Elektronikos pirkimas: patarimai, kurie padės sutaupyti

Anodas elektronikosŠiuolaikinis gyvenimas neapsieina be elektronikos, kuri mus supa kiekviename žingsnyje. Elektronikos prekės yra mūsų gyvenimo dalis, tad nieko keisto, kad jos pirkti tikrai reikia daug ir dideliais kiekiais. Žinoma, visada norisi sutaupyti, tačiau tuo pačiu gauti kokybiškas prekes, kuriomis galėsite naudotis ilgą laiką.

Elektroninių prekių pirkimas internetu

Anodas elektronikos pirkimas internetu šiuo metu yra dažnas pasirinkimas, kadangi žmonės mielai perka iš virtualių prekybos vietų ir džiaugiasi produkcija, kurią galima atrasti kur kas greičiau ir nesugaištant daug laiko. Juolab, pirkdami internetu gaunate kur kas daugiau pliusų nei tik greitesnį pirkimą. Internete yra kur kas paprasčiau pamatyti akcijas ir nuolaidas, kurios suteikia galimybę nepermokėti ir gauti lygiai tos pačios kokybės produkciją. Įvertinkite tai ir džiaukitės atviromis galimybėmis sutaupyti.

Dėvėtos elektronikos pirkimas. Ar verta?

Kita galimybė sutaupyti – dėvėtos elektronikos pirkimas. Deja, daugelis žmonių galvoja, kad tai nėra labai geras sprendimas. Ir tam tikra prasme jie yra visiškai teisūs, kadangi elektronika dėvisi, tad natūralu, kad dėvėta nebebus tokia gera kaip kad nauja. Juolab, ieškodami dėvėtos technikos sugaišite labai daug laiko, kadangi reikia susipažinti ne su technika, tačiau ir su pardavėjais. Juk norisi, kad įsigyta produkcija tikrai būtų kokybiška, o tam reikia plačiau pasidomėti pardavėju, kuris siūlo savo gaminius.

Akcijos, nuolaidos ir kitos galimybės…

Elektronikos prekės kainuos pigiau ir tokiu atveju jeigu palauksite akcijų ir nuolaidų, kurios leidžia sutaupyti ir tuo pačiu gauti tai, ko ieškote. Svarbiausia yra tai, kad šiuo metu akcijas labai paprasta ir patogu pamatyti internete, tad nereikės gaišti laiko ir greitai atrasite tai, ko ieškote.

Elektronikos prekės yra kiekvieno mūsų gyvenimo dalis, tad nelaukite kol jos suges. Kuo skubiau pasirūpinsite reikalingomis dalimis arba specialistais, kurie gali padėti problemas išspręsti – tuo ramiau gyvensite ir nesuksite galvos dėl rūpesčių.

Nepamirškite, kad pirkdami internetu galite sutaupyti daug laiko bei pinigų.

 

Kodėl skeneriai kai kurių verslų sėkmės paslaptis?

Skeneriai kainaSparčiai vystantis šiuolaikinėms technologijoms, galima drąsiai teigti, kad jos dalyvauja kiekvieno žmogaus gyvenime: namuose, darbe, universitete. Be technikos neapsieina nei vienas, kadangi ji palengvina darbus, yra galimybė per trumpesnį laiką nudirbti daug daugiau, o kartais ji gali būti ir pajamų šaltinis. Pavyzdžiui, skeneriai – naudingi ir rinkoje labai paklausūs įrenginiai.

Skeneriai – verslo paslaptis?

Vienose įmonėse skeneriai yra tik pagalbiniai prietaisai, o kitose jie yra pagrindiniai, iš kurių yra uždirbami pinigai.  Skenerių funkcijos yra labai vertinamos, jos palengvina darbą, skenuoja reikalingus dokumentus įvairiose įstaigose, kurios tuo užsiima. Kaip ir buvo prasitarta, skeneriai dažnai gali būti ir verslo paslaptis. Pavyzdžiui, Vilniuje – Lietuvos sostinėje, yra nemažai verslų, kuriuose dominuoja skeneriai. Sostinėje bene ant kiekvieno kampo stovi po įmonę, kuri teikia skenavimo paslaugas. Taip pat yra nemažai ir tokių, kurios parduoda skenerius. Vien tik dėl paklausos, tai gali būti bet kurio naujai sukurto verslo paslaptis, svarbiausia yra žinoti kaip parduoti rinkai savo prekę bei kaip išsireklamuoti, kad žmonės rinktųsi būtent jūsų įmonės teikiamas paslaugas. Skeneriai kaina nesiskiria nuo kitų panašių prietaisų, nes jų suteikiama nauda yra tikrai matoma ir šimtaprocentinė.

