Kaip pasirinkti geriausią brokerį?

brokerisJeigu norite pirkti arba parduoti butą, tokiu atveju reiks paskirti nemažai laiko, kadangi tai gana ilgas ir gal net sudėtingas procesas, kurį perprasti gali toli gražu ne visi. http://www.dedu.lt – vienas populiariausių puslapių Lietuvoje, kur galima reklamuoti savo parduodamą butą arba užsukti čia tokiu atveju, jeigu norite susirasti Jums labiausiai tinkamą. Kadangi didžioji dalis Lietuvos gyventojų savo skelbimus talpina būtent čia – galima pasidžiaugti, jog pavyks sutaupyti labai daug laiko susipažįstant su pasiūlymais. Užtenka kartą per parą užsukti ir apžiūrėti galimybes. Galbūt kuri nors Jums tiks?

Visgi, kai kurie asmenys visiškai nenori skirti laiko paieškoms arba pardavimui. Tokiu atveju pasisamdomi brokeriai, kurie padeda darbus atlikti greitai ir paprastai. Jie, lygiai taip pat kaip ir kiti žmonės – su galimybėmis susipažįsta puslapyje http://www.dedu.lt , tačiau pliusas tas, kad Jums pačiam neteks čia naršyti. Kadangi brokerių pasirinkimas yra toks pat platus, kaip ir būtų – pateikiame gaires, kurios gali Jums padėti bent kiek supaprastinti paieškas. Mūsų pateikiami kriterijai – universalūs, tad paieškos nebus labai sudėtingos.

 1. Reputacija. Renkantis brokerį labai svarbu įvertinti, kokia yra jo reputacija, kadangi toli gražu ne kiekvienas yra toks geras, kaip save pristato. Lietuvoje NT brokeriai kaip specialybė nėra labai ilgai veikianti, tad nieko keisto, jog visi negali būti labai geri specialistai. Jie turėtų atstovauti kokią nors įmonę ir tuo pačiu dažniausiai internete galima rasti naudingus atsiliepimus.
 2. Darbo trukmė. Visada visi nori asmens su patirtimi, tačiau reikia nepamiršti to, kad visi nuo kažko pradedame. Tai reiškia, kad rekomenduojame nesiorientuoti vien tik į labai ilgą laiko tarpą dirbantį asmenį, tačiau jeigu pavyko tokį atrasti – tai ypač didelis pliusas.
 3. Licencija. Kiekvienas profesionalas privalo turėti licenciją, kuri įrodo, kad jis turi teisę verstis čia veiklą. Kol vieniems atrodo, kad tai nereikšminga smulkmena, tuo tarpu kiti dažniausiai į tai kreipia dėmesį. Lygiai taip pat ir mes.
 4. Alga. Natūralu, kad kiekvienas specialistas nusistato savus procentus, kuriuos dažniausiai reikia mokėti nuo parduodamo būsto arba perkamo buto. Šiuo atveju reikia skirti kuo daugiau dėmesio, kadangi galima atrasti tiek labai pigias paslaugas, tiek labai brangias. Natūralu, kad didelis pigumas labai dažnai kelia daug klaustukų, tad svarbu pagalvoti, ar tikrai verta taupyti. Kartais tokie prasti brokeriai ilgus mėnesius nesugeba parduoti būsto.
 5. Platforma. Skirtingi brokeriai turi skirtingus būdus, kaip parduoti būstą. Žinoma, dažniausiai tai ką jie daro jau yra gerai, tad nebūtina tiksliai klausti, kaip jie atliks savo darbą. Aišku, jeigu įdomu – įmanoma ir visai rekomenduotina.

Kiekvienas asmuo gali nusistatyti tuos kriterijus, kurie jam atrodo patys svarbiausi ir kurie dažniausiai nulemia pasirinkimą.  http://www.dedu.lt – puslapis, kuriame galima labai greitai atrasti jums tinkamą butą arba patalpinti skelbimą, kuriame aprašomas jūsų pardavimas. Viskas patogiai vienoje vietoje, tad negaiškite savo laiko. Juolab, sutaupykite pinigų pats ieškodamas ir siūlymas. Brokeriai – nebūtini. Jie tik paprasčiausiai patogi galimybė.

