Automobilių nuoma: būkite atidūs ir išvengsite nesusipratimų

automobilių nuomaŠiuo metu neturite automobilio, o gal turite, bet jis sugedo? Esate svetimame mieste kelioms dienoms ir nenorite priklausyti nuo viešojo transporto ir taksi paslaugų? Panašiose situacijose dažnai sprendimu tampa automobilių nuoma. Ši paslauga dabar populiari ir pritaikyta klientų poreikiams. O įvairūs nesutarimai, nesusipratimai nuomojant automobilį, dažniausiai kyla dėl neatidumo ir nesusikalbėjimo.

Susipažinkite su sutarties sąlygomis

Bendrai automobilio nuomos procesas atrodo visada vienodai: išsirenkate transporto priemonę, mokate nuomos mokestį, pasinaudojate automobiliu ir jį grąžinate savininkui. Bet kiekviena auto nuomos bendrovė turi nustačiusi savo sąlygas. Ir kiekvienas klientas, pasirašęs sutartį, įsipareigoja jas vykdyti. Todėl patariama išsiaiškinti visas detales: ar grąžinti automobilį su pilnu kuro baku, ar gali nuomotą automobilį vairuoti kitas asmuo, ar su nuomotu automobiliu galima važiuoti į užsienio šalis, ar ribojama automobilio rida. Tokius niuansus dažnas auto nuomos klientas pastebi tik tuomet, kai pažeidžia sutarties sąlygas. Bet jeigu sutartyje numatyta, kad, pavyzdžiui, per parą galima nuvažiuoti 500 km, o už kiekvieną papildomą yra mokestis, tai grąžinant automobilį už viršytus kilometrus reiks susimokėti. Todėl apgalvokite savo poreikius ir pasižiūrėkite, ar juos atitinka pasirinktas automobilių nuomos pasiūlymas.

Būkite atidūs detalėms

Kiekviena įmonė, nuomojanti automobilius, juos prižiūri, remontuoja ir pageidauja atgauti tos pačios kokybės, kokios išnuomojo. Specialistai pataria prieš sėdant į nuomotą automobilį jį apžiūrėti, nuomos bendrovės darbuotojui parodyti įbrėžimus arba juos nufotografuoti. Nes kai grąžinsite automobilį, jo būklė bus atidžiai įvertinta, o kiekvieną pažeidimą turės padengti klientas. Jeigu galvojate, kad viską padengia draudimas, tai nepamirškite išsiaiškinti, kokios nuomoto automobilio draudimo sąlygos, kokie įvykiai yra pripažįstami draudiminiais. Nepamirškite pasidomėti techninės pagalbos klausimu, nes net ir labai gerai prižiūrimas automobilis gali sugesti. Ką tokiu atveju daryti? Ar nuomos įmonė siūlo pagalbą kelyje? Ar remontu teks rūpintis patiems klientams? Išsiaiškinkite visus niuansus ir tuomet tikrai būsite pasiruošę bet kokioms situacijoms.

Nesiruoškite sunkumams – apsisaugokite nuo jų

Jeigu skaitysite sutarties sąlygas, domėsitės nuomos bendrovės reikalavimais, laikysitės įsipareigojimų, tikrai maksimaliai sumažinsite nesusipratimų tikimybę. Auto nuoma Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste yra paprasta ir patogi paslauga. Nesutarimai, nemaloniai nuteikiantys ginčai dažniausiai atsiranda dėl neatidumo. Jeigu nuomojatės automobilį, tai reiškia, kad turite vairuotojo pažymėjimą. O kas kitas, jei ne vairuotojas, žino kaip svarbu būti atidžiu ir dėmesingu.

Kuo naudotų automobilių supirkimas lenkia kitas galimas alternatyvas?

naudotu automobiliu supirkimasTai, kas laikui bėgant praranda savo praktines bei estetines savybes, ilgainiui tampa niekam nereikalinga šiukšle. Tiesa, kai kurios šiukšlės, žinant kaip šias tinkamai panaudoti, gali tapti pajamų šaltiniu. Viskas, kas prieš tai buvo parašyta, tinka kalbant ir apie naudotus automobilius. Naudotu automobiliu supirkimas – paslauga, naudinga tiek jos teikėjams, tiek ir klientams.

