Anglų pamokos pradedantiesiems – startas tobulėti

anglų pamokos pradedantiesiemsApie tai, kokia svarbi ir naudinga anglų kalba, šnekama nuolat. Pavyzdžių, kodėl taip akcentuojama reikšmė, toli ieškoti nereikia. Sakykim, dirbate bare, į kurį užsuka užsieniečiai. Didžiausia tikimybė, kad jie prabils būtent angliškai. Jeigu nesuprasite, kas sakoma, teks aptarnavimą perleisti kolegai ir, deja, negauti arbatpinigių. Todėl dėmesys sutelkiamas į kursus, nes anglų pamokos pradedantiesiems yra startas tobulėti.

Archajiški mokymo metodai dažnai neefektyvūs ir susiję labiau su teoriniais dalykais, o ne su tuo, kas ypač pasitarnautų praktiškai. Ar ne keista, kad anglų kalbą mokęsis žmogus ne visada gali pasigirti sklandžiai šnekąs angliškai? Tuomet mokymosi procesas atrodo niūrus, tarsi sriubos valgymas su šakute. Bet ne veltui YVA kadaise dainoje kreipėsi į paukštelį, tikėdamasi, kad šis išspręs bėdas. Pvz., kolibris toks mažas ir toks greitas. Tad kodėl nepasitelkus šio mažo sparnuočio pavyzdžio kaip įkvėpimo?

Anglų pamokos pradedantiesiems – ne tik mokymasis, bet ir galimybė. Galimybė „prasimušti“, imti laisvai kalbėti, skaityti ir rašyti užsienio kalba. O ji pravers visur – tiek vykstant į užsienį, tiek siekiant darbo vietos.

Pastaraisiais metais labai gaji tapo asmeninio tobulėjimo tema. Jeigu nežinote, kur būtų galima panaudoti susikaupusį norą ko nors siekti ir nesidžiaugiate savo anglų kalbos įgūdžiais, tuomet anglų pamokos pradedantiesiems – puikus orientyras. Čia sužinoma daug naujo. Ne tik sužinoma, bet ir pritaikoma praktiškai. Tiems, kurie dvejoja: niekas nuo pat pirmo karto nelieps kalbėti monologų, niekas neskirs tokių užduočių, kurios ne pradedančiųjų, o pažengusiųjų nosiai.

Visuma atrodo gana patraukliai. O kaipgi dėl pačios metodikos? Jei pakalbintumėte dešimt mokytojų, kiekvienas iš jų paminėtų vis kitokių dalykų. Tačiau labai tikėtina, kad požiūrio taškai kažkur susijungtų. Pvz., vienas mokytojas itin pabrėžtų, kad reikia stipriai mokytis gramatiką, o kitas teigtų, kad taisyklės įsisavinamos kone natūraliai. Bet abu specialistai sutiktų dėl naudos, gaunamos bandant regzti sakinius iš išmoktų žodžių.

Anglų pamokos pradedantiesiems skiriasi nuo pažengusiems skirtų kursų. Apskritai kursų yra kelios rūšys. Ir visada reikia apgalvoti, kokia verčiausi dėmesio. Jei turite laiko, jei niekur neskubate, tuomet tikriausiai nesirinksite intensyvių kursų. O jei esate abiturientas ir siekiate pagerinti jau turimus įgūdžius, nesiregistruosite ten, kur nurodyta „pradedantiesiems“. Kiekvienam atvejui yra konkrečios pamokos, organizuojamos žmonių, kurių dėka anglų kalba nebekelia jokios baimės.

Nėra amžiaus limito ar kitokių apribojimų. Kai kada limitus nusistatome patys. Galbūt atrodo, kad neverta pradėti mokytis, galbūt sunku prisiversti, gal ankstesnio mokymosi patirtis neįkvepia. Situacijų būna įvairių, bet tie, kurie lankosi kursuose ar juos jau baigė, atsiliepia teigiamai ir rekomenduoja visiems neapsisprendusiems.

Anglų pamokos pradedantiesiems tampa netgi labai įdomiu užsiėmimu. O padaryta pažanga yra stiprus motyvacinis veiksnys.

