Skrydžiai lėktuvais: avia bendrovės

lėktuvų bilietai ryanairSeniau įvairios kelionės į kitas šalis mums atrodė kaip prabangos dalykas, kurį gali patirti tik daug uždirbantys žmonės. Tačiau laikui einant ši galimybė atsirado ir vidutines pajamas uždirbantiems žmonėms. Kalba eina ne apie keliavimą sausumos transportu, kuris ne tik atima daug jėgų, laiko, bet taip pat yra nepigi išeitis. Žmonės tai pastebėję geriau renkasi keliauti lėktuvu, kadangi tai dabar ne tik pigiau kai kuriais atvejais, priklausomai nuo avialinijų, bet ir taupo laiką, kadangi į tolimas Europos šalis, tarkim iš Lietuvos į Ispaniją galima nuskristi per 3,5 valandos, o kartais net greičiau. Taigi, keliavimas į kitas šalis lėktuvu yra daug greitesnis būdas, tik žinoma, jeigu kelionę planuojama iš anksčiau, nes vargu ar lėktuvų bilietai ryanair ar kita pigių skrydžių bendrovė galės pasiūlyti visgi pigesnius bilietus tą pačią dieną ar prieš savaitę.

Dar viena priežastis dėl ko žmonės pradėjo rinktis skrydžius lėktuvais, tai kad atsirado mūsų šalyje daugiau aviakompanijų siūlančių savo skrydžius. Jeigu seniau lėktuvų bilietai ryanair tik prekiavo ar dar viena smulki įmonė, tai dabar jų atsirado daug daugiau ir pasirinkimas išaugo ženkliai. Kodėl? Nes Lietuva tapo Europos sąjungos šalis, ir kitoms avialinijoms atsirado galimybių įsikurti mūsų šalyje bei siūlyti į mūsų šalį skrydžius kitoms šalims. Dabar populiariausi oro uostai Kauno ir Vilniaus yra perpildyti skrydžiais, kiekvieną minutę nutupdomi ne tik keleiviniai, bet ir krovininiai lėktuvai.

Kitas pliusas, tai kad dabar bilietus galima įsigyti net neišėjus iš namų. Seniau skrydžių bilietus buvo galima pirkti tiesiogiai per kelionių organizatorius, o dabar viskas vyksta internetu. Atsirado lėktuvų bilietų tarpininkai, kurie savo internetinėse svetainėse pardavinėja bilietus į kitas šalis, norima data bei už prieinamą kainą. Galima rinktis ne tik pagal kainą, bet ir patogumą, persėdimų skaičių, datą, avialinijas. Populiariausi lėktuvų bilietai ryanair vis tiek išlieka, tačiau kitos aviakompanijos taip pat siūlo pigius skrydžius. Kartais nutinka ir taip, kad galima gauti skrydžio bilietą ir užsakomajame skrydyje, kuris gali kainuot daug pigiau bei be papildomo bagažo mokesčio.

Taigi, skrydžiai lėktuvais išties turi savų privalumų, tik svarbu išsirinkti kriterijus atitinkančius pasiūlymus ir visuomet tai daryti iš anksto bent jau mėnesį, nes tuomet yra didžiausia tikimybė gauti bilietus už geriausią kainą.

 

 

 

Savarankiškos idėjos kelionė: greita ir paprasta

sėkmingas kelionės planavimasPlanuojate atostogas, tačiau šiuo metu kiek užstrigote ir galvojate, kad visi tie planavimo darbai ne tokie sėkmingi kaip Jūs tikėjotės? Tokiu atveju Jums turbūt reikia pagalbos rankos, kuri gali padėti sėkmingai susiplanuoti kelionę.

Savarankiškos kelionės planavimas nėra toks sudėtingas kaip galite pagalvoti. Šiais laikais turint internetą viskas yra taip paprasta ir patogu, kad vos spragtelėjus pirštais galite gauti visą reikalingą informaciją, kurios Jums reikia sėkmingam kelionės planavimui. Greta to ir mes pateikiame kelis esminius patarimus, kurie padės džiaugtis kelione.

