualinę sveikatą. O tai yra blogas požiūris, kadangi tiek moterims, tiek vyrams, visiems vienodai turėtų rūpėti jų sveikatos būklė. Prostatos ligų šiandien skaičiuojama kelios dešimtys, tačiau kelios jų yra pačios populiariausios. Labiausiai įvairaus amžiaus vyrus kankinančios prostatos problemos yra trys: prostatitas, hiperplazija bei prostatos vėžys. Visos jos turi ryškius simptomus, tiesa tik vėžys išlieka paslaptingas ilgą laiką. Ką derėtų žinoti apie kiekvieną iš šių sutrikimų bei kokie yra pagrindiniai prostatos ligų simptomai?

Prostatitas – dažniausiai jaunus vyrus pakertanti liga

Prostatitas – tai prostatos uždegimas, sukeltas tam tikrų bakterijų arba grybelių. Įvairiais keliais į vyro kūną patenkanti infekcija labai greitai išplinta prostatoje ir joje „užkuria“ tikrą uždegimą. Virusas pas vyrą gali patekti trejopai: per šlapimtakius, per kraują, per tiesiąją žarną. Tačiau tam didelės įtakos gali turėti ir paprastas uždegimas, gripas ar imuniteto nusilpimas. Prostatitas dažnai pasireiškia jauniems vyrams, kurie dėl skubėjimo nesaugo savo sveikatos. Prostatos ligų simptomai prostatito atveju yra tokie: skausmas šlapinantis, pablogėjusi erekcija, skausminga ejakuliacija, diskomforto jausmas varpos galvutės srityje, sėklidės ar sėklidžių skausmas. Dėl tokių nemalonių pojūčių vyrai paprastai ima vengti sekso, lytiniai santykiai jiems asocijuojasi su skausmu. Pastebėjus vieną ar kelis požymius, reikėtų nedelsiant kreiptis pas medikus.

Hiperplazija – nepavojingas, tačiau nerekomenduotinas vyresnių vyrų prostatos pasikeitimas

40 metų sulaukę vyrai ir vyresni, dažnai skundžiasi šlapinimosi sutrikimais. To priežastis paprastai būna padidėjusi prostata. O jeigu tiksliau: hiperplazija. Tokia lytinės sveikatos būklė reiškia, kad vyro prostatoje suvešėjęs audinys, didina ir patį organą. Pasikeitęs prostatos dydis lemia šlapimtakių užspaudimą. Iš organizmo normaliai negalintis pasišalinti šlapimas sukelia daug problemų. Hiperplazija, kaip liga, yra labai dažna. Ko ne kas antras vyras tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje turi išvešėjusią prostatą. Prostatos ligų simptomai itin ryškūs hormonų persitvarkymo periodu. Šis vyrų endokrininės sistemos pokyčių metas vadinamas andropauze. Pagrindiniai hiperplazijos požymiai: vyras dažnai nori lankytis tualete, šlapimo srovė susilpnėja, jiems gali būti sunku šlapintis. Nors suvešėjęs prostatos audinys laikomas gerybiniu organizmo pokyčiu, visgi tokie pasikeitimai ilgainiui negydomi tampa pavojingi: kyla rizika susirgti įvairiomis šlapimo ligomis, vyrui gali dingti erekcija, o šlapimo pūslėje gali pradėti formuotis akmenys.

Prostatos vėžys – rimčiausia prostatos liga

Onkologinis susirgimas, su kuriuo daugelis vyrų gyvena metai iš metų – prostatos vėžys. Priešingai nei kitų prostatos ligų simptomai vėžio atveju ryškių požymių neina pastebėti. Dėl nežinomybės ir reguliaraus nesitikrinimo kasmet prostatos vėžiu suserga šimtai vyrų. Vienintelis būdas užkirsti kelią šios ligos progresavimui – profilaktinis pasitikrinimas. Laiku pastebėjus ligą galima visiškai išgyti.

Viskas, ką reikia žinoti apie plastinę chirurgiją

Riebalų nusiurbimo kainaNors Lietuva – ne Brazilija, kurioje plastinės operacijos yra atliekamos ko gero dažniausiai ir pigiausiai pasaulyje, čia irgi tai gana dažnas reiškinys. Jeigu iki šiol manėte, jog plastinė chirurgija – tai tik visuomenės elitui ir garsenybėms prieinama paslauga, galime patikinti – taip tikrai nėra. Daugybė privačių klinikų siūlo įvairias plastinės chirurgijos paslaugas – nuo paprasčiausio nepageidaujamų apgamų šalinimo iki riebalų nusiurbimo procedūrų. Ir jas toli gražu sau perka ne vien garsenybės. Riebalų nusiurbimo kaina gali būti prieinama kiekvienai moteriai, kuri pasiryžusi šiek tiek investuoti į savo kūno linijas.