 

 

Vienas kompiuteris vietoj dviejų

hibridiniai kompiuteriaiVis dažniau ir garsiau girdime apie planšetinius kompiuterius, kurie sparčiai tobulėja ir neretai atima duoną iš nešiojamųjų kompiuterių gamintojų. Tokie įrenginiai pasižymi lengvumu ir mobilumu, jais patogu stebėti informaciją, naršyti naujienas internete, tačiau yra ir savotiškų minusų – su planšete bus sudėtinga daryti biuro darbus, taip pat žaisti sudėtingesnius žaidimus. Taigi, kyla klausimas, ar gali visko norintis vartotojas suderinti planšetinį ir nešiojamąjį įrenginį? Į tokį klausimą bando atsakyti ir populiariausi IT gamintojai, pasauliui pristatydami hibridinius kompiuterius – tai įrenginys, perimantis didžiausius planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio privalumus ir visą tai sujungiantis į vieną. Pažiūrėkime atidžiau, ar tai gamintojams tikrai pavyko.

Skirtingos rūšys, skirtingi siekiai

Pirmoji ir pati populiariausia hibridų rūšis – su atskiriamais ekranais. Tai reiškia, kad bet kada galite nuimti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti atskirai. Be jokios abejonės, tokia savybė prideda nemažai kompaktiškumo ir komforto. Visgi, yra ir kita medalio pusė – gamintojai susiduria su dideliu iššūkiu, kuomet į tokį įrenginį reikia įdėti labai galingus komponentus. Iš esmės, komponentai nebūna galingesni nei anksčiau buvusių populiarių „netbookų“ ar šiuolaikinių planšečių. Be abejo, į tokį gaminį galima įdėti keturių branduolių procesorių, bet problemos iškyla su operatyvine atmintimi, kietuoju disku ir kitais svarbiais komponentais.

Antroji hibridų rūšis – konverteriai. Jų ekranai nėra visiškai atskiriami nuo klaviatūros, tiesiog kompiuterio dizainas pritaikytas taip, kad būtų galima naudoti kaip planšetinį ir kaip įprastą. Privalumas didžiausias toks, kad čia jau galima sudėti labai galingus komponentus, tačiau didžiausias minusas – kompiuteris sveria gerokai daugiau negu įprasta planšetė, tad jį nešiotis ir kartu keliauti gali būti ne taip patogu kaip su planšetiniu.

Trečioji ir mažiausiai populiari hibridinių gaminių rūšis – nešiojami kompiuteriai su lietimui jautriu ekranu. Galima teigti, kad toks įrenginys yra puikiausiai pritaikytas „Windows 8“ operacinei sistemai. Visgi, nedažnas vartotojas renkasi tokį įrenginį, nes jis yra toks pat sunkus kaip nešiojamasis, tik tiek, kad galima pažaisti lietimui jautrų žaidimą ar pasinaudoti kokia nors smagia programėle.

Tai kokį tuomet rinktis?

Kaip turbūt supratote, hibridinių kompiuterių rinka auga ir vis darosi turtingesnė, todėl nėra taip lengva išsirinkti tinkamą kompiuterį, nei karto nebandžius šių naujovių ir tiksliai nežinant ko iš jo norite.

Pavyzdžiui, jeigu jums reikia pagalbininko kelionėje, kuriuo galėtumėte patogiai naudotis, retai įkrauti ir jums nereikia itin galingų komponentų, tuomet vertėtų rinktis įrenginį su atskiriamu ekranu – vienas iš geriausių pavyzdžių gali būti Acer Aspire Switch serijos hibridas.

Jeigu esate nusiteikę sumokėti daugiau ir norite galingo įrenginio bei jums neatrodo, kad papildomas svoris yra problema, tuomet siūlome konvertuojamuosius kompiuterius – tai gali būti Lenovo Yoga, Lenvo ThinkPad, HP Spectre ir daugelis kitų, kuriuos galite rasti internetinėse elektronikos parduotuvėse.

Ateityje populiarės

Taigi, iš dviejų kompiuterių tikrai galima padaryti vieną. Klausimas tik ar jums to tikrai reikia. Jeigu esate imlus naujovės ir nenorite atsilikti nuo naujausių IT madų, tuomet turėtumėte išbandyti šią naujovę. O rinkoje yra tikrai nemažai pasirinkimų, kadangi hibridinių kompiuterių populiarumas ir pasiūla turėtų augti ir artimoje ateityje.