Viešbutis

Jeigu jau žinote savo kelionės tikslą, tokiu atveju laikas pradėti gyvenamosios vietos, kuri turi tapti laikinais jūsų namais. Skirtingose šalyse viešbučių žymėjimai žvaigždutėmis gali labai kardinaliai skirtis. Nepamirškite, kad galite labai daug sutaupyti tokiu atveju, jeigu nakvosite pas žmones, o ne nakvynės namuose. Yra labai daug įvairių organizacijų, kurios siūlo nakvynės paslaugas tiems, kurie nori pernakvoti nemokamai, tačiau po kiek laiko tie patys asmenys atvyks pas Jus į namus.

Bilietai

Rekomenduojame naudotis internetiniais puslapiais, kur galima atrasti pigių bilietų pasiūlymus. Šiuo metu tokių puslapių pasirinkimas labai platus. Užsiprenumeruokite naujienlaiškius pagal tam tikrus raktinius žodžius, kad būtų paprasčiau pasirinkti.

Patarimai ir atsiliepimai

Internetas – žinių šaltinis. Skaitykite patarimus ne tik iš žiniasklaidos straipsnių, tačiau apsilankykite forumuose, kur galima atrasti žmonių pasakojimus apie atostogas tam tikrose šalyse. Galbūt jie susidūrė su kokiomis nors problemomis, kurių Jūs galite išvengti.

Nuvykimas iki viešbučio ir grįžimas namo

Dar būdami namuose įvertinkite transporto priemonių galimybes. Paprasčiausiai, jeigu jums reikia pasinaudokite transporto priemonės nuomos galimybėmis, kadangi tai paprasčiausias, o kartais ir pigiausias būdas pamatyti kuo daugiau lankytinų vietų šalyje.

Taip pat pasidomėkite metro bei traukinių arba autobusų keliavimo galimybėmis. Turistams dažnai siūlomi bilietai su nuolaida, kurie leidžia pigiau apvažiuoti daugiau objektų.

Dažniausiai pirmasis kelionės planavimas atrodo kiek baugus ir ne visada sėkmingas. Tačiau antras planavimas jau lengvesnis, galiausiai trečias – malonumas.

 

 

Kur išsinuomoti baidares, kad nevargintų jokie rūpesčiai?

kur issinuomoti baidaresSvarbiausias darbas vasaros metu – gerai praleisti laiką, mėgautis saulės šiluma, vandens gaivumu ir natūralios gamtos dovanomis. Jei galvojate apie nuotaikingas pramogas, tačiau nežinote, kur issinuomoti baidares, siūlome perskaityti šį straipsnį – patarsime, kaip pasirinkti baidarių nuomotoją, teisingai susiplanuoti kelionės maršrutą ir apgalvoti kelioninį bagažą, kad išvykos metu nevargintų jokie rūpesčiai ar pašaliniai klausimai.

Nuo ko pradėti?

Planuojant atostogas ar savaitgalio išvyką, visų pirma reikia nuspręsti, kur ir kokiu upės keliu plauksite. Šiuo atveju yra dvi galimybės. Vieni keliautojai renkasi maršrutą (arba regioną), kuriuo norėtų plaukti, tuomet – ieško baidarių nuomotojo. Kiti elgiasi atvirkščiai – visų pirma susiranda jų lūkesčius atitinkančius nuomotojus, tuomet renkasi iš galimų maršrutų pasiūlos. Mes rekomenduojame laikytis pastarojo principo. Ypač tuomet, jei niekuomet anksčiau neplaukėte baidarėmis arba jūsų patirtis – minimali, t. y. tuomet, jei dar nespėjote išbandyti daugelio Lietuvos upių.

Rinkdamiesi baidarių nuomotojus, įvertinkite ne tik maršrutų pasiūlą, bet ir nuomojamų baidarių kokybę. Nors kokybiškos baidarės gali kainuoti daugiau, jūs galėsite mėgautis visais plaukimo malonumais – tokios baidarės yra lengviau valdomos, tvirtesnės konstrukcijos, manevringos ir nesunkios, todėl ir pats plaukimas taps sklandesnis ir įsimintinesnis. Pasikalbėkite bent su keliais baidarių nuomotojais ir pasidomėkite jų sąlygomis, pvz., ar teikiamas baidarių atvežimas / paėmimas, ar nuomotojas gali rekomenduoti vietą nakvynei, o gal siūlo privačią stovyklavietę ar pirtį? Būtina įvertinti ir gebėjimą bendrauti, palaikyti pokalbį. Rinkitės verslininkus, kurie atsako į jūsų klausimus ir siekia realizuoti individualius jūsų poreikius.