 

 

Būsto nuoma ar nekilnojamojo turto pirkimas? Pataria NT ekspertė Aušra Mokrikienė

Aušra MokrikienėRemiantis naujausiais statistikos duomenimis, daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų turi nuosavą namą ar butą. Tiesa, nekilnojamojo turto nuosavybės teisės vilioja daugiau nei 95 proc. lietuvių. Tai reiškia, kad būsto nuoma suvokiama kaip laikinas (ir keistinas!) sprendimas. Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė teigia, kad nuomą paprastai renkasi 18–30 amžiaus žmonės ir jaunos šeimos, kurios tikisi laikui bėgant nuomos sutartį iškeisti į NT nuosavybės dokumentus.

Nuomos privalumai

Nors nekilnojamojo turto nuoma dažniausiai siejama su laikinu sprendimu, ekspertė teigia, kad daugelis gyventojų nuomą vertina neadekvačiai, neigdami minėtosios paslaugos privalumus, pvz., nekilnojamojo turto įsigijimas reikalauja nuolatinių investicijų (reikia pagalvoti apie buitinės technikos ir baldų atnaujinimą, būsto remonto darbus ir t. t.), tuo tarpu nuomininkai minėtųjų rūpesčių neturi – už sugedusią techniką ar namo rekonstrukcinius darbus yra atsakingi būsto šeimininkai. Aušra Mokrikienė primena, kad nekilnojamojo turto nuoma leidžia greitai ir lengvai pakeisti gyvenamąją vietą, kas yra naudinga tuo atveju, jei nusprendėte keisti darbą ir nemėgstate ilgų kelionių. Praktika rodo, kad itin dažnai nekilnojamojo turto ieškantys pirkėjai elgiasi neracionaliai, t. y. jie perka pirmą pasitaikiusį būstą, neįvertinę jo privalumų ir trūkumų, neatsižvelgę į finansinės rizikos veiksnius ir objektyviai neapgalvoję savo poreikių (pvz., tėvai nesusimąsto, ar vaikui bus patogu nukeliauti iki mokyklos).

Nuosavo būsto privalumai

Žinoma, kalbėdami apie nuosavą nekilnojamąjį turtą, negalime paneigti jo privalumų – nuosavas būstas užtikrina stabilumą, t. y. mums nereikia sukti galvos dėl nuomos sutarties ir rizikuoti, kad atsiradus naujiems nuomininkams būsim išprašyti iš gyvenamųjų patalpų, be to, turėdami savo plotą, galime eksperimentuoti su būsto dizainu ir stiliumi. Negalima paneigti ir moralinio pasitenkinimo – būdami savo namų šeimininkais jaučiamės kur kas saugesni, tvirtesni ir laimingesni. Tiesa, būsto pasirinkimas reikalauja atsakomybės, laiko ir kantrybės. Nepamirškite, kad nekilnojamojo turto pirkimas yra vienas didžiausių viso gyvenimo pirkinių, todėl prieš žengdami šį žingsnį, pasitarkite su specialistais – ilgametę darbo patirtį turintys NT ekspertai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės surasti svajonių namus.

Svarbiausia – neskubėti

Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė pažymi, kad sprendimas nuomotis ar pirkti nekilnojamąjį turtą turėtų būti priimtas tik racionaliai įvertinus savo finansines galimybes, šeimos lūkesčius ir poreikius. Elgdamiesi neatsakingai, rizikuojate įsigyti būstą, kuriuo nebūsite patenkinti. Kitaip sakant, sprendimas dėl nekilnojamojo turto pirkimo reikalauja racionalaus visų alternatyvų įvertinimo.

Parduodami butai moderniuose namuose

butaiKetinate įsigyti naują butą? Norite, kad naujas Jūsų butas būtų itin šiuolaikiškas ir pritaikytas Jūsų gyvenimo būdui? Dažniausiai buūtent tokie parduodami butai yra naujos statybos namuose. Naujai pastatyti namai dažnai pasižymi ne tik dailia išvaizda, bet ir moderniu išplanavimu, patogiu įrengimu. Tokių namų statybų įmonių Lietuvoje ne tiek ir daug. Tačiau yra tokių, kuriems tikrai rūpi būsimų gyventojų nuomonė ir gerovė. Viena iš tokių statybos bendrovių yra „YIT Kausta“.