Naudotu automobiliu supirkimas apima tiek dar eksploatuoti tinkamas, tiek ir iš vietos nebepajudančias transporto priemones. Kitos galimos alternatyvos – ieškoti automobiliui naujo šeimininko, o jei šis nebevažiuoja – tiesiog priduoti į metalo laužą ir gauti sumą, priklausančią nuo metalo svorio. Visgi automobiliu supirkimas siauliuose, automobiliu supirkimas radviliskyje, automobiliu supirkimas kaune ar kitame mieste dažniausiai yra patraukliausias variantas.

 • Bandydami rasti naują savininką savo mylėtam automobiliui, galite sugaišti nemažai laiko ir „nužudyti“ galybę nervų ląstelių. Parduodamų automobilių asortimentas platus, o klientai reiklūs, ieškantys net menkiausio trūkumo ir tuo motyvuojantys derybose dėl žemesnės kainos. Gali tekti daug kartų derintis prie potencialiam pirkėjui tinkamos susitikimo vietos bei laiko, kantriai atsakinėti į absurdiškus klausimus, kol galiausiai pasirašoma išsvajota pirkimo-pardavimo sutartis. Aišku, ši akimirka gali ir neateiti, o tada automobiliu supirkimas klaipeda gali tapti patraukliausiu problemos sprendimu.
 • Kieme numestą ir seniai nebevažiuojančią transporto priemonę galite parduoti kaip metalo laužą: piniginė šiek tiek pastorės, bet tai tikrai nebus brangus automobiliu supirkimas. Automobiliu supirkimas kainos atžvilgiu kreipiantis į supirkėjus neabejotinai bus kur kas finansiškai patrauklesnis variantas. Tuo įsitikinti gali padėti visagalis internetas. Į paieškos sistemos laukelį suveskite raktinius žodžius „automobiliu supirkimo kainos forumas“ ir pasidomėkite, kokią sumą už parduotą automobilį gavo kiti internautai. Palyginkite šią su sumą, kurią gautumėte už metalo laužą ir įsitikinsite, jog naudotų automobilių supirkimas – finansiškai geresnis sprendimas. Negana to, supirkėjai pateikia dokumentus, įrodančius, jog jūsų nevažiuojanti transporto priemonė buvo saugiai utilizuota. Jei visgi norite automobilį patys pristatyti į utilizavimo vietą, ieškokite pastarosios kontaktų raktinių žodžių „automobiliu utilizavimas siauliai“ (ar kitas dominantis miestas) pagalba.

Naudotu automobiliu supirkimas – galimybė greitai, saugiai ir pigiai parduoti jums nebereikalingą transporto priemonę.

 

Bagažinės kilimėliai: tinkamiausio pasirinkimas

bagažinės įdėklasPasirinkti tinkamą auto priemonės kilimėlį gali būti kur kas sudėtingesnis darbas nei galėjote pagalvoti. Kilimėliai yra tiesimi salonuose, kad su purvinomis kojomis nesušertumėte mašinos. Lygiai taip pat egzistuoja ir bagažinės kilimėliai, kurie leidžia patogiai ir saugiai laikyti net ir dūžtančius daiktus.

Jeigu senas kilimas nusidėvėjo – laikas pradėti ieško naujo. Kadangi retas susimąsto apie tokį daiktą, kaip bagažinės kilimėlis, kiti jį dar vadina – bagažinės įdėklas, natūralu, kad prireikus atrasti tinkamą paprasčiausiai kyla klausimas, koks yra geriausias. O paieškas vykdyti rekomenduojame nusistačius tam tikrus kriterijus.

Norėdami kiek palengvinti darbus nurodysime paieškos kriterijus, kuriais turėtumėte sekti ieškodami geriausia kilimėlio bagažinei.

Spalva

Bagažinės kilimėliai labai dažnai pasirenkami pagal estetiką. Nors jie nėra itin gerai matomoje vietoje, tačiau atvėrus bagažinę visada norisi pamatyti estetiškai akiai patrauklų kilimėlį. Dažniausias pasirinkimas yra juodas arba pilkas, kadangi ant jo mažiausiai matosi nešvarumai. Tuo pačiu ir valyti dažniausiai užtenka mažiau kartų.

