Ar įmonių steigimas Klaipėdoje gali būti paprastas ir lengvas?

įmonių steigimas KlaipėdojeYra labai daug žmonių, kurių svajonių darbas būtų dirbti sau. Todėl Lietuvoje kiekvienais metais steigiasi vis daugiau įmonių, vis daugiau žmonių užsiima papildoma individualia veikla sukurdami Mažąsias bendrijas ar vykdydami veiklą pagal verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą. Dažnai pradėti verslą nuo mažesnės jo formos bandoma todėl, jog įmonių steigimas Klaipėdoje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste žmonėms atrodo tikras iššūkis, reikalaujantis jėgų, laiko, pinigų ir netgi išskirtinių gebėjimų. Tačiau ar įsivaizduojate, jog tuo pasirūpinti būtų galima greitai ir paprastai?

Tiems žmonėms, kurie apie įmonių steigimą nusimano itin mažai, o darbas su dokumentais jiems kelia baimę, praverstų profesionalios buhalterių paslaugos, kurios padeda verslui įsteigti įmonę. Iš tiesų įmonių steigimas yra itin sudėtinga procedūra, kuri reikalauja nuoseklaus darbo ir nemažai žinių. Tad žinojimas, jog profesionalūs tuo užsiimantys specialistai, tokie kaip UAB „Vakarų finansai“ darbuotojai, gali viskuo pasirūpinti už Jus, tikėtina, dar labiau paskatina norą pradėti verslą. Kuo turi pasirūpinti įmonė, padedanti steigti naują verslo subjektą?

  1. Įstatinis kapitalas. Norint pradėti verslą Lietuvoje, labai svarbu įrodyti, jog turite pakankamai pinigų to verslo pradžiai, todėl reikalinga suformuluoti ir įtvirtinti įstatinį kapitalą. Šiai procedūrai reikalinga ne tik tam tikra suma pinigų, bet ir visa reikalinga dokumentacija bei įrodymai, kuriais gali pasirūpinti profesionalūs specialistai.
  2. Dokumentai ir sutartys. Kai pradedamas įmonių steigimas Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste, prasideda įvairiausių dokumentų pildymas, kaupimas ir paieškos. Tam reikia nemažai laiko, geros atminties ir net analitinio mąstymo. Todėl kiekvienas pradedantis verslininkas džiaugiasi, jei yra galimybė į šį etapą kištis kuo mažiau.
  3. Adreso poreikis. Kiekvieną įmonę reikia registruoti konkrečiu adresu Lietuvoje. Labai dažnai tai sukelia papildomų problemų žmonėms, nes šie nežino, kokiu adresu galėtų registruoti įmonę. Todėl kai įmonių steigimas Klaipėdoje ar kitame mieste perkamas iš profesionalių įmonių, padedančių susikurti verslą, tikėtina, jog adreso problema taip pat išsispręs. „Vakarų finansai“  ar kita įmonė, kuri padės įsteigti įmonę, dažniausiai gali pasiūlyti pasinaudoti jų adresu ir taip atsikratyti papildomų rūpesčių. Tai ypač patogu, jei vėliau šiai įmonei patikėsite ir savo įmonės buhalterinius reikalus bei buhalterinę apskaitą.

 

Kuo virsta geros verslo idėjos?

verslo planasAtrodo, kad į pavadinime iškeltą klausimą būtų galima atsakyti tuoj pat ir labai paprastai: geros verslo idėjos virsta ne kuo kitu, o verslo kūrimu. Bet ar tikrai? Jei viskas būtų taip paprasta, šio straipsnio nerašytume. O jei jau rašome, vadinasi, yra ką aptarti.

Pirmiausia – kokia idėja kilo? Klausimas „kokia?“ labai svarbus, nes sumanymai būna skirtingi. Labai įvairūs. Juk įmonės veikia visokiose srityse. Kas kepa duoną, kas leidžia knygas, kas mezga kepures, kas gamina dviračius… Ir tai tik keli pavyzdžiai. O kiek įmonių ir skirtingų sferų yra Lietuvoje? Europoje? Visame pasaulyje? Ir viskas prasidėjo nuo kokios nors idėjos.

Neretai pirmutinis sumanymo variantas atrodo puikus, juo džiaugiamasi, entuziastingai norisi atidaryti įmonę, nerti į verslą ir skaičiuoti pelną. Tačiau net ir pačios geriausios verslo idėjos ne visada tampa kuo nors realiu. Koncepcija gali būti pati gražiausia, bet vienas dalykas yra teorija, o kitas – praktika.

