Ilgaamžis šilumos siurblys: kur tokį atrasti?

šilumos siurblys Lietuviai dar dažniau galvoja apie savo ateitį. Kalbame ne tik apie sveikatą, tačiau ir smulkmenas, kurios susijusios su namų įrengimu. Jeigu anksčiau buvo pasirenkami pigesni prietaisai, tai šiuo metu geriau investuojama daugiau į brangesnius, tačiau orientuojamasi, kad vėliau įrangos išlaikymas nebus brangus. Ilgaamžis šilumos siurblys pasirenkamas gana panašiai. Kol vieniems labai svarbu, kad įrangos kaina būtų maža, tuo tarpu kiti orientuojasi į tai, kad jo išlaikymas nebūtų brangus.

VALDYMAS. Ilgaamžis šilumos siurblys gali būti valdomas nuotoliniu būdu. Taigi, prieš važiuojant namo, dar kol esate darbe, įjungiate siurblį, kad jis pradėtų veikti. Įranga yra gana sudėtinga ir nuostabu, kokias įvairiapuses funkcijas ji turi. Būdamas namuose, naudojantis interneto pagalba, galima matyti, kokia šiluma yra kokiuose kambariuose ir pagal savo poreikius (kad vienur būtų šilčiau, o kitus ne taip šilta) – galima koreguoti ir temperatūrą. Tai ypač inovatyvus pasirinkimas. Tiesa, ir kainuoja nemažai, tad tokios papildomos paslaugos yra įkainojamos.

KAINA. Nors kaip jau minėjome, lietuviai vis dažniau vertina ne pačios įrangos kainą, tačiau kiek Jums kainuos jos išlaikymas, tačiau, visgi, visiškai atsiriboti nuo kainos kriterijaus paprasčiausiai neįmanoma. Kaina varijuoja priklausomai nuo daugelio veiksnių. Net ir gamintojo vardas gali labai ženkliai pakoreguoti kainą, nors realiai jokios funkcijos nesiskiria. Jeigu nenorite įsigyti pačio pigiausio varianto, kadangi bijote, kad kokybė gali nepatenkinti poreikių, tokiu atveju rekomenduojame palyginti skirtingų gamintojų siurblius, kurie veikia gana panašiu principu. Tokiu atveju palyginę galite nusistatyti vidurkį, kiek vidutiniškai turėtų kainuoti konkrečias funkcijas atliekantis prietaisas. Nusistatyto biudžeto intervaluose ir ieškokite įrenginio. Ir nepermokėsite, ir atrasite tikrai gerą įrangą.

ŠILDYMO POBŪDIS. Ilgaamžis šilumos siurblys gali veikti naudojantis skirtinga „energija“. Tai reiškia, kad galima pasirinkti tarp vandens, oro bei žemės energiją išgaunančių prietaisų, kurių tikslas yra kuo pigiau gauti šilumą ir tuo pačiu ją išlaikyti namuose. Egzistuoja labai skirtingas įvairiausių šilumos siurblių pasirinkimas, tad norint atrasti patį geriausią teks skirti laiko lyginimams bei paieškoms.

GARANTIJA. Pirkdami naują įrenginį labai retai galvojame apie garantinį lapelį, kuriuo pasinaudoti galima tuomet, kai įranga sugenda. Visgi, rekomenduojame atkreipti dėmesį, kadangi tai Jums gali padėti sėkmingai sutaupyti nemažą pinigų sumą. Nepaisant to, kad negalvojate, jog Jums gali prireikti garantijos, tačiau jau geriau žinoti, kad ji veikia ilgai ir sugedus visiškai nemokamai įranga bus sutvarkyta. Nepamirškite, kad pirkdami internetu taip pat gausite garantiją, tad jokio skirtumo, kokioje platformoje prekės bus perkamos.

GALINGUMAS. Tai dar vienas kriterijus, kuriam turėtų būti skiriamas didelis dėmesys. Priklausomai nuo to, kokio dydžio patalpas reikės apšildyti – ieškokite ir atitinkamo įrenginio. Svarbiausia, kad galima įsigyti tikrai labai pigius siurblius, kurį galingumas gal ir nedidelis, tačiau kartais tokio užtenka.

Ieškodami Jums labiausiai tinkamo įrenginio turėtumėte pasitarti su specialistais. Jie gali patarti, rekomenduoti ir padėti pasirinkti geriausią variantą iš visų.

