3 mitai apie plastikinių langų sandarinimą

plastikiniai langaiNuo langų sandarinimo metodo ir meistrų profesionalumo priklauso ar langai rasos, ar atsiras nepageidaujamo pelėsio, trukmė, kurią vizualiai gražiai atrodys angokraščio apdaila ir pan. Galbūt dėl visų šių ir dar daugelio kitų savybių plastikiniai langai ir jų sandarinimo procesas apipintas klaidinančiais mitais.

Vidinis ir išorinis sandarinimas

Deja, bet dažnai pamirštama, kad plastikiniai langai privalo būti sandarinami ir iš vidaus, ir iš išorės. Juk būtina išvengti vandens garų difuzijos ir drėgmės kaupimosi. Taip pat reikia užtikrinti tinkamą oro srauto pralaidumą. Tai galima pasiekti tik abipusiu sandarinimu. Juk šiltas oras visada keliauja į šaltą.

Prieš daugiau nei dešimtmetį tarp meistrų buvo populiaru neva pamiršti vieną iš šių sandarinimo dalių. Juk taip plastikiniai langai pigiau atsieina. Deja, tokių meistrų neprofesionalumas buvo lengvai pamatomas jau po dviejų – trijų metų. Kuomet taip sandarinti plastikiniai langai paprasčiausiai turėjo būti keičiami. Tuokart didžioji jų dalis atsidūrė atliekų tvarkymo aikštelėse.

Medžiagos kokybės klausimai

Tai dar vienas save praktiškais laikančių meistrų paskleistas mitas. Tiesą sakant, plastikiniai langai turi būti sandarinami su sandarinimo, difuzinėmis arba apdailos juostomis, arba PVC profiliais. Taip pat neretai naudojamos išsiplečiančios juostos.

Vis dėlto, šių medžiagų kaina gali skirtis dėl skirtingų gamintojų, prekybos vietų ir kitų faktorių. Kad ir kaip bebūtų plastikiniai langai kainos gali būti palygintos ir tarp jau sudarytos komplektacijos, ir tarp skirtingų gamintojų medžiagų. Detalią informaciją kaupia įvairios programos, kuriose sudaromos sąmatos. Tarkim, plastikiniai langai skaiciuokle.

Tik nauji langai

Dažniausiai apie sandarinimą kalbame, įsigyjant naujus langus. Tuo tarpu, plastikiniai langai naudoti neva gali būti įstatyti, nesandarinant. Deja, naudoti langai reikalauja dar preciziškesnės procedūros. Jeigu norite sutaupyti, Jūsų pasirinkimu turėtų tapti plastikiniai langai akcija arba plastikiniai langai ispardavimas. Tai reiškia, kad jokiu būdu neverta taupyti sandarinimo juostoms arba PVC profiliui.

Svarbu nepamiršti ir to, kad plastikiniai langai kaune arba plastikiniai langai klaipeda, ar kitur turi ne tik prisidėti prie būsto energinio efektyvumo, tačiau ir garso izoliacijos. Todėl nuo sandarinimo proceso kokybės priklauso langų ilgaamžiškumas, garso izoliacija, oro cirkuliacija, energinis naudingumas, estetika ir kitos savybės.

 

 

Geriausi plastikinių langų valymo patarimai

Plastikiniai langaiPlastikiniai langai turi daug privalumų: jie pigesni ir lengviau montuojami, jie gali būti tvirtesni nei stikliniai, jie geriau išlaiko savo stovį nepakitusiu per ilgesnį laiką. Tačiau, jeigu esate būsto su plastikiniais langais savininkas, turbūt pastebėjote, kad juos kur kas sunkiau nuvalyti nei stiklinius. Siūlome paskaityti šią naudingą apžvalgą, kaip Jūsų plastikinius langus išlaikyti spindinčius ir švarius, tinkamai juos valant.

Plastikinių langų valymo sprendimai

Plastikiniai langai linkę labiau traukti nešvarumus ir dulkes nei stikliniai jų broliai, taip yra dėl jų turimo statinio krūvio dulkių atžvilgiu, nes statinis krūvis iš aplinkos traukia dulkes ir kitus nešvarumus. Beje, mažos dalelės turi kur kas didesnę tikimybę prilipti prie plastikinio nei prie stiklinio lango. Tai reiškia, kad, valydami plastikinius langus, turėsite naudoti kitokias technikas, nei tą patį atlikdami su stikliniais langais.