Žinote, kodėl svajonės apie verslo kūrimą žlunga? Priežasčių yra ne viena. Sakykim, per mažai ryžto. Lyg ir viskas puiku, bet praeina kelios dienos, kelios savaitės ir sumanymo nebandoma įgyvendinti. Kai kada atrodo, kad įkurti įmonę pernelyg rizikinga, kartais pamąstoma, kad galbūt stokojama reikiamų savybių. Ir sumanymai paliekami mintyse. Vis dėlto pasiryžimas būtų didesnis sudarant verslo planą. Tai dokumentas, kurį galima apibūdinti kaip labai naudingą. Šią temą aptarsime kiek vėliau, o dabar tęsiame apie idėjų žlugimo priežastis.

Kitas dalykas – verslo idėjos pasirodo kaip turinčios per daug trūkumų. Būtų galima pergalvoti, tačiau sritis apleidžiama ir pasakoma, kad neverta vargti.

Kai kuriais atvejais ir ryžto nestinga, ir trūkumai išnagrinėjami, bet viskas vis tiek lieka mintyse. Galbūt tingima, gal nerandama laiko.

Kiekviena situacija skirtinga, o tai parodo, kad ir idėjų įgyvendinimas nevienodas. Svarbi sąvoka – pasyvumas. Tačiau turint omenyje sėkmingai veikiančių įmonių pavyzdžius ši sąvoka tarsi susilpnėja. Yra įmonių, kurios galėtų būti iliustracija, kuo tampa sėkmingos verslo idėjos. Tai nebūtinai reiškia gausybę filialų, milijardines pajamas ar dar ką nors solidaus. Užtat reiškia apgalvotą ėjimą, savo srities atradimą, geriausių sprendimų priėmimą.

O jei manote, kad jums turėtų nusišypsoti sėkmė, pirmiausia reikėtų parengti verslo planą  pdf formate – taip bet kokios idėjos taps aiškesnės, išsiaiškinsite pliusus ir minusus. Kodėl pdf ? Todėl, kad į pdg formatą konvertuojame tik tada, kai darbą pabaigiame iki galo.

 

 

 

 

Kiek kainuoja Lean mokymai?

lean mokymaiKaina ar kokybė?

Prieš užsisakant šias paslaugas būtina žinoti, kiek gi kainuos lean mokymai. O kainos priklauso nuo specialisto turimų žinių ir realios praktikos. Yra naudinga išmanyti visas lean metodikas, tačiau dar naudingiau turėti praktikos jas taikant. Taip pat praktiką, galima suskirstyti pagal valstybes. Juk skirtingose šalyse, skirtingi darbuotojai. Skiriasi ir ekonominė aplinka, todėl tos pačios metodikos bus diegiamos skirtingai. Į klausimą, kiek kainuoja šios paslaugos būtent ir reikėtų žiūrėti per šią prizmę. Kalbant apie kokybę, tai taip pat atsispindės ir paslaugų įkainiuose. Šios srities specialistai, galintys pakeisti įmonės veiklą į efektyvesnę žino savo vertę, todėl jie ir kainuoja gerokai brangiau.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Norėdami surasti lean šaknis, reikia persikelti į tolimą šalį – Japonija. Būtent čia, Toyota kompanijos vadovai, sunkmečio laikotarpiu sugalvojo, kaip galima padidinti įmonės konkurencinį pranašumą. Pastebėję, kad jų veiklos tobulinimai duoda apčiuopiamą naudą, jie pradėjo darbą iš esmės. Buvo pertvarkyta ne tik konvejerinė produktų gamybą, bet ir prie šio proceso prisidedantys darbai. Nuo autodetalių pristatymo iki operatyvaus klaidų taisymo. Vėliau, kompanijai pradėjus rodyti vis geresnius finansinius rodiklius, lean metodikos išpilito po visą pasaulį. Jos aktyviai buvo diegiamos JAV automobilių sostinėje – Detroite. Ford, General Motors ir kiti Amerikos automobilių pramonės gigantai, greitai suprato, kad rinkoje įvyko pokytis, ir jeigu jie nesikeis, tuomet ilgainiui praras vis didesnius pinigus. Šiandien, lean principais yra grindžiama naujų paslaugų, prekybos įmonių veikla. Visame pasaulyje tūkstančiai kompanijų diegia ir kasdien naudoja šias metodikas.