 

Židiniai ir krosnelės prieš lietuviškos žiemos kaprizus

židiniai ir krosnelės Klaipėdoje

Lietuviška žiema pelno daugybę apibūdinimų. Tai ji šalta, tai šlapia. Tai balta, tai apniukusi. Tai rami, tai vėjuota… Kiek dienų, tiek skirtingi orai. Kiek žmonių, tiek nuomonių. Tačiau vienas bendrumas taikytinas visai šiai temai – tai geros šildymo sistemos poreikis. Ne paslaptis, kad tokie įrenginiai kaip židiniai ar krosnelės yra ir būsto interjero dalis.

Džiugu, kad randama dominančių gaminių netoli gyvenamosios vietos – taip židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ar Vilniuje, Kaune ar Marijampolėje nesukelia didesnių problemų. Aišku, tik tada jeigu pavyko rasti patikimą pardavėją, siūlantį aukštos kokybės prekes.

Vienas iš aktualių klausimų – gabenimas. Židinys ar krosnelė nėra iš lengviausių daiktų kategorijos. Nesvarbu, ar gyvenate Alytuje, ar Elektrėnuose, pasidomėkite, ar šildymo prietaisą jums gali atgabenti. Taip sutaupysite laiko ir netgi jausitės saugiau, nes tokių daiktų vežimas reikalauja patirties – pavyzdžiui, reikia mokėti parkuotis su priekaba, taip pat svarbu krovinį tinkamai pritvirtinti. Ką ir kalbėti apie pakrovimą ir iškrovimą.

Ne mažiau aktualios ir kainos. Šiuo požiūriu itin vertinamas platus asortimentas, nes galima pasirinkti. Tai reiškia, kad gaminiai skirtingai įkainoti. O ar židiniai ir krosnelės Klaipėdoje siūlomi pigiau negu Vilniuje? Šioks toks kainų skirtumas tikėtinas dėl paprasto dalyko – patalpų nuomos kainos. Ir kitokios paslaugos, tikėtina, bus įvardijamos nevienodais skaičiais. Veikiausiai už gabenimą reikės atseikėti nevienodai.

Tačiau skirtumai turbūt bus ne tokie dideli kaip lietuviškos žiemos charakterio pokyčiai. Židinius ir krosneles siūlantys pardavėjai metų metus stebi, koks gi tas šaltasis metų laikas. Ir turbūt nerastų geresnio apibūdinimo kaip įvairiapusis. Juk vieną dieną prisninga, o kitą dieną jau telkšo balos ir nuvalyti batai tampa nebešvarūs.

Smagu, kad židiniai ir krosnelės Klaipėdoje gyvenančių žmonių vertinami kaip jaukumo simbolis. Smagu, kad ir kauniečiai bei vilniečiai sutinka su šiuo vertinimu. Galima teigti, kad to jaukumo šaltinis yra šiluma. Būna, kad prognozuojama šilta žiema, tačiau ji vis tiek parodo savo jėgą. Todėl šilumos poreikis labai aiškus.

Prieš šaltojo metų laiko kaprizus atsilaikanti sistema – štai koks yra šildymo įrenginių gamintojų siekis. O pardavėjai džiaugiasi galėdami pasiūlyti būtent aukštos kokybės produktus, įkūnijančius patirtį ir nuolatinį tobulinimą. Žiemos speigai tampa nebaisūs, o ilgi vakarai jaukūs. Ir interjeras gyvesnis.

 

 

 

Efektyvus stogo šiltinimas – ir dėl puoselėjamos dangos jaudintis nebereikėtų!

stogo šiltinimasNors dauguma piliečių ir suvokia, kaip veikia tokios paslaugos, kaip pavyzdžiui stogo šiltinimas, pakankamai nemaža dalis nežvelgia į šiuos pasiūlymus racionaliau, todėl esame linkę manyti, kad paklausa, kuri yra pastebima rinkoje, nors ir esą sąlyginai didelė, vis dėlto galėtų būti ir dar efektyvesnė, masyvesnė. Turime omenyje tai, kad kai kurie žmonės nėra linkę analizuoti pateikiamų pasiūlymų, o stengiasi mąstyti vien tik tiesmukiškai – tiesą sakant, šiandienos turiniu norėtume paaiškinti, kodėl gi ne vien tik stogo šiltinimas, tačiau taip pat ir kitų dalių pastato puoselėjimas papildomomis priemonėmis taip pat galėtų sukelti ir daugiau pozityvių padarinių.