Žmonės dažnai baiminasi, kad parduodami butai naujos statybos namuose yra nekokybiški ir nepatikimi. Rinkos ekspertai teigia, jog taip manyti yra didžiulė klaida. „YIT Kausta“ savo klientams siūlo tik kokybiškus ir patikimus būstus. Statybų metu naudojama tik pažangi ir šiuolaikiška skandinaviška technologija, kuri užtikrina, kad darbo rezultatas bus puikus. Įmonė siekia patenkinti savo klientus, todėl garantuoja ilgą pastatų tarnavimo laiką. Ilgametė įmonės patirtis leidžia garantuoti klientams geriausius rezultatus. Continue Reading

Nuo šiol norimo nekilnojamo turto kainą gali sužinoti kiekvienas

busto-kainosPlanuojate parduoti ar pirkti butą Vilniuje? Suprantama, kad visų pirmą Jūsų laukia vienas didžiausių galvos skausmų – teisinga bei konkurencinga rinkos kaina. Kaip ją nustatyti ir įvertinti butą? Šiuo klausimu Jums akimirksniu padės nauja paslauga uNTu.lt, kurios dėka savo buto vertę galite įvertinti vos kelių mygtukų paspaudimu, atsakę į keletą klausimų.

Kaip tai veikia? Labai paprastas atsakymas.  Įvedate savo (jei domina, galite sužinoti nekilnojamo turto kainą ir kaimyno ar kolegos, tik tereikia žinoti jo adresą) gyvenamosios gatvės pavadinimą, namo ir buto numerį. Spaudžiate „Toliau“ mygtuką ir prieš Jus – visą informacija apie šį nekilnojamą turtą:

 • Rajonas;
 • Adresas;
 • Bendras plotas;
 • Statybos metai;
 • Aukštas;
 • Kambarių skaičius.

Tuomet užtenka paspausti dar vieną mygtuką raudoname fone „Sužinoti kainą“. Užpildote savo duomenis  ir netrukus sulaukiate norimo būsto kainos įvertinimo. Iš karto kyla klausimas – tad kam kreiptis į nepriklausomus turto vertintojus, jeigu visa tai galime atlikti internetu. Nuraminsite ir informuosime, kad ši informacija yra konsultacinio pobūdžio, tai nėra oficialus ir tikrasis būsto įvertinimas. Galima daryti prielaidą, kad artimiausiu metu, tokios internetinės paslaugos vis labiau populiarės ir jų mastai augs. Kol kas yra galimybė sužinoti tik Vilniuje esančių objektų kainas, tačiau tuo tikrai nebus apsiribota. Jaučiamas klientų poreikis įsivertinti ne tik butus, tačiau domimasi ir namų, sodybų, žemės sklypų kainomis. Su sistema nuosekliai dirbama, todėl atnaujinimai jau „ne už kalnų“.

Kokiu būdu nustatoma nekilnojamo turto kaina naudojantis uNTu.lt? Informacija remiasi „Registrų centro“ turimais duomenimis. Jie turi visus duomenis apie butus, jų charakteristikas ir įvykusius paskutinius sandorius. Todėl galima gana tiksliai įvertinti buto vertę. Taip pat vertinant nekilnojamą turtą atsižvelgiama ir į kaimynystėje parduotų butų bendras tendencijas bei kainų augimą ar kritimą. Jei reikalingas kainos patikslinimas, padeda nekilnojamo turto vertintojas.

uNTu.lt svetainėje nėra pateikiamas oficialus nekilnojamojo turto vertinimas. Tačiau ši paslauga Jums padės preliminariai įvertinti buto kainą, jei planuojate į parduoti, pirkti ar keisti. Visuomet aktualu ir naudinga žinoti, kiek vertas Jūsų turimas būstas. Apskritai nekilnojamas turtas – tai puiki investicija, tad galite reguliariai sekti nekilnojamo turto kainas, jų kilimo/augimo tendencijas ir tokiu būdu papildomai uždirbti.