Lean esmė

Kaip ir visos žinios ar jų kompleksai turi pagrindinę, esminę mintį. Ką galima būtų pasakyti apie lean? Efektyvumo didinimas. Greičiausiai, tai yra šių mokymų prasmė ir esmė. Kad ir kokių metodus naudotume viskas susiveda į darbo efektyvumo didinimą. Nesvarbu ar gaminate baldus ar parduodate paslaugas, juk jeigu realiai padidėja našumas – jūs tampate konkurencingesni ir galite daugiau uždirbti. Pabaigai, nepamirškite, kad lean mokymai, tai reali apčiuopiama nauda. Kuomet rinkoje egzistuoja daugybė įvairiausių mokymų, lean išsiskiria tuo, kad buvo pritaikyta pasauliniu mastu.

Kaip galima parduoti įmonę Lietuvoje?

imoniu pardavimasĮmonės pardavimas yra netradicinė paslauga. Juk ne batus kam nors pasiūlyti įsigyti norime. Parduodamos įmonės dėl įvairiausių priežasčių, o pats procesas nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Sutvarkyta dokumentacija

Imoniu pardavimas yra ne tik įmonės savininko teisių perleidimas, tačiau ir perdavimas įmonės reputacijos, prekinio ženklo. Praktiškai visuomet naujai isteigtu imoniu pardavimas yra sudėtingesnis ir dažniausiai gautas pardavėjo pelnas – mažesnis. Nepaisant to, kad imoniu pirkimas išgelbėja nuo įmonės registracijos procedūrų, įstatinio kapitalo formavimo, pirmųjų klientų paieškos.

Pats populiariausias uab pirkimas pardavimas. Jo, kaip ir kitoms juridinėms formoms, sandoriui būtina sutvarkyta dokumentacija. VMI labai įtariai žiūri į veiklos nevykdančių įmonių pardavimą. Todėl sutvarkyti dokumentai padės išvengti nesusipratimų.

Tvarkinga buhalterinė apskaita

Verta pripažinti, kad parduodamos uab dažnai yra dėl finansinių sunkumų, tačiau būtent jų pirkėjas išspręsti padėti ir negali. Pirkimo – pardavimo sandorio metu yra vertinama įmonės vertė ir tikrinama buhalterija. Todėl imoniu pardavimas atliekamas pateikus visas finansines ataskaitas.

Teisingas kainos įvertinimas

Sandorio vertei visiškai įtakos neturi įmonės dydis. Visiškai nesvaru ar svarstoma imoniu pardavimas vilniuje, uab pardavimas klaipedoje ar imoniu pardavimas kaune galimybė. Svarbu yra prekinio ženklo žinomumas, pirkėjų skaičius, metinės pajamos ir apyvarta. Kartais tereikia puikios idėjos. Todėl pelningas įmonės pardavimas yra beveik kiekvieno startuolio svajonė.

Todėl visuomet nauju uab pardavimas yra už žemesnę kainą, nei jau daugelį metų sėkmingai veikiančių. Tuo tarpu, nevykdančios veiklos arba turinčių prastą kredito istoriją imoniu pardavimas yra komplikuotesnis.

Pirkėjų paieška

Turėtų imoniu pardavimas vykti įvertinus, kad naujieji įmonės savininkai nesirūpins verslo istorijos ar prekinio ženklo, klientų išsaugojimu.

Klientų paieška gana varginantis dalykas. Čia geriausia kreiptis pas specialistus. Profesionalų komanda pasirūpins sėkmingu įmonės perleidimu ir tinkamu atsiskaitymu, t.y. Jūs galite likti įmonė dirbti kaip samdomas darbuotojas arba akcininkas.

Be to su Jų pagalba bus žymiai lengviau surasti pirkėją arba susitarti dėl įmonės pardavimo užsieniečiui. Specialistas padės aptarti pardavimo sąlygas, likusios dirbti komandos galimą kaitą.

Įmonės pirkimas

įmonių pirkimasAtrodo, kad jau daug metų praėjo nuo to, kai ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį sukrėtė ekonominė ir finansinė krizė. Po tiek metų natūralu, kad ekonomika taisosi, vienos šalys iš jos jau išsikapstė, kitos jau įpusėjo, tad kartu su tuo pradeda atsigauti ir verslai. O glausčiau apibendrinant tai įmonių įsigijimo rinka. Kadangi dar yra rizikos, kad naujas verslas žlugs, tai įmonių pirkimas geriausia išeitis. Per pastaruosius metus statistiškai pastebima, jog ir verslus turintys verslininkai tapo aktyvesni plėtros atžvilgiu bei įsigyja kitas įmones, kurios vėliau tampa dukterinėmis. Tad šiame  straipsnyje plačiau apie tai ir pakalbėsime.