Iš esmės, būtų galima pastebėti, kad galimai tai yra ir pačių kompanijų klaida, kad žmonės nėra tinkamai informuoti – tikriausiai, kad daugumai žmonių yra aišku, jog kiekviena bendrovė, kaip ir turėtų pasitelkus marketingo įrankius, kaip tik įmanoma įtaigiau aprašyti paslaugas, jas propaguoti ir tokiu būdu skatinti pardavimų skaičius. Vis dėlto, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad kai kurios bendrovės elgiasi pernelyg atsainiai, manydamos, kad tokie pasiūlymai, kaip stogo šiltinimas, iš viso yra per daug aiškus, jog vertėtų brukti papildomą informaciją ir, anot jų, įgrįsti vartotojams.

Kaip ir teigėme, norėtume, kad žmonės šiek tiek racionaliau žvelgtų į pasiūlymus, sudarydami sau ne vien tik geresnę nuomonę apie paslaugas, tačiau taip pat ir suvokdami tam tikrų investicijų svarbą bei gaunamą naudą. Tarkime, stogo šiltinimas, kaip ir daugumai tikriausiai atrodo, jog suteikia vien tik pagrindinį pravartumą – apšiltinimo – mat jis esą prioritetinis, mat tokia esą pačio pasiūlymo paskrtis. Vis dėlto, žvelgiant iš racionalesnio kampo, jeigu būtų galima taip pasakyti, reikėtų pabrėžti, jog tinkamai įkūnyjus apšiltinimo sistemą, taip pat galima ir pasirūpinti pačia stogo danga, ją puoselėti ir paversti ilgiau tarnaujančią – žvelgiant iš šios pusės, pasiūlymas atrodo dar patrauklesnis, o suvokiant pateikiamus įkainius, kaip ir visai nebėra gaila išleisti pinigus pasiūlymui, tiesa?

Stogo šiltinimas, sienų, grindų – itin svarbus. Tai ne vien tik prioritetinės paskirties paslaugos, tačiau šios taip pat turi ir pridėtinės naudos, jeigu būtų galima taip pasakyti.

Vandens šildytuvai bei jų rūšys

ariston_pro_rNe visi vandens šildytuvai gali būti panaudoti vienodai. Juk prekybos vietose gausu pačių įvairiausių boilerių, kuriuos montuoti galima įvairiose patalpose. Visi jie skiriasi ne tik dydžiu ir spalva, bet ir generuojamo karšto vandens poreikiu. Kaip išsirinkti geriausiai tinkantį boilerį? Visų pirma toks atsakymas priklauso nuo gyvenamojo būsto bei karšto vandens naudojimo ypatumų. Vietoj to galima plačiau apžvelgti kiekvienos rūšies vandens šildytuvus bei taip apibendrinti jų privalumus ar pabrėžti trūkumus.

Elektriniai vandens šildytuvai. Tai šildytuvai, kurie naudoja elektros energiją. Kadangi juose vanduo šildomas palaipsniui, įranga nereikalauja galingos elektros tinklo instaliacijos. Priklausomai nuo izoliacijos bei konstrukcinių medžiagų, šio tipo elektriniai vandens šildytuvai nepatiria didelių energijos nuostolių. Jie funkcionuoja ilgai ir padeda patenkinti įprastus karšto vandens poreikius. Boilerių tūris varijuoja nuo 50l iki 500l.

Kombinuoti vandens šildytuvai. Tokio pobūdžio karšto vandens įranga geriausiai tinka gyvenamuosiuose namuose bei kotedžuose, kur egzistuoja atskiro šildymo katilai. Prie jų prijungti boileriai efektyviai pasitarnauja ištisus metus, ypač, žiemą. Elektros arba kieto kuro sąskaita karšto vandens poreikius patenkinti gali įvairaus tūrio katilai, dažniausiai 80 – 300l talpos.

Mažos talpos vandens šildytuvai. Kai karšto vandens poreikis nėra didelis, tam puikiai tinka mažos talpos vandens šildytuvai. Tai ypač aktualu buityje, kur tokio tipo įranga įprastai montuojama virš arba po plautuve. Jie neturi didelės vidinės talpos, tačiau pakankamai greitai geba generuoti karšto vandens resursus.

