Plastikiniai langai Vilniuje – balti ar Spalvoti?

plastikiniai langai VilniujeKokią spalvą rinktis?

Perkant plastikinius langus jų kaina priklauso ir nuo langų spalvos. Balti ar spalvoti? Baltus plastikinius langus dažniausiai perka butų savininkai, įmonės ar viešosios įstaigos, o spalvoti langai daugiausiai parduodami nuosavų namų šeimininkams. Plastikiniai langai Vilniuje ir jų kainos neretai siekia kelis šimtus eurų, tad norint sutaupyti, rekomenduojama rinktis baltą spalvą. Kalbant apie spalvotus plastikinius langus, tai populiariausias pasirinkimas – medžio įmitacja. Auksinis ąžuolas, riešutas, bambuko atspalviai vyrauja tarp populiariausių spalvų. Lietuvoje pirmoje vietoje išlieka auksinio ąžuolo variacijos.

Kokios langų spalvos populiariausios?

Kaip jau minėjome, Lietuvos plastikinių langų rinkoje populiariausios spalvos išlieka balta ir auksinio ąžuolo spalva. Jeigu renkatės langus namui ar kotedžui, vertėtų pamąstyti apie spalvotų langų pirkimą. Šiuo metu daugelis plastikinių langų gamintojų siūlo nusipirkti langus, kurių spalva gali būti kokia tik panorėsite. RAL spalvų paletė. Pagal ją galite išsirinkti įvairiausius spalvų atspalvius. Taip pat ne vienas gamintojas siūlo medžio įmitacijos spalvas. Kai kurie gamintojai gamina spalvotus langus su medžio raštu. Kaip tai atrodo realybėje? Įsivaizduokite tamsiai mėlynus langus, tačiau ne vientisos spalvos, bet su medžio raštu. Tokie langai atrodo gražiau nei, kad vienspalviai.

KBE ar Kommerling?

Vokiški plastikiniai langai, ko gero geriausias pasirinkimas. Kokybiški ir daug metų gaminami langai, kuriuos renkasi Lietuvos vartotojai. Šios dvi kompanijos išsiskiria savo aukšta kokybę ir inovacijų diegimu. Turbūt teko girdėti „GreenLine“ serijos plastikinius langus. Tai vieni iš langų profilių, kurie yra draugiški gamtai. Šių langu gamyboje nėra naudojamas švinas, o tai prisideda prie gamtos išsaugojimo. Kurį plastikinių langų brendą rinktis? Greičiausiai bus sunku atsakyti, nes abi kompanijos gamina labai kokybišku langus ir rinkoje turi gerą reputaciją. Norėdami rasti pliusus ar minusus geriausia konsultuokitės su plastikinių langų specialistais. Tiek Vilniuje ar Kaune rasite įmonių, kurios parduoda vienus ar kitus plastikinius langus, todėl nebus sunku išsirinkti. Verta paminėti tai, kad šios kompanijos rinkoje egzistuoja jau labai seniai, o tai užtikrina geras kainas ir ilgaamžiškumą.

Vandens šildytuvai bei jų rūšys

ariston_pro_rNe visi vandens šildytuvai gali būti panaudoti vienodai. Juk prekybos vietose gausu pačių įvairiausių boilerių, kuriuos montuoti galima įvairiose patalpose. Visi jie skiriasi ne tik dydžiu ir spalva, bet ir generuojamo karšto vandens poreikiu. Kaip išsirinkti geriausiai tinkantį boilerį? Visų pirma toks atsakymas priklauso nuo gyvenamojo būsto bei karšto vandens naudojimo ypatumų. Vietoj to galima plačiau apžvelgti kiekvienos rūšies vandens šildytuvus bei taip apibendrinti jų privalumus ar pabrėžti trūkumus.

Elektriniai vandens šildytuvai. Tai šildytuvai, kurie naudoja elektros energiją. Kadangi juose vanduo šildomas palaipsniui, įranga nereikalauja galingos elektros tinklo instaliacijos. Priklausomai nuo izoliacijos bei konstrukcinių medžiagų, šio tipo elektriniai vandens šildytuvai nepatiria didelių energijos nuostolių. Jie funkcionuoja ilgai ir padeda patenkinti įprastus karšto vandens poreikius. Boilerių tūris varijuoja nuo 50l iki 500l.

