Kuo virsta geros verslo idėjos?

verslo planasAtrodo, kad į pavadinime iškeltą klausimą būtų galima atsakyti tuoj pat ir labai paprastai: geros verslo idėjos virsta ne kuo kitu, o verslo kūrimu. Bet ar tikrai? Jei viskas būtų taip paprasta, šio straipsnio nerašytume. O jei jau rašome, vadinasi, yra ką aptarti.

Pirmiausia – kokia idėja kilo? Klausimas „kokia?“ labai svarbus, nes sumanymai būna skirtingi. Labai įvairūs. Juk įmonės veikia visokiose srityse. Kas kepa duoną, kas leidžia knygas, kas mezga kepures, kas gamina dviračius… Ir tai tik keli pavyzdžiai. O kiek įmonių ir skirtingų sferų yra Lietuvoje? Europoje? Visame pasaulyje? Ir viskas prasidėjo nuo kokios nors idėjos.

Neretai pirmutinis sumanymo variantas atrodo puikus, juo džiaugiamasi, entuziastingai norisi atidaryti įmonę, nerti į verslą ir skaičiuoti pelną. Tačiau net ir pačios geriausios verslo idėjos ne visada tampa kuo nors realiu. Koncepcija gali būti pati gražiausia, bet vienas dalykas yra teorija, o kitas – praktika.

Žinote, kodėl svajonės apie verslo kūrimą žlunga? Priežasčių yra ne viena. Sakykim, per mažai ryžto. Lyg ir viskas puiku, bet praeina kelios dienos, kelios savaitės ir sumanymo nebandoma įgyvendinti. Kai kada atrodo, kad įkurti įmonę pernelyg rizikinga, kartais pamąstoma, kad galbūt stokojama reikiamų savybių. Ir sumanymai paliekami mintyse. Vis dėlto pasiryžimas būtų didesnis sudarant verslo planą. Tai dokumentas, kurį galima apibūdinti kaip labai naudingą. Šią temą aptarsime kiek vėliau, o dabar tęsiame apie idėjų žlugimo priežastis.

Kitas dalykas – verslo idėjos pasirodo kaip turinčios per daug trūkumų. Būtų galima pergalvoti, tačiau sritis apleidžiama ir pasakoma, kad neverta vargti.

Kai kuriais atvejais ir ryžto nestinga, ir trūkumai išnagrinėjami, bet viskas vis tiek lieka mintyse. Galbūt tingima, gal nerandama laiko.

Kiekviena situacija skirtinga, o tai parodo, kad ir idėjų įgyvendinimas nevienodas. Svarbi sąvoka – pasyvumas. Tačiau turint omenyje sėkmingai veikiančių įmonių pavyzdžius ši sąvoka tarsi susilpnėja. Yra įmonių, kurios galėtų būti iliustracija, kuo tampa sėkmingos verslo idėjos. Tai nebūtinai reiškia gausybę filialų, milijardines pajamas ar dar ką nors solidaus. Užtat reiškia apgalvotą ėjimą, savo srities atradimą, geriausių sprendimų priėmimą.

O jei manote, kad jums turėtų nusišypsoti sėkmė, pirmiausia reikėtų parengti verslo planą  pdf formate – taip bet kokios idėjos taps aiškesnės, išsiaiškinsite pliusus ir minusus. Kodėl pdf ? Todėl, kad į pdg formatą konvertuojame tik tada, kai darbą pabaigiame iki galo.

 

 

 

 

MB steigimas Vilniuje

MB steigimasMažoji bendrija yra nauja verslo forma. Tai lyg UAB, tik su paprastesne buhalterija, be įstatinio kapitalo, su apribojimu darbuotojams (iki 10). Ši verslo forma buvo sukurta smulkiajam verslui vystyti, tad visi, norintys pradėti savo verslą, turėtų pasidomėti būtent šiuo verslo modeliu.