Sugedo skeneris, ką daryti?

Kaip ir bet kurie kiti aparatai, skeneriai taip pat sugenda. Dažnai tai gali būti daug žalos atnešantis faktorius, todėl būtina pasirūpinti, kad taip nenutiktų. Visgi, jeigu skeneris sugenda, patariama kuo greičiau kreiptis į kvalifikuotus specialistus, o tuo metu, kol tvarko prietaisą, tokį patį tiesiog išsinuomoti. Ši alternatyva irgi puiki, nes už mažą kainą gaunama daugiau, tai reiškia, kad sugedęs skeneris, kuris galėjo atnešti daug žalos įmonei, pakeičiamas kitu, todėl pinigai nenuplaukia pavėjui.

Skenerio kaina

Skeneriai kaina prilygsta spausdintuvams, jos panašios. Žinoma, kiekvienas gamintojas siūlo vis kitokius skenerius, spausdintuvus bei kitus įrenginius, todėl ir jų kainos skiriasi. Nuomoti skeneriai kaina skiriasi nuo perkamų, tačiau pirkti visada yra geriau, nes po kažkiek metų ta investuota suma bet kuriuo atveju atsiperka, ypač, jeigu skeneris – verslo paslaptis.

„Usabillity” testavimo ar ekspertas?

interneto svetainių kūrimasApie tinklalapio patogumo vartotojui testavimą (angl. Usabillity testing) ir ekspertinio testavimo priešpriešą tenka diskutuoti stebėtinai dažnai. Daugeliu atvejų, dėl internetą paskandinusių mitų, klausiama apie vieno ar kito tyrimo neišvengiamumą. 

Patogumo testavimas

Viena iš stovyklų lyg mūras stoja ginti nuomonės, kad vartotojų patogumo („usability”) testavimas nėra būtinas, jeigu svetainę ar projektą jau įvertino ekspertas. Norima aplinkinius įtikinti, kad visi vartotojai nuspėjami, todėl savo srities profesionalas lengvai įvertins tinkamumo problemas.

Jiems oponuojantys pagrįstai argumentuoja, jog ekspertas tikrai pastebės pagrindinius projekto trūkumus, tačiau net  jeigu ir visiškai į šiukšlių dėžę išmestumėme žinias apie žmonių unikalius gebėjimus ir savybes – individualumą – ir taip pripažintumėme idėją, kad visi žmonės mąsto ir elgiasi vienodai – realybės nesumeluosi. Juk beveik visuomet vartotojų testavimo („usabillity”) metu išryškėja tokios problemos, kurios priverčia nustebti net patyrusius ir savo srityje lyg žuvys vandenyje nardančius profesionalus.

Galiausiai, ekspertinį testavimą atlieka programuotojai, todėl nuspėti mažiau išlavintus įgūdžius turinčio vartotojo elgesį arba mąstymą jiems yra sudėtinga, net ir remiantis bendrais metodologiniais kriterijais.

Todėl apie interneto projektą skirtą vartotojams ir sukurtą be vartotojų kalbėti neįmanoma, Visgi, ką daryti jeigu atsirado būtinybė rinktis?

Skirtingų metodų kombinacija

Daugeliu atvejų, norėdami racionaliai pasirinkti vieną iš kelių alternatyvų, dėliojame pliusus ir minusus. Ekspertinis testavimas yra patogus, greitas, efektyvus ir nebrangus. Tuo tarpu, „Usabillity” testavimas pagerina projekto, internetinės paduotuvės ar svetainės, lankomumo rodiklius mažiausiai du kartus, o taip pat atskleidžia beveik 95 proc. tiriamos erdvės problemų.

Tai rodo, kad investavus laiko ir lėšų į svetainės kūrimą, dizainą, neverta atsisakyti „Usability” arba ekspertinio testavimo. Jeigu dvejojate – visuomet galima derinti skirtingus analizės metodus ir pritaikyti juos prie individualaus projekto poreikių. Tarkim, besiruošiant „Usability” testavimui programuotojas turi susipažinti su sistema, pašalinti akivaizdžius trūkumus, o vartotojams leisti testuoti kitas sritis.

