Butų nuoma. Svarbiausi patarimai

namasPersikėlėte į naujus namus, tačiau nesate pasiruošęs atsisveikinti su buvusiu būstu? Tikitės, kad išnuomoję butą užsidirbsite papildomų pajamų? O gal paprasčiausiai norite turėti planą B – vietą, į kurią, atėjus laikui, galėtumėte grįžti? Visais išvardintais atvejais svarbu pasidomėti butų nuoma – išsiaiškinti sąlygas ir atkreipti dėmesį į esminius patarimus.

Užtikrinkite prekinį būsto stovį. Pirmiausia, būtina pasirūpinti esminiais aspektais – veikiančia šildymo bei vandentiekio sistema, tvarkingomis spynomis bei sandariais langais. Be viso to, buto kaina ženkliai kris ir bus sunku rasti nuomininką, norintį gyventi asketiškomis sąlygomis. Jeigu galite investuoti daugiau, atlikite remontą – pasirūpinkite tvarkingomis grindimis, sienomis, esant galimybėms, pakeiskite baldus. Turbūt nereikia nė sakyti, jog prieš kiekvieną vizitą vertėtų pasirūpinti ir esmine švara – nuvalyti dulkes, išplauti grindis bei išvėdinti patalpas. Visa tai padės sukurti jaukią, namų aplinką, į kurią užsukę potencialūs nuomininkai, norės kuo greičiau gauti raktus.

Apsvarstykite nuomos sąlygas. Butų nuoma gali būti įvairi – trumpalaikė, ilgalaikė, neterminuota. Galbūt norėsite patalpas nuomoti pavieniams asmenims, atvykstantiems į miestą kelioms dienoms? O gal jūsų tikslas rasti žmogų, įsipareigosiantį bent trims metams? Bet kokiu atveju, svarbu tai nurodyti sutartyje. Nepamirškite paminėti ir kitų jums svarbių dalykų – galimybės laikyti gyvūnus, atlikti remonto darbus, apsigyventi papildomam asmeniui ir pan.

Galiausiai, susipažinkite su būsimu nuomininku. Nebijokite pasiteirauti, ar asmuo dirba, turi pastovias pajamas. Protinga pasiteirauti, kur jis ar ji gyveno pastaraisiais metais. Atsakymai padės pamatyti tendencijas ir nustatyti žmogaus gyvenimo būdą. Tai, savo ruožtu, leis nuspręsti, ar judviem pakeliui. Juk, kad ir kokia spalvinga ir įdomi asmenybė norėtų gyventi jūsų bute, būtina įvertinti, ar žmogus pajėgus laiku padengti nuomą bei sumokėti mokesčius, išlaikyti erdvę tvarkingą ir nesudaryti problemų šalia gyvenantiems kaimynams.

Taigi, butų nuoma – paprastas, tačiau kartu ir šiokio tokio pasiruošimo reikalaujantis procesas. Pirmiausia, pasirūpinkite nuomojamo būsto stoviu, aiškiai sau ir nuomininkui nustatykite nuomos sąlygas bei skirkite pakankamai laiko susipažinti su potencialiais jūsų namų šeimininkais. Taip visos pusės liks patenkintos, o jūsų piniginė – pilnesnė.

Kuri automobilių nuoma Vilniuje geriausia?

automobiliu nuoma vilniujeIeškote automobilio trumpalaikei nuomai? Vilniuje automobilių nuoma užsiimančių įmonių tikrai per akis, tad ir rinktis yra iš ko. Dažniausiai žmonės, ieškodami nuomojamo automobilio,  ne visiškai gerai žino, ko jiems reikia ir į ką jie turėtų atkreipti dėmesį. Tačiau yra keletas pagrindinių dalykų,  kuriuos reikia žinoti, norint neapsigauti nuomojant automobilį.

* Automobilio tipas. Pirmiausia, ką Jums reikia išsiaiškinti, jeigu Jus domina automobilių nuoma Vilniuje, tai kokio automobilio Jums reikia. Manote, kad tai nelabai svarbu? Jei Jums reikia miniveno arba mikroautobusiuko, tikrai ne visuose nuomos punktuose galėsite  be vargo rasti tokią transporto priemonę. Pirmiausia todėl, kad šio tipo automobilius nuomoja ne visuose punktuose, o jei ir nuomoja, gali būti, kad juos reikia rezervuoti iš anksto.

