Butų nuoma. Svarbiausi patarimai

namasPersikėlėte į naujus namus, tačiau nesate pasiruošęs atsisveikinti su buvusiu būstu? Tikitės, kad išnuomoję butą užsidirbsite papildomų pajamų? O gal paprasčiausiai norite turėti planą B – vietą, į kurią, atėjus laikui, galėtumėte grįžti? Visais išvardintais atvejais svarbu pasidomėti butų nuoma – išsiaiškinti sąlygas ir atkreipti dėmesį į esminius patarimus.

Užtikrinkite prekinį būsto stovį. Pirmiausia, būtina pasirūpinti esminiais aspektais – veikiančia šildymo bei vandentiekio sistema, tvarkingomis spynomis bei sandariais langais. Be viso to, buto kaina ženkliai kris ir bus sunku rasti nuomininką, norintį gyventi asketiškomis sąlygomis. Jeigu galite investuoti daugiau, atlikite remontą – pasirūpinkite tvarkingomis grindimis, sienomis, esant galimybėms, pakeiskite baldus. Turbūt nereikia nė sakyti, jog prieš kiekvieną vizitą vertėtų pasirūpinti ir esmine švara – nuvalyti dulkes, išplauti grindis bei išvėdinti patalpas. Visa tai padės sukurti jaukią, namų aplinką, į kurią užsukę potencialūs nuomininkai, norės kuo greičiau gauti raktus.

Apsvarstykite nuomos sąlygas. Butų nuoma gali būti įvairi – trumpalaikė, ilgalaikė, neterminuota. Galbūt norėsite patalpas nuomoti pavieniams asmenims, atvykstantiems į miestą kelioms dienoms? O gal jūsų tikslas rasti žmogų, įsipareigosiantį bent trims metams? Bet kokiu atveju, svarbu tai nurodyti sutartyje. Nepamirškite paminėti ir kitų jums svarbių dalykų – galimybės laikyti gyvūnus, atlikti remonto darbus, apsigyventi papildomam asmeniui ir pan.

Galiausiai, susipažinkite su būsimu nuomininku. Nebijokite pasiteirauti, ar asmuo dirba, turi pastovias pajamas. Protinga pasiteirauti, kur jis ar ji gyveno pastaraisiais metais. Atsakymai padės pamatyti tendencijas ir nustatyti žmogaus gyvenimo būdą. Tai, savo ruožtu, leis nuspręsti, ar judviem pakeliui. Juk, kad ir kokia spalvinga ir įdomi asmenybė norėtų gyventi jūsų bute, būtina įvertinti, ar žmogus pajėgus laiku padengti nuomą bei sumokėti mokesčius, išlaikyti erdvę tvarkingą ir nesudaryti problemų šalia gyvenantiems kaimynams.

Taigi, butų nuoma – paprastas, tačiau kartu ir šiokio tokio pasiruošimo reikalaujantis procesas. Pirmiausia, pasirūpinkite nuomojamo būsto stoviu, aiškiai sau ir nuomininkui nustatykite nuomos sąlygas bei skirkite pakankamai laiko susipažinti su potencialiais jūsų namų šeimininkais. Taip visos pusės liks patenkintos, o jūsų piniginė – pilnesnė.

Nauji butai Klaipėdoje ir nuosavi namai – konkurencija NT rinkoje

nauji butai KlaipėdojeDaugelis mūsų, svajodami apie nekilnojamąjį turtą, sprendžiame dilemą – nuosavas namas ar erdvus butas? Vertinant pasiūlą, reikia pripažinti – tiek individualūs namai, tiek nauji butai Klaipėdoje džiugina savo pasirinkimo galimybėmis. Tiesa, atsižvelgiant į naujausias tendencijas, stebimi tam tikri pokyčiai – didesnio pirkėjų dėmesio sulaukia naujos statybos daugiabučiai ir vis mažesnio gyvenamojo ploto namai. Minėtoji tendencija siejama su racionalesniu požiūriu į nekilnojamąjį turtą – pirkėjai vertina ne tik šiandienos poreikius, bet ir ateities investicijas, t. y. buto ir namo pardavimo galimybes.

Pasiūlymai ir tendencijos

Rinkos tyrimai rodo, kad daugiau nei 60 proc. pirkėjų orientuojasi ties butų pasiūla. Tiesa, nemaža dalis gyventojų teigia, kad savo šeimos gyvenimą sieja su nuosavu namu. Nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina, kad tiek nauji butai Klaipėdoje, tiek nuosavi namai turi savų privalumų ir trūkumų, svarbiausia – racionaliai įvertinti savo poreikius ir finansines galimybes. Itin plati nekilnojamojo turto pasiūla suteikia neribotas galimybes rinktis. Pirkėjai gali rinktis dalinės apdailos ir pilnai įrengtus būstus. Be to, nekilnojamojo turto pasiūlymai suteikia galimybę apsigyventi pageidaujamame rajone, įvertinti miesto šurmulio ir ramios priemiesčio užuovėjos privalumus.