Svarbu: Jeigu abejonės neapleidžia galite sutaupyti laiko ir lėšų nepraleidžiant kurias nors testavimo proceso dalis. Tiesiog, reikia su specialistais įvertinti individualią programos situaciją, t.y. kurioje kūrimo stadijoje yra sistema, koks turimas biudžetas, kaip operatyviai reikia duomenų, ir k.t..

CV šablonas į pagalbą rašantiems efektyvų gyvenimo aprašymą

cv sablonasKaip parašyti tokį CV, kad jis iš karto patrauktų potencialaus darbdavio dėmesį? Naudokite patikrintus laiko ir… pačių darbdavių CV šablonus. Neabejojame, kad dabar kilo daugybė klausimų, į kuriuos pabandysime atsakyti, kol jų net neuždavėte.

Kas yra CV šablonas?

CV šablonas yra tam tikras gyvenimo aprašymo karkasas su jau paruoštu dizainu ir numatytomis vietomis tam tikros informacijos išdėstymui. Efektyvaus CV šablonai gali būti panaudojami bet kokios specialybės ir specializacijos kandidatų gyvenimo aprašymams paruošti.

Kur rasti CV šabloną?

Jų yra ne vienas. Ir ieškoti reiktų internete. Galite rasti daugybę įdomių CV šablonų, tačiau kuris iš jų efektyviausias/ Čia jau reikėtų pasidaryti nedidelį tyrimą ir pasidomėti daugiau apie tai, kad tokį CV šabloną siūlo. Rekomenduojame Wozber.com sukurtus CV šablonus. Jie pritaikyti būtent Lietuvos rinkai, nes jų kūrėjai – Lietuvos įmonė, veikianti visame pasaulyje.

Kodėl tai efektyvu?

Ruošiant CV laisva forma niekada nežinote, ko iš tikrųjų reikia darbdaviui. Dėl to reiktų pasitikėti profesionalų patvirtintu CV šablonu. Kurioje vietoje turi būti informacija apie asmenines savybes, išsilavinimą ir darbo patirtį gali pasakyti patys darbdaviai, vertinantys, ar patogu naudotis gautu kandidato CV. Taip gimsta efektyviausi šablonai, nes jie priimtini daugumai darbdavių.

Informacijos išdėstymo (UX) specialistai taip pat aktyviai dirba prie CV, kad jis būtų kaip įmanoma aiškesnis ir suprantamesnis ir tilptų į 1 puslapį. IT inžinierių darbas – padaryti jį nedidelio dydžio, kad būtų patogu siųsti el. paštu. Prie CV šablonų kūrimo dirba daugybė įvairių sričių specialistų, o kandidatui tereikia tik suvesti savo duomenis ir išsisaugoti. Tai kur kas efektyviau, nei gyvenimo aprašymas laisva forma.

Kaip pildomas CV šablonas?

Šiuolaikinės technologijos smarkiai automatizavo ne vieną procesą, taip pat ir CV rašymą. Kandidatui reikia pasirinkti norimą CV dizainą ir informacijos išdėstymą iš kelių variantų. Tada lieka tik įkelti savo nuotrauką ir į tam tikrus laukelius įrašyti informaciją. Viskas labai patogu ir intuityvu. Kai duomenys suvesti, CV įrankis sugeneruoja CV PDF formatu, kurį galima atsisiųsti į kompiuterį. CV duomenys yra saugomi internete, todėl po kurio laiko vėl ieškant darbo nebereikia iš naujo kurti savo gyvenimo aprašymo – pakanka pridėti keletą naujų laukelių apie darbo patirtį, atnaujinti nuotrauką, kontaktinę informaciją ir turite naują CV pagal visus tuo metu galiojančius darbdavių reikalavimus.

Ar jau pasiruošę išbandyti Wozber.com CV kūrimo įrankį?

Kai reikalingas kompiuterių remontas

kompiuterių remontasKompiuteriai tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo dalimi. Be jų ne tik sunkiai įsivaizduojami sudėtingi skaičiavimai, darbas su tekstais, duomenų saugojimas ir apdorojimas, bet net ir mūsų laisvalaikis taip pat labai dažnai susijęs su kompiuteriu. Suprantama, kad, esant tokiai didžiulei kompiuterių paklausai, atitinkamai užtikrinta ir kompiuterių pasiūla. Be to, nėra jokių problemų, kai reikalingas kompiuterių remontas, techninis aptarnavimas ar profilaktinė priežiūra.

