Kaip standartizuojama vertimo kokybė?

Vertimo paslaugosDvidešimt penkis metus Lietuvoje buvo kalbama apie vertimą ir šių paslaugų kokybės vertinimą. Deja, vienos bendros tiesos taip ir nesurasta, o vis pasikartojantys teisminiai ginčai primindavo apie šios temos aktualumą. 2015 metais priimtas tarptautinis standartas iš esmės apibrėžė vertimo kokybės vertinimą.

Vertimo redagavimas

Pats didžiausias pasikeitimas – visos komandos „įdarbinimas”. Tai reiškia, kad šis standartas nustatė kas yra kokybiškas, o kas skubus vertimas. Nuo šiol vertimo kokybę užtikrinti turi ne tik vertėjas, tačiau ir jo darbą redaguojantis kalbos redaktorius arba kitas vertėjas, bei dviejų profesionalų įdirbį kuruojantis vadovas.

Pagal šį naują standartą vertimo paslaugos vilniuje tampa ne taip lengvai prieinamos, kaip iki šiol, nes tokios taisyklės sumažina darbo krūvius laisvai samdomiems vertėjams.

Minimalūs kvalifikacijos reikalavimai vertėjui

Iki šiol visuomenėje buvo susidaręs įspūdis, kad vertėju dirbti pakanka tobulo kitos kalbos mokėjimo. Tačiau, kaip profesionalus vertimu biuras kaune ir kitur tvirtino, kad vertėjas turi turėti ne tik specialų išsilavinimą, tačiau visą pluoštą papildomų asminių savybių, taip ši siekiamybė bandoma paversti realybe, reguliuojant teisinę bazę.

Pagal šį naują standartą vertimo paslaugos vilniuje ir kitur gali būti teikiamos tik aukštąjį išsilavinimą, šioje srityje, turinčių vertėjų.

Notaro patvirtinimas

Svarbu pažymėti, kad vertimu biuras vilniuje su notaro patvirtinimu yra privalomas jeigu verčiami dokumentai, kuriuos išdavė tokios institucijos, kaip Lietuvos prezidentūra, Valstybinių ligonių kasos ar Vidaus reikalų ministerija.

Tuo tarpu, vertimu biuras su notaru vilniuje nėra būtinas verčiant ne oficialius dokumentus arba raštus iš tokių institucijų, kaip geologijos tarnyba, Registrų centras, Mokesčių inspekcija, Kultūros ministerija. Pastarosioms pakanka vertėjo parašo ir vertimų biuro antspaudo.

Pagal naujai patvirtintą vertimų kokybės standartą visi vertėjai be išimties turi turėti galimybę patvirtinti išversto teksto autentiškumą.

Spaudos ženklų skaičius

Būtina pripažinti, kad didžiausia maišatis kilo dėl spaudos ženklų skaičiaus apskaitos. Iki šiol vertimo paslaugos vilniuje įkainiai tiesiogiai priklausė nuo darbų apimties. Deja, bėda iškildavo dėl Lietuvoje naudojamų beveik dešimties skirtingų spaudos ženklų apskaitos formų. Tokia idinga praktika iškreipdavo ne tik, kad konkurenciją ir vertimu biuras vilniuje kainos, tačiau ir rodė sektoriaus ne brandumą.

Naujas standartas buvo impulsas nustatyti vieningą spaudos ženklų puslapyje skaičių ir taip išlaikyti vieningą apskaitos formą, nepaisant to kur bus teikiamos paslaugos, t.y. vertimo paslaugos vilniuje bus teikiamos, ar konkrečiai vertimu biuras vilniuje kalvariju gatveje, vertimu biuras vilniuje pylimo g, vertimu biuras vilniuje laisves pr., ar kitur.

 

 

Žemės ūkio technika. Kaip sutaupyti perkant?

žemės ūkio technikaTurbūt visi sutiktų su tuo, kad rimta žemės ūkio technika padeda įprastus žemdirbystės darbus atlikti labai greitai ir paprastai. Neveltui šiais laikais apie ūkininko profesiją negalvojama kaip apie darbininką, kuris visą dieną pluša. Paprasčiausiai, technika palengvina darbus. Tuo pačiu ji padeda užsitikrinti, kad daržovės užaugs tokios, kokių yra tikimasi. Kai traktoriukai internetu gali būti perkami taip greitai ir paprastai – nieko keisto, kad vis daugiau žmonių nusprendžia įsigyti žemės plotą ir jame sėti sėklytes.

