Skrydžiai lėktuvais: avia bendrovės

lėktuvų bilietai ryanairSeniau įvairios kelionės į kitas šalis mums atrodė kaip prabangos dalykas, kurį gali patirti tik daug uždirbantys žmonės. Tačiau laikui einant ši galimybė atsirado ir vidutines pajamas uždirbantiems žmonėms. Kalba eina ne apie keliavimą sausumos transportu, kuris ne tik atima daug jėgų, laiko, bet taip pat yra nepigi išeitis. Žmonės tai pastebėję geriau renkasi keliauti lėktuvu, kadangi tai dabar ne tik pigiau kai kuriais atvejais, priklausomai nuo avialinijų, bet ir taupo laiką, kadangi į tolimas Europos šalis, tarkim iš Lietuvos į Ispaniją galima nuskristi per 3,5 valandos, o kartais net greičiau. Taigi, keliavimas į kitas šalis lėktuvu yra daug greitesnis būdas, tik žinoma, jeigu kelionę planuojama iš anksčiau, nes vargu ar lėktuvų bilietai ryanair ar kita pigių skrydžių bendrovė galės pasiūlyti visgi pigesnius bilietus tą pačią dieną ar prieš savaitę.

Dar viena priežastis dėl ko žmonės pradėjo rinktis skrydžius lėktuvais, tai kad atsirado mūsų šalyje daugiau aviakompanijų siūlančių savo skrydžius. Jeigu seniau lėktuvų bilietai ryanair tik prekiavo ar dar viena smulki įmonė, tai dabar jų atsirado daug daugiau ir pasirinkimas išaugo ženkliai. Kodėl? Nes Lietuva tapo Europos sąjungos šalis, ir kitoms avialinijoms atsirado galimybių įsikurti mūsų šalyje bei siūlyti į mūsų šalį skrydžius kitoms šalims. Dabar populiariausi oro uostai Kauno ir Vilniaus yra perpildyti skrydžiais, kiekvieną minutę nutupdomi ne tik keleiviniai, bet ir krovininiai lėktuvai.

Kitas pliusas, tai kad dabar bilietus galima įsigyti net neišėjus iš namų. Seniau skrydžių bilietus buvo galima pirkti tiesiogiai per kelionių organizatorius, o dabar viskas vyksta internetu. Atsirado lėktuvų bilietų tarpininkai, kurie savo internetinėse svetainėse pardavinėja bilietus į kitas šalis, norima data bei už prieinamą kainą. Galima rinktis ne tik pagal kainą, bet ir patogumą, persėdimų skaičių, datą, avialinijas. Populiariausi lėktuvų bilietai ryanair vis tiek išlieka, tačiau kitos aviakompanijos taip pat siūlo pigius skrydžius. Kartais nutinka ir taip, kad galima gauti skrydžio bilietą ir užsakomajame skrydyje, kuris gali kainuot daug pigiau bei be papildomo bagažo mokesčio.

Taigi, skrydžiai lėktuvais išties turi savų privalumų, tik svarbu išsirinkti kriterijus atitinkančius pasiūlymus ir visuomet tai daryti iš anksto bent jau mėnesį, nes tuomet yra didžiausia tikimybė gauti bilietus už geriausią kainą.

 

 

 

Aviabilietai

aviabilietaiAviabilietai į pačius įvairiausius, tolimus pasaulio kampelius tam tikrai kategorijai žmonių, kuriems keliauti yra gyvenimo būdas, paprastai prilygsta netikėtai surastai didžiulei, pilnai aukso skryniai. Juk dažniausiai tokie aviabilietai pareikalauja nemažų investicijų, kurios kai kuriems tokio charakterio asmenims, kelionių mėgėjams, būna visiškai neįkandamos. Taupyti skrydžiui į savo svajonių miestus arba šalis gali tekti ne vieną mėnesį, taigi nesunku įsivaizduoti, ką galėtų jausti toks žmogus, ilgai ir atkakliai taupęs pinigus, kai pagaliau pamato, jog, pavyzdžiui, aviabilietai i JAV jau neabejotinai yra jo kišenėje. Taigi, apie kokias šalis dažnai svajoja tie asmenys, kuriuos galima būtų pavadinti turistais – profesionalais ir į kokius miestus lietuvių perkami aviabilietai greitai galėtų tapti tokiais pat įprastais kaip, tarkime, vietos, kuriame nuolatos gyvenama, viešojo transporto bilietai.