MB steigimas Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose vykdomas per „Registrų centrą“, kuris yra atsakingas už juridinių asmenų registravimą. Registruojant juridinį asmenį parenkamas pavadinimas. Pavyzdžiui MB „Kaliošų taisymas“. Toliau vykdoma įprastinė procedūra – pildomi įvairūs dokumentai apie patį įmonės steigimo faktą, nustatoma kokia bus jo forma, kas ir kaip įmonei vadovaus (vadovai gali būti keli, susibūrę į valdybą, nebūtinai vienas direktorius). Mažoji bendrija yra lyg šeimos verslas, kuriame įdarbinamas vyras, žmona, jų abiejų broliai ir seserys, o taip pat ir draugai bei pažįstami, su kuriais verslas buvo sugalvotas ir plečiamas. Dėl to ir pavadinimas yra bendrija, o ne bendrovė, siekiant pabrėžti bendradarbiavimo smulkiajame versle svarbą.

MB įsteigiama per 3-5 darbo dienas po visų reikalingų dokumentų pateikimo. Tarp reikalingų dokumentų yra ir registracijos adresas ir jo suteikimą liudijantys dokumentai. Tai silpnoji įmonės steigimo grandis, kadangi su šia sritimi susiję daugiausiai problemų. Įmonė privalo būti kažkur registruota, tad tenka ieškoti patalpų savininko, kuris sutiktų registruoti įmonę savo patalpose. Kadangi Mažoji bendrija vienija pradedančiuosius verslininkus – jaunus žmones, kurie dar neturi nuosavo būsto, kyla problemų, kur tą įmonę registruoti. Nuomojamame bute ar name reikia gauti savininkų leidimą, o tai gali būti problematiška. Jei paimta paskola, ir butas įkeistas bankui, reikalingas banko leidimas steigti įmonę. Tai papildomi rūpesčiai, kurie gali užtęsti patį dokumentų surinkimo procesą ir visą įmonės steigimą.

MB steigimas Vilniuje yra paprastesnis, nei kitur provincijoje, nes čia yra nemažai verslo centrų, kurie leidžia registruoti įmones savo patalpose. Taip pat tuo užsiima ir profesionalūs įmonių steigėjai, galintys savo patalpose suteikti įmonei registracijos adresą. Taip problema išsprendžiama ir įmonė įkuriama greitai ir sklandžiai.

Bet kuriuo atveju rekomenduojama kreiptis į profesionalus, nes jie savo darbą atlieka greitai ir teisingai. Sumokėję 200-300 už steigimo procedūrą, sutaupysite 10-20 valandų savo brangaus laiko ir nepatirsite tokio streso, baimės ir įvairių neigiamų emocijų, kurias paprastai patiriame susidūrę su biurokratija ir tokiomis įstaigomis, kaip Mokesčių inspekcija.

Verslo liudijimas ir informacija apie jį

verslo liudijimasSukurti nuosavą verslą dar niekada nebuvo taip paprasta. Pamirškite griežtomis taisyklėmis apribotus reikalavimus ir privalomą pradinį kapitalą, be kurio verslo steigimas būtų tiesiog neįmanomas. Verslo liudijimas leidžia žengti tvirtą žingsnį į verslo pasaulį ir užsiimti tuo, kas iš tikrųjų teikia aistrą. Dirbti sau dar niekada nebuvo taip malonu, tad jei asmuo turi vertingų įgūdžių ar kitų verslo idėjų, jis gali pasidalinti jomis su visu pasauliu ir iš to užsidirbti. Ar iš tikrųjų viskas yra taip paprasta?

Verslo liudijimas gali padėti įgyvendinti ilgai brandintą verslo idėją ir iš jos gauti ne mažą pelną. Tiesa, ne viskas yra taip paprasta, ne viskas yra ranka pasiekiama. Liudijimą įsigijęs žmogus turi mokėti pastovius mokesčius valstybei ir vesti pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą. Taip pat juos privaloma mokėti iš anksto už veiklos registracijos formoje pateiktą laikotarpį. Pagrindiniai mokesčiai, kuriuo turi mokėti fizinis asmuo yra:

  • Gyventojų pajamų mokestis – nustatomas savivaldybės.
  • Valstybinio socialinio draudimo mokestis – 180 Lt mėnesinis mokestis.
  • Privalomojo sveikatos draudimo įmoka – 90 Lt mėnesinis mokestis.