Visgi, nors ir šiuolaikinė žemės ūkio technika yra gana pigi, tačiau kai kurie žmonės nori dar labiau sutaupyti. Turbūt puikiai žinote posakį, kad „skūpas moka du kartus“. Visgi, sutaupyti galima.

Dėvėtos technikos pirkimas

Traktoriukai internetu gali būti ne tik nauji, tačiau ir dėvėti. Natūralu, kad anksčiau naudota technika kainuoja kur kas pigiau. Juolab, nereikia galvoti, kad naudota technika būtinai yra labai bloga. Tikrai ne. Kadangi žemės ūkio technika kuriama taip, kad tarnautų ilgai bei tvarkingai, visiškai suprantama ir tai, kad net ir naudojus anksčiau ji nepraranda savo funkcionalumo.

Pirkimas internetu

Pirkdami internetu dažniausiai galite nemažai sutaupyti. Jeigu Jums yra svarbu tai, kad nuo pirkimo galima išsaugoti bent jau kelis eurus, žinoma, naudokitės interneto galimybėmis. Elektroninės prekybos vietos turi ne tik šį pliusą, tačiau ir daugiau privalumų, kurie dažniausiai paskatina žmones įvertinti tai, kad pirkti internetu tikrai verta.

Juolab, pirkdami traktoriuką internetu tuo pačiu galite naudotis Google paieškos sistema, kuri galės greitai susipažinti su parduodama produkcija.

Ar skolindamasis sutaupysiu?

Visada galima pabandyti pasiskolinti iš bankų ir taip įsigyti pirmą savo nuosavą techniką. Tačiau juk skolindamasis visada mokėsite palūkanas, taigi galiausiai teks investuoti daugiau nei kad pirkdamas konkrečiai iš savo pinigų. Žinoma, jeigu kitos paskolos galimybės nėra – tokiu atveju ir paskola iš kreditų arba bankų yra labai geras pasirinkimas.

Lizingo galimybės

Pirkti techniką visada galima lizingu. Tiesa, rimta žemės ūkio technika kainuoja labai didelius pinigus, tad natūralu, kad ne visada pavyks gauti konkrečią įrangą išsimokėtinai. Teks atitikti labai daug detalių bei sąlygų. Visgi, bandyti pretenduoti verta, kadangi gali būti, kad sėkmė bus Jūsų pusėje.

ES pagalba

Anksčiau žemdirbiai labai džiaugėsi, kadangi Europos sąjunga siūlė pagalbą tiems, kurie nori pradėti savo veiklą ūkininkystės be žemdirbystės srityje. Tiesa, šiuo metu didžioji dalis paramos jau yra išnaudota, tad šis variantas jau nebelabai tinka. Visgi, rekomenduojame pasidomėti papildomomis galimybėmis, kurias taip pat teikia ir Lietuvos Respublika. Pradėti savo veiklą galima pigiai ir sėkmingai.

Ką būtina turėti kiekvienam žemdirbiui?

Kiekvienas žemdirbys priklausomai nuo to, kokius darbus jis atlieka ir kam jis augina augalus – turi turėti ir konkrečią techniką. Svarbiausias yra traktorius, kadangi be jo niekaip nepavyks tvarkingai atlikti didelių darbų. Antras dalykas – traktoriaus priedai, kurie skirti darbams palengvinti.

Rimta žemės ūkio technika kainuoja ir rimtus pinigus. Tačiau jeigu Jums reikia tokios, kuri padėtų susitvarkyti su greta namų esančiu žemės ploteliu – tokiu atveju neverta investuoti labai didelių sumų. Ypač tokiu atveju, kai tikrai galite įsigyti pigiau.

 

Žinomiausias Royal canin maistas šunims – ar, šiuo atveju, žinomumas įtvirtina kokybę?

royal canin maistas šunimsKaip ir tikriausiai suvokiate, rinkoje galima rasti pačių įvairiausių prekinių ženklų. Vieni iš jų yra neįtikėtinai plačiai reklamuojami, kai kuriais atvejais net brukami, net ir tuo atveju, jeigu jų pateikiama bendroji produkcijos kokybė nėra tenkinanti klientų. Kitu atveju, gali būti ir taip, kad vieni iš kokybiškiausių produkcijų, bei bendrovių, paprasčiausiai skiria išties mažai dėmesio reklamoms, todėl natūraliai vykdo reklaminę politiką, kurią vadiname iš lūpų į lūpas. Vis dėlto, didžioji dauguma piliečių yra linkę manyti, kad jeigu reklamuojama daug ir dažnai – tai privalu būti tinkamiausias pasirinkimas, mat neretai įsijungia ir papildomas faktorius, dar žinomas, kaip bandos jausmas: jei perka kiti, kodėl gi neturėčiau pirkti ir aš, tiesa?