Storis

Skirtingi kilimėliai yra labai skirtingo storio ir būtinai reikia įvertinti, koks Jums yra reikalingas, kad pavyktų sėkmingai vežtis norimus daiktus. Kuo daiktai yra sunkesni – tuo sunkesnis kilimėlis yra rekomenduojamas. Paprasčiausiai tokiu atveju kai važiuojate per duobes jūsų bagažinė bus apsaugota.

Dydis

Skiriasi mašinos, taigi lygiai taip pat skiriasi ir kilimėliai. Dažniausiai parduodami standartinių dydžių kilimėliai, kurie atitinka standartines transporto priemones. Visgi, jeigu neradote Jums reikalingo dydžio arba formos – tokiu atveju visą laiką reikia drąsiai susekti su pardavėjais. Kai kuriais atvejais reikalingą produkciją jie turi sandėlyje, tačiau jos neafišuoja, kadangi retas perka. Kitais atvejais reikalinga produkcija labai dažnai paprasčiausiai užsakoma iš tiekėjų, kad patiems žmonėms nereikėtų rūpintis paieškomis.

Paviršius

Bagažinės kilimėliai gali skirtis ir savo paviršiumi. Nuo tokių, kurių paviršius yra labai lygus iki tokių, kurių paviršius dažniausiai yra grublėtas. Šiuo atveju poreikis dažniausiai priklauso ne nuo estetikos, tačiau nuo funkcionalumo. Grublėtą paviršių turintys kilimėliai dažniausiai kur kas storesni, tad tuo pačiu ant jų, kaip jau minėjome, galima laikyti sunkesnius daiktus.

Medžiaga

Kilimėliai skirti mašinoms dažniausiai gaminami iš gumos, tačiau šiuo metu atsirado kur kas daugiau alternatyvų kiekvienam pagal poreikius bei galimybes. Žiūrėkite, kad medžiaga būtų ne estetiškai Jums patraukli, tačiau kad ji būtų funkcionali ir naudinga.

Gamintojas

Naudinga kiek plačiau pasidomėti ir apie gamintojus. Plačiau pasiskaityti galima internete. Tai leis susidaryti nuomonę, ko galima tikėtis. Tuo pačiu nesunkiai atrasite kitų žmonių komentarus apie tai, ką jie pirko ir ką gavo.

Garantija

Dažniausiai tokie kilimėliai turi garantiją, tad jeigu jie nustotojo funkcionuoti anksčiau – visada galite susigrąžinti pinigus arba gauti kitą kilimėlį pakaitomis. Tuomet tikrai neprarasite nieko, kadangi būsite tikras, kas jūsų prekė yra apsaugota garantija.

Galiausiai, jeigu pasirinkimas Jums vis tiek atrodo labai sudėtingas, tokiu atveju rekomenduojame pasitarti su specialistais, kurie prekiauja šiais gaminiais. Ilgalaikė patirtis leidžia atsižvelgiant į klientų poreikius pasiūlyti labiausiai tinkamus gaminius, kurie leis ne tik papuošti bagažinę, tačiau tuo pačiu ir padaryti ją kur kas funkcionalesne ir naudingesne.

 

 

Privalomasis automobilio draudimas

privalomasis draudimas automobiliuiPrivalomasis draudimas automobiliui jau nieko nebestebina, juk nuo jo įsigijimo pabėgti niekur negalima. Vos pasibaigus senajam draudimui vairuotojai ieško kur tik gauti pigesnį ir kokybiškesnį draudimą, kuris suteiktų geras sąlygas, bet esmė ta, kad visi draudimai siūlo už tam tikrus papildomus mokesčius geresnius variantus. Tarkim, „Lietuvos draudimas“ siūlo TPVCA draudimą, kuriame yra ir pagalba kelyje, užtempimas užklimpus, variklio užvedimas, rato pakeitimas, durelių atrakinimas ir net kuro pristatymas. Šios papildomos sąlygos įeina į draudimo kainą, tačiau žmogus gauna visas garantijas, kad išties gaus paslaugas.