Žmonėms, kuriems kelionės yra kaip duona kasdieninė, be kurios būtų sudėtinga išgyventi, paprastai labai imponuoja Marokas. Ši monarchinė karalystė yra Afrikoje, palyginti tikrai įkandami daugeliui aviabilietai Maroka leidžia pasiekti taupant ganėtinai trumpai. Šis privalumas suteikia galimybę greitai susipažinti su neįtikėtina, nedaug žmogaus paliesta gamta, tarkime, nuostabaus grožio serpantinais, tikriausiai kiekvienam europiečiui girdėta Sacharos dykuma, hipnotizuojantį garsą skleidžiančiais bei akis iš karto prikaustančiais kriokliais ir dar daugybe nematytų gamtos stebuklų. Žinoma, šiai šaliai nedaug garbės suteikia čia nelegaliai pagaminami milžiniški kiekiai hašišo, kuris ne tik pardavinėjamas pačioje šalyje beveik visiškai akivaizdžiai, bet ir siunčiamas į Europą.

Kelionių lėktuvu paslaugas siūlančios bendrovės paprastai bendradarbiauja su turizmo agentūromis, per kurias galima užsisakyti trokštamą kelionę pageidaujamomis sąlygomis. Tarkime, bendradarbiaudama pagrinde su trimis oro linijų kompanijomis, per kurias gali būti įsigijami aviabilietai, West Express turizmo agentūra gauna galimybę pasiūlyti savo klientams pigesnius kelionių paketus, nes skrydžiai pareikalauja mažesnių nei įprasta sąnaudų. Lygiai taip pat, tarkime, Kauno oro uostas bendradarbiauja su tam tikru skaičiumi oro linijų paslaugas teikiančių bendravių ir iš to abi pusės gauna tam tikrą naudą. Taigi, užsisakant kelionę per turizmo agentūrą gaunamas sudėtingas, jau su visomis smulkmenomis paruoštas paketas, kas suteikia galimybę nesirūpinti įvairiomis detalėmis, svarbiomis malonioms bei jokių nesusipratimų nesukeliančiomis atostogoms. Visgi prisiekę keliautojai dažnai mėgsta patys sau susiorganizuoti kelionę tam, kad ji ne tik atitiktų pageidaujamų sąnaudų dydį, bet ir leistų pamatyti galbūt nestandartines, turistų retai lankomas vietoves.

Kita vertus, šiuo metu palyginti dažnai lietuvių perkami aviabilietai Airija – Lietuva paprastai reikalingi ne dėl turizmo, bet galimybės užsidirbti daugiau negu tėvynėje. Ši šalis yra pakankamai įdomi, visgi lietuvių akyse ji daugiau imponuoja savo aukšto lygio ekonomika, taip pat Airija galėtų būti ir pavyzdžiu, kaip maža šalis per sąlyginai trumpą laiką pajėgia finansiniu požiūriu labai  tvirtai atsistoti ant kojų. Pakankamai dažnai lietuvių – ne profesionalių keliautojų yra perkami aviabilietai Graikija – Lietuva. Ši šalis yra labai žinoma tarp turistų, todėl netikėtų, kartais nemalonių staigmenų joje nesunku išvengti, taip pat  pasižymi įstabia, beveik kiekvienam sąlyginai girdėta istorija, labai tinkamu atostogoms klimatu bei puikia virtuve, dėl to, galima teigti, ji tiesiog idealiai tinka žmonėms, norintiems atsikvėpti nuo darbų ir ramiai pailsėti.