Kitas žingsnis – išsirinkti jūsų ir jūsų kelionės draugų poreikius atitinkantį plaukimo maršrutą. Šiuo atveju galite pasitarti su baidarių nuomotojais arba pasiskaityti atsiliepimus internetinėje erdvėje. Jei esate pradedantieji, siūlome vengti itin vingiuotų ir sudėtingų maršrutų, kurie pareikalaus daug fizinių jėgų ir ištvermės. Ir priešingai, jei plaukiate su jauna ir energinga kompanija, ramus plaukimas tiesia upe jums gali pasirodyti nuobodus ir nepatrauklus.

Planuokite bagažą

Kad kelionė būtų maloni ir nekeltų rūpesčių, iš anksto sudarykite būtinų kelionės daiktų sąrašą. Nepamirškite pasiimti atsarginių drabužių komplekto (šis turėtų būti supakuotas taip, kad būtų apsaugotas nuo drėgmės), priemonių nuo saulės ar vabzdžių. Su savimi turėkite ir pirmosios pagalbos rinkinį, peilį bei virvę. Pasiimkite geriamo vandens (rinkitės plastikinius butelius) ir lėtai gendančių maisto produktų.

 

 

Portugalijos gyventojų charakteris ir vertybės

skrydis į PortugalijąKiekvienos šalies gyventojai turi savitus charakterio bruožus, kurie turi įtakos tam, kaip jie bendrauja su kitų šalių gyventojais. Iš šių bruožų formuojasi ir stereotipai, pavyzdžiui, ispanai yra karšto būdo ir garsūs, o norvegai – tylesni ir santūresni. Tačiau jeigu jau prakalbome apie ispanus, norime priminti, kad juos prilygindami portugalams ir atvirkščiai labai įsiutintumėte abiejų šių tautybių žmones. Portugalai yra visai kitokie nei ispanai, ir tuoj įrodysime , kodėl. Štai įdomu skaitinys jeigu jūsų laukia skrydis į Portugaliją:

Normalūs žmonės dažniausiai gerbia savo draugų muzikinį skonį ar palaikomą sporto komandą, tačiau užsukę į svečius pas kitos komandos gerbėją portugalą vakarienės, laukite jo replikos, kaip jūs esate nevertas maisto ir turėtumėte mirti iš bado, štai tada būsite mielai pakviestas prie stalo su lėkšte.

Portugalai yra praktiški ir paslaugūs – jeigu pas jus sugedę santechnikos vamzdis, jis nesakys „tau reikia kviestis santechniką“, o namuose rastais įrankiais ir izoliacinėmis priemonėmis pats sutvarkys trūkusį vamzdį ir pasakys „turėtų laikyti dar mėnesį kitą“.

Portugalas neklausys, jeigu sakysite, jog tingine gaminti arba neturite produktų ir norite kartu su juo eiti valgyti į miestą. Jis iškratys viską, kas likę šaldytuve ir sukurs kokį nors išradingą patiekalą už jus.

Portugalai ne tik paslaugūs, bet apskritai padarys viską, kad kitas būtų laimingas. Pakviestas vakarienės jūs būsite vaišinamas skirtingais gėrimais, desertais, o atsisveikinant portugalas atsiprašys, jei kas nors vakarienės metu nebuvo skanu.

Portugalai labai laisvi ir familiarūs. Jeigu jums nutiks bėda arba prisišauksite kokios nors nelaimės, normalus žmogus sakys „nesijaudink, viskas bus gerai“, o portugalas tars tiesiai šviesiai „na tu ir idiotas“. Pigūs lėktuvų bilietai į Lisaboną, Portugaliją jau tavo kišenėje? Puiku. Jūsų laukia nuostabi ir įsimintina kelionė, kuri padės pažinti šios šalies žmones bei jų charakterį.

 

 

Italijos mados istorija

lėktuvo bilietai į ItalijąParyžius nėra vienintelė Europos mados sostinė. Londonas ir Milanas taip pat aršiai ginasi mados miestų statusą, tad itališka mada nėra kažkas negirdėto ir neregėto. Jau nuo pat antrojo pasaulinio karo laikų Paryžius pamažu išleido iš rankų mados monopoliją ir mados namai pradėjo kurtis ne tik čia, bet ir Amerikoje, o galiausiai ir Italijoje.