Kaip ir bet koks verslo steigimas, taip ir įsigijimas yra rizikingas. Jeigu iš pradžių susiduriama su steigimo kliūtimis, tai įmonių pirkimas yra pavojingas dėl senesnių įmonės įsipareigojimų neatlikimo — skolų. Atsakingi verslininkai patys įsitraukia į pirkimą, o neleidžia atlikti to kažkam kitam, nes tik dalyvaujant procese suprantama kokia yra įmonė bei ar ji atitinka lūkesčius. Riziką visuomet reikia įvertinti bei ją valdyti, antraip bus prarasti pinigai bei laikas, kas išties yra svarbu bet kokiame versle.

Įmonės pirkimas paprastai turi kelis būdus. Pirmasis būdas leidžia įsigyti visą įmonę, kaip turtą, o kitas įsigyti tik tam tikrų akcijų (t. y. Arba visas akcijas, kontrolinį paketą arba dalį). Pirmasis atvejis nėra toks populiarus Lietuvoje, kadangi tai rizikinga. Prieš perkant visą įmonę, reikia gerai žinoti visą įmonės raidą, informaciją, skolas, įsipareigojimus. Taip pat pasidomėti ar rinkoje įmonė yra dar reikalinga. Viską labai gerai apgalvoti. Dėl to, kad visos įmonės pirkimas yra rizikingas, tokių įsigytų įmonių galima rasti vos kelias. O pirkimas tam tikrų akcijų yra gana populiarus bei ne toks rizikingas. Žinoma, galima investuoti ir į visiškai nepelningą verslą didelius pinigus, ko pasekoje visi pinigai sudegs, o akcijos nueis šuniui ant uodegos.

Tad labai svarbu, kad įmonių pirkimas netaptų per daug rizikingas apsisprendimas, dėl to prieš įsigyjant įmonę gerai žinoti visą įmonės istoriją ir kuo daugiau informacijos. Antraip rizikuojama bankrutuoti. Bet ,žinoma, geras verslininkas visuomet atras išeitį iš keblios padėties.

 

 

 

 

UAB pirkimas ar steigimas: pliusai ir minusai

UAB pardavimasDaugiau nei trečdalis lietuvių sutinka, kad pradėti savo nuosavą verslą Lietuvoje yra geras sprendimas. Tam suteikiamos gana patrauklios sąlygos, galima atrasti pakankamai informacijos, kaip įsteigi savo įmonę, o ką jau kalbėti apie įmonių, kurios padeda įsteigi įmonę, gausą.  Visgi, statistika rodo, UAB pardavimas klesti, nes lietuviai mieliau renkasi pirkti jau įsteigtą verslą. Tad kyla klausimas, kas lemia tokį būsimųjų verslininkų pasirinkimą.

UAB steigimas reikalauja daug laiko. Paprastai įmonė įsteigiama per 5 darbo dienas, tačiau visų reikalingų dokumentų surinkimas ir įforminimas „suryja“ gerokai daugiau laiko. Gana didelės laiko sąnaudos yra viena iš priežasčių, kodėl UAB pardavimas ir pirkimas sparčiai populiarėja. Žinoma, daugelį visų reikalingų procedūrų galima atlikti internetu ar kreipiantis pagalbos į profesionalius įmonių steigėjus, kurie visus dokumentus paruoš itin operatyviai, tačiau reikia pripažinti, kad UAB pardavimas – pirkimas vyksta žymiai sparčiau, jau kitą dieną, po sutarties pasirašymo, įmonės vadovas gali priimti sprendimus.

Daug sunkiai suprantamos informacijos. Išties nemažai daliai būsimųjų verslininkų UAB steigimas primena gūdų ir klaidų mišką. Būtina apgalvoti tiek daug įvairiausių smulkmenų, nueiti į tiek daug skirtingų  vietų, pateikti tiek daug dokumentų… UAB steigimo procesas atrodo išties painiai, o štai pirkimas žymiai paprastesnis sprendimas – išsirenkate įmonę, už ją sumokate, pasirašote visus reikalingus dokumentus ir viskas.