Kai yra privalomasis draudimas automobiliui, tai kartu dar galima įsigyti ir KASKO draudimą, kuris kainuoja brangiau, bet jis atlygina visą žalą stichijų, vagystės metu, taip pat žinoma ir avarijos. Tačiau labai svarbu perskaityti draudimo poliso sąlygas, kadangi dažnai žmonės neperskaito visos sutarties, o atsitikus nelaimei sužino, kad dėl kažkokio specifinio įvykio draudimas tikrai neatlygins žalos, o nuostoliai labai dideli. Todėl reikia atidžiai skaityti sutartį, o kad būtų lengviau įžvelgti reikiamus punktus, paaiškinsime į ką reikia atkreipti dėmesį.

Paprastai privalomasis draudimas automobiliui suteikia draudimą eismo įvykio metu, o KASKO dar ir stichinės nelaimės metu, nuo vagystės bei tada, kai į nelaimę yra įsipainioję kiti asmenys. Kiekvienoje sutartyje yra šie punktai, tačiau skirtingose draudimo bendrovėse visos sąlygos gali būti skirtingai aprašytos, todėl svarbu perėjus iš vienos bendrovės į kitą gerai perskaityti sutartį. Taip pat reikia prisiminti, kad bet koks eismo įvykis, kai yra apgadintas automobilis, reikia kreiptis į draudimo bendrovę. Taip pat svarbu pastebėti nuo kokių stichinių nelaimių apdraustas yra automobilis: ugnis, vėjas, audra, liūtis, užliejimas, medžio nuvirtimas ir taip toliau. Jei vieną dieną kaimyno automobilis užsidegs ir šalia stovės jūsų bei bus apgadintas, taip pat išsiaiškinkite su draudimo bendrove ar atlygins žalą, ar ne.

Apskritai, draudimo bendrovės gali atmesti nuostolio padengimo sąlygą tuomet, kai vairuotojas padarė avariją išgėręs ar apsvaigęs nuo narkotikų, taip pat jei tyčia sudaužė automobilį. Galiausiai draudikai neigiamai žiūri ir į tai, jei automobilis techniškai netvarkingas, padangos nudilusios ar prietaisų skydelyje dega lemputė pranešanti apie rimtą problemą.

Netoleruojamu sąlygų išties yra labai daug, tačiau gerai persiskaičius sutartį galima išvengti nemalonių situacijų.

 

 

Akcizo grąžinimas Europos šalyse: kas į šią galimybę pretenduoja ir kur reikėtų kreiptis?

akcizo grąžinimasAkcizas – valstybės biudžetą gausiai papildanti mokesčių rūšis, paprastai taikoma alkoholiui, tabakui, kurui ir elektros energijai bei degalams. Nuo pirmų dviejų, taupymo ir sveikatos puoselėjimo sumetimais, dar galima susilaikyti, tačiau be likusiųjų – nei žingsnio. Gera žinia: verslininkams, pirkusiems degalus tam tikrose Europos šalyse, gali būti taikomas akcizo grąžinimas: kam, kokiu atveju ir kaip?

Akcizo grąžinimas gali papildyti jūsų sąskaitą 0,01-0,214 EUR už litrą – įsigijus didesnį kiekį degalų, susidaro gana nemaža pinigų sumą, kurią verslūs asmenys sumanys kaip „įdarbinti“. Tiesa, juridiniai asmenys, norintys pasinaudoti šia galimybe, turi atitikti žemiau pateiktus kriterijus:

 • transporto priemonė privalo būti registruota vienoje iš Europos Sąjungos šalių;
 • akcizo grąžinimas įmanomas tik tokiu atveju, jei degalų buvo piltasi Belgijos, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Slovėnijos ar Vengrijos degalinėse;
 • už degalus buvo sumokėta specialia kuro arba kreditine/debetine banko kortele;
 • juridinis asmuo, norintis susigrąžinti akcizą, turi dokumentus, įrodančius kuro įsigijimą;
 • minimalus degalų kiekis, nuo kurio gali būti grąžinamas akcizas – 5000 litrų;
 • transporto priemonės svoris privalo būti ne mažesnis nei 7,5 tonų, o pagaminimo data – ne ankstesnė nei 2001 metai;
 • įmonė, kurios vardu norima susigrąžinti akcizą, toje šalyje negali turėti oficialaus padalinio, taip pat draudžiama užsiimti bet kokia ekonomine veikla.