Mūsų dienomis kompiuterių remontas tikrai populiari paslauga, tad atitinkamų dirbtuvių ar specialistų pasirinkimas nemažas tiek dideliuose miestuose, tiek ir mažesniuose rajonuose. Nors pasirinkti yra iš ko, kartais tai gali tapti netgi savotiška problema, nes pasidaro sunku iš gausybės įmonių išsirinkti jums reikalingą vienintelę. Tad kaip gi pasirinkti kompiuterių remonto paslaugas.

Pirmą įspūdį apie įmonę nesunkiai galima susidaryti peržvelgus jos interneto svetainę. Kadangi renkamės įmonę, ypač glaudžiai susijusią su kompiuteriais, tad interneto svetainė šiuo atveju labai svarbi ir dažniausiai gana aiškiai reprezentuoja įmonės paslaugas, jos požiūrį į atliekamus darbus, jų kokybę, santykius su klientais.

Gana svarbus kriterijus – tai atitinkamas paslaugas teikiančios įmonės darbo stažas. Jeigu įmonė veikia jau pakankamai ilgai, tai reiškia, kad jos verslas klesti, o dirbtuvės turi savų privalumų ir teikia kokybiškas paslaugas, tenkinančias aptarnaujamus klientus. Be to, pačių klientų atsiliepimai – taip pat labai svarbų. Taip apie jus dominančią įmonę galima sužinoti labai nemažai. Svarbiausia, kad ši informacija atspindi būtent paslaugas gaunančių klientų požiūrį, o nėra tiesiog įmonės reklama.

Dažnai kompiuterių remonto įmonėse dirba tiek patyrę šios srities specialistai ekspertai, tiek ir mėgėjai, kurių patirtis būna daug mažesnė. Tad, suprantama, kad įmonių, kuriose dirba pastarieji specialistai, geriau vengti. Kad būtumėte tikras dėl įmonėje besidarbuojančių specialistų ir susidarytumėte nuomonę dėl jų profesionalumo, geriau į įmonės biurą atvykti pačiam ir įsitikinti, nei užsisakinėti paslaugas internetu ar telefonu.

Na ir kaip visada labai svarbus aspektas – darbų kainos. Renkantis kompiuterių remonto įmonę, dėmesį būtina atkreipti ir į jas. Remonto kainos priklauso nuo įvairių dalykų, o skirtingose įmonėse gali stipriai skirtis. Tačiau atminkite, kad kaina jokiu būdu neturėtų būti vienintelis ar pagrindinis pasirinkimo kriterijus. Pagrindinis prioritetas – visada turi būti teikiamų paslaugų kokybė.

 

 

Kuo pasirūpinti, kad Jūsų internetinė parduotuvė būtų patraukli lankytojams?

internetinė parduotuvėInternete kasdien atsidaro tūkstančiai naujų elektroninių parduotuvių. Internetui vis daugiau laiko atimant iš mūsų kasdienybės, virtualioje erdvėje mėgstame ne tik pramogauti, dirbti, bet ir apsipirkti. Lietuvoje internetu perka vis daugiau žmonių, tačiau verslininkai vis dar baiminasi, kaip pritraukti dar daugiau pirkėjų. O tai galite užtikrinti tuomet, jei Jūsų internetinė parduotuvė yra patraukli ir patogiai naudojama pirkėjams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