Vienas geriausių valymo sprendimų, skirtų plastikiniams langams, kuris nėra nė kiek pavojingas ar kenksmingas: šiltas vanduo ir actas. Sumaišykite 4 dalis vandens ir 1 dalį acto, ir gerai išmaišykite. Kol mišinys dar šiltas, įpilkite jo į buteliuką su purkštuvu arba kempine perneškite ant plastikinio lango, ir leiskite trumpam „pastovėti“. Tai dažniausiai padeda pašalinti nešvarumus ir dulkes, kurie linkę nusėsti ant plastikinių langų.

Plastikinių langų valymas, naudojant tinkamą medžiagą

Leidę trumpam minėtam mišiniui paveikti langus tiesiogiai, užpurškę ant lango purškikliu ar padengę lango paviršių kempine, nuvalykite jį. Pagrindinė taisyklė, kaip teisingai valant plastikinius langus, išlaikyti juos švarius, – naudoti tinkamą medžiagą, skirtą valymui. Jeigu pasirinksite netinkamą audinį, plastikiniai langai po valymo atrodys dar purvinesni, nei prieš Jums atliekant šį veiksmą. Specialistai pataria plastikinių langų valymui rinktis mikro pluošto skepetą. Kiekvienas mikro pluošto siūlas turi atitolusius pleištus, kurie sukuria kišenėles dulkėms, nešvarumams ir riebalams sugerti. Būtent dėl to šis audinys toks tinkamas linkusiems į nešvarumų kaupimą plastikiniams langams. Vis dėlto, net pasirinkus tinkamą audinį, reikia stengtis valant nesuteikti lango paviršiui pernelyg didelio spaudimo ir perdaug netrinti jo. Kitaip kyla rizika pažeisti langą.

Vieną kartą nuvalę langus, galite neišvysti rezultato

Plastikiniai langai išties reiklūs. Tad gali nepakakti nuvalyti juos vieną kartą. Jeigu matote, kad po valymo proceso liko nešvarumų, jį pakartokite. Tik prieš tai įsitikinkite, ar prieš tai naudotas vandens ir acto mišinys išdžiuvo ir ar neliko jo pėdsakų ant lango. Tada galite pradėti.

Svarbu dažnai valyti plastikinius langus, kad būtų užkirstas kelias neišvengiamai ant jų besikaupiantiems nešvarumams sugadinti nepriekaištingo plastikinių langų vaizdo. Visas reikalingas priemones rasite buitinių prekių parduotuvėse ar didžiuosiuose prekybos centruose. Tad darbų eiga – aiški. Beliko pradėti ir džiaugtis Jūsų laukiančiu rezultatu. Jis Jus nudžiugins.

Langai, kurių kokybe abejoti neverta

langaiNuolat besikeičiantys metų laikai įpareigoja susirūpinti ir tinkama namų priežiūra. Tai, ypač, aktualu žiemą, kai namams paprastai skiriame daugiau dėmesio ir išlaidų nei vasarą. Susirūpinti derėtų ne vien šiltais rūbais, bet ir šildymo sistema, tačiau vieną svarbesnių vaidmenų, visgi, atlieka langai. Be kokybiškų langų sunku namuose būtų užtikrinti komfortą.

Kokybiškų langų privalumas akivaizdus. Jie yra itin sandarūs, patikimi ir ilgaamžiai, tad puikiai izoliuoja patalpų erdvę ir iš lauko pro plyšius neįleidžia nepageidaujamo oro. Ankščiau pro senų langų rėmus oras galėdavo vaikščioti gana nesunkiai, tačiau dabar plastikinių langų pagalba visa tai jau nebe aktualu. Vasarą šis privalumas pasižymi tuomet, kai norima išlaikyti gaivų ir vėsu orą namo kambariuose, mat šiluma karštą dieną lauke būna gerokai didesnė. Šilumos mainai tarp lauko ir namo yra svarbūs ir visa tai tampa daug labiau aktualu artėjant žiemai.

Už šildymo išlaidas šaltomis žiemos dienomis sumokėti tenka daug daugiau, tad natūralu, kad nuolatos stengiamasi ieškoti geresnio ir ekonomiškesnio šilumos taupymo sprendimo. Dažniausiai juo tampa naujas katilas ar kitos šildymo įrangos pasirinkimas, tačiau bet kuriuo atveju tenka sutikti, jog vien tai nepadės. Kad namuose, biure ar kitose patalpose būtų užtikrintas komfortas ir sandarumas reikalingi kokybiški ir patikimi žinomų gamintojų langai. Tik jų dėka bus galima užtikrinti šilumą namuose daug žemesnių išlaidų sąskaita.