Vis dėlto, šiandieną norėtume paanalizuoti šią situaciją rinkoje, pasirinkdami, tikėtina, jog patį žinomiausią prekinį vardą – royal canin maistas šunims. Manome, kad šiandienos turinyje paanalizavę ne vien tik produkcijų sudėtis, ne vien tik žmonių atsiliepimus, tačiau ir kainos, kokybės santykius, sugebėsime ganėtinai aiškiai išreikšti individualią poziciją ir tokiu būdu patikinti, kokia gi yra bendroji situacija. Kitaip tariant, ar būtų galima teigti, kad labiausiai žinomi prekiniai vardai rinkose, kaip šiuo atveju royal canin maistas, pasižymi ir aukščiausia kokybe, aktualiausia vartotojams. Taigi, kaip ir nuoširdžiai tikimės, kad šiandienos turiniu sugebėsime suteikti neįtikėtinai daug realios informacijos piliečiams, kurią jie galės panaudoti ir pritaikyti ne vien tik konkrečių šių prekinių vardų atžvilgiu, tačiau ir visiškai kitose nišose – tai yra universalu, pravartu bei naudinga. Tikimės, kad mūsų individualiai nusibrėžti siekiai bei lūkesčiai bus išpildyti, o dėl to galėsite tik pasidžiaugti.

Tuo tarpu mūsų tik ką įvardytas royal canin maistas turi neįtikėtinai stiprias pozicijas ne vien tik mūsų šalyje, tačiau ir visame pasaulyje. Šiuo atveju, analizuojant net ir pačius menkiausius produkcijos niuansus bei aspektus, būtų galima pastebėti, kad kokybė lygiagrečiai žengia su vykdoma marketingo politika. Teigiant kitais žodžiais, turime omenyje tai, kad pateikiama pasiūla yra nepaprastai kokybiška, tačiau, nepaisant to, investuojamos ir didžiulės sumos, kad kiti prekiniai vardai neatimtų pozicijų, jog royal canin maistas galėtų išlaikyti optimalumą ir žinomumą. Kad ir kaip ten bebūtų, jums, kaip individualių augintinių savininkams, svarbiausia ir yra žinoti, kad išleidžiami pinigai – kokybiškiems gaminiams, tad konkrečiai šios bendrovės atžvilgiu, būtų galima tik papildomai motyvuoti jus ir paskatinti, pabrėžiant, kad atliekamas sprendimas yra tikrai, kad teisingas.

 

Taupymo planas vartojimo kreditui grąžinti

vartojimo kreditasJeigu vartojimo kreditas jau kišenėje – planas, kaip jį grąžinsite, turėtų būti jūsų galvoje. Jeigu jo ten nėra – pateikiame bent kelis principus, kurie padės lengviau grąžinti kreditą.

Nepirkti dovanų

Cha – pasakysite, lengva jums čia patarinėti. Juk tai ne jūs kaip kiaulė ateisite į Kalėdų puotą tuščiomis.  Bet, ei, niekas nesako, kad turite ateiti tuščiomis. Tiesiog niekas neverčia jūsų kažkam kažką pirkti. Kas verčia? Reklamos, Kalėdų giesmės prekybos centruose, skatinančios dovanomis pasirūpinti jau dabar ?  Iš tiesų, kas jus verčia kažką pirkti, esate jūs ir reklama, kuri išplovė smegenis. Argi protinga pirkti daiktus, kai neturi pinigų? Pirkit nebūtinus ar gal nereikalingus niekam daiktus. Pagalvokite ir apie žmones, kuriems dovanosite juos. Ar jie tikrai būtų laimingesni, jeigu padovanotumėte jiems dar vieną muilo arba žvakių komplektą, kurio jie neturės kur dėti, už pinigus, kurių neturite? Ar taip norite pradžiuginti žmones? Jie jums turbūt grąžintų tą dovaną ir dar primokėtų, jeigu žinotų realią finansinę padėtį. Taigi, pats metas pripažinti, kad Kalėdų šventės komerciniai triukai skirti tiems, kas gali tais metais tuos triukus krėsti. Tačiau, jeigu ant jūsų pečių guli nemažas vartojimo kreditas, ir jūs sukate galvą, kaip jį atiduoti, tai šiais metais pradėkite nuo to, kad nepirksite dovanų. Tuščiomis taip pat nepasirodysite. Iškepsite pyragą, pagaminsite forminius imbierinius sausainius, patys padarysite atvirukus, puokštes ar kitus mielus dalykus, kurie bus jūsų tikros, nuoširdžios dovanos, kurioms neišleisite nė cento, na arba vieną kitą centą.