Kieto kuro vandens šildytuvai. Šio tipo šildytuvai naudoja energiją, išsilaisvinančią iš kieto kuro degimo metu. Tai pakankamai ekologiškas karšto vandens gamybos būdas, kadangi šios rūšies energija yra pilnai išnaudojama karštam vandeniui gaminti. Tai patogu, kai elektros energijos resursai kainuoja daug daugiau nei kietas kuras.

Momentiniai vandens šildytuvai. Ne visi boileriai turi įmontuotą vidinę talpą. Momentiniai vandens šildytuvai šios konstruktinės dalies neturi, kadangi jie karšto vandens srovę generuoja aukšto galingumo kaitinimo elementų energija. Kai vanduo pradeda tekėti įrangos sistema, įsijungia momentinis kaitinimo elementas, kuris didelės energijos sąskaita užkaitina vandens srovę ir leidžia jai nevaržomai tekėti toliau. Tai itin ekonomiškas įrangos sprendimas, kadangi karštas vanduo gaminamas tik tada, kai jo reikia.

Netiesioginio šildymo vandens šildytuvai. Jie lygiai taip pat gali būti įvairios talpos (dažniausiai nuo 80 iki 200 litrų). Šie šildytuvai puikiai tinka šildyti vandenį nuo išorinių energijos šaltinių. Kartu su dujų ar kieto kuro katilais naudojami boileriai suteikia itin efektyvų ir ekonomiškai naudingą sprendimą.

Taigi, galima daryti išvadą, jog visi šie vandens šildytuvai turi itin plačias panaudojimo galimybes. Konkretus boilerio pasirinkimas priklauso ne nuo impulsyvaus sprendimo, bet nuo karšto vandens panaudojimo poreikių bei gyvenamojo namo infrastruktūros. Tik taip bus galima rasti tinkamą karšto vandens gamybos įrangą bei patenkinti asmeninius bei šeimyninius poreikius.

Saulės kolektorių nauda

kolektoriaiSaulės kolektoriai su kiekvienais metais vis labiau populiarėja mūsų šalyje. Saulės kolektoriai – tai įrenginiai, leidžiantys kaupti saulės energiją, kas yra puiki galimybė tiek apsirūpinti energija savo namus, tiek iš to pakankamai nemažai užsidirbti. Būtent apie šiuos dalykus, tik kiek konkrečiau, ir kalbėsime šiandienos straipsnyje, kadangi mūsų tema – saulės kolektorių nauda.

Pirmiausia, saulės kolektoriai yra naudingi tuo, jog suteikia žmonėms galimybė pakankamai nemažai užsidirbti. Kaip tai galima padaryti? Kaip ir minėjome, saulės kolektorių dėka galima rinkti saulės energiją, kuri šiomis dienomis yra pakankamai sparčiai superkama, kas ir leidžia užsidirbti. Taip, per pastaruosius keletą metų, saulės energijos supirkimo tempai kiek sumažėjo, kadangi saulės energijos pasiūla tapo žymiai didesne nei šios energijos paklausa, bent jau jei kalbėsime tik apie Lietuvą. Vis dėlto, saulės energija ir toliau yra superkama bei už ganėtinai nemažas kainas, kas ir leidžia saulės kolektorius paversti vienu iš savo šaltinių.

Taip pat, saulės kolektoriai gali tapti puikia galimybe ne tik užsidirbti, tačiau ir pasirūpinti savo namų gerove, taupant juose iš saulės kolektorių surenkamą saulės energiją. Galima saulės energija aprūpinti tiek namų vandens atsargų šildymą, tiek pačių namų šildymą, kas leidžia saulės kolektorius paversti vienais iš pagrindinių mūsų namų pamatų.

Galiausiai, verta paminėti ir tai, jog saulės kolektoriai turi naudos ir globaliniu atžvilgiu. Saulės energija yra neišsenkantis energijos šaltinis, kurio gavimas visiškai nekenkia gamtai, kas yra išties įspūdinga. Kuo daugiau energijos yra išgaunama šiuo būdu, tuo mažiau energijos reikia išgauti kitais galimais būdais, kurie kenkia mūsų aplinkai, kas puikiai atspindi tai, jog saulės kolektoriai suteikia galimybę ne tik paprastiems žmonėms, tačiau ir mus supančiai aplinkai. Taip, teigti, jog saulės kolektoriai daro ypatingą naudą aplinkai tikrai negalime. Vis dėlto, saulės kolektorių populiarėjimas leidžia tikėtis, jog su laiku saulės energija sudarys vis didesnę žmonių gaunamos energijos dalį, kas su laiku leis iki minimumo sumažinti kitų dalykų išnaudojimą, kuris neretu atveju žymiai labiau kenkia gamtai nei energijos gavimas su saulės kolektoriais

Tai – pagrindiniai saulės kolektorių privalumai. Saulės kolektoriai žmonėms leidžia tiek užsidirbti parduodant gautą energiją, tiek aprūpinti savo namus, tam panaudojant gautą saulės energija. Nepaisant pasirinkto varianto, investicijos į saulės kolektorius su laiku vis vien atsipirks, kas leidžia drąsiai konstatuoti, jog investuoti į saulės kolektorius išties apsimoka.