Atitinkate visus kriterijus, jog jums būtų pritaikytas akcizo grąžinimas, tačiau nežinote, kokia tolimesnė procedūra turi būti atliekama? Būtent informacijos trūkumas, nenoras gaišti laiko gilinantis į mokesčių sistemos subtilybes, kalbos barjeras ir kitos priežastys skatina atidėti šio klausimo sprendimą vėlesniam laikui arba to visai atsisakyti. Neverta prarasti teisėtai priklausančių pinigų: savo paslaugas siūlo kvalifikuoti tarpininkai, kurie, gavę jūsų užklausą, susisiekia su atitinkamomis instancijomis kitose užsienio ir operatyviai perduoda visus akcizo grąžiniui reikalingus dokumentus: jus belieka netrukdomai dirbti savo darbus, ir laukti, kol pinigai „įkris“ į sąskaitą. Šio proceso trukmė priklauso nuo pasirinktos grąžinimo procedūros. Įprasta tvarka pinigų grąžinimas užtrunka apie 4 mėnesius, ypač greita – vos 2 darbo diena (tiesa, šiuo atveju taikomi papildomi reikalavimai).

Įmonės, kurios sąžiningai moka mokesčius, privalo pasinaudoti visomis prieinamomis galimybėmis dalį šių susigrąžinti. Išsirinkus tinkamą tarpinininką, dėl nieko sukti galvos nebereikia – klausimas išsprendžiamas operatyviai ir pagal visas galiojančias taisykles.

Ratlankiai – privalomas BMW atributas

BMW ratlankiai BMW yra vieni iš labiausiai akį traukiančių  automobilių keliuose. O ratlankiai – vienas labiausiai į akis krentančių automobilio akcentų. Tačiau ratlankiai – ne automobilio papuošalas, o dalis, nuo kurios priklauso automobilio stabilumas ir sukibimas su kelio danga. BMW ratlankiai ne išimtis,  o sumanymas papuošti savąjį žirgą naujais ratlankiais gali tapti tinkamu sprendimu siekiant užtikrinti automobilio kokybiškesnį stabilumą ir suteikti sportiškai agresyvesnę, akį traukiančią išvaizdą.

Jei norite savo automobiliui parinkti tinkamus lengvo lydinio ratlankius, pirmiausia reikėtų įvertinti montavimo ir tvirtinimo ertmių išdėstymo skersmenį, jų skaičių, ratlankio lanko plotį ir kitus faktorius. Ir nors pastaruoju metu ratlankiai pradėjo “augimo” tendencijas, rato standartai vis dar siejami su automobilio dizainu:

BMW ratlankiai R16, priklausomai nuo modelio, tinka visiems nuo pirmos iki trečios klasės, išskyrus kai kuriuos antros klasės BMW automobilius.

BMW ratlankiai R17, priklausomai nuo modelio, tinka visiems, šskaitant pirmos klasės automobilius.

BMW ratlankiai R17, e60 – skirti penktos klasės BMW automobiliui. Jie buvo pradėti gaminti tik 2005 m. Specialistai šiuos ratlankius apibūdina kaip tobulą šedevrą prabangiam automobiliui.

BMW ratlankiai R18  tinka visoms BMW klasėms.

BMW ratlankiai R19 tinka visoms BMW serijoms.

riesir svarbus faktorius yra ratlankio išnešimas. Daug kas žino tokius parametrus kaip ratlankio skersmuo, plotis, skylių skaičius ir atstumas tarp jų centrų. Tačiau mažai kas žino ratlankio išnešimo parametrą, tokį kaip BMW ratlankiai et43. Pastarasis reikalingas  nustatant ratlankio atstumą nuo mašinos rėmo.

Tačiau tai kas prieš gerą dešimtį metų atrodė prabanga, tarkim R17 ratlankiai, šiandien atrodo įprasta mašinos dalis, su kuria iš gamyklos išrieda net ir pigesnės bazinės komplektacijos automobiliai. Šiandien, ratų standartai siejami su automobilio stabilumu kelyje bei nuolat augančiais vartotojų poreikiais. Tad meistrų nestebina BMW ratlankiai R20 ar  R22 skersmens. Didėjant ratlankių skersmeniui tolygiai mažėja padangos profilio aukštis.

Įvairių tipų ir dydžių brilijantų Jūsų automobilio padangoms galima surasti vykdant paiešką tiesiog pagal – BMW ratlankiai Klaipeda. Patogu, greita ir kokybiška.