Naujų butų privalumai

Nauji butai Klaipėdoje – puikus pasirinkimas praktiškiems gyventojams, vertinantiems gyvenimą mieste. Plati butų pasiūla leidžia rinktis tiek miesto centre, tiek tolėliau nuo šurmulio esančius būstus, įkurtus šalia marių ar dailaus parko. Patogi infrastruktūra padės išvengti susisiekimo su miestu problemų, be to, šeima neturės rūpesčių dėl kasdienių kelionių į darbą ar vaikų vežimo į mokyklą. Dar vienas privalumas – gyvenimas kaimynų apsuptyje. Jūsų vaikai visuomet turės draugų, su kuriais galės leisti laiką kieme, o jūs galėsite būti tikri dėl buto saugumo. Be to, butai, lyginant juos su nuosavais namais, reikalauja kur kas mažesnių investicijų būsto priežiūrai ir remonto darbams.

Nuosavų namų privalumai

Nuosavi namai rekomenduojami šeimoms, ieškančioms ramybės ir norinčioms džiaugtis nuosavu kiemu. Nors namai yra brangesnė investicija, vis dėlto šis sprendimas užtikrina aukštesnę gyvenimo kokybę. Tiesa, negalima pamiršti ir trūkumų – visų pirma priemiestyje ar tolėliau nuo miesto esantys rajonai reikalaus investicijų nuolatinėms kelionėms į darbą, be to, būsite priversti pagalvoti apie vaikų laisvalaikį – ar galėsite mažuosius nuvežti į mokyklą ir užklasinės veiklos užsiėmimus? Galiausiai, nuosavi namai reikalauja papildomų apsaugos sistemų, kadangi palikti tuščius namus ilgesniam laikui gali būti pavojinga.

Nauji butai Vilniuje pagal ekologiškus sprendimus

nauji butai VilniujePagaliau visuomenė tampa vis sąmoningesnė, labiau rūpinasi ne tik savo, tačiau ir visos žmonijos ateitimi. Domėjimasis ekologija pamažu tampa norma, pradedant maisto pasirinkimu, šiukšlių rūšiavimu bei atliekų perdirbimu. Todėl nenuostabu, jog ir naujos statybos daugiabučiai taikosi prie šių tendencijų ir yra statomi ne tik jaukiam, taupiam, tačiau ir ekologiškam gyvenimui.

Inovatyviausi sprendimai padeda ne tik sutaupyti įvairius gamtos išteklius, tačiau yra draugiški aplinkai, o finansinė investicija atsiperka gal ir lėčiau, tačiau su kaupu.

Štai, pavyzdžiui, saulės kolektorių naudojimas yra pakankamai naujas elementas, naujų daugiabučių namų statyboje. Jų pagalba šildomas vanduo, tad už pašildymą papildomai mokėti nereikia. Nebent saulės per mažai(pavyzdžiu, žiemos metu) arba lauke rūkas – tuomet vanduo šildomas įprastiniu būdu. Tačiau suvartojamos energijos kaštai – minimalūs.

Siekiant maksimaliai sutaupyti išlaidas už komunalines paslaugas bei dar labiau sumažinti elektros energijos vartojimą, bendro naudojimo patalpose (laiptinėse, garažuose), įrengiamas apšvietimas saulės baterijomis. Tam naudojamos modernios elektrą taupančios lemputės arba LED technologijos.

Nauji butai Vilniuje tampa ekologiškesni ne tik dėl inovatyvių technologijų įdiegimo. Vis dažniau namų statyboje ar vidinėje butų apdailoje naudojamos natūralios medžiagos, pasižyminčios ilgaamžiškumu. Pavyzdžiui, akmuo, medis. Natūralios medžiagos yra tvirtos, ilgaamžės, nesukelia alerginių reakcijų.

Ekologija svarbi ne tik iš vidaus. Vis daugiau naujų daugiabučių namų kvartalų dygsta netoli parkų, tvenkinių, miškų. Žaluma pasaulyje sparčiai nyksta, tad po dienos darbų dulkiname ir pilkame mieste , tikrai norisi pailsėti nuosavoje žalioje oazėje.