 • Spalvos ir šriftai. Tai svarbiausias kriterijus, kuris sukuria pirmą įspūdį lankytojams Jūsų internetinėje parduotuvėje. Ar Jums patiems yra buvę atvejų, kai ko nors ieškote internete, tačiau atsidarę labai perkrautą, niūrų ar sunkiai įskaitomu šriftu užpildytą puslapį, nesivarginate jame išbūti ilgiau ir uždaro tuojau pat? Jei norite padidinti pardavimus, pasirūpinkite, kad Jūsų svetainė nebūtų tokia atgrasi. Tam reikėtų naudoti         teigiamai nuteikiančias spalvas svetainėje, vengti per daug akį rėžiančių derinių ir būtinai naudoti patogų ir lengvai skaitomą šriftą.
 • Patogus pirkimas. Svarbiausia Jūsų svetainės dalis turi būti skirta apsipirkimui. Jei norite parduoti daugiau prekių, Jūsų internetinė parduotuvė turi būti tokia, jog apsipirkti joje būtų labai paprasta. Tam pirmiausiai reikia sukurti platų prekių katalogą, kurį būtų galima lengvai vartyti. Pasirūpinkite, kad prekės būtų aprašytos ir kiekviena turėtų profesionalią nuotrauką. Be to, užtikrinkite patogų naudojimą ir pasirūpinkite, kad prekių puslapiai greitai užsikrautų. Norint, kad apsipirkti lankytojams būtų patogu, nepamirškite prekių krepšelio funkcijos bei patogaus apmokėjimo. Nors žmonės internete apsiperka vis dažniau, vis virtualioje erdvėje vis dar yra parduotuvių, kuriose neįmanoma tiesiogiai apmokėti už prekes, ta galima padaryti savarankiškai prisijungus prie savo banko. Tačiau pirkėjams tai tikrai nėra patogus variantas.
 • Suteikite pagalbą. Dar vienas svarbus dalykas, kuriuo turite pasirūpinti, jei norite, kad Jūsų internetinė parduotuvė būtų patraukli lankytojams, tai konsultantas arba pagalba Tai labai gera idėja, kuri padeda lankytojams lengviau orientuotis ir patogiau apsipirkti Jūsų parduotuvėje. Jei pirkėjui kyla kokių klausimų, jis tuojau pat gali paklausti budinčio konsultanto ir išsiaiškinti. Taip sumažinsite atvejų, kai pirkėjai neperka parduotuvėje, nes kažko nesupranta.

 

Kaip pasirinkti nešiojamą kompiuterį?

Apple MacBook AirŠiuo metu gyvenimas be kompiuterio atrodo neįmanomas. Mes juo atliekame labai daug veiksmų, kurie užtikrina, kad gyvenimas būtų kur kas paprastesnis ir patogesnis. Apple MacBook Air – vienas geriausiu pasirinkimų dėl daugelio priežasčių. Paprasčiausiai:

 1. Jo kaina nėra labai didelė.
 2. Kompiuteris yra galingas.
 3. Taip pat jame yra labai daug programų ir tuo pačiu didelė atmintis leidžianti įsirašyti jų dar daugiau.
 4. Prietaisas yra atsparus aplinkos veiksniams.

Šis kompiuteris – labai geras ir rekomenduotinas pasirinkimas. Sužinok naujausias žinias apie plonąjį Apple MacBook Air ir nepraleisk nuostabios galimybės palengvinti savo gyvenimo su pačiu geriausiu prietaisu. Žinoma, greta visko tuo pačiu rekomenduojame susipažinti su kitais variantais, kurie jums gali būti naudingi siekiant pasirinkti patį geriausią variantą. Pateiksime gaires, kuriomis remiantis rekomenduojame ieškoti kompiuterio. Tai patys universaliausi patarimai, kurie gali užtikrinti geriausią kokybę.

 • Kompiuterio atmintis yra vienas iš pagrindinių faktorių, kurs jums gali padėti pasirinkti patį geriausią variantą. Natūralu, kad priklausomai nuo to, kam jums kompiuteris yra reikalingas – reikia vertinti ir skirtingą pasirinkimą. Pavyzdžiui, darbui reikalingi kompiuteriai, natūralu, yra kur kas galingesni. Kai tuo tarpu tik žaidimams – ne tokie.
 • Verta atsižvelgti ir į kompiuterio dizainą, kuris kartais gali lemti pirkimą. Natūralu, kad žmonės šiais laikais dažniausiai nori kuo mažesnių, kadangi pastarieji lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą. Apple MacBook Air – vienas iš tokių pasirinkimų. Tačiau nenešiojami kompiuteriai dažniausiai būna galingesni, tad labai svarbu atsižvelgti ir į šį faktorių.
 • Pasirinkimą gali lemti ir kietasis diskas. Šiuo metu siūloma labai daug inovatyvių alternatyvų kaip SSD diskas, tačiau ne visi kompiuteriai gali jį priimti.
 • Kompiuterio baterija pačioje jo naudojimo pradžioje visada bus efektyvi ir ilgai laikys. Visgi, norėtųsi, kad ji labai greitai neprarastų savo pagrindinių funkcijų. Tokiu atveju verta atsižvelgti į tai, kiek laiko baterija planuoja išlaikyti kompiuterį funkcionalų be elektros lizdo. Kuo ilgiau laikys pradžioje – tuo ilgiau laikys ir tuomet, kai jau kurį laiką būsite pasinaudojęs prietaisu.
 • Atkreipkite dėmesį ir į smulkmenas. Pavyzdžiui, kai kuriems asmenims labai aktualu yra tai, kaip išsidėsčiusi kompiuterio klaviatūra. Arba tuo pačiu, ar skaičiai yra klaviatūroje ar ne. Kadangi galima atrasti labai daug pasirinkimų – nuspręskite, kuris jums labiausiai tinka ir pasirinkite teisingai.
 • Jeigu nusistatysite pinigų sumą, kurią planuojate išleisti prietaisui – kur kas greičiau pavyks atrasti jums labiausiai tinkamą variantą. Susidėliokite prioritetus ir tikslingai ieškokite geriausių galimybių. Geriausia pirkti internetu, kadangi būtent čia galima atrasti pigiau už daugiau.