Tie, kurie mėgsta apsilankyti Milane ir niekuomet nepraleidžia mados namų išpardavimų, jau yra įpratę, kada geriausia užsakyti lėktuvo bilietus į Italiją, kad į geriausius išpardavimus pakliūtų pačiu laiku. O kol ruošiatės į Milaną, pateiksime trumpą italų mados istoriją.

 • Po Antrojo Pasaulinio karo, atskirai nuo Paryžiaus mados industrijos pradėjo veikti Amerikos mados namai. Iškilo savotiškai dvipolis mados pasaulis – prancūzai pasižymėjo elegancija ir prabanga drabužiuose, o amerikiečių mada buvo patogi, net gi sportiška. Tad natūralu, kad atsirado plyšys, kurį užpildyti galėjo tik aukso viduriukas tarp dviejų šių mados polių.
 • Šį plyšį ir užpildė Italijos mada. Iki tol šios šalies pagrindinis eksportas buvo odos gaminiai, batai, aksesuarai, juvelyrika. Tačiau Florencijos verslininkas Giovan Battista Giorgini surinko gabiausius to laiko italų drabužių kūrėjus ir pradėjo juos burti į judėjimą, skatino gaminti išskirtinai itališkos mados kolekcijas.
 • Italų madai pasisekė, nes ji vienu metu buvo ne tik elegantiška ir patogi, praktiška, bet ir ekonomine prasme buvo prieinama masėms. Tai nebebuvo vien aukštoji mada, skirta elitui. Nuo 1970-ųjų Armani, Versace ir Missoni iškilimo tai jau buvo didesniam ratui vartotojui prieinama aukštos kokybės mada.

Tad apsilankius Milane būtų klaida neužsukti apsipirkti į geriausių italų dizainerių išparduotuves, kur bent praėjusios sezono prekes įsigytumėte puikia kaina. Nepraleiskite pigių skrydžių į Milaną, Italiją ir pamatykite savo svajonių miestą dar šį pavasarį ar sparčiai artėjančią vasarą!

 

 

Italų virtuvės gardėsiai

pigūs bilietai į ItalijąItalų virtuvė populiari visame pasaulyje – Lietuvoje taip pat turime ne vieną restoraną, galintį pasiūlyti aukštos klasės itališkų patiekalų, ir čia nekalbame apie pigias picerijas, siūlančias „popierines“ picas, nuo kurių nesijauti nei pavalgęs, nei laimingas.

Tačiau yra ir tokių itališkos virtuvės maniakų, kurie dėl specialiai pagamintos lazanijos ar picos skrydžius į Italiją perka bene kas kelis mėnesius. Nesvarbu, ar tai savaitgalio kelionė, ar visos atostogos šioj šalyje, jie niekuomet nepraleis progos įsigyti pigių bilietų į Italiją. O tam stengtis tikrai yra ko, italų virtuvė geriausia Italijoje, todėl čia lankydamiesi privalote išragauti:

 • Tai traškūs ryžių kamuoliukai, kurių viduje dedama mocarela, ragu, žirniai, pomidorų tyrė.
 • Italai kava mėgaujasi praktiškai neribotai, ir nenuostabu – ji čia viena gardžiausių pasaulyje. Vienas espresso – ir jūs jau pasiruošęs ilgai ir įdomiai dienai vaikščiojant po Romos senamiestį.
 • Kaip gaminamas šis patiekalas, pasakoti turbūt nereikia. Manoma, jog ji kilo iš Neapolio, todėl čia galbūt paragausite geriausios gyvenime lazanijos.
 • Osso buco alla Milanese. Tai mėsos patiekalas iš jautienos blauzdos, marinuotų vyne, patiektų su daržovėmis. Gardžiausia patiekalo dalis – jo pabaiga, kai gardaus padažo likučius galima beveik išsiurbti iš blauzdos kaulo.
 • Makaronai/pasta. Kiekviename restorane galima išmėginti paprasčiausius itališkus makaronus ir galime garantuoti, jog nė viena jų porcija nenusivilsite. Italai tiesiog moka juos pagaminti kaip niekas kitas pasaulyje.
 • Pica Margarita. Neapolyje gimusi pica į šį miestą pritraukia begales turistų, dievinančių picas. Ji labai paprasta, tačiau neįtikėtinai skani. Keista, kaip puikiai gali derėti mocarela, bazilikai, česnakas, alyvuogių aliejus ir parmezanas ant traškaus pado.