Niko kaminai – vokiška kokybė už priimtiną kainą

NIKO kaminaiEsame Europos Sąjungos nariai, todėl prekyba su kitomis ES šalimis yra įprastas, natūralus ir neišvengiamas reiškinys. Tai ypač aktualu kalbant apie prekių importą iš Vakarų statybų sektoriui. Lenkiškos statybinės medžiagos ir technologijos yra nebrangios, tačiau kokybės atžvilgiu neabejotinai skiriasi nuo tolimesnių mūsų kaimynų – vokiečių. Taip mano ne vienas statybų ekspertas, kas dieną susiduriantis su rangovais, užsakovais, jų kokybės reikalavimais, pageidavimais bei nusiskundimais.

Kaminai yra ta namo dalis, kurios sąskaita taupyti ne tik, kad neverta, bet ir labai pavojinga. Kamine kilęs suodžių gaisras, dėl prastos kokybės kamino ar jo nepriežiūros, gali pražudyti visą užgyventą turtą, todėl kaminų sistemos privalo būti itin kokybiškos, patikimos ir nuolat prižiūrimos. Čia specialistai rekomenduoja rinktis kiek brangesnius, bet kokybiškesnius gaminius, kuriems suteikiama reali 30 metų garantija. Vieni tokių yra NIKO kaminai. Tai Vokietijos kompanijos keramikiniai kaminai, atitinkantys aukščiausius kokybės reikalavimus, turintys visus reikalingus ES sertifikatus, deklaracijas, CE žymėjimus. NIKO prekinis ženklas Lietuvoje nėra toks žinomas kaip Vokietijoje, Austrijoje ir kitose vakarų šalyse, tačiau statybų specialistai, vertinantys ne tik prekės ženklo žinomumą, jau atrado ir šiuos aukščiausios kokybės vokiškus gaminius.

Kuo skiriasi kiti žinomiausi vokiški kaminai nuo NIKO?, – paklausėme pastarųjų pardavėjų. „Visi gamintojai pasižymi kokybe, garantijomis, asortimento gausa. Rinkoje šie kaminai kaina konkuruoja, rodos, pirmose pozicijose – už žinomo gamintojo vienas populiariausių kamino sistemas NIKO UNI universalios kaminų sistemos yra dažnai pigesnės ir ne keliais šimtais litų, o dar daugiau, jau nekalbant apie tai, kada vyksta kaminų akcijos. “Iš tiesų kaminų kainos yra skirtingos, tačiau ne drastiškai, ne per pusę, nes abu gamintojai yra iš Vokietijos. Nors lietuviams, perkantiems tos pačios paskirties prekę, kaina yra pakankamai jautrus pasirinkimo kriterijus, ir tai suprantama. Kainų atžvilgiu lyginti kaminus pagal prekės ženklus, vien dėl neobjektyvaus jų žinomumo, yra sunkoka, greičiau galima palyginti pagal prekių pagaminimo šalis, nes čia kokybės ir kainos santykio skirtumai akivaizdūs. Vokietijos gamintojai nuolat konkuruoja su Lenkijos ir kitų šalių gamintojais, kurių produkcija daugiau, mažiau pigesnė, tik visuomet reikia priminti palyginti kokį produktą, kokias garantijas už kokią kainą gauni.