Nevalgyti mieste

Kad ir kur dirbate, darbuotojams visada yra sudaryta galimybė pietauti neinant į restoraną. Net jeigu jūsų kreditas kainavo pigiau nei banke, jūs vis tiek turite jį grąžinti. Geriausia grąžinti sąskaita dalykų, kurie itin nepakenkia gyvenimo kokybei, ir neatima iš mūsų svarbių dalykų, pirkinių, planų. Pavyzdžiui, mūsų vartojimo reikmės, tiesiog pavalgymas gali atimti labai daug pinigų kiekvieną dieną. Tai reiškia, kad mes galime per dieną prasimaitinti ir už 1 eurą, ir už 10. Nors smagu sėdėti restorane su draugais, tačiau gal didelio skirtumo nepajusite, jeigu su jais vis tiek vakarais eisite į miestą, bet pavalgysite iš namų. Užsisakykite tik arbatos ar kito gėrimo, visada sakykite, kad pavalgėte namie. Ir taip pamatysite, kaip labai greitai jums susitaupys visai nemažos sumos. Jomis paskoluklubas.lt ir bus pamaitintas, kai dalimis grąžinsite savo paskolas.

10 proc. taisyklė

Kadangi pasiskolinti internetu jus privertė santaupų neturėjimas, tai dabar vertėtų pradėti tokias kaupti. Gal užklups pagunda viską, kas atlieka, iškart pervedinėti kredito skolintojui. Kad tik greičiau vartojimo kreditas iki 10000 būtų atiduotas. Tačiau nereikia taip elgtis, nes ir vėl liksite be nieko. Pasirūpinkite, kad turėtumėte tą finansinę pagalvę ir be visokių kreditų. Kaip? Tiesiog sudarykite su savimi susitarimą ir nuo kiekvienos įplaukos 10 proc. Jos išsaugokite kaip savo atsargas. Tegul jos būna kaupiamos atskirai, nepervedamos grąžinimui, o tiesiog, esant ekstra situacijai, visada galėtumėte pasiskolinti iš to juodo fondo.

Biudžeto vedimas

Nesvarbu, ar jūsų paskola kasdieninėm reikėm buvo paimta, ar tokiems skubiems atvejams kaip paskola mašinos remontui. Tačiau sutaupyti ir matyti, kur išeina jūsų pinigai, visada bus lengviau, vedant kasdien savo biudžetą. Taip pat atliekant kas mėnesines apskaitas. Pinigai nevaldomi tirpsta kaip ledai, o to jūs nenorite, tad veskite biudžetą paprastose skaičiuoklių programose ar specialiose programėlėse.

Pigi kambarių nuoma prie jūros

kambarių nuoma prie jūrosKiekvienas besiruošiantis išvykti į kurortą susiduria su pačiais įvairiausiais klausimais: kur vykti, ką pasiimti ir kur apsistoti be didelių išlaidų? Visi norime nerūpestingai praleisti vasaros atostogas prie vandens telkinio, tačiau gyvenamosios vietos paieška prie jūros gali pareikalauti kur kas daugiau išlaidų. Tenka pripažinti, jog būstas prie jūros sudaro, bene, didžiausią dalį išlaidų atostogų metu, tačiau pigi kambarių nuoma prie jūros – ne mitas.

Palangoje, Šventojoje, Nidoje ar kitame Lietuvos kurorte kambarių ar viešbučių paieška gali pareikalauti daug laiko, pastangų ir, žinoma, išlaidų. Būtent todėl rekomenduojama gyvenamosios vietos ieškotis gerokai iš anksto. Rasti laisvą kambarį prie jūros nėra sunku, tačiau kur kas sunkiau yra rasti pigų būstą, kurio nuomai nereikės išleisti didžiosios dalies išlaidų. Viešbučių ir butų kainos gali išgąsdinti ne vieną turistą ar poilsiautoją, todėl dažnai stengiamasi ieškoti kur kas pigesnių ir prieinamesnių nakvynės pasiūlymų.