Lėktuvų bilietai į Milaną jau jūsų kišenėje, o gal dar svarstote kur ir kada įsigyti bilietus? Pigūs skrydžiai į Milaną, Italiją yra vykdomi visais metų laikais. Pamatykite mados sostinę dar šį pavasarį ir padovanokite sau nuostabiausią dovaną – nepamirštamą kelionę bei įspūdžius.

 

Į ką būtina atkreipti dėmesį užsisakant kelionę?

NovaturasPriežasčių, dėl ko verta keliauti, yra tikrai daug. Vieni žmonės keliauja, nes nori susipažinti su šalimi, kiti dėl pasirinktos šalies kultūros, dar kiti norėdami praskaidrinti savo kasdienybę, paįvairinti gyvenimą, įgauti žinių. Kelionės atneša daug naudos, bet kartais ir streso, dėl šios priežasties svarbu pradėti kelionės planavimą kuo ankščiau.

Kelionė su kelionių  organizatoriumi

Vieni žmonės ryžtasi kelionę planuoti patys. Bet kokios kelionės planavimas reikalauja daug laiko, dėmesio ir pastangų. Labai svarbu norėti planuoti kelionę pačiam, kadangi tik norėdamas žmogus gali susiorganizuoti tobulą laiką sau ir su juo keliaujantiems žmonėms. Organizuojant kelionę pačiam, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų:

 • Užsisakyti lėktuvo bilietus iš anksto. Tik turint lėktuvo bilietus, galima daryti tolimesnius žingsnius, tobulos kelionės link.
 • Užsirezervuoti viešbutį. Viešbutį kiekvienas gali užsirezervuoti internetu, paieškojęs tinkamų pasiūlymų.
 • Susiplanuoti kelionės maršrutą, nusipirkti šalies, į kurią keliaus, žemėlapį.
 • Pasidaryti lankytinų vietų/ objektų sąrašą. Kadangi kelionė trunka tam tikrą laikotarpį, labai svarbu žinoti į kokias vietas žmogus keliaus, kadangi laiko turi tikrai nedaug.
 • Pasidaryti bent apytikrį kelionės maršrutą.

Vis dėlto, dėl laiko ar noro stokos dažnas žmogus renkasi keliauti su kelionių organizatoriumi. Lietuvoje yra ne vienas kelionių organizatorius, kuris padeda žmonėms pasiekti norimus pasaulio kraštus. Tokie kelionių organizatoriai kaip Novaturas ar Tez tour, siūlo įvairias keliones už prieinamą kainą. Su kuriuo kelionių organizatoriumi keliauti Novaturu, Tez tour ar kitu, sprendžia pats žmogus, prieš rinkdamasis kelionę.

Prieš užsisakant kelionę, labai svarbu dėmesį atkreipti į keletą aspektų:

 • Pasižiūrėkite atsiliepimus apie kelionių organizatorių, su kuriuo keliausite.
 • Pasirinkti kelionę kuo ankščiau, pradėjus ieškoti kelionės prieš pusę metų, įmanoma rasti ją su nuolaida.
 • Kelionių organizatoriai, tokie kaip Novaturas, skelbia kelionių pasiūlymus savo tinklalapyje, todėl užėję į internetinį puslapį, tikrai galite susirasti savo lūkesčius atitinkančią kelionę.

Keliauti pačiam ar su kelionės organizatoriumi, sprendžia pats žmogus. Svarbiausia pasirinkti prieinamą kelionę, kuri būtų ne tik įdomi, bet ir pakankamai pigi. Dažnai kelionių organizatoriai pateikia ypatingus pasiūlymus, kurių kainos būna žymiai mažesnės, nei pačių suplanuotos kelionės.

 

 

Įdomiausi faktai apie Bankoką

skrydžių į BankokąBankoke kiekvienais metais apsilanko apie vienuolika milijonų turistų. Tai miestas, kuriame vienoje harmonijoje dera ir senosios Tailando šventyklos, ir modernūs dangoraižiai. Nuo budistų vienuolynų iki pasaulinio lygio naktinių klubų – čia patirti galima ryškiausius gyvenime įvykius.