Pagrindinės priežastys, kodėl perkaista automobilio variklis

Aušinimo sistemaAušinimo sistema gali pridaryti automobiliui nemažai žalos, jeigu ignoruosite signalus, jog variklis tuoj perkais.  Automobilio variklis darbo metu gali smarkiai įkaisti – ne tik karštomis vasaros dienomis, bet net ir žiemą. Jeigu papuolėte į kamščius arba didele apkrova kylate į kalną, variklis gali sunkiai atlaikyti kaitrą, o blogiausiu atveju nuo didelės vidinės temperatūros “užvirti”.

Jeigu norite apsisaugoti nuo šių negandų, ir siekiate, kad automobilio variklio aušinimo sistema veiktų sklandžiai, siūlome išsiaiškinti pagrindines priežastis, dėl kurių gali kilti panašios problemos.

 • Pirmiausiai gali būti, jog sistemoje yra per mažai aušinimo skysčio. Jeigu ant variklio paviršiaus matote baltas nuosėdas arba po automobiliu paliekami tosolo lašai – gali būti, kad aušinimo skystis prateka.
 • Pasitaiko, kad blogai veikia automobilio termostatas. Dėl besikaupiančių nuosėdų, aušinimo sistema ir termostatas nebefiksuoja tosolo temperatūros. Jeigu norite to išvengti, nepilkite į aušinimo sistemą kieto vandens.
 • Už daug aušinimo sistemos gedimų yra atsakingas varginantis ir ilgas variklio veikimas. Intensyvus ir didelio dažnio alkūninio veleno sukimasis reikalauja daugiau tosolo, kuris varomas per aušinimo sistemas, todėl svarbu pakankamas jo kiekis.
 • Pavojingas automobiliui yra vidinis perkaitimas, kai prietaisų skydelyje salone nedega įspėjamoji lemputė, o aušinimo sistemoje vyksta perkaitimas. Taip gali nutikti dėl didelio kiekio nuosėdų aušinimo takuose. Susikaupusios jos trukdo pratekėti skysčiui ir dar blogiau – sukuria kamštį, kur pradeda kauptis šiluma, auga temperatūra. Tokiomis sąlygomis tosolas gali nėt praėsti aušinimo ertmes.
 • Jei pajutote saldų kvapą, sklindantį iš variklio, tai rodo, jog kažkur prateka tosolas.

Norėdami išvengti šių problemų, laiku keiskite aušinimo skystį, plaukite aušinimo sistemą, pasirūpinkite tvarkingu termostato darbu.

 • Jeigu pastebėjote, jog prietaisų skydelyje temperatūros rodyklė artėja prie pavojingos ribos, imkitės veiksmų: įjunkite salono šildymą – taip išeis laukan didesnė dalis šilumos, sustokite šalikelėje, bet nestabdykite variklio, nes nustos cirkuliuoti aušinimo skystis. Tačiau jei matote, jog situacija negerėja, išjunkite variklį, bet palikite starteriu įjungtą automobilį, tuomet jis liks vėdinamas.

Jeigu sugedo jūsų aušinimo sistema ir norite gera kaina įsigyti jai reikalingas detales, užsukite į pigiausiosdalys.lt. Čia galite su akcija pigiau gauti viską savo automobiliui. Apsilankyti galite internetu, Vilniuje ir Šiauliuose.

Mikroautobusų nuoma – optimaliausias pasirinkimas kraustantis į naujus namus

mikroautobusų nuomaPersikraustymas į naujus namus, ypač nuosavą būstą, kelia malonų jaudulį ir džiugesį, tačiau įkurtuves gali aptemdyti persikraustymo darbai. Daiktai linkę kauptis, todėl, tik pradėję viską krauti į dėžes, suprasite, kad turto „užgyvenote“ išties nemažai. Žinoma, visada galima nereikalingus ar pabodusius daiktus atiduoti artimiesiems ar paaukoti skurdžiau gyvenančioms šeimoms, tačiau net ir tai vargu ar padės sutilpti į nuosavą automobilį.