PVM kodas, licencijos, leidimai – tai dar viena iš priežasčių, kodėl žmonės renkasi pirkti, o ne steigti UAB, kadangi įsigijus įmonę su visais reikalingais dokumentais, sutaupoma daug nervų ir laiko.

UAB pardavimas – pirkimas daugelį žavi savo paprastumu, tačiau vertėtų atminti, kad perkant įmonę egzistuoja ir rizika.  Kai asmuo pats steigia įmonę, jis viską daro nuo pradžių, todėl puikiai žino visas smulkmenas ir įsivaizduoja verslo riziką. Tuo tarpu, asmuo pirkdamas UAB, negali būti tikras, kad gaus tai, kas buvo reprezentuojama prieš įmonės pardavimą. Taigi, įsigyti įmonę vertėtų tik iš tų asmenų ar įmonės, kuri turi gerą reputaciją ir yra puikiai vertinama buvusių klientų. Įmonės pirkimas rizikingesnis nei įmonės steigimas, todėl labai svarbu skirti pakankamai laiko įmonės analizei. Tik tada galima bus įsigyti kokybišką ir tvarkingai paruoštą UAB.

 

Įmonių steigimas. Uždara akcinė bendrovė

įmonių steigimasLietuvoje gali būti steigiamos įvairių formų įmonės: uždarosios akcinės bendrovės, akcinės bendrovės, individualios įmonės, asociacijos, užsienio kapitalo ir bendrų su užsienio kapitalu įmonės ir kt. Įvairių įmonių steigimas ir atitinkamos procedūros yra panašios. Bendrosios įmonių steigimo taisyklės yra nustatytos Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, o detalėsnės – atskirų įmonių veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose.

Lietuvoje populiariausia įmonės teisinė forma yra uždaroji akcinė bendrovė (toliau – UAB). Ją steigiant, pirmiausia reikia sugalvoti pavadinimą. UAB pavadinimas negali sutapti su jau užregistruotu pavadinimu ar prekių ženklu. Pavadinimus galima pasitikrinti Registrų centro svetainėje. Apsisprendus dėl pavadinimo, reikia kreiptis į Juridinių asmenų registrą su prašymu šį pavadinimą rezervuoti 6 mėnesiams. Per šį laikotarpį daugiau niekas negalės įregistruoti įmonės tokiu pat pavadinimu.

Toliau rengiami UAB steigimo dokumentai. Reikalinga steigimo sutartis, kurioje nustatomos UAB steigimo sąlygos. Tuo atveju, kai UAB steigia vienas asmuo, vietoje steigimo sutarties sudaromas steigimo aktas. Taip pat turi būti įstatai, kuriuose nurodomi UAB veiklos tikslai, valdymo organai, jų kompetencija, akcininkų teisės, pareigos ir kt. Būtinas steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas. Šiuo dokumentu patvirtinami UAB valdymo organų nariai ir UAB įstatai. Vėlgi, jeigu UAB steigia vienas asmuo, vietoj protokolo surašomas steigiamasis steigėjo sprendimas. Pažymėtina, kad protokolas ir sprendimas nėra būtini, jei UAB valdymo organų nariai yra nurodomi steigimo sutartyje (steigimo akte). Be to, akcininkai gali papildomai sudaryti akcininkų tarpusavio sutartį. Šia sutartimi akcininkai nustato tarpusavio ginčų sprendimo tvarką, susitaria, kaip balsuoti, skirstant UAB pelną, skiriant UAB valdymo organų narius, nustato akcininkų atsakomybę bei aptaria kitus akcininkams svarbius klausimus.

Toliau formuojamas UAB įstatinis kapitalas. Tuo tikslu atidaroma UAB banko sąskaita, į kurią įdedama ne mažiau kaip 2,5 tūkstančio eurų. Tada visi parengti steigimo dokumentai, taip pat banko pažyma apie suformuotą UAB įstatinį kapitalą ir patalpų, kuriose registruojama UAB buveinė, savininko sutikimas suteikti patalpas buveinei pateikiami notarui. Notaras turi patvirtinti, kad visi dokumentai atitinka įstatymų reikalavimus ir kad UAB galima registruoti.

Kai notaras pateiktus dokumentus patvirtina, toliau jie teikiami Juridinių asmenų registrui. UAB įregistruojama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo. UAB kaip ir kitų įmonių steigimas – nėra sudėtingas procesas, tačiau jį atlikti daug paprasčiau iš anksto žinant visus jo etapus.