Ekologiškas interjeras ne ką mažiau svarbus už vaizdą pro langą. Naujų daugiabučių kvartalų kiemai apsodinami gražiomis, žaliomis vejomis. Vaikų žaidimų aikštelėms stengiamasi naudoti kuo saugesnes natūralias medžiagas, pavyzdžiui, medieną.

Žinoma, renkantis būstą, svarbu ne tik tai, kad jis būtų ekologiškas bei kuo arčiau parko ar miško. Svarbi ir infrastruktūra, netoliese veikiančios mokymosi įstaigos ar darželiai. Įrengtos saugumo sistemos, gera garso izoliacija. Patogus išplanavimas, gera šilumos ir ventiliacijos sistema.

Tačiau vis dažniau pageidavimų sąraše atsiduria ir žodis ekologiškas.

 

Nauji butai Kaune: kodėl juos renkantis svarbu vieta ir buto įrengimas?

 

nauji butai kauneApie naujut naujutėlį ir pagal savo poreikius įrengtą butą svajoja ne viena šeima. Šiandien tokios svajonės yra pasiekiamos it ranka, nes butų kainos yra gana prieinamos ir patrauklios, žymiai mažesnės, negu kad buvo prieš 5-7 metus. Tuo metu kainavęs 250-300 tūkst. Lt dviejų kambarių butas šiandien be baldų ir apdailos gali kainuoti net perpus pigiau. Žinoma, norint didelės kvadratūros ir prabangiai įrengto, geroje vietoje esančio buto, gali tekti sumokėti ir daugiau. Palankios ir banko paskolų sąlygos, tad sektorius sparčiai atsigauna. Tačiau labiausiai šiuolaikinė butų rinka žavi plačiomis pasirinkimo galimybėmis: butai tapo prieinami ir pasiturintiems, ir vidutines pajamas gaunantiems lietuviams. Taigi nauji butai Kaune nuolat patraukia naujakurių dėmesį. Tačiau kas svarbu renkantis naujos statybos butą? Tikimės, kad šiuo straipsniu padėsime jums lengviau susiorientuoti ir pasirinkti teisingai.

Vieta, kurioje yra butas

Labai svarbu apsvarstyti, kuriame rajone ar rajonuose norėtumėte gyventi. Vieni rajonai yra labiau prestižiniai už kitus, tačiau tai aktualu ne visuomet. Jei turite gerą darbą ir manote, kad jame dirbsite ir ateinančius 5-10 metų, buto dairykitės ne per toliausiai nuo darbovietės. Šiais laikais itin brangus kuras ir laikas, tad buto vieta yra tikrai svarbi. Turime jums gerą žiną: nauji butai Kaune daugiausiai statomi prestižinėse, strategiškai patogiose miesto vietose. Taip pat gali būti aktualu, kad netoli naujojo buto būtų mokyklų, darželių, kad vaikų nereikėtų vežioti per visą miestą.

Butus perka tikri miestiečiai, tad jie vienu šūviu nori nušauti du zuikius: kad greta buto būtų daug žalumos ir graži aplinka, tačiau kad netoliese būtų įsikūrę ir prekybos centrai, būtų patogus susisiekimas viešuoju transportu ir kt. Taigi butai, esantys strategiškai patogiose vietose, yra daug paklausesni už tuos, kurie yra beveik užmiestyje ar retai apgyvendintuose rajonuose. Svarbu, kad butas būtų ne per toliausiai nuo centro ir kad iš namų galėtumėte lengvai pasiekti kitus rajonus, į kuriuos važiuosite dažniausia.

Dalinai ar visiškai įrengtas/apstatytas butas: kurį variantą geriau pasirinkti?

Sąvoka „dalinai įrengtas“ reiškia, kad buto sienos bus plikos ir visus apdailos darbus reikės pradėti nuo nulio. Sunku pasakyti, kurie nauji butai yra populiaresni: ar dalinai įrengti, ar su apdaila – tokie, kuriuose yra viskas, ko reikia gyvenimo pradžiai. Pasirinkus bet kurį variantą, galima įžvelgti ir privalumų, ir trūkumų. Didžiausi privalumai – butą tik su sienomis galėsite įsirengti pagal savo poreikius, norus, pagal mėgstamą stilių ir panašiai. Taip pat bus galimybė šį tą pertvarkyti ar net išgriauti/pristatyti naują sieną, įsirengti atskirą nuo svetainės virtuvę ir pan. Antra, dalinai įrengtas butas kainuos gerokai pigiau nei visiškai įrengtas / apstatytas baldais.