Rinktis ekonomišką poilsį rekomenduoja ne vienas poilsiautojas. Tai gali būti ekonomiškos klasės butas ar viešbutis. Kur kas paprasčiau yra rinktis kambarį, kurį nuomoja name ar bute. Tokia kambarių nuoma prie jūros yra viena pigiausių ir ekonomiškiausių, nes ją siūlo paprasti gyventojai, siekiantys pasiūlyti priimtiną nakvynės pasiūlymą už tinkamą kainą. Ekonomišką poilsį rinktis patogu ir finansiškai priimtina, todėl, ieškodami vietos apsigyventi, būtinai apsvarstykite ir šį sprendimą.

Nakvynės paieška prie jūros suintensyvėja vasaros viduryje, kai kaitinanti saulė ir geras oras skatina išvykti paatostogauti. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais kurortuose svečiuojasi labai daug žmonių, todėl tinkamą nakvynės vietą šiuo metu gali būti sunku rasti, o ir kainos dažnai išauga vos ne dvigubai. Šiuo tikslu butai ir kambariai rezervuojami iš anksto. Tai padeda sutaupyti nemažai pinigų net ir populiariausiu atostogų laiku.

Poilsis prie jūros gali suintriguoti ne vieną asmenį, siekiantį smagiai praleisti vasaros atostogas. Karštuoju metų laiku čia praleisti laiką gali būti nepaprastai smagu ir gera. Vis dėlto, kambarių nuoma prie jūros gali pareikalauti nemažai išlaidų, todėl svarbu žinoti, kaip ir kur galima rasti pigių kambarių pasiūlymus jau iš anksto.

 

Tikslingos investicijos į mišką: miškininkystė ir miško priežiūra

miško atsodinimasTinkamai vykdoma miškininkystė ir planingos investicijos į mišką atsiperka su kaupu. Iš tiesų šiandien miškininkystė yra viena pelningiausių ūkio šakų visoje Europoje. Medis plačiai naudojamas kuro gamybos, statybų ir pramonės srityse. Tiesa, siekdami ilgalaikės naudos, negalime pamiršti, kad miško priežiūra reikalauja darbo, laiko ir pastangų – mišku reikia rūpintis, jį prižiūrėti ir atnaujinti.

Galvojant apie miško priežiūrą, reikėtų laikytis atsakingos miškininkystės idėjų, t. y. nesivaikyti pelno, o siekti ekologinės naudos. Kitaip sakant, miško savininkas turėtų jaustis atsakingas už dabartinę ir būsimų kartų gyvenamąją aplinką bei gyvenimo kokybę. Tenka pripažinti, kad augantis medienos poreikis kenkia natūralios augmenijos įvairovei – miškai yra aktyviai kertami ir retinami, o neatsakingas miško atsodinimas trukdo išlikti skirtingoms ir unikalioms augalų rūšims. Kalbėdami apie miškininkystės bėdas, ekspertai teigia, kad svarbų vaidmenį atlieka ir elementarių žinių apie miškininkystę trūkumas, todėl privačių miškų savininkams rekomenduoja skirti laiko pokalbiui su mišką prižiūrinčiomis įmonėmis, kurios atsakys į visus jūsų klausimus ir patars vienoje ar kitoje situacijoje. Be to, miškininkyste besiverčiančios bendrovės atlieka visus miško priežiūros, medžių retinimo, kirtimo ir miško atsodinimo darbus.

Pirmasis žingsnis atsakingos miškininkystės link – suvokimas, jog požiūris, tvirtinantis, kad miškas ir medis yra savaime suprantamas dalykas, kuris geba savarankiškai atsinaujinti ir kurio išteklių žmogus niekuomet nepritrūks, yra iš esmės klaidingas. Realią naudą (tiek ekonominę, tiek ekologinę) pavyks pasiekti tik tuomet, jei rasime optimalią pusiausvyrą tarp miško išsaugojimo ir jo panaudojimo praktiniams tikslams.