Artėjančiai žiemai reikia pasirūpinti iš anksto, todėl naujų langų pirkimas ir jų montavimas aktualus daugeliui. Šis žingsnis gali gerokai sumažinti žiemos metu patiriamų išlaidų dydį, o sutaupyti nemažą kiekį pinigų naudinga ir reikalinga kiekvienam. Kad pro langus nepūstų vėjas ir kad šaltą žiemos naktį kambariuose būtų gerokai šilčiau, rekomenduojama senus medinius langus keisti naujais ir daug patikimesniais langais. Tai ne tik atnaujins namų interjerą, bet ir suteiks trūkstamą šilumą, kur jos labiausiai reikia.

Kad žiemą ir vasarą namuose būtų jauku ir šilta, neužtenka ieškoti šiltesnių rūbų. Tam, be abejonės, bus reikalingi kokybiški ir ilgaamžiai langai. Nauji langai namuose užtikrins daug geresnes sąlygas, sutaupys šilumą ir, kas svarbiausia, išlaidas.

 

 

 

 

Markizės ir apsauginės žaliuzės – pilna lango apsauga

Langus saugoti paprastai reikia nuo dviejų dalykų – įsilaužimo ir tiesioginių saulės spindulių. Tai padaryti galima naudojant specialias lauko konstrukcines priemones – markizes ir apsaugines žaliuzes. Ne, jos ne vienas ir tas pats, be to jų paskirtis skiriasi. Bet tai reikėtų pasiaiškinti atskirai.

Markizės – specialios sulankstomos arba sutraukiamos konstrukcijos, skirtos apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių ir lietaus. Tai lyg laikinas išvažiuojantis stogelis, kurį galima suskleisti arba ištiesti esant poreikiui tiek iš vidaus, tiek iš lauko. Markizių konstrukciją sudaro specialus audeklas, kuris, kaip ir visos žaliuzės, yra suvyniojamas į specialią dėžę, pritvirtintą prie sienos. Markizes galima suskirstyti į balkonines ir terasines. Balkoninės markizės dažniausiai yra mažos ir statomos balkonuose, virš langų. Terasinės markizės yra didesnės, platesnės, jų mechanizmai patvaresni ir stipresni. Jos montuojamos prie įėjimo į namus, specialiose terasose, kurias reikia apsaugoti nuo saulės spindulių. Markizių audeklas yra atsparus blukimui, pakankamai tvirtas, kad išlaikytų lietų ir didesnį vėją (siaučiant uraganui gali neišlaikyti visas mechanizmas, dėl to rekomenduojama prieš audras markizes suskleisti ir pritvirtinti).

Markizes daugiausiai naudoja įvairūs restoranai ir parduotuvės, turinčios savo terasas, o taip pat ir privatus sektorius, norintis savo namus ar butus apsaugoti nuo tiesioginių spindulių vasarą.

Apsauginės žaliuzės – specialios ant lango ir durų (vitrinų) montuojamos konstrukcijos su šarvuota danga, skirtos apsaugoti patalpas nuo galimo įsilaužimo, stipraus vėjo ar smūgio. Apsaugines zaliuzes naudoja pirmuose aukštuose įsikūrę biurai ir privatus sektorius savo namuose.

Apsaugines žaliuzes sudaro šarvas, vyniojimo mechanizmas ir valdymo pavara, kuri gali būti rankinė, mechaninė arba elektrinė, priklausomai nuo šarvo dydžio ir svorio. Didesnio ploto šarvui pakelti dažniausiai reikės elektrinio mechanizmo, kuris pakelia ir nuleidžia šarvą nepalikdamas tarpų, per kurios plėšikai galį įsibrauti į patalpą. Apsauginių žaliuzių rėme galima nesunkiai įmontuoti apsaugos sistemos daviklius, tad iš lauko sugadinus šarvą ir jį šiek tiek kilstelėjus, iš karto įsijungtų signalizacija. Dėl šių dviejų sistemų vagims itin sudėtinga įveikti apsauginėmis žaliuzėmis apsaugotas patalpas.

Kaip matote, markizės ir apsauginės žaliuzės yra visiškai skirtingi įrenginiai, plačiai naudojami tam tikrų verslo įmonių, o taip pat ir namų savininkų. Tai savotiškas stogelių ir langinių pakaitalas, itin reikalingas šiuolaikinėmis Lietuvos gyvenimo sąlygomis.

Rekomenduojama rinktis tik kokybiškas ir patikimas konstrukcijas, nes šios priemonės yra susijusios su saugumu ir komfortu. Šiek tiek didesnė nei įprastai investicija garantuos didesnį saugumo lygį ir geresnes gyvenimo sąlygas, taip pat ir energijos taupymo būdą. Montuoti šiuos įrenginius taip pat reiktų samdyti tik specialistus, galinčius suteikti tam tikras garantijas.