 

Vertimai žodžiu: profesionalų paieškos

vertimai žodžiu

Pasaulis globalėja. Rodos, visi mes vieni kitus galėtume vadinti ne konkrečios tautybės atstovais, tačiau pasaulio gyventojais. Žmonėms neberūpi jo kaimyno odos spalva ar religija, kadangi svarbiausia yra panašūs interesai ir noras gyventi kartu. Taip pasauliui maišantis, dėl Babelio bokšto griuvimo, mes vis dar sunkiai susikalbame. Tokiu atveju vis labiau didėja vertėjų paklausa. Šalia vertimų raštu egzistuoja ir vertimai žodžiu, apie kuriuos yra kur kas mažiau žinoma. Paprasčiausiai todėl, kad dažniausiai tokiomis paslaugomis naudojasi ne eiliniai žmonės, o valdininkai, profesoriai ir inteligentai, kurie organizuodami konferencijas ieško žmogaus, kuris profesionalai atlikdamas savo darbą suteiktų užsienio svečiams naudingą informaciją.

Vertimai žodžiu yra gana komplikuota niša, kadangi Lietuvoje turime ne tiek daug specialistų, kurie atliktų tokio pobūdžio darbą.

Vertimai žodžiu yra skiriami į dviejų tipų vertimus:

  1. Sinchroninis vertimas;
  2. Nuoseklusis vertimas.

Priklausomai nuo to, kokio tipo vertimas žodžiu jums reikalingas – tokį specialistą ir samdykitės, nes dažniausiai vienas specializuojasi į vieną iš konkrečių sričių. Sinchroninio vertimo metu vertėjas atsilieka nuo kalbėtojo porą sekundžių, ir taip negaištama daug laiko. Nuosekliojo vertimo vertėjas palaukia, kol kalbėtojas padarys pauzę ir tuomet išverčia pasakytą tekstą. Dažnai tokio tipo vertimas reikalauja papildomo laiko. Galbūt todėl sinchroninio vertimo specialistų poreikis yra didesnis. Deja, jų skaičius yra mažesnis, tad ir už paslaugas reikia mokėti atitinkamą pinigų sumą. Sakoma, kad profesionalaus vertėjas žodžiu yra tas, kuris savo nišoje dirba bent dešimt metų. Visas laikas iki tol yra paprasčiausia praktika.

Priklausomai nuo to, kokio pobūdžio tekstą teks versti reikia ieškoti profesionalo. Vieni geriau orientuojasi konkrečios kalbos grožiniame stiliuje, kadangi puikiai gali perteikti mintį naudodamas įvarius sinonimus, kiti – dalykinėje kalboje, kadangi terminai jiems nesukelia jokių problemų. Tad renkantis profesionalą reikia paprasčiausiai skirti nemažai laiko pačiam paieškų procesui. Visgi, jei siekiate geriausio rezultato, jums gali padėti vertimų biuras, atsižvelgęs į jūsų poreikius ir lūkesčius, jis pasiūlys savo vertėją, kuris užtikrins aukščiausią vertimo kokybę.

 

Nauji vadovėliai naujoms mokymo programoms

Mokslas niekada nestovi vietoje. Mokymo inventorius taip pat laikui bėgant kinta, tad vadovėliai neišvengiamai ima reikalauti atnaujinimo. Nors mokymo programos kinta pakankamai retai, tačiau jos atnaujinimas yra būtinas. Būtent dėl šios priežasties naujų knygų įsigijimas yra ne prabanga, o privalomas žingsnis tobulėjimui.

vadovėliai

Lietuvoje gausu mokyklų, kurios metai iš metų atnaujina savo mokymo programas naujų vadovėlių bei kitų pagalbinių priemonių pagalba. Nors kai kuriose pažangesnėse mokyklose mokiniai jau ima naudoti elektronines knygas, įprasti vadovėliai vis dar išlieka pagrindiniu informacinių žinių šaltiniu. Kinta tik jų turinys, pačios informacijos pateikimo būdai bei jos pobūdis. Visa tai įtakoja naujos mokymo programos, kurios siūlo daug pažangesnį bei įdomesnį mokslą. Sunku tuo patikėti? Ko gero, ne viskas, kas gerai skamba, yra netikra.