Didžiausi trūkumai – kad remonto darbai gali užtrukti nuo poros mėnesių iki maždaug pusės metų, taigi tiek laiko turėsite turėti kitą gyvenamąją vietą. Reikės ieškoti patyrusių ir savo darbą gerai išmanančių statybininkų – tai taip pat pareikalaus laiko ir kantrybės. Taigi nuspręskite, ar norite viską daryti pagal savo poreikius, ar jums labiau priimtinas variantas – jau įrengti nauji butai. Jei radote įrengtą tobulai jums tinkantį ir patinkantį butą, galite jį tuoj pat pirkti ir kraustytis ten gyventi, o jei visiems apžiūrėtiems naujiems įrengtiems butams tarsi kažko trūksta, jei jų interjeras, išplanavimas jums nepatinka, nepagalėkite jėgų ir laiko bei susikurkite savo svajonių būstą – juk jame gyvensite ne vienerius ir ne dvejus metus.

Nauji butai Kaune – ekonomiškesnio gyvenimo pagrindas

Nekilnojamas turtas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje išlieka viena svarbiausia investicija mūsų gyvenime, nes būsto nekeičiame kaip batų ir neišmetame, kaip sunešiotus drabužius. Tačiau savo gyvenamąją vietą ne visada įstengiame įsigyti pagal savo poreikius, nes dažnai tenka rinktis pagal savo kišenę. Bet naujas namas ar butas dažniausiai perkamas labai ilgam, kartais net pereina iš kartų į kartas. Lietuvoje vis dar egzistuoja gana didelė rinka padėvėtomis prekėmis, tarp jų ir aprangos, ir buitinės technikos, ir automobilių, tad ar naujų butų ir namų kaina ir toliau išlieka vienu pagrindiniu veiksniu, apsprendžiančiu būsto įsigijimą? Nauji butai Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose parduodami ne vienodu spartumu. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, per metus Lietuvoje būsto kaina ženkliai nepakito, nors brango senesnės statybos namai ir dvibučiai. Palyginus pirmąjį šių metų ketvirtį su 2012 m. pirmuoju ketvirčiu, būsto kainos sumažėjo 0,2 procento. Oficialūs duomenys rodo, kad butai ankstesnės statybos daugiabučiuose namuose atpigo 1,6 procento, tačiau senos statybos namai arba dviejų kambarių butai brango 3,8 proc. Statistiniai duomenys rodo, kad Kauno mieste kainos buvo stabilios nuo 2010 m. IV–ojo ketvirčio iki 2011 m. III–iojo ketvirčio, tačiau baigiantis metams, kainos vėl ėmė mažėti. Pastebėta tendencija, jog nauji butai Kaune atpigo, lyginant su jų pradine kaina.

nauji-butai-kaune

Galima būtų daug diskutuoti apie privalumus gyvenant naujos statybos name ar bute, tačiau tai veikiau skonio bei gyvenimo būdo reikalas, tačiau apie rinkimąsi naujo buto ir seno privalumai ir trūkumai daugeliui aiškūs. Tai visų pirma saugumas, ekonomiškumas ir kas be ko mokesčių skirtumai. O kur dar prisidėjimas prie  miesto puoselėjimo ne tik taupiais, bet ir gražaus eksterjero pastatais, juk beveik kiekvienas atnaujiname savo garderobą, tad ir miestas galėtų vis dažniau pasilepinti savo atnaujintu ,,garderobu“. Tad toliau apžvelgsime esamą situaciją Kaune nekilnojamojo turto srityse.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, per praeitus  metus buvo pastatyti 346 nauji butai Kaune ir 216 gyvenamųjų pastatų, o per šių metų pirmąjį ketvirtį buvo baigti statyti 64 butai, bei 57 gyvenamieji pastatai, taip pat išduota 288 leidimai butų statybai, bei 132 gyvenamųjų namų statybos leidimų.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, šių metų  pirmąjį ketvirtį Kaune parduota 3 proc. daugiau butų nei per tą patį laikotarpį pernai, na o sostinėje, remiantis  „Eika” rinkos analitiku Tomu Žiaugra, 2013 metų pirmąjį ketvirtį  nekilnojamojo turto vystytojai pardavė 77 % daugiau nei 2012 metų pirmąjį ketvirtį  naujos statybos butų. Įdomu, ar ir Kauną pasieks toks skaičius, juk mūsų namai- tai mūsų tvirtovė, joje kvėpuojame, išgyvename, auginame vaikus, tad namai, kuriuose gyvename turėtų būti ne tik saugūs, taupantys mūsų lėšas, bet ir atspindintys mūsų gyvenimo filosofiją.

 

Parengė: Monika Kazlauskaitė