InternetasITVerslas

Interneto svetainių kūrimas – 3 esminiai patarimai

interneto svetainių kūrimasInterneto svetainių kūrimo versle dirbame jau 15 metų, todėl tikrai yra kuo pasidalinti. Per tiek metų teko matyti daugybę labai blogų ir labai gerų tinklalapių, juos vertinti, ieškoti alternatyvų. Čia pateiksime tik tris esminius patarimus tiems, kas sau kuria interneto svetaines samdydami profesionalus. Interneto svetainių kūrimas – tik profesionalų darbas, tad šio patarimo jau nebeduosime (dar prieš 5 metus jis buvo Nr. 1).

1 patarimas: Namų darbai. Taip, namų darbus atlikti reikia kiekvienam užsakovui. To nepadarys profesionalai. O jei ir padarys, tai ilgai užtruks, sugaišta bus daug laiko nelabai reikalingai komunikacijai, be to kainuos ir pinigų. Namų darbai – tai trumpas svetainės tikslų aprašymas. Jame turėtų atsispindėti keletas momentų:

• Koks yra svetainės tikslas?
  • Ką svetainėje turi padaryti lankytojai?
  • Kaip svetainė gali pasitarnauti tam tikrų paslaugų, akcijų, nuolaidų reklamavimui?
  • Kaip svetainė turi padėti dirbti su klientais kaip Klientų aptarnavimo skyriaus įrankis?
  • Kas atsakingas už svetainės valdymą (iš darbuotojų)?

Šie esminiai momentai leis kūrėjams greitai suprasti, ko jums iš tikrųjų reikia.

2 patarimas: Tekstai. Dabar pradedame suvokti, kad tekstų paruošimas turėtų būti daromas lygiagrečiai su dizainu. Vos tik sukuriamas vidinių puslapių išdėstymas, iš karto tekstų rašytojams pateikiama užduotis parašyti tekstus pagal esamą išdėstymą. Knygą ar mokslinį darbą primenantis tekstas yra neskaitomas. Reikia jį praturtinti iliustracijomis, paryškinti antraštėmis, citatomis. Tokiu būdu jis patrauks reiklaus lankytojo dėmesį.

Tekstai turi būti rašomi kartu su profesionaliais tekstų kūrėjais – copywriteriais. 80% darbo atlieka jie, deja, 20% reiktų atlikti ir jums. Tai informacijos peržiūra, pasiūlymai, kaip pakoreguoti, faktiniai duomenys, terminologija. Viso to paprastas rašytojas gali nežinoti, nors jis ir puikiai įvaldęs kalbą ir emocijos perteikimo meną. Dirbkite kartu ir rezultatas tiks ne tik jums, bet ir tam atsitiktiniam lankytojui, kurio smegenys dar nesužalotos jūsų verslo žargonu, kuriuo net to nejausdami patys bendraujate su kolegomis.

3 patarimas: SEO. Turbūt nereikia aiškinti, kad radimas paieškos sistemoje yra geriausia reklama. Kad taip nutiktų, turite iš karto rūpintis dviem dalykais – kad jūsų puslapio kūrėjai atliktų vidinį SEO. Tuo pačiu jums prireiks ir išorinio SEO paslaugos. Tai išorinės nuorodos, darbas su socialiniais tinklais ir kitokia reklama. Kam jums reikalingas tuščias ir niekieno nelankomas puslapis?

Jei laikysitės šių patarimų, jūsų interneto svetainė bus labai svarbus pardavimų įrankis, o ne koks išlaikytinis.

Interneto svetainių kūrimas dabar nebėra brangus malonumas. Viską galima pasidaryti vos už 1000 eurų (įskaitant ir tekstus lietuvių kalba). Tai tikrai nėra labai didelė suma, turint omenyje, kad ši reklama tarnaus amžinai.