Nors Tailandas yra toli nuo mūsų įsikūrusi šalis, galima rasti nupigintų skrydžių į Bankoką ir pagaliau patirti kelionių po Aziją svaigulį. Jeigu visad slapta pagalvojote apie tai, koks jausmas lankytis tokių įspūdingų kontrastų mieste, siūlome susipažinti su svarbiausiai faktais apie Bankoką.

 1. Šio dalyko tikrai daugelis nežino, tačiau prie įsigyjant pigius lėktuvo bilietus į Bankoką, žinokite jog tradicinis Bankoko pavadinimas yra daug ilgesnis nei šis vienas žodis. Iš tikro šio miesto vardas yra bene ilgiausias pasaulyje ir skamba taip: “Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit”. Šis pavadinimas net gi įtraukatas į Gineso rekordų knygą.
 2. Bankokas taip pat yra ir didžiausias Tailando miestas. VIenas iš dešimt tailandičių gyvena Bankoke.
 3. Mieste vyrauja įdomūs įstatymai – pavyzdžiui, išėjęs iš namų be apatinių gali sėsti į kalėjimą. Taip pat nelegalu yra vairuoti transporto priemonę nuoga krūtine. Prieš įstatymą taip pat stosi, jei netyčia ar tyčia užlipsi koja ant tailandietiškos valiutos.
 4. Bankoke buvo išrastas ir pirmą kartą pagamintas garsiausias pasaulyje energetinis gėrimas Red Bull. Tai įvyko 1976 metais. Jo kūrėjas Chaleo Yoovidhya iki savo mirties 2012 metais buvo trečias turtingiausias Tailando gyventojas.
 5. Tailande gyvena 200 000 milijonierių ir beveik 95 proc. jų įsikūrę Bankoke.
 6. Wat Traimit kinų kvartale stovi didžiausia pasaulyje Budos statula iš gryno aukso. Ji sveria 5.5 tonas ir yra įvertinta 250 milijonų dolerių.
 7. Bankoko mieste yra nemažai kanalų, todėl miestas neretai vadinamas rytietiškąja Venecija.
 8. Kaip ir Venecija, Bankokas taip pat kas metus vis labiau “skęsta” dėl kylančio vandens lygio. Per metus miestui panyrant apie 2 cm, skaičiuojama, kad per ateinančius 15 metų Bankokas jau atsidurs po vandeniu. Tad skubėkite apsilankyti Bankoke, pradėdami ruoštis skrydžiui į Tailandą jau šiandien!

 

Įdomieji faktai apie Milaną

Pigūs lėktuvo bilietai į MilanąĮ Milaną visas pasaulis skrenda pasižvalgyti madų, pasimėgauti itališku maistu ir kultūra bei dar daugiau. Šiandien šis miestas yra Italijos mados sostinė ir viena iš Europos mados sostinių. Tai elegantiškas miestas, kuriame atvykus gali pajusti itališką šalies dvasią ir daug pamatyti.

Garsiausios Milano vietos yra Milano katedra, Teatro alla Scala, ir daugybė kitų miesto kampelių. Norint tinkamai pažinti šį miestą arba planuojant skristi į Milaną, verta apie jį sužinoti kiek daugiau:

 1. Milanas turi daugiausiai dangoraižių visoje Italijoje
 1. Kai Napoleonas atvyko į šiuos kraštus, jis įkūrė Italijos karalystę, o tada save karūnavo karaliumi Milano Katedroje 1805 metais, kuomet šį miestą deklaravo karalystės sostine.
 1. Kai Milaną valdė austrai, miestas tapo pasaulio operos sostine. Čia savo tris pjemjeras atliko net pats Mocartas. Dar ir šiandien Teatro Regio Ducal vyksta pasaulinio lygio operos.
 1. Pagal archeologų tyrinėjimus, Milanas buvo įkurtas keltų apie 600 metų prieš Kristų.
 1. Milanas yra antras pagal dydį miestas Italijoje po Romos, o taip pat miestas turi statusą kaip svarbiausias ekonominis šalies taškas.
 1. 1833 metais į miestą atvyko pats Giuseppe Verdi. Deja tada jis dar tik pradėjo muzikuoti ir net nepateko į Milano konservatoriją. Nors tada buvo išsakyta, kad būsimam kompozitoriui stinga talento, šiandien ši konservatorija pavadinta būtent šio kompozitoriaus garbei.
 1. Milane esančioje Renesanso laikų bažnyčioje Santa Maria delle Grazie vis dar egzistuoja garsoji Da Vinčio “Paskutinė vakarienė”.
 1. Milanas buvo vienas iš tų retų Europos miestų, kurių XIV amžiuje nepalietė maras.
 1. Milano tramvajų tinklas yra vienas pažangiausių Vakarų Europoje.
 1. Milano troleibusų maršrutų tinklas – tai ratu miesto centre kursuojantys troleibusai, o už šio rato prasideda atšakos į miesto rajonus.
 1. Būtent milaniečiams kilo idėja aperityvui – tai dienos laikas, kuomet Milano barai ir kavinės siūlo visiems sustoti ir valandėlei pasimėgauti kava ar kitu užkandžiu. Tai vyksta kasdien 19.00-21.00 val.

Pigūs lėktuvo bilietai į Milaną vis kirba jūsų mintyse? Nepraleiskite progos susipažinti su šia architektūriškai bei kultūros prasme turtinga Italijos sostine. Kelionė į Italiją jus tikrai nustebins!

 

 

Pirma pažintis su Kutaisi

skrydžiai į KutaisiKutaisi –  tai trečias pagal dydį miestas Gruzijoje ir Imereti regiono sostinė. Tai turistų mėgiama vietovė, kurią kiekvienais metais aplanko kiekvienas, kuriam įdomi Gruzija, šalies kultūra, istorija ir kiti aplinkiniai regionai.

Kaip ir prieš kiekvieną kelionę, taip ir ruošiantis skrydžiui į Kutaisi, verta plačiau pasidomėti miesto geografija, kultūra, istorija, klimatu, virtuve ir t.t.

Kutaisi įsikūręs abiejuose Riono upės krantuose. Ši vietovė yra iškilusi virš jūros lygio apie 130 metrų. Miestą supa miškai iš šiaurės ir šiaurės vakarų. Net ir pats miestas yra gana žalias, nesužalotos agrikultūros. Miesto centre yra daug sodų, parkų. Gatvės turi žaliuojančias saleles bei šaligatvius.

Kutaisi priskiriamas subtropinei klimato juostai. Vasaros čia gan karštos ir sausos, o žiemos drėgnos ir vėsios. Metinės temperatūros vidurkis šiame mieste – 14, 5 laipsniai Celsijaus.

Šalčiausias mėnuo būna sausis, kai temperatūra nukrenta iki vidutiniškai 5 laipsnių šilumos. O karščiausio mėnesio, liepos, temperatūra vidutinškai būna apie 23,2 laipsniai.

Kutaisis seniau buvo Kolchidės sostinė. Tai buvo Kaukazo karalystė, valdžiusi nuo XIII a. prieš Kristų iki 730 m. pr. Kr. kai ją užėmė persai. Tai toks senas miestas, kad apie jį rašė net graikų rašytojas Apolonijus iš Rodo savo garsiajame veikale Argonautika.

Per viduramžius iki šių laikų miestas buvo atitekęs Imeretijos karalystei, Osmanų imperijai, turkams, rusams. Iki 1991 metų, Kutaisis buvo didelis industrinis Gruzijos centras. Tačiau tais metais šaliai atgavus nepriklausomybę, smuko ekonomika, todėl Kutaisio gyventojams teko išsikraustyti į kitus miestus.

Šiandieninis Kutaisis žavi savo senamiesčiu, kalvotu ir vaizdingu reljefu. Senamiestyje išlikę daug viduramžių architektūros, Sataplijos urvas su išlikusiais dinozaurų pėdsakais ir garsių regiono bažnyčių. Be viso mieste gausu pramogų, tad skrydis į Kutaisi gali tapti puikia proga pakeliauti ir susipažinti su Gruzija iš arčiau. Žinoma, ne vien Kutaisi yra vertas dėmesio ir jūsų laiko. Kelionė bei pigūs skrydžiai į Gruziją ir kitus jos miestus gali lygiai taip pat nustebinti.