Svarbiausia, ką turime padaryti – miško priežiūrai negailėti savo laiko ir pastangų. Viena dažniausių klaidų – neatsakingas privatininkų požiūris, nenoras gerinti miško genetinių savybių, medienos kokybės, medžio tvirtumo ir atsparumo aplinkos poveikiui. Likimo valiai palikti neaiškios selekcinės kokybės žėliniai, netinkama miško priežiūra, laiku nevykdomi ugdymo kirtimai – tai prastos miškininkystės pavyzdys. Bendrąja prasme miškų priežiūra suvokiama kaip įvairių darbų visuma, kuri užtikrina tinkamą pasodintų medelių prigijimą, gerą medžių augimą. Siekdami pasirūpinti tinkama želdinių ir augančių medžių priežiūra, turite užpilti žeme persodinimo vietas, prispausti šalčio iškilnotas medžių šaknis, atkasti užneštus medelius, laiku šalinti nepageidaujamus krūmus, atsodinti neprigijusius medžius ir t. t. Jei miškininkystė kelia jums klausimų, pasikalbėkite su šios srities ekspertais ir mišką prižiūrinčiomis bendrovėmis. Primename, kad ši sritis reikalauja žinių ir patirties, todėl nebijokite klausti.

Kam skirti fejerverkai?

fejerverkaiFejerverkų populiarumas vis dar auga – kai gamintojai siūlo naujas rūšis, patobulintas įspūdingais lazerių ar kitų elementų šou, atsispirti iš tikrųjų darosi vis sunkiau. Jais gali naudotis kiekvienas, kuris nori į savo šventę įnešti šiek tiek magijos ir naujų įspūdžių, tačiau visuomet akcentuojamas ir saugus šių pirotechnikos gaminių naudojimas. Fejerverkų pardavėjai taip pat pastebi, jog šių gaminių pirkimas priklauso ir nuo suinteresuotųjų lyties.

Fantastiniai elementai ir jų šaudymas į orą kur kas labiau žavi vyrus – taip atsitinka ir dėl to, jog norint fejerverkais naudotis saugiai, reikia juos tinkamai uždegti ir iššauti į orą, todėl tokios techninės subtilybės iš esmės atrodo labiau patrauklios stipriajai lyčiai. Retai išgirsime istoriją, kai moterys pačios nusprendžia savo šventėje be vyrų pagalbos panaudoti fejerverkus. Žinoma, visa tai tik stereotipai, todėl niekur nerasite rekomendacijų, jog moterims moteriškos lyties atstovėms fejerverkų geriau nenaudoti. Savarankiškumas visuomet yra sveikintinas dalykas, tuo labiau, kai dabar yra fejerverkai internetu – užsisakius profesionalų teikiamas paslaugas net ir išskirtinai moterišką šventę galima paversti įspūdinga.

Kalbant apie perkančiųjų amžių, fejerverkais žavisi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Pastarieji dažniau renkasi kokybiškus, visus saugumo reikalavimus atitinkančius pirotechnikos gaminius, tuo tarpu jaunesni pirkėjai dažnai ieško pigesnių variantų ir kokybės klausimą dažniausiai nukelia į antrą vietą. Toks sprendimas gali baigtis ir nelaimingais, atsitikimais, todėl verčiau reikėtų paieškoti, kur siūlomi fejerverkai akcija – pasinaudojus specialiais pasiūlymais net ir pačius įmantriausius pirotechnikos gaminius galima įsigyti už nedidelę kainą.

Fejerverkų žavesiui neatsispiria ir patys mažiausi, tačiau jie patys įsigyti ir iššauti fejerverkų negali. Vis dėl to, vaikai gali būti pagrindiniais pirotechnikos gaminių įsigijimo iniciatoriais ir turėti labai konkrečią nuomonę, kai daugiau visuomet reiškia geriau. Fejerverkai skirstomi į skirtingas klases, kurios nurodo jų pavojingumo lygį – pirmajai klasei priklauso praktiškai nepavojingi gaminiai, tokie kaip fontanai ar bengališkos ugnelės, tuo tarpu ketvirtosios klasės gaminiai skirti tik tiems, kurie puikiai išmano visas pirotechnikos subtilybes. Atkreipkite dėmesį į šį parametrą ir visuomet galėsite būti tikri dėl savo saugumo.