Apple MacBook Air – inovacija, kuri verta didelių aplodismentų. Žmonės tikina, kad tai vienas geriausių kompiuterių ir pradėjus juo naudotis nesinorės pirkti kokį nors kitą. Visgi, kadangi pasirinkimas yra labai platus – rekomenduojame su juo susipažinti, kad pasirinkimas tikrai jus tenkintų. Geriausia su pasiūla yra susipažinti internetu, kadangi būtent čia yra plačiausios galimybės, kurios jums leis susidėjus pliusus ir minusus pasirinkti teisingiausiai.

Svetainių kūrimas: įmonė ir internetinė svetainė – tarpusavyje neatsiejama

svetainiu kurimasKaip elgtumėtės toliau, laikraštyje radę darbo pasiūlymą, išvydę dėmesį patraukusią reklamą ar, pokalbo metu, draugui prasitarus apie kokybišką vienos ar kitos firmos produktą? Didžioji dalis sėstų prie interneto ir, norėdami gauti daugiau informacijos, bandytų aplankyti dominančios įstaigos internetinę svetainę. Ir tikriausiai labai nustebtų tokios neradę! Internetinės svetainės šiandien tampa neatsiejama įmonės dalimi, nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio, dydžio, darbuotojų skaičiaus, lokacijos ir panašiai. Tiesa, pats tinklapio turėjimo faktas sėkmės dar negarantuoja, viskas priklauso nuo to, ar svetainė tinkamai reprezentuoja įmonę. Norint to pasiekti, svetainiu kurimas turi būti patikėtas į gerų specialistų rankas.

Svetainių svarbą geriausiai atspindi joms keliami uždaviniai:

 • Įmonės įvaizdžio formavimas.

Pirmojo įspūdžio reikšmė itin akivaizdžiai pasireiškia internetinėje erdvėje: jei visas puslapio dizainas ar atskira detalė nepatrauks vartotojo dėmesio, jis, tikėtina, negaiš laiko, paspaus mygtuką „atgal“ ir susiras labiau jo poreikius tenkinančią svetainę. Tokios detalės kaip techniniai puslapio parametrai bei talpinamo turinio kokybė formuoja ne tik potencialių klientų, bet ir galimų verslo partnerių nuomonę.

 • Informacijos apie įmonę bei jos siūlomą produktą sklaida.

Svetainių kūrimas turi būti įgyvendintas taip, jog interneto vartotojas greitai ir patogiai rastų visą dominančią informaciją apie pačią įmonę bei siūlomas prekes ar paslaugas ir nuspręstų, jog tai yra geriau už analogišką konkurentų produktą. Asortimento „apgyvendinimas“ bei informatyvūs aprašai padeda sutaupyti ir darbuotojų laiką: klientai dažniausiai jau yra susipažinę su pateiktomis charakteristikomis ir kreipiasi turėdami konkrečius pageidavimus.

 • Pardavimo apimčių skatinimas.

Svetainių kūrimas aktualus visoms be išimties įmonėms, o ne tik toms, kurių svetainė atlieka e-parduotuvės funkciją. Net jai siūlomos paslaugos negalima įsidėti į virtualų krepšelį (pavyzdžiui – teisinė konsultacija), patrauklus savo veiklos specifikos bei išskirtinumo pristatymas gali lemti, jog susidomėję klientas kreipsis nurodytais konktais ar atvyks į biurą/parduotuvę.