Mikroautobusų nuoma išties puikus pasirinkimas, jei vertinate savo laiką ir patogumą. Tiesa, dalis žmonių galvoja, kad ši paslauga labai brangi. Kita vertus, prieš atsisakant šios idėjos, vertų paskaičiuoti, kiek laiko sugaišite ir kuro sunaudosite važinėdami iš vieno miesto galo į kitą, nes vargu ar pavyks visus daiktus persivežti nuosavu lengvuoju automobiliu per vieną reisą. O ką jau kalbėti, jei reikia perkraustysi ir gana didelius daiktus tokius kaip sofa, šaldytuvas ir kita stambioji buitinė technika? Tad įvertinus patogumą, kuro sąnaudas, iššvaistytą laiką ir „sudegintas“ pilkąsias smegenų ląsteles, mikroautobusų nuoma yra išties ekonomiškesnis ir racionalesnis pasirinkimas.

Be to, nuomodamiesi mikroautobusą,  visada galite kreiptis į profesionalius perkraustytojus, kurie ne tik išspręs dilemą, kaip iš penkto aukšto nutempti antikvarinę močiutės komodą ir ją vėl užkelti į devintą aukštą, bet ir pasirūpins, kad visi jūsų daiktai būtų perkelti į naująjį būstą laiku ir be jokių nesklandumų. Tad, jei susižavėjote mintimi apie mikroautobusų nuomą, turite žinoti kelis dalykus.

Visų pirma, mikroautobusų nuoma nėra paskutinės minutės paslauga. Tai reiškia, kad transporto priemonės rezervacija, ypač tada, jei į pagalbą samdotės perkraustytojus, turi būti atlikta iš anksto, o ne palikta paskutinei akimirkai, nes tada galite likę it musę kandę. Visų antra, mikroautobusų nuoma skirstoma i kelias kategorijas: mikroautobusai skirti perkraustymui, prekių ar daiktų pervežimui ir mikroautobusai skirti iš taško A nuvykti į tašką B. Tokia mikroautobusų nuoma – puikus pasirinkimas, jei ketinate atostogauti su didesne draugų kompanija, bet nepersikraustant. Ir galiausiai atminkite, kad nereiktų susižavėti pirma pasitaikiusia mikroautobusų nuomos reklama, geriau jau nepatingėti šiek tiek pasižvalgyti ir palyginti kainas, nei permokėti. Sėkmės!

Pirmasis automobilis: kaip neįsigyti šlamšto?

padangosKiekvienas vairuotojas savo pirmąjį automobilį pamena iki šiol ir visai nesvarbu ar jį įsigijo prieš tris ar prieš trisdešimt metų.

Perkant pirmąjį automobilį, kai dar nėra sukaupta daug patirties, žinių, o dažnais atvejais ir daug lėšų, kurių pirmajam automobiliui ir nereikia, nes pirkti automobilį iš salono tikrai neapsimoka, jaunieji vairuotojai dažniausiai daugiausiai dėmesio skiria estetiniam grožiui – kėbulo dizainui, salonui, valdymo panelei ir pan., kainai ir žinoma „apetitui“.  Labiau su automobiliais susipažinę vairuotojai netingi pažiūrėti, kas yra po variklio dangčiu arba į pagalbą atsiveda tėvelius ar draugus, kurie per savo vairuotojo karjerą yra turėję ne vieną keturratį kelionės palydovą. Visa bėda, kad dalis tų patarėjų nėra mechanikai ir visko nuodugniai apžiūrėti negali, bet yra keletas niuansų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

Visų pirma, padangos. Reiktų įvertinti planuojamo pirkti automobilio padangų kokybę, ar yra atsargine padanga ir visi reikalingi instrumentai, jei prireiktų pakeisti padangą. Jei padangos labai nudilusios arba skiriasi jų protektoriaus raštas, jei nėra atsarginės padangos galima derėtis dėl automobilio kainos. Atidumas padės sutapyti, todėl pro akis nereiktų praleisti  automobilio apavo.

Visų antra, vertėtų pažiūrėti po automobiliu, ar nėra prilašėję tepalų ar aušinimo skysčio. Jei yra, vertėtų pagalvoti ar verta jį pirkti. Žinoma, gedimas gali būti menkas – trūkusi žarnelė ar susidėvėjusi tarpinė. Kita vertus, lašantis skystis gali byloti ir apie rimtesnes automobilio problemas, pavyzdžiui, vairo kolonėlės gedimą, kurio tvarkymas kainuoja gana brangiai. Tiksliau gali pasakyti tik autoserviso darbuotojai.