* Draudimas. Nuomodami automobilį, būtinai pasirūpinkite, kad jis būtų draustas ir tvarkingas.  Žinoma, geriausia, jei automobilis būtų draustas ne privalomuoju civiliniu draudimu, o kasko, nes tokiu atveju galėsite tikrai ramiai ir drąsiai jaustis net ir nuomotoje mašinoje. Taip pat  nepamirškite pasidomėti, ar automobilio techninės apžiūros pažymėjimas vis dar galioja. Neseniai pasikeitusios taisyklės aiškiai sako, jog negaliojanti techninė apžiūra automatiškai reiškia, jog automobilis išregistruojamas. Kartais automobilių nuoma Vilniuje užsiimantys verslininkai turi tiek pasiūlos, jog ne viską taip greitai spėja sužiūrėti, todėl Jums taip pat nereikia atsipalaiduoti.

* Kelionės ribos. Nuomodamiesi automobilį, tiksliai žinokite, kur su juo galėsite važiuoti. Jei Jus domina tik automobilių nuoma Vilniuje, ir nesidairykite į tas agentūras, kurios papildomai nuomoja automobilius ilgesniam laikui kelionėms į užsienį, nes gali būti, kad šiame punkte kainos kiek didesnės nei ten, kur užsiimama tik vietine nuoma.

* Aptarnavimas. Kartais žmonės nuomodami automobilį galvoja, kad prie jo priklauso ir vairuotojas.  Tai ypač aktualu tuomet, kai nuomojate transporto priemonę verslo susitikimams ar šventėms. Būtinai pasiklauskite, ar į nuomos kainą yra įskaičiuotas automobilio vairuotojas, nes nuomos punktų savininkai atvirauja, jog žmonės dažnai pamiršta to pasiteirauti ir užsakę automobilį nustemba, kodėl reikia patiems jį vairuoti.

* Įvertinkite kainą. Nors nuomojate automobilį neilgam laikui, vis tiek susirūpinkite jo kaina. Žinoma, tai neturi būti pats pigiausias variantas. Atminkite, ne retai po žema kaina slepiasi šiokie tokie nesklandumai. Gali būti, jog išsinuomojus itin pigų automobilį bus sunku jį valdyti arba jis  naudos daug kuro. Tačiau ir nepulkite griebti pačio brangiausio varianto, ypač jei nuomojate

automobilį laisvalaikiu. Atvykę į punktą apžiūrėkite automobilius ir pasirinkite realų kainos ir  kokybės santykį.

 

Elektroninių parduotuvių nuoma

elektroniniu parduotuviu nuomaKaip tapti sėkmingu verslininku? Taupyti savus pinigus ten, kur galima. Ne maistui, ne reklamai, o tam tikroms techninėms priemonėms. Pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės sukūrimui.

Tai yra visiškai įmanoma, nes dabar Lietuvoje siūloma nauja paslauga – elektroninių parduotuvių nuoma. El. parduotuvės nuoma yra paslauga, kuri leidžia naudotis el. parduotuve iš kūrėjo serverio. Tai reiškia, kad kodas nėra perduodamas užsakovui, o lieka pas kūrėja. Dėl to ir yra vadinama nuoma, nors gatava parduotuve niekas naudotis ir neleidžia.

Nori prekiauti internetu? Išsinuomoji el. parduotuvę ir tam tikrą jos išvaizdą už 39 Lt per mėnesį ir vykdai savo veiklą. Viskas gana elementaru. Paslaugos teikėjas padeda susitvarkyti su technine parduotuvės dalimi, ją nuolatos tobulina, o pačiam reikia rūpintis tik užsakymais ir savo verslo reklama.

Tokios išsinuomotos el. parduotuvės išvaizda nėra unikali. Tai reiškia, kad galite rasti Lietuvoje ir pasaulyje labai panašios išvaizdos el. parduotuvių, tik su skirtingais logotipais ir, aišku, prekėmis bei informacija. Jei tai nesudaro didelių kliūčių, reiškia elektroninių parduotuvių nuoma galite naudotis drąsiai.