Nauji butai Vilniuje – keliamės gyventi į sostinę!

nauji butai VilniujeMūsų pasaulis tobulėja ir tuo pačiu urbanizuojasi nežmoniškais tempais, tad labai pravartu gyventi didmiestyje. Būtent šiame straipsnyje norėčiau pašnekėti apie gyvenimą Lietuvos sostinėje ir pateikti svarius argumentus  liudijančius, jog Vilnius – idealiausia jūsų aktyvaus gyvenimo „stotelė“.

Visų pirma reiktų pradėti nuo pačių esminių gyvenimo sostinėje privalumų. Visi mes puikiai žinome, jog Lietuvoje susirasti gerai apmokamą darbo vietą yra išties sunku. Pažvelgus į mažesnių miestų nedarbo statistiką, skaičiai – didžiuliai. Nepaisant to, dažnas provincijos gyventojas dirba šalia esančiame didmiestyje – būtent šis faktas įrodo, jog darbą kur kas lengviau susirasite Vilniuje, ir tikimybė, jog šis bus perspektyvus, išauga kelis kartus. Taip pat Vilnius turi puikią savivaldybę – ši kiekvienais metais stengiasi Lietuvos sostinę idealizuoti, pristatyti, kaip miestą, gyvenantį pagal Europos standartus. Dėl to visiškai nenuostabu, jog nauji butai Vilniuje „auga kaip ant mielių“ – kas nenori gyventi Europos centre?.. Dar vienas svarus argumentas yra tas, jog Vilniuje kiekvieną dieną yra apstu neįprastų galimybių laiką praleisti įdomiai – šiame didmiestyje yra įvairių muziejų bei architektūrinių šedevrų, Vilnius garsėja krepšiniu bei naktiniais klubais ir kitokiomis pramogomis.

Tiesą sakant, vieną iš minėtųjų argumentų – miesto tobulėjimas – norėtųsi  apžvelgti ir iš kitos pusės. Nauji butai Vilniuje „auga“, tarytum, „ant mielių“ ir dėl kitos priežasties. Miestas rūpinasi žmonėmis, o tiksliau, vietiniais gyventojais, stengiasi pritraukti naujų gyventojų iš kitų miestų. Vilnius savo „Solidžios sostinės“ statusą atitinka paprastų piliečių atžvilgiu. Taip pat, būtų svarbu paminėti ir tai, jog nauji butai Vilniuje yra pakankamai nebrangūs ir, svarbiausia, beveik idealiai įrengti: naujausios šildymo sistemos, plastikiniai langai, šildomos grindys.

Viską apibendrinus, būtų galima daryti išvadą, jog Vilnius tampa tokia sostine, kuria kiekvienas lietuvis gali didžiuotis (jeigu to dar nedarė iki šiol). Puiki savivaldybės veikla, idėjos ir sunkus darbas palieka didžiulį įspūdį ir leidžia tik žavėtis. Taigi, gal keliamės gyventi į Vilnių?

Miestas pastaraisiais metais plečiasi ir kokybiško gyvenamojo ploto sąskaita – puikiai įrengtuose priemiesčių kaimuose gyvena vis daugiau ir daugiau žmonių. Bet tai jau – atskira tema.

Daugiabučių namų administravimas ir priežiūra

Daugiabučių namų administravimas ir priežiūra yra kompleksinė ir sudėtinga, reglamentuota daugelio įstatymų ir poįstatyminių aktų. Kiekvieno pastato bendroji dalinė nuosavybė yra valdoma bendraturčių susitarimu. Jie patys turi nuspręsti, koks valdymo būdas yra priimtiniausias. Savininkai bendrąją dalinę nuosavybę gali valdyti steigdami daugiabučio namo savininkų bendriją ar sudarydami jungtinės veiklos sutartį. Jeigu daugiabučių namų savininkai yra neįsteigę bendrijos arba nesudarę jungtinės veiklos sutarties, jų namo bendrąja nuosavybe turi rūpintis Savivaldybės paskirta administruojanti įmonė.

Kuo skiriasi visos šios nuosavybės valdymo formos?