Apžiūrėjus automobilio apačią, reiktų lįsti po kapotu ir įvertinti ar automobilio variklis bei turbina nėra apsilieję tepalais. Jei yra, reiktų labai gerai pagalvoti apie tokio automobilio pirkimą. Tepalų išsiliejimas gali signalizuoti apie turbinos ar variklio cilindrų gedimus, kurių šalinimas gali kainuoti daugiau nei pats automobilis.

Ir galiausiai naują automobilį reikia išbandyti. Išbandyti – tai reiškia pavažiuoti ne kelis ar metrus, o gerai pasisukinėti mieste bei aplink miestą esančiuose keliuose, kuriuose yra leidžiamas didesnis greitis, kad įsitikintumėte ar, padidėjus greičiui, nedingta trauka, jei dingsta – kažkas negerai. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai ar lengvai „mėtosi“ pavaros, ar lengvai sukasi vairas, ar sankaba, perjungiant bėgį, neskleidžia keistų garsų ir pan. Žinoma, optimaliausias pasirinkimas – su automobilio pardavėju nuvažiuoti į patikimą, jūsų pačių išrinktą autoservisą, kad „meistriukai“ jūsų planuojamą pirkinį gerai „papurtytų“ bei atliktų kompiuterinę diagnostiką.

 

Ar tikrai chip tuningas sugebės už mažus įkainius pasiekti optimalius variklio galios padidinimo rezultatus?

Chip tuningasDaugumai piliečių net nekyla abejonių, kuomet kalbama apie tai, kad galingas automobilis yra tiesioginis būdas, siekiant padidinti komfortiškumą vairuojant. Turime omenyje tai, kad ne visuomet, žinoma, didesni kilovatai sudaro didžiulę įtaką, tačiau tiems asmenims, kurie galimai nuolatos važinėja didesnius atstumus, o be viso to ir nėra linkę sukti ratus po visą miestą, kaip ir tikriausiai būtų galima daryti prielaidą, kad galingesnė transporto priemonė yra niekas kitas, kaip tik malonumas. Realiai žiūrint, būtų galima pastebėti ir tai, kad vykdomi įkainiai pasiūloje, kalbant apie galingesnius automobilius, taip pat esą didesni – įsigyti galingą transporto priemonę jums kainuos daugiau.

Vis dėlto, pakankamai dažnai esą diskutuojama, kokiomis paslaugomis būtų galima pasinaudoti, siekiant padidinti transporto priemonės galią? Nejaugi iš tiesų reikėtų ieškoti alternatyvių, galingesio variklio galimybių, bei samdytis žmonių, jog šį prijungtų prie jau turimo automobilio? Be jokių abejonių, tokie varginantys padariniai nėra būtini, kadangi chip tuningas paslauga, realiai žiūrint, galėtų suteikti jums tiesioginės naudos, o be viso to ir pagelbėti, norint padidinti turimos transporto priemonės galingumą už mažus įkainius.

Chip tuningas, realiai žiūrint, yra savotiška naujovė rinkoje, o be viso to, vis dar nėra daug specialistų, kurie galėtų tinkamai įgyvendinti pasiūlymą. Taip esą vien dėl to, kad chip tuningas, be viso to, kad reikalauja specifinių technologijų, taip pat yra atliekamas ir specialiai paruoštų darbuotojų, kurie turi kvalifikaciją, bei žino, kaip reikėtų elgtis su atitinkamais automobilių modeliais. Toks tuningo būdas negali būti taikomas visiems automobilių modeliams identiškai, todėl natūralu, kad papildomos žinios yra daugiau, nei būtinos.

Svarbiausia, kad chip tuningas esą įgyvendinamas daug pigiau, o be viso to ir daug greičiau, jeigu palygintume pasiūlymą su kitomis alternatyvomis. Esame įsitikinę, kad tokių padarinių užtenka, kaip motyvo, pasinaudoti paslauga, tiesa? Pasinaudokite šiuo pateikiamu pasiūlymu, kad jau ir sekančią dieną – ne tik, kad daug pinigų neišleisite, tačiau ir kuo puikiausiai galėsite pasimėgauti atnaujėjusiu automobiliu.