Tokia el parduotuvė yra skirta nedidelei prekybai. Nedidelė – 500-3000 prekių. Esant didesniems kiekiams, gali būti sudėtingiau valdyti pačias prekes ir užsakymus, o taip pat būtų išnaudojamas duomenų srautas ir vieta serveryje, kurie yra ribojami (20 GB vietos serveryje ir 15 GB interneto duomenų srauto).

Elektroninių parduotuvių nuoma kainuoja labai nedaug – 39 litai per mėnesį. Tai yra 468 litai per metus. Tokią sumą gali sau leisti bet kuris verslininkas, net neturintis įmonės, ir tam tikromis prekėmis prekiaujantis iš namų. Dėl šios priežasties ši paslauga yra labai priimtina pradedantiesiems verslininkams, kurie stengiasi pradėti savo verslą pagal verslo liudijimą arba individualią veiklą. Aišku ji tinka ir smulkiesiems bei vidutiniams verslininkams. Stambesniems prekeiviams yra taikomas kitas mėnesinis mokestis – 149 litai per mėnesį.

Elektroninių parduotuvių nuoma yra naujas verslas, tad apie jį žino dar nedaugelis. Labai nemažai verslininkų vis dar įsitikinę, kad sukurti ir paleisti interneto parduotuvę kainuoja 2000-5000 litų, užtrunka keli mėnesiai, ir reikia nusiteikti patirti itin daug streso. Nuomos paslauga viską supaprastina, nes streso patiriama nedaug, el. parduotuvės paleidimas trunka 2 darbo dienas, ir, kaip jau minėta, kainuoja 468 litus per metus. Tai vienas iš tų mitų, kaip ir su įmonės steigimu – darant pačiam viskas atrodo košmariškai ilgai ir brangu, tačiau atidavus viską į profesionalų rankas sutaupomas laikas. O laikas – pinigai…

 

Kambarių nuoma Druskininkuose

„Žiemos atostogos Lietuvoje? Jūs turbūt juokaujate?“, – pasakytų bet kuris vidurinės klasės lietuvis, skersai išilgai išmaišęs Šiaurės Afrikos šalis ir Pietryčių Aziją. Tai visiškai įmanoma ir normalu, pasakytų Druskininkų verslininkai ir šio miesto gerbėjai, kurie savaitę laiko gali rasti ką veikti šiame ramiame Lietuvos kampelyje.

Pasvarstykime. Kambarių nuoma Druskininkuose nėra labai brangi žiemą, nes turizmo sezonas – vasarą. Taigi kainos normalizuojasi, lyginant su vasaros laikotarpiu. Pramogos? Jos niekur nedingsta, maža to, atsiranda papildomų – slidinėjimas gryname ore, nors galima ir uždarose patalpose.

Druskininkuose galima ilsėtis ir žiemą. Tą patvirtins visi, kas ryžosi ten nuvykti šaltuoju periodu.

Didžiausia problema – kur gyventi per atostogas gali būti išsprendžiama labai paprastai. Kambarių nuoma Druskininkuose yra pigiausias variantas. Taip pat galima gyventi svečių namuose, kur dar net pusryčius duoda, arba normaliame viešbutyje. Tiesa, čia jau reikia daugiau finansų. Kitas būdas – gyventi aplinkinėse kaimo sodybose, ypač, jei vykstama grupėmis ar su draugais. Vidury savaitės paprastai daug užsakymų nėra, tad ilgesniam laikui galima gauti geras kainas, kurios, padalinus visiems gyventojams lygiomis dalimis, nebus labai jau bauginančios.

Kaip tokius apartamentus rasti? Aišku, internete. Yra ne vienas skelbimų puslapis, kuris užsiima kambarių nuoma ir jos reklama. Štai pavyzdžiui Smilteles.lt (Kambariu-nuoma.lt) rasite ne vieną kambarį, kurį vietos verslininkai yra pasiruošę išnuomoti Druskininkuose.