Kombinuoti vandens šildytuvai. Tokio pobūdžio karšto vandens įranga geriausiai tinka gyvenamuosiuose namuose bei kotedžuose, kur egzistuoja atskiro šildymo katilai. Prie jų prijungti boileriai efektyviai pasitarnauja ištisus metus, ypač, žiemą. Elektros arba kieto kuro sąskaita karšto vandens poreikius patenkinti gali įvairaus tūrio katilai, dažniausiai 80 – 300l talpos.

Mažos talpos vandens šildytuvai. Kai karšto vandens poreikis nėra didelis, tam puikiai tinka mažos talpos vandens šildytuvai. Tai ypač aktualu buityje, kur tokio tipo įranga įprastai montuojama virš arba po plautuve. Jie neturi didelės vidinės talpos, tačiau pakankamai greitai geba generuoti karšto vandens resursus.

Kieto kuro vandens šildytuvai. Šio tipo šildytuvai naudoja energiją, išsilaisvinančią iš kieto kuro degimo metu. Tai pakankamai ekologiškas karšto vandens gamybos būdas, kadangi šios rūšies energija yra pilnai išnaudojama karštam vandeniui gaminti. Tai patogu, kai elektros energijos resursai kainuoja daug daugiau nei kietas kuras.

Momentiniai vandens šildytuvai. Ne visi boileriai turi įmontuotą vidinę talpą. Momentiniai vandens šildytuvai šios konstruktinės dalies neturi, kadangi jie karšto vandens srovę generuoja aukšto galingumo kaitinimo elementų energija. Kai vanduo pradeda tekėti įrangos sistema, įsijungia momentinis kaitinimo elementas, kuris didelės energijos sąskaita užkaitina vandens srovę ir leidžia jai nevaržomai tekėti toliau. Tai itin ekonomiškas įrangos sprendimas, kadangi karštas vanduo gaminamas tik tada, kai jo reikia.

Netiesioginio šildymo vandens šildytuvai. Jie lygiai taip pat gali būti įvairios talpos (dažniausiai nuo 80 iki 200 litrų). Šie šildytuvai puikiai tinka šildyti vandenį nuo išorinių energijos šaltinių. Kartu su dujų ar kieto kuro katilais naudojami boileriai suteikia itin efektyvų ir ekonomiškai naudingą sprendimą.

Taigi, galima daryti išvadą, jog visi šie vandens šildytuvai turi itin plačias panaudojimo galimybes. Konkretus boilerio pasirinkimas priklauso ne nuo impulsyvaus sprendimo, bet nuo karšto vandens panaudojimo poreikių bei gyvenamojo namo infrastruktūros. Tik taip bus galima rasti tinkamą karšto vandens gamybos įrangą bei patenkinti asmeninius bei šeimyninius poreikius.

Šiek tiek apie židinius

Namų jaukumui sukurti

Artėjant žiemos šventėms turbūt dažnas pagalvoja apie jaukų šventinį laiką brangiausių žmonių būryje. Iš teminių filmų siužetų mintyse dėliojasi jaukios aplinkos vaizdas – pritemdytas apšvietimas, žvakės, kalėdinė eglutė, dovanos ir smagūs pašnekesiai prie židinio.

židiniai

Taigi jaukiame namų vaizdinyje židinys užima pagrindinę, t.y. centrinę vietą. Šis pagrindinis namų interjero akcentas turėtų derėti su visa jį supančia aplinka. Spalvos, faktūros, dydžiai, proporcijos – viskas turi būti sudėliota savo vietose.

Kadangi šiandien namų svetainės, virtuvės ir valgomieji dažnai projektuojami vienoje bendroje erdvėje, židiniams parenkama tokia vieta, kad degančią ugnį galima būtų stebėti iš visų minėtų zonų.

Kaip optimaliai parinkti dydį ir formą?