5 priežastys, kodėl verta rinktis NIKO kaminus:

  1. Gera kaina už aukščiausią vokišką kokybę. NIKO kaminai kainos atžvilgiu dažnai yra gerokai pigesni už savo „tautiečius“, o tam tikrom svarbiom techninėm savybėm tikrai nemažai pranašesni už kaimynus „lenkus“.
  2. Kaminas yra technologiškai ištobulintas, patikimas, lengvai montuojamas.
  3. Ypatingas dėmesys skiriamas saugumui. NIKO kaminai atlaiko suodžių gaisrą net iki 90 min., tai neginčijamai patvirtina užsienio nepriklausomų laboratorinių tyrimų-bandymų protokolai.
  4. Gamintojas keramikiniams kaminams nustato 30 metų garantiją, žinoma, jie turi būti tinkamai sumontuoti ir tinkamai prižiūrimi.
  5. Plati produkcijos pasiūla yra vienas iš šios kompanijos privalumų. Kaminai gali būti įvairaus diametro, vieno arba dviejų dūmų kanalų, su ventiliacijos kanalais ar be jų ir t.t. Didžiulis asortimentas reiškia, kad išsirinkti sau tinkantį kaminą gali kiekvieno namo savininkas.

Visus NIKO kaminus galima pamatyti internete www.kaminai1.lt tinklalapyje.

Židiniai ir krosnelės – klestintis verslas

Jau teko dalintis mintimis apie klestintį gintarų bei kondicionierių verslą, tad dabar norėtųsi pasigirti ir dar viena sritimi, kuri, nepaisant didelės konkurencijos, vis labiau ir labiau vystosi ir generuoja pajamas. Tai židiniai ir krosnelės, taip pat ir kaminai.

Židinys – kultūriškai būdingas šiaurės šalių, tarp jų ir Lietuvos, interjero statinys. Židinių prekyba Afrikoje tikrai bus kur kas vangesnė, nei mūsų kraštuose, kur šaltasis metų periodas tęsiasi daugiau nei 7 mėnesius (nuo spalio iki gegužės pradžios). Šaltuoju metų laiku tokie dalykai, kaip židiniai ir krosnelės yra ypač paklausūs. Šiuo metu krosnelės galbūt net labiau populiarėja dėl siūlomo efektyvumo.

Bet kuriuo atveju, židinių prekybos įmonės, tokios kaip ZidiniaiKrosnelesKaminai.lt, išgyvena gana neblogus laikus. Kodėl taip yra?

Didmiesčiai vis plečiasi, bet ne vien tik daugiabučių sąskaita. Aplink Vilnių, Kauną ir Klaipėdą kuriasi nauji rajonai, taip pat aplinkiniuose kaimuose apsigyvena tie patys miestiečiai. Kuo toliau nuo miesto, tuo mažiau šansų, kad bus atvestas centrinis šildymas. Reiškia namus šildytis teks krosnelėmis ir židiniais, ypač, jei tuose namuose gyvenama tik sezoniškai.

Populiarėjantis kaimo turizmas taip pat prisideda prie židinių pardavimų, nes vargu, ar rasite didesnę kaimo turizmo sodybą be vidaus bei lauko židinio. Poilsiauti ir pramogauti atvykusiems žmonėms židinys yra romantiškumo simbolis, todėl verslininkai noriai investuoja į šias interjero detales.

Daugėja turtingų žmonių, kurie statosi vasaros rezidencijas, namus, savo kaimo turizmo sodybas, kuriose būtinai turi stovėti ir židiniai. Tai prisideda prie bendros verslo gerovės. Daugiabučių gyventojai tuo tarpu irgi mėgaujasi ugnimi namuose. Tokias galimybes atveria bio-židiniai, kuriems nereikia kamino ir malkų (kūrenamaetanoliu). Židiniai – prabangos prekė, kurios kaina svyruoja nuo poros tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų, neskaičiuojant sumontavimo ir apdailos (pati brangiausia apdailos medžiaga – granitas gali kainuoti keliolikakartų brangiau už patį židinį). Taigi sumos didelės, tad net dirbant minimaliu 5-10 procentų antkainiu, uždarbis gali būti gana didelis. Kuo daugiau pinigų verslininkas uždirba, tuo daugiau mokesčiais sugrįžta į biudžetą, tad būtina džiaugtis didžiaisiais židinių pardavėjais ir montuotojais, kurie prisideda ir prie visų mūsų gerbūvio. Atsigaunant statybos rinkai, jie turi vis daugiau ir daugiau užsakymų, tad sukuriama ir naujų darbo vietų. Šalia finansinės naudos yra ir kita – kultūrinė nauda. Židinys ir natūrali ugnis namuose puoselėja lietuvišką kultūrą, skatina domėtis praeitimi, o tai kartu ir ugdo jaunąją kartą, kuri pripratusi prie šildančio kondicionieriaus ir baltoradiatoriaus be jokios dvasios ir romantikos, kurią suteikia židiniai ir krosnelės.