Informacijos pateikimas vien faktais nėra malonus ir gerai įsimenamas. Taip sunku susigaudyti bei atsiminti kiekvieną svarbią detalę. Tuo tarpu integruota ugdymo programa gali pasiūlyti kur kas daugiau. Tai ne vien nuobodus žinių įsisavinimas, tai pažinimą bei kūrybingumą skatinantis sprendimas, kurį galima įsigyti vaivorykste.eu internetiniame puslapyje. „Baltų lankų“ leidyklos vadovėlis pavadinimu „Vaivorykštė“ suteikia naują požiūrį į vaiką bei jo mokymosi procesą. Programa unikali savo turiniu, pavydžių gausa bei užduotimis, kurios yra glaudžiai susijusios su vaiko gyvenamąja aplinka bei jo patirtimi.

Vadovėlio turinys yra labai artimas vaikui, o struktūrizuotas kiekvienos pamokos planas – patogus ir itin daug laiko sutaupantis sprendimas mokytojui. Kiekvienos pradinės klasės vadovėlį sudaro 9 knygos, kuriose pateikiamas detalus kiekvieno mėnesio mokymosi planas, mokomųjų dalykų medžiaga bei kūrybinės užduotys. Šie vadovėliai yra pažangus švietimo sprendimas, sukurtas remiantis naujų ugdymo metodų pavyzdžiais užsienyje. Šiandienos pasaulis labai skiriasi nuo prieš kelis ar keliolika metų vyravusio gyvenimo, todėl mokslo srityje derėtų taikyti tik modernias ir šiuolaikiškas ugdymo priemones.

Metams bėgant keičiasi požiūris tiek į ugdymo, tiek į mokymosi svarbą. Dėl šios priežasties mokymo įstaigų programos yra nuolat tobulinamos bei atnaujinamos. Mokymasis senų programų pagrindu šiandien jau nebeefektyvus, todėl reikia ieškoti naujo ir daug efektyvesnio sprendimo, kuris mokytis padės daug efektyviau.

Kompostavimas namų sąlygomis

Tikriausiai bandyti paneigti trąšų efektyvumą būtų beprasmiška, kadangi tai yra neabejotina ir efektyviausia dirvožemio gerinimo priemonė. Tik taip augalai gali nevaržomai augti ir duoti derlių metai iš metų toje pačioje vietoje. Tačiau tam reikalinga priežiūra bei tinkamas organinių atliekų kompostavimas. Procesas yra natūralus ir nesudėtingas, todėl jo efektyvumu gali pasinaudoti beveik kiekvienas.

Įprasta manyti, jog organinių medžiagų pasigaminti yra praktiškai neįmanoma, jas galima tik nusipirkti iš kitų įmonių. Laimei, nors ir ne kiekvienas, tačiau nuosavuose namuose gyvenantis žmogus gali pasinaudoti šiomis privilegijomis savo gyvenamojoje aplinkoje. Tai yra vienas iš pagrindinių būdų, nereikalingų šiukšlių atsikratymui, mat kompostavimas leidžia nevaržomai kaupti daržo tvarkymo atliekas, nupjautą žolę, sugrėbtus lapus bei kitas organines atliekas. Visa tai patalpinus vienoje vietoje ir suteikus tinkamas sąlygas, galima pasiekti aukštų rezultatų – itin derlingo komposto.

Nuolat kaupiamos atliekos įvairių mikroorganizmų pagalba yra paverčiamos derlingu dirvožemiu, kuris turi augalams itin svarbaus fosforo, kalio, azoto bei kitų mikroelementų, būtinų augimo procesui. Būtent kompostavimas leidžia patiems sodininkams, ūkininkams ar paprastiems gyventojams pasigaminti augalams lengvai pasisavinamų maisto medžiagų, kurios tuo pačiu padeda dirvai atgauti prarastas savybes. Kokybišku kompostu patręšta žemė gali išlikti derlinga net apie 2-4 metus. Negana to, kompostavimo procesas padeda sėkmingai perdirbti daugiau kaip 50 procentų buitinių medžiagų ir taip sumažinti atliekų išvežimo mokesčius.