Taigi, tikriausiai mažai kas galėtų nepritarti, jog perkami aviabilietai, skirti atostogoms, visada privalo atitikti pačio keliautojo tikslus, vidinį mąstymą, nes, priešingu atveju, gali tekti stipriai nusivilti. Tarkime, žmogus, pageidaujantis kelionėje patirti kuo daugiau netikėtumų, iš vidaus susipažinti su šalies kultūra, gali nusiminti pamatęs, kad turi galimybę išvysti tik keletą dažniausiai lankomų vietų. Tuo tarpu turistą, trokštantį pailsėti pakeitus aplinką, energingas atostogų pasirinktoje šalyje grafikas gali tik erzinti. Taigi, tegu mūsų perkami aviabilietai visada atitinka norus!

Pigūs lėktuvo bilietai – smūgis kelionių agentūroms

Kelionių agentūros išgyvena gana sunkius laikus. Smarkiai sumažėjo srautai į Europos miestus, o ypač sumažėjo savaitgalio kelionių užsakymai. Taip atsitiko dėl pigių skrydžių iš Vilniaus ir Kauno oro uostų beveik į visą Europą. Keliautojai vis dažniau renkasi keliones organizuoti patys – susiranda internete bilietus, rezervuoja nebrangius viešbučius ar nakvynės namus, stengiasi susirasti draugų, gyvenančių tose šalyse, į kurias keliauja. Taip pamatoma daugiau, susipažįstama su realiu tos šalies vaizdu.

Pigūs lėktuvo bilietai parduodami ne per kelionių agentūras, tad seniau klestėjęs prekybos bilietais verslas išgyvena šiokį tokį nuosmukį. Bilietais prekiauja pačios pigių skrydžių bendrovės savo puslapiuose (pavyzdžiui www.ryanair.com). Taip jos sutaupo nemažą dalį rinkodarai skirtų lėšų, kurias gali skirti tiesiogiai kainoms mažinti. Bilietais kelionių agentūros vis dar prekiauja, tačiau tai yra tradicinės oro linijos, kurios vis dar dalinasi pelno dalimi su prekybininkais.

Kelionių agentūros siūlo paslaugą žmonėms, kurie neturi laiko ir noro patys ieškoti kelionių krypčių, rūpintis transportu, maitinimu, apgyvendinimu. Tai komforto paslauga, už kurią mokama daugiau. Tie, kas organizuoja patys turi sugaišti nemažai laiko, kol viską susiderina ir susiorganizuoja. Jei laikas nėra problema, sutaupytus kelis šimtus litų galima išleisti kelionės metu įvairiems objektams ir ekskursijoms.

Lietuvos kelionių agentūros turi ir kitą problemą – arši konkurencinė kova vyksta ne tik su pigių skrydžių bendrovėmis, sudarančiomis sąlygas keliauti į Ispaniją, Graikiją, Italiją, Prancūziją, Maltą, ir kitas kurortines šalis, bet ir su kaimyniniais oro uostais, pavyzdžiui Varšuva. Skrydžiai iš Varšuvos yra kur kas pigesni, nei iš Vilniaus, todėl nemažai keliautojų renkasi keliaut būtent per Lenkiją. Lenkija – didžiulė šalis, tad natūralu, kad čia skrydžių daugiau, o turizmo agentūros turi geresnes sąlygas su vežėjais ir su viešbučiais. Populiariausias Lenkijos vežėjas per metus aptarnauja apie milijoną keleivių, tad lyginti su kukliu 100 000 Lietuvos keliautojų nelabai yra kaip.

Bet kuriuo atveju pigūs lėktuvo bilietai yra tas veiksnys, kuris keičia ne tik rinką, bet ir keliavimo įpročius. Per recesiją žmonės nenustojo keliauti – priešingai, rado būdų tai daryti pigiau, tačiau neprarandant pačios kelionės ir poilsio kokybės.