1. Savininkų bendrija. Daugiabučių namų savininkų bendrija yra ne pelno siekianti organizacija, įgyvendinanti šio namo patalpų savininkų bendrąsias teises, pareigas ir interesus, susijusius su namo bendrojo naudojimo objektų ir įstatymų nustatyta tvarka namui priskirto žemės sklypo valdymu, naudojimu, pastatų priežiūra ir tvarkymu. Bendrijos steigimo iniciatyvos teisę turi kiekvienas daugiabučio namo patalpų savininkas ar jų grupė, taip pat vietos savivaldos vykdomoji institucija, kita už namo priežiūrą atsakinga įmonė, įstaiga, organizacija. Sprendimus dėl bendrojo turto valdymo gali priimti bendrijos pirmininkas, valdyba ir bendrijos susirinkimas balsų dauguma. Tvarką, kaip priimami sprendimai, nustato bendrijos įstatai. Bendrija neatsako už bendrijos narių prievoles, o bendrijos narys atsako tik pagal savo prievoles.

2. Jungtinė veikla. Ši valdymo forma – daugiabučio namo patalpų savininkų jungtinės veiklos sutartis paprastai patogi tik nedideliems 3 – 10 butų namams. Šią sutartį sudaro visi pastato patalpų savininkai (partneriai). Joje numatoma, kaip patalpų savininkai tvarkys bendrus reikalus, valdys ir prižiūrės daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektus: ar vienas partnerių turės teisę veikti visų partnerių vardu, ar bendrus reikalus tvarkys vienas partnerių, ar visi partneriai kartu. Jei reikalus gali tvarkyti tik visi partneriai kartu, kiekvienam sandoriui sudaryti reikės visų partnerių sutikimo.

3. Pastatų administravimas – tai daugiabučių, butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės objektų administravimas, kai administratorius atlieka visus veiksmus, būtinus bendrojo naudojimo objektams išsaugoti ir jų naudojimui pagal tikslinę paskirtį užtikrinti. Savivaldybės skiriamas administratorius yra kraštutinė priemonė, ja siekiama garantuoti tinkamą daugiabučio namo priežiūrą tol, kol savininkai nesiims jos organizuoti patys.

Administratorius skiriamas tik tiems daugiabučiams pastatams, kurių patalpų savininkai nesiėmė patys prižiūrėti nuosavo turto. Savivaldybė turi parengti ir patvirtinti jo nuostatus, kuriuose numatoma administratoriaus darbo tvarka ir atsakomybė, patvirtinti privalomų atlikti darbų sąrašą, nustatyti jiems padaryti būtiną administravimo kainą.

Administratorius privalo užtikrinti normalų daugiabučio namo funkcionavimą, tai yra parengti pastatą žiemai, atlikti visus reikiamus neatidėliotinus remonto darbus, pasirūpinti, kad nebūtų prakiuręs stogas, laiku būtų išvežtos šiukšlės. Apie iš būsto savininkų surinktų pinigų panaudojimą (atliktus darbus) administratorius privalo mažiausiai vieną kartą per metus atsiskaityti gyventojams.

Daugiabučių namų administravimas pasibaigia įregistravus daugiabučio namo savininkų  bendriją ir jos  įstatus  arba  sudarius  patalpų  savininkų  jungtinės  veiklos  sutartį, taip  pat  kitais Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytais atvejais. Pasibaigus administravimui, administratorius pagal perdavimo ir priėmimo aktą perduoda įsteigtai daugiabučio namo savininkų bendrijai, jungtinės veiklos sutarties dalyviams ar naujam Savivaldybės paskirtam administratoriui prižiūrėti namo bendrojo naudojimo objektus ir nepanaudotas kaupiamąsias lėšas.

Savininkai ir nuomininkai savo patalpų bei jose esančios inžinerinės įrangos, išskyrus bendrąją inžinerinę įrangą, priežiūrą ir remontą organizuoja patys savo lėšomis. Visus dujų, šalto ir karšto vandens, šilumos ir elektros energijos komercinės apskaitos prietaisus, tarp jų ir namo bendrosioms  reikmėms (laistymui, bendrojo naudojimo patalpų ir teritorijos apšvietimui, lifto darbui) sunaudojamo  vandens ir/ar elektros energijos apskaitos prietaisus, įrengia ir prižiūri dujų, vandens, šilumos ir elektros energijos tiekėjai savo lėšomis.

Patalpų savininkų įmokų už bendrosios nuosavybės priežiūrą apskaičiavimo ir paskirstymo tvarką nustato miesto butų ir kitų patalpų bendrosios nuosavybės administravimo nuostatai.