Internetinių svetainių kūrimo paslaugas šiandien siūlo daugelis – pradedant solidžiomis įmonėmis ir baigiant informatikos studentais, norinčiais papildomai užsidirbti. Savaime suprantama, jog pastarųjų įkainiai gerokai skiriasi. Smulkiojo verslo atstovai bei visi tie, kurie mano, jog svetainių kūrimas tėra formalus „pliusas“ įmonės veikloje,  kaip pagrindinį kriterijų pasirinkę kainą, rizikuoja „nudegti“ ir gauti menkavertį produktą. Atsakingai rinkitės asmenis, kuriems patikėsite savo įmonės „vizitinės kortelės“ – internetinio puslapio – kūrimą. Atkreipkite dėmesį:

 • kaip jūs, iš lankytojo pusės, vertinate jų anksčiau sukurtas internetines svetaines;
 • ar laikomasi nuostatos, jog svetainių kūrimas turi būti orientuotas tiek į realų vartotojų, tiek ir paieškos sistemos reikalavimus (SEO darbai turi būti atliekami dar svetainiu kurimas stadijoje);
 • ar specialistai įsipareigoja rūpintis svetaine nuolat, ar „nusiplauna rankas“, vos tik pastarąją paleidus.

Kaip prižiūrėti nešiojamą kompiuterį?

Nešiojami kompiuteriaiSiekiant, kad įsigyta technikos priemonės jums ilgai tarnautų – reikia nepagailėti pinigų ir pasirinkti tokį variantą, kuris tikrai būtų kokybiškas. Visgi, nešiojami kompiuteriai jums kur kas ilgiau tarnaus, jeigu tinkamai juos prižiūrėsite. Tai būtina sąlyga galinti garantuoti kur kas ilgesnį prietaiso naujumą. Juolab, priežiūra nėra labai sudėtinga ar reikalaujanti daug papildomų investicijų. Kelios minutės per savaitę gali prailginti kompiuterio gyvavimą net keliais metais.

Nuolatos valykite klaviatūrą. Nešiojamų kompiuterių klaviatūroje, kaip ir stacionarių – labai gretai susikaupia dulkės, kurias išvalyti nėra labai paprasta. Juolab, retas mūsų susimąsto, kad klaviatūrą reikia valyti apskritai. Taigi, viską galima padaryti paprasčiausiai pasiėmus skudurėlį ir juo lengvais judesiais valyti tarpelius. Vos skuduriuką sušlapinkite tokiu atveju, jeigu dulkių yra labai daug. Tiesa, puikus variantas – siurbliukas. Žinoma, tokiu atveju reikia turėti gerą antgalį, kurio pagalba būtų galima susiurbti visas dulkes.

Valykite ekraną. Ekrano priežiūra lygiai tokia pat svarbi, kaip ir klaviatūros. Nepamirškite pačios pagrindinės taisyklės – jokiu būdu negalima valyti ekrano, jeigu nešiojami kompiuteriai yra įjungti. Pirmiausia išjunkite, o tik paskui kibkite į darbą. Valykite su paprastu ir vos drėgnu skudurėliu. Prekybos vietose galima įsigyti specialių priemonių, kurios padės net ir sunkiai nuvalomas dėmes pašalinti nuo kompiuterio ekrano.

Prižiūrėkite visą kompiuterį. Nešiojami kompiuteriai turi būti valomi tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Nelaukite, kol prisikaups riebalų ar net dulkių, kurias paskui gali būti sunku išvalyti. Vėlgi, valyti galima su paprasčiausiu drėgnu skudurėliu. Tiesa, labai geras pasirinkimas yra ir specialios priemonės, kurios padeda net ir labai susidėvėjusį kompiuterį visiškai prikelti naujam gyvenimui. Taip pat gera priemonė – soda. Tačiau ja valyti rekomenduojama tik tas priemones, kurios turi labai giliai įsisenėjusias dėmes.

Nešiojami kompiuteriai nereikalauja labai didelės priežiūros, tačiau jeigu per savaitę jiems skirsite bent kelias minutes – pasieksite labai daug. Svarbiausia nepadauginti vandens, kad prietaisas nesugestų.