Tai išties nelengvas uždavinys. Jį spręsti derėtų tariantis su specialistais. Esant pakankamai didelei erdvei, lengviau suderinti šeimininkų norus su techninėmis galimybėmis. Didesnėje erdvėje gražiau žiūrisi didesni židiniai. Taip pat tokiais atvejais pakanka vietos ir norimam dekorui.

Paprastai didesni ir masyvesni būna klasikinio stiliaus židiniai, su ne ką mažesniu dekoru. Tokios natūralios medžiagos kaip akmuo, mediena, marmuras dar labiau akcentuoja pasirinktą stilių.

Mažesnėse erdvėse tenka tenkintis mažais židiniais. Didesniems ne tik nėra vietos, bet ir kitų techninių galimybių. Kita išeitis – pasirinkti krosnele. Krosnelių šiandien gaminama pačių įvairiausių dydžių, formų ir dizainų. Tad nesunku rasti tiek tinkančią, tiek patinkančią.

Moderniai aplinkai modernus ir židinys

Moderniame interjere įgyvendinamos drąsios idėjos, pasirenkami netradiciniai sprendimai. Panašios tendencijos atsispindi ir modernaus dizaino židiniuose. Savaime suprantama, kad konstruojamos neįtikėtinos formos, dar labiau netikėtos būna židiniams skirtos vietos. Tačiau visi šie netikėtumai sukuria moderniam interjerui būdingą išvaizdą ir nuotaiką.

Nesivaikantiems stilių vientisumo, per daug nesivarginantiems dėl bendro interjero vaizdo geriausias pasirinkimas yra minimalistinio stiliaus židinys. Tokie židiniai paprastai tinka bet kuriame interjere. Neperkrautas dekoras nevargina, o pabodus kurioms nors detalėms, jos nesunkiai gali būti pakeistos kitomis.

Erdvė aplink židinį

Geriausią ir stipriausią įspūdį sukuria kontrastingos spalvos. Ryškia spalva nudažius tam tikrą sienos plotą aplink židinį, ši centrinė namų ašis atkreips į save dar didesnį dėmesį.

Ryški spalva ne vienintelis pasirinkimas. Įvairaus stiliaus raštai, derantys prie bendro interjero, meniniai piešiniai – taip pat gera židinio sienos dekoro idėja.

Lentyna virš židinio gali būti skirta besikeičiančioms šeimininkų nuotaikoms atspindėti. Daiktus lentynoje nesunku pakeisti kitais, tad kaskart židinio erdvė gali atrodyti naujai. Svarbu nepersistengti su daiktų gausa ir bent šiek tiek juos tarpusavyje suderinti.

Lauko židinių įrengimas

Namuose židiniai kūrenami šaltuoju metų laiku, o lauko židiniai dažniausiai naudojami vasaros metu maistui gaminti. Kaip ir bet kuriam kitam lauko statiniui, taip ir lauko židiniui reikalingi stabilūs ir tvirti pamatai. Pamatus reikėtų įkasti žemiau įšalo ribos, kuri Lietuvoje yra maždaug vienas metras.

Įsirengus lauko židinį, derėtų aplink jį išgrįsti kad ir nedidelę aikštelę. Ji pasitarnaus ir dėl saugumo, ir suteiks gerą estetinį vaizdą. Kūrenant ugniakurą beveik visada gali iškristi dar karštų dalelių, kurios nukritę ant žolės gali užsiliepsnoti. O nukritę ant akmens ar plytelių grindinio, karštos dalelės greit atvėsta ir nedaro žalos.

Kitas aspektas yra tas, kad dažnai kūrenant lauko židinį, veja aplink jį greit išsimindo ir atrodo nekaip. Todėl aikštelė ir puikiai atliks savo funkciją, ir estetiškai gražiai derės visoje aplinkoje.

Medžiagos

Lauko židiniai paprastai mūrijami iš akmenų arba plytų. Metalinės grotelės ar židinio dangtis turėtų būti pagaminti iš ketaus. Iešmai ir maisto gaminimo indai turėtų būti nerūdijančio plieno.

Geriausiai dūmai bus sutraukiami tokiame lauko židinyje, kurio dūmtraukio skerspjūvis atitinka pakuros laužo plotą.