Svarbiausi istoriniai faktai apie fejerverkus

fejerverkaiKaip ir kiekvienas daiktas ar produktas, naudojamas kasdienybėje, fejerverkai taip pat gali pasigirti spalvinga, legendomis apipinta savo atsiradimo istorija. Šie pirotechnikos gaminiai praėjo ilgą gamybos kelią, kol galiausiai tapo tokiais, kokie yra dabar – įspūdingi, traukiantys akį ir mielai naudojami įvairių švenčių ar renginių metu. Kokie yra pagrindiniai ir patys svarbiausi istoriniai faktai, kuriuos derėtų žinoti kiekvienam, nors šiek tiek susiduriančiam su šiais gaminiais?

Senovėje žmonės turėdavo kur kas daugiau baimių – kiekvienas ir dabar kažko bijome, tačiau dažniausiai tai būna kur kas realesnės baimės. Vargu, ar kas nors kaip vieną didžiausių savo baimių galėtų įvardinti piktąsias dvasias, tačiau būtent šio reiškinio bijojo kinai. Bijojo taip, jog mėtydavo į ugnį jaunus bambukus, o šie, sproginėdami skleidė itin didelį triukšmą. Pasitelkus papildomas priemaišas, buvo galima išgauti ir ryškesnį vaizdą, o kai atsirado parakas, pradėjo rastis ir pirmieji tikrieji fejerverkai.

Yra ir kita legenda, bylojanti, jog fejerverkų atsiradimui didžiausią įtaką padarė vienuoliai. Norėdami tapti nemirtingais, jie siekė sukurti eliksyrą, kuris garantuotų amžinąjį gyvenimą. Fantastikos gerbėjai turbūt ne kartą girdėjo apie filosofijos akmenį, kurio gamybai reikalinga siera, salietra ir akmens anglis – šis derinys taip pat puikiai sproginėja ir skleidžia ryškų vaizdą, todėl išmintingieji kinai netruko šios tendencijos panaudoti ir fejerverkų gamybai.

Nepriklausomai nuo to, kuria legenda tikėsime (o galbūt teisingos ir jos abi), faktas išlieka vienas – dėl fejerverkų atsiradimo turėtume būti dėkingi būtent Kinijos gyventojams. Jų išradingumo dėka šie pirotechnikos gaminiai keitėsi ir tobulėjo, o galiausiai išpopuliarėjo taip, jog renginiams nebereikėjo nei muzikos, nei dekoracijų, kadangi užburiantis ugnies šokis pranokdavo bet kokius kitus programos elementus.

Atvežtas į Europą, šis išradimas taip pat susilaukė didelio susidomėjimo, todėl tapo vis patrauklesnis ir patogesnis naudoti – galėdavo vis ilgiau išsilaikyti ore, pasiūlyti daugiau spalvų, o galiausiai būti priderintas ir prie kitų elementų. Dabar fejerverkai gera kaina ir įspūdingais pasirodymais žavi kiekvieną, kuris nori į gyvenimą įnešti šiek tiek spalvų ir magijos.

Daiktai, kuriuos privalote turėti savo biure

skersinio kainaGalbūt gavote paaukštinimą ir Jums suteikė atskirą kabinetą biure? O gal dirbate nuotoliniu būdu ir namuose turite erdvės įsikurti jaukiam namų ofisui? Vienas svarbiausių dalykų, motyvuojančių produktyviam darbui – harmoninga ir tvarkinga darbo aplinka.

Tokiai darbo aplinkai sukurti reikia tam tikrų interjero aksesuarų ar daiktų, kurie darbo metu nuteiktų kūrybiškai, prablaškytų, leistų prasimankštinti po ilgo sėdėjimo.