 

Vienas kompiuteris vietoj dviejų

hibridiniai kompiuteriaiVis dažniau ir garsiau girdime apie planšetinius kompiuterius, kurie sparčiai tobulėja ir neretai atima duoną iš nešiojamųjų kompiuterių gamintojų. Tokie įrenginiai pasižymi lengvumu ir mobilumu, jais patogu stebėti informaciją, naršyti naujienas internete, tačiau yra ir savotiškų minusų – su planšete bus sudėtinga daryti biuro darbus, taip pat žaisti sudėtingesnius žaidimus. Taigi, kyla klausimas, ar gali visko norintis vartotojas suderinti planšetinį ir nešiojamąjį įrenginį? Į tokį klausimą bando atsakyti ir populiariausi IT gamintojai, pasauliui pristatydami hibridinius kompiuterius – tai įrenginys, perimantis didžiausius planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio privalumus ir visą tai sujungiantis į vieną. Pažiūrėkime atidžiau, ar tai gamintojams tikrai pavyko.

Skirtingos rūšys, skirtingi siekiai

Pirmoji ir pati populiariausia hibridų rūšis – su atskiriamais ekranais. Tai reiškia, kad bet kada galite nuimti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti atskirai. Be jokios abejonės, tokia savybė prideda nemažai kompaktiškumo ir komforto. Visgi, yra ir kita medalio pusė – gamintojai susiduria su dideliu iššūkiu, kuomet į tokį įrenginį reikia įdėti labai galingus komponentus. Iš esmės, komponentai nebūna galingesni nei anksčiau buvusių populiarių „netbookų“ ar šiuolaikinių planšečių. Be abejo, į tokį gaminį galima įdėti keturių branduolių procesorių, bet problemos iškyla su operatyvine atmintimi, kietuoju disku ir kitais svarbiais komponentais.

Antroji hibridų rūšis – konverteriai. Jų ekranai nėra visiškai atskiriami nuo klaviatūros, tiesiog kompiuterio dizainas pritaikytas taip, kad būtų galima naudoti kaip planšetinį ir kaip įprastą. Privalumas didžiausias toks, kad čia jau galima sudėti labai galingus komponentus, tačiau didžiausias minusas – kompiuteris sveria gerokai daugiau negu įprasta planšetė, tad jį nešiotis ir kartu keliauti gali būti ne taip patogu kaip su planšetiniu.

Trečioji ir mažiausiai populiari hibridinių gaminių rūšis – nešiojami kompiuteriai su lietimui jautriu ekranu. Galima teigti, kad toks įrenginys yra puikiausiai pritaikytas „Windows 8“ operacinei sistemai. Visgi, nedažnas vartotojas renkasi tokį įrenginį, nes jis yra toks pat sunkus kaip nešiojamasis, tik tiek, kad galima pažaisti lietimui jautrų žaidimą ar pasinaudoti kokia nors smagia programėle.

Tai kokį tuomet rinktis?

Kaip turbūt supratote, hibridinių kompiuterių rinka auga ir vis darosi turtingesnė, todėl nėra taip lengva išsirinkti tinkamą kompiuterį, nei karto nebandžius šių naujovių ir tiksliai nežinant ko iš jo norite.

Pavyzdžiui, jeigu jums reikia pagalbininko kelionėje, kuriuo galėtumėte patogiai naudotis, retai įkrauti ir jums nereikia itin galingų komponentų, tuomet vertėtų rinktis įrenginį su atskiriamu ekranu – vienas iš geriausių pavyzdžių gali būti Acer Aspire Switch serijos hibridas.

Jeigu esate nusiteikę sumokėti daugiau ir norite galingo įrenginio bei jums neatrodo, kad papildomas svoris yra problema, tuomet siūlome konvertuojamuosius kompiuterius – tai gali būti Lenovo Yoga, Lenvo ThinkPad, HP Spectre ir daugelis kitų, kuriuos galite rasti internetinėse elektronikos parduotuvėse.

Ateityje populiarės

Taigi, iš dviejų kompiuterių tikrai galima padaryti vieną. Klausimas tik ar jums to tikrai reikia. Jeigu esate imlus naujovės ir nenorite atsilikti nuo naujausių IT madų, tuomet turėtumėte išbandyti šią naujovę. O rinkoje yra tikrai nemažai pasirinkimų, kadangi hibridinių kompiuterių populiarumas ir pasiūla turėtų augti ir artimoje ateityje.