Individuali veikla pagal pažymą pasižymi kitokia mokesčių mokėjimo tvarka. Jie paprastai yra mokami kalendorinių metų pabaigoje, o jų dydis taip pat būna šiek tiek didesnis. Tiesa, pažyma suteikia daug didesnę veiklos laisvę, na, o tuo tarpu verslo liudijimas griežtai riboja leistiną, dokumente nustatytą veiklą. Pasirinkimas yra jūsų rankose, tad rinkitės atsargiai ir protingai. Su mokesčiais viskas lyg ir aišku, kas toliau?

Verslo liudijimo įgijimas nėra sudėtingas žingsnis. Informacijos trūkumas gali apsunkinti sprendimus, tačiau iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas veiksmas. Galima tai padaryti tiesiog namuose interneto pagalba. Tvarkingai nusiųsta veiklos registracijos forma ir išsiųsta elektroniniu arba paprastu paštu sutaupys nemažai laiko ir pastangų. Tiesa, jeigu kyla klausimų ar kamuoja neaiškumai, galbūt vis dėlto geriau būtų apsilankyti įstaigoje ir pasikonsultuoti. Verslo liudijimas bus suteiktas vos per kelias minutes, be to dar gausite papildomos informacijos ir mokesčių mokėjimo nurodymus.

Nemokama paslaugų reklama internete

Nieko nemokamo pasaulyje nebūna – tik sūris pelėkautuose. Taip manome visi sveiko proto žmonės. Deja, internetas pakeitė šią sąvoką. Yra daug nemokamų dalykų, kuriais naudojamės be jokio atlygio džiaugiamės, kad kažkas juos duoda. Nemokamos paslaugos dažniausiai yra suteikiamos paprastiems vartotojams ir net įmonėms. Šiuolaikinis interneto marketingas yra paremtas nemokamais dalykais kai nemokamai tam tikra paslauga leidžiama naudotis tam tikrą laiką arba su tam tikrais apribojimais.

Nemokama paslaugų reklama internete yra dar viena sritis, kuri skirta tiek pavieniams asmenims, tiek įmonėms. Kas tai yra? Tai yra paprastas reklaminis portalas, kuriame tam tikrų specialybių atstovai pristato savo profilį ir pateikia savo paslaugų aprašymą bei kontaktus potencialiems užsakovams.

Vis tiek negalite įsivaizduoti, kaip tai atrodo? Pasižiūrėkite į Versliukai.lt puslapį, kuriame vos per 10 minučių galima susikurti savo pristatomąjį puslapį ir jame reklamuoti savo paslaugas. Nieko mokėti nereikia nei pačiam paslaugos teikėjui, nei potencialiam klientui. Labai naudingas puslapis.

Nemokama paslaugų reklama yra pakankamai kokybiška reklama, bet tik tais atvejais, kai klientai žino, kur ieškoti tam tikrų paslaugų teikėjų. Pasaulyje yra apstu tokių puslapių, tad natūralu, kad tokia praktika taikoma ir Lietuvoje.

Versliukai.lt prisistato kaip bendruomenė, vienijanti pradedančiuosius verslininkus ir klientus. Jie padeda pradedančiajam verslininkui, dirbančiam sau, susirasti darbo ir užsakymų. Tai labai svarbu, nes paprastai laisvadarbis profesionalas dažnai neturi laiko klientų paieškoms, o tai apriboja jo galimybes užsidirbti ir plėstis, kurti didelį verslą. Didelis verslas reiškia daugiau mokamų mokesčių ir daugiau surenkama biudžeto lėšų, o taip gerėja bendra ekonominė padėtis šalyje.

Nemokama paslaugų reklama – technologiškai paprastas produktas. Juk tereikia tik užpildyti informaciją apie save ir savo paslaugas, pateikti kelias nuotraukas ir viskas – laukti klientų. Tokio puslapio administracija paprastai rūpinasi lankomumu ir žinomumu, kas atveda daugiau paslaugų teikėjų ieškančių žmonių ir verslo struktūrų.