Kambarių nuoma Druskininkai nusileidžia Palangai ar Šventajai vasaros sezonu, tačiau pasirinkti yra iš ko. Vietos verslininkai, tiek smulkieji, tiek vidutiniai ir stambieji yra suinteresuoti kuo didesniu gyventojų srautu, nes jiems galima pasiūlyti nemažai papildomų paslaugų, pirmiausiai SPA ir sveikatingumo, tada grožio paslaugų, maitinimą ir aktyvias pramogas.

Druskininkai turi beveik viską – sanatorijas su gydyklomis, SPA, grožio salonus, barus, kavines, pramogų parkus, taip pat gryną orą ir ramybę. Pušynas, dviračių takai, žiemą virstantys slidinėjimo takeliais, sukuria ypatingą atostogų atmosferą.

Štai dėl to dar galima ginčytis su atostogas užsienyje planuojančiais tautiečiais, ar verta žiemą tas 5-6 laisvas dienas praleisti turiningai ir atsipalaiduoti nuo kasdieninės rutinos.

Druskininkai laukia Jūsų visada – tiek vasarą, tiek žiemą svetingai nusiteikę ir su įvairiomis pramogomis.

Reklaminiai stendai keliuose ir mieste

Važiuojant autostrada, matyt, nekartą atkreipėte dėmesį į šalikelėje reklamuojamą autoservisą, pramogų parką, mobiliųjų telefonų operatorių siūlomą naują telefono modelį ar pokalbių planą. Regis, nepastebėti neįmanoma. Tikra tiesa. Matomoje vietoje ir profesionaliai pateiktos informacijos reklamos stendai bei stovai visada atkreipia mūsų dėmesį.

Juk ne veltui reklaminiai plotai – reklaminiai stendai yra išdėstyti judriausiose įvairių Lietuvos miestų vietose, atsižvelgiant į žmonių ir transporto judėjimo srautus. Taip yra pasiekiama maksimalus reklamos efektyvumas. Stovai, laikantys dideles, masyvias, ryškias arba priešingai, iš ryškių reklamos išsiskiriančias pastelinių spalvų reklamas, visada padarys jūsų reklamą išskirtinę iš konkurentų ir pritrauks didesnę rinkos dalį.

Lauko stendai yra labai populiarus ir efektyvus reklamavimosi būdas. Reklamų stovai ne veltui yra statomi  šalia judriausių miesto gatvių, sankryžų, magistralių, susitikimų vietų, tose vietose, kur vyksta dažni žmonių susibūrimai. Juk tik čia reklamą pamatys daugiau akių. Didelis stendų privalumas, kad jie gali būti apšviesti, todėl reklama žiūrovai galės mėgautis ne tik dienos metu, tačiau taip pat ir naktį.

Logiška, kad mieste esantį lauko stendą greičiau pamatys pėstieji, turistai, studentai, vaikai ir jaunimas bei mažesnes pajamas gaunantys asmenys, todėl stenduose yra parenkama atitinkama reklama. Šalia magistralių pastatytuose reklamos plotuose esančią reklamą pamatys tik vairuojantys, todėl čia jau galima orientuotis jau į didesnes pajamas uždirbančius piliečius.

Reklamas kuriančios įmonės taip pat gudrauja ir jau puikiai žino, kur geriausiai kraštovaizdyje ar miesto gatvejė turi būti sumontuoti reklaminiai stovai, kuriuose talpinama reklama, kad ji būtų užtikrintai efektyvi. Būtent todėl reklaminiai stendai iškyla ant kalvų, labiau apšviestose vietose (labai aktualu nakties metu ir žiemą), greičio apribojimo ruožuose bei vietose, kur dažnai miestuose ar už jo ribų susidaro mašinų spūstys.

Labai efektyvus reklamavimo būdas – parodos. Čia renkasi tikslinė auditorija, todėl turėti savo įmonės stendą specializuotoje parodoje – didelis privalumas. Galite su savimi turėti patogų mobilų stendą ar reklaminį stovą, kuriuos vėliau galite sėkmingai panaudoti kitų parodų, prezentacijų ar renginių metu, konferencijose. Taip pat nepamirškite renginių metu pasirūpinti kitomis reklamos galimybėmis – lipdukais, plakatais, suvenyrais, kurie neabejotinai patiks lankytojams.

Visi reklamavimosi būdai yra geri ir gali būti efektyvūs. Ką renkatės Jūs?