Priežiūros svarba

Dažnai naudojamas vidaus ir lauko židinys turi būti prižiūrimas. Gaila, bet dažna eksploatacija gadina ir išorinį vaizdą. Todėl būtina reguliariai valyti ugniakuro angą, pašalinti susikaupusius pelenus, valyti stiklo dureles.

Kuriant ugnį, reikia stabėti, ar jai pakanka deguonies. Jei oro bus per mažai, malkos tik smilks, išsiskirs mažai šilumos ir atsiras dūmų perteklius. Židiniams nepatartina naudoti degimą greitinančių medžiagų, tokių kaip spiritas ar benzinas. Geriausiai ugnis įsiplieskia uždaroje patalpoje, pradedant kūrenti smulkias pliauskas.

Kaminas taip pat reikalauja geros priežiūros. Geriausia kamino valymą atlikti reguliariai kas metus. Išvalytas kaminas ne tik gerai traukia dūmus. Susikaupę degimo atliekos ir prikibę prie kamino sienelių laikui bėgant gali užsidegti. Reguliari kamino priežiūra leis išvengti šių nemalonumų. 

Niko kaminai – vokiška kokybė už priimtiną kainą

NIKO kaminaiEsame Europos Sąjungos nariai, todėl prekyba su kitomis ES šalimis yra įprastas, natūralus ir neišvengiamas reiškinys. Tai ypač aktualu kalbant apie prekių importą iš Vakarų statybų sektoriui. Lenkiškos statybinės medžiagos ir technologijos yra nebrangios, tačiau kokybės atžvilgiu neabejotinai skiriasi nuo tolimesnių mūsų kaimynų – vokiečių. Taip mano ne vienas statybų ekspertas, kas dieną susiduriantis su rangovais, užsakovais, jų kokybės reikalavimais, pageidavimais bei nusiskundimais.

Kaminai yra ta namo dalis, kurios sąskaita taupyti ne tik, kad neverta, bet ir labai pavojinga. Kamine kilęs suodžių gaisras, dėl prastos kokybės kamino ar jo nepriežiūros, gali pražudyti visą užgyventą turtą, todėl kaminų sistemos privalo būti itin kokybiškos, patikimos ir nuolat prižiūrimos. Čia specialistai rekomenduoja rinktis kiek brangesnius, bet kokybiškesnius gaminius, kuriems suteikiama reali 30 metų garantija. Vieni tokių yra NIKO kaminai. Tai Vokietijos kompanijos keramikiniai kaminai, atitinkantys aukščiausius kokybės reikalavimus, turintys visus reikalingus ES sertifikatus, deklaracijas, CE žymėjimus. NIKO prekinis ženklas Lietuvoje nėra toks žinomas kaip Vokietijoje, Austrijoje ir kitose vakarų šalyse, tačiau statybų specialistai, vertinantys ne tik prekės ženklo žinomumą, jau atrado ir šiuos aukščiausios kokybės vokiškus gaminius.

Kuo skiriasi kiti žinomiausi vokiški kaminai nuo NIKO?, – paklausėme pastarųjų pardavėjų. „Visi gamintojai pasižymi kokybe, garantijomis, asortimento gausa. Rinkoje šie kaminai kaina konkuruoja, rodos, pirmose pozicijose – už žinomo gamintojo vienas populiariausių kamino sistemas NIKO UNI universalios kaminų sistemos yra dažnai pigesnės ir ne keliais šimtais litų, o dar daugiau, jau nekalbant apie tai, kada vyksta kaminų akcijos. “Iš tiesų kaminų kainos yra skirtingos, tačiau ne drastiškai, ne per pusę, nes abu gamintojai yra iš Vokietijos. Nors lietuviams, perkantiems tos pačios paskirties prekę, kaina yra pakankamai jautrus pasirinkimo kriterijus, ir tai suprantama. Kainų atžvilgiu lyginti kaminus pagal prekės ženklus, vien dėl neobjektyvaus jų žinomumo, yra sunkoka, greičiau galima palyginti pagal prekių pagaminimo šalis, nes čia kokybės ir kainos santykio skirtumai akivaizdūs. Vokietijos gamintojai nuolat konkuruoja su Lenkijos ir kitų šalių gamintojais, kurių produkcija daugiau, mažiau pigesnė, tik visuomet reikia priminti palyginti kokį produktą, kokias garantijas už kokią kainą gauni.