Jei ieškote plytelių klojiko, vertėjo, baldžiaus, tekstų rašytojo ar konsultanto – apsilankykite Versliukai.lt ir pasirinkite iš kelių kandidatų.

Jei esate smulkus verslininkas, teikiantis tam tikras paslaugas ir Jums reikia užsakymų ir klientų, užsiregistruokite Versliukai.lt, susikurkite savo pristatymą ir gaukite daugiau užsakymų.

Visi patenkinti. Kas iš to Versliukai.lt administracijai? Kol kas nieko, bet įgavus tam tikrą masiškumą galima pasiūlyti ir mokamas paslaugas, tad tai yra jų tiesioginė investicija į reklamos verslą.

UAB steigimas – kodėl skiriasi kainos?

Verslo pradžia nėra jau tokia sunki, kaip bando nupiešti skeptikai, jei į pagalbą pasitelkiami finansinių paslaugų profesionalai. UAB steigimas su finansinių konsultantų pagalba užtrunka kur kas pigiau, nereikia rūpintis įstatiniu kapitalu, popierizmais. Aišku, ši paslaugai kainuoja, kaip ir bet kuri kita profesionalo paslauga, tačiau tikrai ne kosminius pinigus.

Šiuo metu UAB steigimas Kaune arba Vilniuje kainuoja 899 Lt arba 999 Lt. Skirtumas 100 litų, tačiau kodėl pateikiamos dvejos kainos? Pasiaiškinkime.

Dvi skirtingos kainos paprastai pateikiamos dėl vienos svarbios priežasties – būdo, kaip tvarkomi visi reikalingi dokumentai. Jei visi dokumentai tvarkomi pas notarą, kaina yra 1000 litų. Jei dokumentai „Registrų centrui“ pateikiami internetu – tik 900 litų, nes sutaupoma bent valanda vizitui pas notarą, kuris tik peržiūri dokumentus, uždeda antspaudus ir pasiima savo rinkliavą. Anot UAB „Apskaita AG“ darbuotojų, vedančių savo klientų statistiką, net 98% įmonių steigiama internetu (tapt jų klientų, Lietuvos statistika gali būti kiek kuklesnė), nors kainos skirtumas nėra pats pagrindinis veiksnys. UAB steigimas internetu yra paprastesnis, greitesnis ir daugeliui priimtinesnis variantas. Tai neturi nieko bendro su steigiamos UAB veikla, nes ne visos taip steigiamos įmonės planuoja užsiimti interneto verslais. UAB steigimas internetu yra ateities verslo procesas, kai nebereikia pildyti popierinių blankų, juos „vizuoti“, pristatinėti „Registrų centro“ konsultantams atstovėjus eilutę. Aišku, norint pateikti dokumentus internetu, reikalingas elektroninis parašas. Tiems, kas turi naujojo pavyzdžio asmens tapatybės korteles, elektroninio parašo gavimu rūpintis nebereikia, tačiau kitiems asmenims jį įsigyti yra pravartu, nes pradėjus verslą jo prireiks gana dažnai naudojantis ir kitomis e-paslaugomis verslui.

Tiesa, reikia pažymėti, kad ir patalpų savininkas, kuriame registruojama nauja įmonė turi turėti el. parašą. Finansiniai konsultantai, užsiimantys tuo profesionaliai, paprastai įmones registruoja tose patalpose, kurių savininkai el. parašą turi, arba jie patys yra patalpų savininkai. Tokiu atveju registracijos adreso problema išsprendžiama itin paprastai. Visa kita – „Registrų centro“ formos, banko sąskaita ir įvairūs dokumentai pasirašomi el. parašu vos per vieną valandą. Iš čia ir gaunamas tas 100 litų skirtumas. Verslo pradžioje kiekviena šimtinė svarbi, todėl verslininkai nuolatos taupo.

Nors kainos skiriasi tik 100 litų, darbo nuo to nė kiek nesumažėja, nes pildomi visi tie patys dokumentai, ir elektroniniu būdu pateikiami „Registrų centrui“. Toks jau tas profesionalių įmonių steigėjų verslas.