Įprastai kompostas pradedamas gaminti jau pavasarį, kai gamta ima žaliuoti, ir tęsiasi iki tol, kol ateina šalčiai. Procesui reikia parinkti tinkamą ir nuošalią vietelę, kuri nebūtų tiesioginių saulės šviesos spindulių akiratyje. Tam geriausiai tinka nuošali sklypo vietovė šešėlyje. Kompostuoti rekomenduojama arba ant žemės specialiai paruoštoje vietoje, arba tam skirtuose konteineriuose. Ir vienu, ir kitu atveju kaupiamos organinės atliekos laikui bėgant yra skaidomos mikroorganizmų, kurie visa tai paverčia derlinga organine medžiaga.

Derlingą dirvožemį paruošti nėra sunku, tereikia mokėti kelis itin svarbius kokybiškos trąšos principus. Natūraliai ir tinkamai paruoštas kompostas gali būti geriausias sodininko ar ūkininko draugas. Tam nereikia nei išlaidų, nei daug pastangų, tačiau kartais geriausia pasinaudoti ir profesionalių tiekėjų paslaugomis.

Nemokami pratybų atsakymai nėra blogis. Kodėl?

namų darbaiTai kas vieniems atrodo neetiška, kitiems tikras išsigelbėjimas. Taip pasakytina ir apie šiuo metu vis labiau tarp mokinių populiarėjančius tinklalapius, kuriuose talpinami nemokami pratybų atsakymai. Suaugusiųjų ir švietimo sistemos darbuotojų pasipiktinimas dėl skelbiamų pratybų atsakymų yra atremiami paprastais ir logiškais mokinių argumentais. Kokiais?

Nusirašinėtojų nesustabdysi

Visais laikais mokiniai ieškodavo lengvų būdų gauti gerus pažymius nieko nedarant. Beveik nieko, nes nusirašymas irgi laiko atimantis veiksmas. Kuomet mokinys nori nusirašyti, jis ras būdų kaip tai padaryti. Juk visuomet yra gerų suolo draugų, kurie „nelaimės“ atveju išties išspręstas pratybas nusirašyti arba klasės draugas, ar draugelis iš paralelinės klasės. Tad pratybų atsakymai internete tėra tik dar viena vieta, tačiau tai nėra paskatinimas nusirašyti. Šį sprendimą priima pats mokinys.

Galimybė pasitikrinti namų darbus

Pratybos dažnai sprendžiamos namuose, tad išsprendus tenka laukti kitos pamokos, kuri nebūtinai bus kitą dieną. Pratybų atsakymai leidžia pasitikrinti ar išspręsta teisingai ir įvertinti pačiam mokiniui ar pamoka yra išmokta. Toks įvertinimas moko savikritiškumo. Pastebėjus, jog gautas sprendimas nesutampa su pratybų atsakymu, tenka pasigilinti, ieškoti priežasties, kas praleista, ko nepastebėta pamokos metu ir taip viską išmokti iki galo.

Savarankiško mokymosi pagrindas

Pratybų sąsiuvinių sprendimas yra tik dalis mokymosi programos. Dažnai dalis uždavinių ar užduočių nėra sprendžiamos nei klasėje, nei namuose. Ypač dažnai nesprendžiamos yra papildomos, žvaigždutėmis pažymėtos užduotys, kurios yra arba sunkesnės, arba neprivalomos spręsti. Mokiniai tai dažnai priima kaip iššūkį – juk smagu atlikta tai kas yra sudėtingesnio. Tačiau išsprendus visuomet norima atlygio – šiuo atveju žinojimo, jog įveiktas iššūkis. Nemokami pratybų atsakymai puiki išeitis pasitikrinti.

Korepetitoriaus atsisakymas

Dažnai, norint pasimokyti papildomai tenka samdyti korepetitorių, kurio, deja, neišgali sau leisti sunkiau gyvenančios gabių vaikų šeimos. Pratybų atsakymai yra vienas iš kanalų, kuris leidžia mokytis savarankiškai ir gilinti žinias. Juk spręsti uždavinius gali kiekvienas savarankiškai ir nereikia korepetitoriaus, kuris patikrintų ar išspręsta teisingai.