5 priežastys, kodėl verta rinktis NIKO kaminus:

  1. Gera kaina už aukščiausią vokišką kokybę. NIKO kaminai kainos atžvilgiu dažnai yra gerokai pigesni už savo „tautiečius“, o tam tikrom svarbiom techninėm savybėm tikrai nemažai pranašesni už kaimynus „lenkus“.
  2. Kaminas yra technologiškai ištobulintas, patikimas, lengvai montuojamas.
  3. Ypatingas dėmesys skiriamas saugumui. NIKO kaminai atlaiko suodžių gaisrą net iki 90 min., tai neginčijamai patvirtina užsienio nepriklausomų laboratorinių tyrimų-bandymų protokolai.
  4. Gamintojas keramikiniams kaminams nustato 30 metų garantiją, žinoma, jie turi būti tinkamai sumontuoti ir tinkamai prižiūrimi.
  5. Plati produkcijos pasiūla yra vienas iš šios kompanijos privalumų. Kaminai gali būti įvairaus diametro, vieno arba dviejų dūmų kanalų, su ventiliacijos kanalais ar be jų ir t.t. Didžiulis asortimentas reiškia, kad išsirinkti sau tinkantį kaminą gali kiekvieno namo savininkas.

Visus NIKO kaminus galima pamatyti internete www.kaminai1.lt tinklalapyje.

Ar verta pirkti dailylentes?

dailylentesDaugelis žmonių, kurie gyvena nuosavuose namuose, galvoja, kaip galima būtų paįvairinti savo kiemo dizainą, kaip galima atnaujinti savo namą iš išorės. Medines dailylentes yra vienas iš geriausių būdų, kadangi dailylentes kaina šiuo metu yra kur kas pigesnė, nei buvo anksčiau. Jums tereikia nuvykti į dailylenčių parduotuvę ir išsirinkti norimas dailylentes, arba tiesiog prisijunkti prie interneto ir ten visai greitai ir patogiai išsirinkti norimas dailylentes, kurios bus jums pristatytos tiesiai į namus.

Kur galima patogiausiai nusipirkti dailylenčių?

Lauko dailylentes už nebrangią kainą galite nusipirkti tiesiog internetu – čia rasite ne vieną žinomą firmą, kuri dailylentes parduoda visai nebrangiai ir suteikia gana ilgą garantiją. Internetu pirkti dailylentes dabar labai patogu ir dėl to, kadangi ten rasite visų norimų dailylenčių sąrašus su charakteristika ir nurodytu likučiu. Pavyzdžiui, galėsite palyginti dailylentes iš Sibiro maumedžio su dailylentėmis iš šiaurės eglės. Skirtumų galite atrasti tikrai daug – paprastai, Sibiro maumedžio dailylentės skiriasi tuo, kad jos yra ilgaamžiškesnės, tačiau taip pat ir tuo, kad jos būna tik obliuotu paviršiumi. Jas taip pat reikia atnaujinti kas keturis metus, jeigu norite, kad atrodytų kiek įmanoma geriau.

Dailylentes, kurios yra padarytos iš šiaurės eglės, reikia atnaujinti šiek tiek rečiau – užteks kartą per penkis metus. Šios medines dailylentes skiriasi tuo, kad jos gali būti ir obliuotos ir tiesiog ir taip pat šiurkščiu paviršiumi. Jas reikės maždaug kas dešimt metų perdažyti. Tai reiškia, kad tokios dailylentės reikalauja šiek tiek mažiau priežiūros nei iš Sibiro maumedžio sukurtos dailylentės. Kad ir kaip ten bebūtų, kainos dažnai būna labai panašios, todėl daug kas priklauso tiesiog nuo pirkėjo skonio – koks estetinis vaizdas jam labiau patinka.

Ar dailylentės yra ilgaamžės?