 • Plastinė chirurgija siūloma tik tiems žmonėms, kuriems per ilgą laikotarpį nepadėjo jokios dietos bei sporto režimas.
 • Plastinė chirurgija gali būti atliekama iš vienos kūno vietos pašalinant nepageidaujamus riebalus ir perkeliant juos į kitą kūno vietą, kurioje trūksta šiek tiek masės.
 • Riebalų nusiurbimo operacija nėra itin sudėtinga ir trunka apie valandą. Atlikus šią procedūrą pacientas turi apie mėnesį laiko nešioti specialų korsetą.
 • Riebalų nusiurbimas neturės didelio efekto, jeigu pacientas pooperaciniu laikotarpiu nesilaikys sporto režimo. Šią naujai „apdirbtą“ kūno formą būtina sutvirtinti iš vidaus, o tai įmanoma tik lavinant raumenis.
 • Plastinės chirurgijos pagalba galima net gi pakeisti genetikos nulemtus klubų ir liemens formos pakitimus senstant. Sukritusį riebalų sluoksnį galima pašalinti, o likę randai beveik nesimato, kadangi susitapatina su natūraliomis kūno raukšėmis.
 • Iškart po riebalų nusiurbimo gali būti ištinę operuotos srities audiniai. Tačiau per porą mėnesių patinimas ryškiai sumažėja ir pamatomas galutinis rezultatas netekus anksčiau turėto riebalų sluoksnio.
 • Deja, tačiau riebalų nusiurbimas rekomenduojamas tik pačioms problemiškasioms kūno vietoms – pilvo, šlaunų, juosmens, smarko sritims. Šia procedūra siūloma nepiktnaudžiauti moterims, kurios gali nepageidaujamų riebalų atsikratyti sporto ir dietos pagalba.
 • Riebalų nusiurbimo kaina priklauso nuo kūno riebalų masės ir kitų žmogaus fiziologinių savybių, todėl geriausia dėl šios procedūros kainos kreiptis į privačias klinikas, kurios suteiks apie tai daugiau naudingos informacijos.

 

Ilgai negyjančios žaizdelės – odos vėžio požymis

 kaip pasireiškia odos vėžys.Kiekvienas žmogus yra bent kartą gyvenime sirgęs tam tikra odos liga – juk vaikystėje visi vaikai anksčiau ar vėliau praserga raudoniuke ar vėjaraupiais, o vyresniame amžiuje susiduriame su įvairiomis alergijomis, egzema, nušalimais, spuogais bei kitomis odos būklėmis.

Dažniausiai įvairūs odos audinio susirgimai yra nesunkiai išgydomi. Šiandien yra itin pažengusi lazerinė dermatologija, kurios dėka beveik be žymės pašalinami net ir randai bei varginantys spuogai. Tačiau kai kada odos būklė praneša ir apie rimtesnio pobūdžio susirgimus. Deja, neretai tokie simptomai kaip atsivėrusi žaizdelė ar odos paraudimas, kurį niežti, yra sumaišomas su paprastesnėmis odos ligomis, tarkime, egzema, nors iš tiesų tai būna pirmasis odos vėžio simptomas. Tad kiekvienam būtina žinoti, kaip pasireiškia odos vėžys.

Odos vėžys gali būti trijų tipų: bazalioma, melanoma ir plokščialąstelinis odos vėžys.

Iš šių atvejų pati pavojingiausia, tačiau turbūt lengviausiai atpažįstama odos vėžio forma – melanoma. Jai įtarti užtenka pastebėti sparčiai besikeičiantį ar kraujuojantį apgamą ant savo kūno. Laiku įtarus šią odos ligą ir išsityrus apgamą, galima taikyti parinką gydymą ir pašalinti apgamą, kuriame aptikta vėžinių ląstelių.

Su įprastomis odos ligomis dažniau supainiojama bazalioma ir plokščialąstelinis odos vėžys. Bazalioma yra dažniausia, bet mažiausiai pavojinga odos vėžio forma, kadangi piktybinės ląstelės dauginasi gana lėtai ir nėra linkusios greitai plėstis į kitus audinius. Tačiau vertėtų žinoti, kaip pasireiškia odos vėžys bazalioma. Jeigu ant odos pastebėjote atsivėrusią žaizdelę, kuri negyja kelias savaites arba užsitraukė į šašą arba jeigu odoje iškilo rausva dėmelė, kurią niežti, tai gali būti bazaliomos simptomai.

Dermatologas-dermatologas šiuos simptomus turėtų nesunkiai atpažinti ir atlikti pacientui tyrimus bei pasiūlyti odos vėžio gydymo būdą. Laiku atpažintas ir pradėtas gydyti odos vėžys nesukels jokių didesnių komplikacijų, tačiau, kad ši liga būtų atpažinta, būtina nuolatos sekti savo odos būklę ir kreiptis į gydytoją vos pastebėjus įtartinus simptomus – tiek neįprastas žaizdeles odoje, tiek pasikeitusius apgamus. Rūpinkitės savo sveikata ir bent kartą per metus pasitikrinkite dėl odos vėžio.