  • Skersinis. Galbūt užsienio ar Lietuvos didžiausių vadovų biuruose ir yra vietos didesniam treniruokliui, tačiau didžioji daugumą ofisų kabinetų negali pasigirti didele erdve. O gaila – jau seniai ištirta, kad sėdimas darbas gali lemti rimtų problemų, pradedant nuo viršsvorio, baigiant stresu, išsekimu. Griežtai rekomenduojama dirbant daryti pertraukas, per kurias darbuotojas atliktų tempimo ar kitokių pratimų. Vyrams praktiškiausia yra įsirengti skersinį – jis užima labai mažai vietos, o juo galima gan intensyviai pasimankštinti. Taip pat skersinio kaina mažesnė negu daugelio treniruoklių, tad apsimoka dar labiau.
  • Augalai. Augalus patariama auginti ne tik namuose, bet ir biure. Dažnai biurai būna netinkamai vėdinami, juose trūksta gaivaus oro, todėl augalai būtų kaip biuro plaučiai – jau iš mokyklos atsimename tai, kad augalai siurbia tai, ką iškvepiame ir atgal mums suteikia deguonį. Negana to, žalia spalva tarp pilkų sienų nuteikia darbingai ir pozityviai.
  • Darbų lenta. Šiandien galima rasti gausybę kompiuterinių programų, kurios yra atsakingos už mūsų darbų organizavimą, įvairių pastabų išsaugojimą ir priminimus. Tačiau jokia išmanioji programa neprilygsta senai gerai darbų lentai, prie kurios smaigstome įvairiaspalvius lapelius su užrašytomis užduotimis. Galų gale, prie jos nebūtina segti darbų – visada galima šioje matomoje vietoje pasikabinti širdžiai mielą artimųjų ar vaiko nuotrauką.
  • Galvosūkis. Yra specializuotų galvosūkių žaislų parduotuvių, kuriose galima įsigyti metalinius ar medinius žaisliukus, kuriuos reikia išardyti ir vėliau iš naujo sudėti. Tai reikalauja daug proto pastangų ir puikiai nukreipia mintis nuo kitų dalykų, užgulusių protą. Kas žino, gal besprendžiant galvosūkį Jums kils kokia geniali idėja darbui?

Jeigu biure jaučiate niūrią ir nekūrybišką atmosferą, būtinai pasinaudokite šiais patarimais – ženkliai pagerės ne tik jūsų fizinė ar dvasinė savijauta, bet ir pasieksite darbe geresnių rezultatų. Skersinio kaina neprilygsta gerai fizinei savijautai, o augalai net Jums to nejaučiant nuteiks gerai nuotaikai.

 

 

 

 

Tušinukai: jie aplink mus, bet mes jų nematome

tušinukai

Atrodo kad aplink mus yra tiek daug daiktų, kurie mūsų kasdienybę padaro kur kas geresne. Visgi, į daugelį daiktų mes paprasčiausiai nekreipiama dėmesio, kadangi jų buvimas atrodo visiškai natūralus. Vienas iš tokių daiktų – tušinukai. Rodos, tokia smulkmena, tačiau gyvenime tai labai reikalingas daiktas be kurio gyvenimas taptų kur kas sudėtingesniu. Vaikai dažniausiai stengiasi įsigyti kuo pigesnius tušinukus, kadangi mieliau savo pinigus leidžia saldainiams. Tuo tarpu vyresni pirkdami rašiklį į jį dažniausiai investuoja nemažai. Tarp rašytojų yra populiaru sakyti, kad tušinukas gali parašyti gerą arba blogą knygą. Lygiai taip pat jis gali padėti pasirašyti gerą dokumentą, kritiką ar priminimą.

Tušinukai gali būti perkami tiek internetu, tiek realiose prekybos vietose. Žmonės dažniausiai pasinaudoja virtualių parduotuvių teikiama nauda. Daugelis akcentuoja, kad perkant internetu galima sutaupyti labai daug pinigų. Juolab, yra ir dar daugiau pliusų, tad paminėsime kelis, kurie jus gali paskatinti nuo šiol kanceliarines prekes pirkti tik internetu.

  • Tušinukai internete, kaip jau minėjome, kainuoja kur kas mažiau, tad pasinaudoti galimybes yra būtina.
  • Internete dažniausiai egzistuoja kur kas platesnis pasirinkimas, tad tuo pačiu ir didesnė galimybė, jog atrasite tai, kas Jums puikiai tinka.
  • Žinoma, reikia įvertinti ir tai, kad pirkimas per kompiuterį yra kur kas paprastesnis ir dažniausiai greitesnis. Pasinaudoti šia galimybe tikrai verta ir naudinga.

Tušinukai gali būti ne tik paprasčiausia rašymo priemonė, tačiau tuo pačiu ir Jūsų gyvenimo dalis, kadangi su geru tušinukus rašomas geras tekstas. Kiekvienas geras verslininkas žino, kad tik kokybiškas rašiklis parašys po tikrai labai gerais sprendimais. Taigi, akcentuojama, kad firminis rašiklis dažniausiai padeda pasiekti daugiau. Nieko keisto, kad nuolatos siūloma pasinaudoti rašiklio sy firmos logotipu galimybe. Juk tai šansas susikurti reklamą, kuri veiks kad ir kur būtumėte jūs arba tie asmenys, kurie naudojasi tušinuku, kuri pažymėtas jūsų įmone.