Labai svarbu, kad visos dailylentes yra patvarios ir nesakuotos. Net jei ir susidaro sakų maišeliai, jie neturi didelės įtakos estetiniam vaizdui, todėl tai nesukels jokių problemų. Kalbant apie tai, kurios dailylentės yra pačios ilgaamžiškiausios, tai verta pasakyti, kad iš Sibiro maumedžio pagamintos dailylentės gali tarnauti net apie penkiasdešimt metų. Nepaisant to, jas reikia atnaujinti šiek tiek dažniau nei medines dailylentes iš šiaurės eglės.

Šias kokybiškas ir ilgaamžes dailylentes galite nusipirkti tiesiog internetu. Yra tikrai neblogų parduotuvių, kuriose gausite nuolaidą, jeigu pirksite daug dailylenčių iš karto. Negana to, jos bus jums pristatytos į namus.

Židiniai ir jų montavimas

židinių montAVIMASReikia pripažinti, kad židinys namuose, tai kaip antra saulė, papildomas šilumos ir šviesos šaltinis, suteikiantis gerų emocijų namų gyventojams. Židiniai mėgiami ne tik šaltais žiemos vakarais, kai galima pasišildyti ant minkštos sofutės, bet ir vasaros naktimis, kai malonu klausytis liepsnos traškėjimo. Židiniai šiandien yra ne kas kitas kaip modernesnis ir patogesnis senovinis „pečius“, kuriuos vis dar turi mūsų močiutės jau visą amžinybę. Kad židinys tarnautų ilgus metus, jam reikalingos ne tik kokybiškos ir tvirtos medžiagos, tačiau ir išmanančios rankos. Židinių montavimas nėra paprastas darbas, jis reikalauja žinių ir susikaupimo. Tik tai garantuoja  puikų rezultatą.

Gera pradžia – pusė darbo

Labai svarbi židinio dalis yra pats židinio pagrindas. Ir tai aktualu įvairių rūšių ugniakūrams. Yra manančių, kad židinių ugniakurai, dar vadinami kapsulėmis, montuojami paprasčiau ir jiems nereikia jokio pagrindo. Tačiau jei norite, kad židinys tarnautų ilgai ir būtų stabilus, naudinga jį pritvirtinti prie pagrindo. Tai gali būti betonuota grindų vieta, kuri neleis židiniui judėti. Labai svarbu, kad židinių kapsulės anga sutaptų su kamino išeinamąja anga, nes tik taip užtikrinsite teisingą dūmų judėjimą  į lauką. Galite pasakyti, jog nedidelės krosnelės neturi kamino, tačiau jų atveju kaminą atstoja storas pailgas vamzdis, kuriuo išeina dūmai.

Atstumai – užtikrintas saugumas

Montuojant židinį labai svarbu, kad židinio kapsulė būtų teisingai įstatyta į tinkamą vietą. Pirmiausia, į ką reikia atkreipti dėmesį, ar kapsulė stovi lygiai ir tvirtai ir ar yra išlaikyti atitinkami atstumai nuo sienos. Patariama, kad kapsulė būtų pakankamai  nutolusi nuo sienos ir baldų (bent 15 cm.), kad mūrijant židinį būtų pakankamai vietos židinio sienelėms.

Sandarinimas

Negalima pamiršti, jog didelį darbą atlieka kaminas. Pro jį dūmai keliauti turi be jokių trukdžių. Tam kamino išėjimas iš patalpos turėtų būtų gerai užsandarintas. Geriausia jį užmaskuoti tvirtomis statybinėmis medžiagomis.

Pabaigtuvės

Atlikus visus būtinus darbus, patariama židinį gražiai apipavidalinti. Dažniausiai žmonės būna pripratę, jog židiniai yra didžiuliai ir mūriniai, tačiau šiandien net ir privačiuose namuose dažnai galima sutikti kuklius modernius židinius, labiau primenančius gražų paveiksliuką. Kaip bus apdailintas Jūsų židinys, nuspręsite patys, tačiau patariama, jog židinio apdaila būtų skoningai priderinta prie bendro namo interjero. Židinys turi įsilieti į namų erdvę, o ne tapti išsiskiriančiu akcentu.