Taigi, elementarūs ir paprasti paaiškinimai, kodėl pratybų atsakymai nėra blogis, kokį bando įsivaizduoti kai kurie asmenys. Tai puiki mokymosi priemonė. Tereikia tinkamai ja naudotis.

Lietuviai UK vis dažniau susimąsto apie galimybę studijuoti vietos universitetuose

Lietuviai UK (Jungtinė Karalystė) sudaro didžiąją dalį emigravusių tautiečių. Kažin ar kam tai naujiena. Pastaruoju metu itin dažnai girdima tema – dėl mūsų tautiečių pasirenkamų studijų Anglijoje. Čia, kur įsikūręs žymusis Londonas ir jame esanti ekonomikos ir politikos mokslų mokykla (angl. London School of Economics and Political Science, LSE) – vienas žymiausių pasaulio universitetų ekonomikos, socialinių mokslų srityse, vilioja savo srities specialistus. Populiariausių bakalauro studijų Anglijoje, Šiaurės Airijoje ir Velse trukmė – treji metai. Kai kurios studijos gali būti metais pratęstos, kad studentai turėtų galimybę atlikti praktiką. Yra ir daugiau studijų programų, tad neretai dėl trumpesnės studijų trukmės ar tarptautinio diplomo pripažinimo darbuotis išvykę lietuviai Anglijoje, Viljamo Šekspyro tėvynėje, ima vis dažniau svarstyti apie studijas tenai, nes vietoje įgytas diplomas yra vertinamas ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.

Anglija – valstybė, kur valstybinė – anglų kalba, todėl, kad galėtumėte čia studijuoti, turite puikiai mokėti vietinę kalbą. Teks išlaikyti PTE (PEARSON TEST OF ENGLISH), IELTS (International English Language Testing System ) ar CAE (Certificate in Advanced English) egzaminą. Kurio tipo egzaminas Jums bus reikalingas – nurodys mokykla, kur ketinate studijuoti. Stojimo paraiškas galite pateikti internetu. Tik svarbu iš anksto pasidomėti galutinėmis paraiškų priėmimo datomis, kad nepavėluotumėte.

Manau kiekvienam iškyla vienas svarbiausių klausimų – kiek man kainuos studijos? Nors anksčiau didžiąją jų dalį apmokėdavo Anglijos vyriausybė, tačiau jau nuo šių metų viskas pasikeitė  ir, deja, visą studijų kainą turi padengti pats studentas. Priklausomai nuo studijų pakopos, pasirinktos aukštosios mokyklos bei programos, studijų kainos gali skirtis. Brangiausios – klinikinės studijų programos, o pigiausios įvardinamos – menų studijų programos. Tačiau yra galimybė pasiimti paskolą visam studijų laikotarpiui, kurią grąžinti reikės tada, jei baigęs mokslus uždirbsite daugiau nei 4000 lt/mėn. Bet jei studentas į Lietuvą negrįžta, Didžiojoje Britanijoje jis turi uždirbti ne mažiau nei 6000 lt/mėn. Paskolos grąžinimo terminas yra gana ilgas – 30 metų. Ir džiugiausia, kad jei per šį laiką neuždirbsite minėtų sumų, paskola anuliuosis. Tačiau visi universitetai suteikiamą studentui išsilavinimą labai vertina ir net neabejoja, kad studento lauks puiki karjera ir atlygis.

Emigracija tikrai nėra visai neigiamas reiškinys. Emigraciją patyręs žmogus pamato pasaulio, susipažįsta su vietine kultūra, kalba, papročiais, pamato, kaip žmonės gyvena, užsidirba pinigų, mokosi, mėgaujasi gyvenimu, pramogauja, o visa tai patirti vienas paprastesnių būdų – pasirinkus studijas užsienyje. Tad lietuviai Anglijoje, ar plačiau – lietuviai UK (Jungtinėje Karalystėje) , kur didžiausia emigrantų koncentracija, vis dažniau susimąsto krimsti karčias mokslų šaknis Jungtinėje Karalystėje, kad vėliau galėtų saldžiais vaisiais mėgautis jau bet kuriame pasaulio kampelyje.