Parduodami butai moderniuose namuose

butaiKetinate įsigyti naują butą? Norite, kad naujas Jūsų butas būtų itin šiuolaikiškas ir pritaikytas Jūsų gyvenimo būdui? Dažniausiai buūtent tokie parduodami butai yra naujos statybos namuose. Naujai pastatyti namai dažnai pasižymi ne tik dailia išvaizda, bet ir moderniu išplanavimu, patogiu įrengimu. Tokių namų statybų įmonių Lietuvoje ne tiek ir daug. Tačiau yra tokių, kuriems tikrai rūpi būsimų gyventojų nuomonė ir gerovė. Viena iš tokių statybos bendrovių yra „YIT Kausta“.

Žmonės dažnai baiminasi, kad parduodami butai naujos statybos namuose yra nekokybiški ir nepatikimi. Rinkos ekspertai teigia, jog taip manyti yra didžiulė klaida. „YIT Kausta“ savo klientams siūlo tik kokybiškus ir patikimus būstus. Statybų metu naudojama tik pažangi ir šiuolaikiška skandinaviška technologija, kuri užtikrina, kad darbo rezultatas bus puikus. Įmonė siekia patenkinti savo klientus, todėl garantuoja ilgą pastatų tarnavimo laiką. Ilgametė įmonės patirtis leidžia garantuoti klientams geriausius rezultatus. Continue Reading

Nauji butai Vilniuje – keliamės gyventi į sostinę!

nauji butai VilniujeMūsų pasaulis tobulėja ir tuo pačiu urbanizuojasi nežmoniškais tempais, tad labai pravartu gyventi didmiestyje. Būtent šiame straipsnyje norėčiau pašnekėti apie gyvenimą Lietuvos sostinėje ir pateikti svarius argumentus  liudijančius, jog Vilnius – idealiausia jūsų aktyvaus gyvenimo „stotelė“.

Visų pirma reiktų pradėti nuo pačių esminių gyvenimo sostinėje privalumų. Visi mes puikiai žinome, jog Lietuvoje susirasti gerai apmokamą darbo vietą yra išties sunku. Pažvelgus į mažesnių miestų nedarbo statistiką, skaičiai – didžiuliai. Nepaisant to, dažnas provincijos gyventojas dirba šalia esančiame didmiestyje – būtent šis faktas įrodo, jog darbą kur kas lengviau susirasite Vilniuje, ir tikimybė, jog šis bus perspektyvus, išauga kelis kartus. Taip pat Vilnius turi puikią savivaldybę – ši kiekvienais metais stengiasi Lietuvos sostinę idealizuoti, pristatyti, kaip miestą, gyvenantį pagal Europos standartus. Dėl to visiškai nenuostabu, jog nauji butai Vilniuje „auga kaip ant mielių“ – kas nenori gyventi Europos centre?.. Dar vienas svarus argumentas yra tas, jog Vilniuje kiekvieną dieną yra apstu neįprastų galimybių laiką praleisti įdomiai – šiame didmiestyje yra įvairių muziejų bei architektūrinių šedevrų, Vilnius garsėja krepšiniu bei naktiniais klubais ir kitokiomis pramogomis.

Tiesą sakant, vieną iš minėtųjų argumentų – miesto tobulėjimas – norėtųsi  apžvelgti ir iš kitos pusės. Nauji butai Vilniuje „auga“, tarytum, „ant mielių“ ir dėl kitos priežasties. Miestas rūpinasi žmonėmis, o tiksliau, vietiniais gyventojais, stengiasi pritraukti naujų gyventojų iš kitų miestų. Vilnius savo „Solidžios sostinės“ statusą atitinka paprastų piliečių atžvilgiu. Taip pat, būtų svarbu paminėti ir tai, jog nauji butai Vilniuje yra pakankamai nebrangūs ir, svarbiausia, beveik idealiai įrengti: naujausios šildymo sistemos, plastikiniai langai, šildomos grindys.

Viską apibendrinus, būtų galima daryti išvadą, jog Vilnius tampa tokia sostine, kuria kiekvienas lietuvis gali didžiuotis (jeigu to dar nedarė iki šiol). Puiki savivaldybės veikla, idėjos ir sunkus darbas palieka didžiulį įspūdį ir leidžia tik žavėtis. Taigi, gal keliamės gyventi į Vilnių?

Miestas pastaraisiais metais plečiasi ir kokybiško gyvenamojo ploto sąskaita – puikiai įrengtuose priemiesčių kaimuose gyvena vis daugiau ir daugiau žmonių. Bet tai jau – atskira tema.

Markizės ir apsauginės žaliuzės – pilna lango apsauga

Langus saugoti paprastai reikia nuo dviejų dalykų – įsilaužimo ir tiesioginių saulės spindulių. Tai padaryti galima naudojant specialias lauko konstrukcines priemones – markizes ir apsaugines žaliuzes. Ne, jos ne vienas ir tas pats, be to jų paskirtis skiriasi. Bet tai reikėtų pasiaiškinti atskirai.

Markizės – specialios sulankstomos arba sutraukiamos konstrukcijos, skirtos apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių ir lietaus. Tai lyg laikinas išvažiuojantis stogelis, kurį galima suskleisti arba ištiesti esant poreikiui tiek iš vidaus, tiek iš lauko. Markizių konstrukciją sudaro specialus audeklas, kuris, kaip ir visos žaliuzės, yra suvyniojamas į specialią dėžę, pritvirtintą prie sienos. Markizes galima suskirstyti į balkonines ir terasines. Balkoninės markizės dažniausiai yra mažos ir statomos balkonuose, virš langų. Terasinės markizės yra didesnės, platesnės, jų mechanizmai patvaresni ir stipresni. Jos montuojamos prie įėjimo į namus, specialiose terasose, kurias reikia apsaugoti nuo saulės spindulių. Markizių audeklas yra atsparus blukimui, pakankamai tvirtas, kad išlaikytų lietų ir didesnį vėją (siaučiant uraganui gali neišlaikyti visas mechanizmas, dėl to rekomenduojama prieš audras markizes suskleisti ir pritvirtinti).

Markizes daugiausiai naudoja įvairūs restoranai ir parduotuvės, turinčios savo terasas, o taip pat ir privatus sektorius, norintis savo namus ar butus apsaugoti nuo tiesioginių spindulių vasarą.

Apsauginės žaliuzės – specialios ant lango ir durų (vitrinų) montuojamos konstrukcijos su šarvuota danga, skirtos apsaugoti patalpas nuo galimo įsilaužimo, stipraus vėjo ar smūgio. Apsaugines zaliuzes naudoja pirmuose aukštuose įsikūrę biurai ir privatus sektorius savo namuose.

Apsaugines žaliuzes sudaro šarvas, vyniojimo mechanizmas ir valdymo pavara, kuri gali būti rankinė, mechaninė arba elektrinė, priklausomai nuo šarvo dydžio ir svorio. Didesnio ploto šarvui pakelti dažniausiai reikės elektrinio mechanizmo, kuris pakelia ir nuleidžia šarvą nepalikdamas tarpų, per kurios plėšikai galį įsibrauti į patalpą. Apsauginių žaliuzių rėme galima nesunkiai įmontuoti apsaugos sistemos daviklius, tad iš lauko sugadinus šarvą ir jį šiek tiek kilstelėjus, iš karto įsijungtų signalizacija. Dėl šių dviejų sistemų vagims itin sudėtinga įveikti apsauginėmis žaliuzėmis apsaugotas patalpas.

Kaip matote, markizės ir apsauginės žaliuzės yra visiškai skirtingi įrenginiai, plačiai naudojami tam tikrų verslo įmonių, o taip pat ir namų savininkų. Tai savotiškas stogelių ir langinių pakaitalas, itin reikalingas šiuolaikinėmis Lietuvos gyvenimo sąlygomis.

Rekomenduojama rinktis tik kokybiškas ir patikimas konstrukcijas, nes šios priemonės yra susijusios su saugumu ir komfortu. Šiek tiek didesnė nei įprastai investicija garantuos didesnį saugumo lygį ir geresnes gyvenimo sąlygas, taip pat ir energijos taupymo būdą. Montuoti šiuos įrenginius taip pat reiktų samdyti tik specialistus, galinčius suteikti tam tikras garantijas.