Kai reikalingas kompiuterių remontas

kompiuterių remontasKompiuteriai tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo dalimi. Be jų ne tik sunkiai įsivaizduojami sudėtingi skaičiavimai, darbas su tekstais, duomenų saugojimas ir apdorojimas, bet net ir mūsų laisvalaikis taip pat labai dažnai susijęs su kompiuteriu. Suprantama, kad, esant tokiai didžiulei kompiuterių paklausai, atitinkamai užtikrinta ir kompiuterių pasiūla. Be to, nėra jokių problemų, kai reikalingas kompiuterių remontas, techninis aptarnavimas ar profilaktinė priežiūra.

Mūsų dienomis kompiuterių remontas tikrai populiari paslauga, tad atitinkamų dirbtuvių ar specialistų pasirinkimas nemažas tiek dideliuose miestuose, tiek ir mažesniuose rajonuose. Nors pasirinkti yra iš ko, kartais tai gali tapti netgi savotiška problema, nes pasidaro sunku iš gausybės įmonių išsirinkti jums reikalingą vienintelę. Tad kaip gi pasirinkti kompiuterių remonto paslaugas.

Pirmą įspūdį apie įmonę nesunkiai galima susidaryti peržvelgus jos interneto svetainę. Kadangi renkamės įmonę, ypač glaudžiai susijusią su kompiuteriais, tad interneto svetainė šiuo atveju labai svarbi ir dažniausiai gana aiškiai reprezentuoja įmonės paslaugas, jos požiūrį į atliekamus darbus, jų kokybę, santykius su klientais.

Gana svarbus kriterijus – tai atitinkamas paslaugas teikiančios įmonės darbo stažas. Jeigu įmonė veikia jau pakankamai ilgai, tai reiškia, kad jos verslas klesti, o dirbtuvės turi savų privalumų ir teikia kokybiškas paslaugas, tenkinančias aptarnaujamus klientus. Be to, pačių klientų atsiliepimai – taip pat labai svarbų. Taip apie jus dominančią įmonę galima sužinoti labai nemažai. Svarbiausia, kad ši informacija atspindi būtent paslaugas gaunančių klientų požiūrį, o nėra tiesiog įmonės reklama.

Dažnai kompiuterių remonto įmonėse dirba tiek patyrę šios srities specialistai ekspertai, tiek ir mėgėjai, kurių patirtis būna daug mažesnė. Tad, suprantama, kad įmonių, kuriose dirba pastarieji specialistai, geriau vengti. Kad būtumėte tikras dėl įmonėje besidarbuojančių specialistų ir susidarytumėte nuomonę dėl jų profesionalumo, geriau į įmonės biurą atvykti pačiam ir įsitikinti, nei užsisakinėti paslaugas internetu ar telefonu.

Na ir kaip visada labai svarbus aspektas – darbų kainos. Renkantis kompiuterių remonto įmonę, dėmesį būtina atkreipti ir į jas. Remonto kainos priklauso nuo įvairių dalykų, o skirtingose įmonėse gali stipriai skirtis. Tačiau atminkite, kad kaina jokiu būdu neturėtų būti vienintelis ar pagrindinis pasirinkimo kriterijus. Pagrindinis prioritetas – visada turi būti teikiamų paslaugų kokybė.

 

 

Kaip prižiūrėti nešiojamą kompiuterį?

Nešiojami kompiuteriaiSiekiant, kad įsigyta technikos priemonės jums ilgai tarnautų – reikia nepagailėti pinigų ir pasirinkti tokį variantą, kuris tikrai būtų kokybiškas. Visgi, nešiojami kompiuteriai jums kur kas ilgiau tarnaus, jeigu tinkamai juos prižiūrėsite. Tai būtina sąlyga galinti garantuoti kur kas ilgesnį prietaiso naujumą. Juolab, priežiūra nėra labai sudėtinga ar reikalaujanti daug papildomų investicijų. Kelios minutės per savaitę gali prailginti kompiuterio gyvavimą net keliais metais.

Nuolatos valykite klaviatūrą. Nešiojamų kompiuterių klaviatūroje, kaip ir stacionarių – labai gretai susikaupia dulkės, kurias išvalyti nėra labai paprasta. Juolab, retas mūsų susimąsto, kad klaviatūrą reikia valyti apskritai. Taigi, viską galima padaryti paprasčiausiai pasiėmus skudurėlį ir juo lengvais judesiais valyti tarpelius. Vos skuduriuką sušlapinkite tokiu atveju, jeigu dulkių yra labai daug. Tiesa, puikus variantas – siurbliukas. Žinoma, tokiu atveju reikia turėti gerą antgalį, kurio pagalba būtų galima susiurbti visas dulkes.

Valykite ekraną. Ekrano priežiūra lygiai tokia pat svarbi, kaip ir klaviatūros. Nepamirškite pačios pagrindinės taisyklės – jokiu būdu negalima valyti ekrano, jeigu nešiojami kompiuteriai yra įjungti. Pirmiausia išjunkite, o tik paskui kibkite į darbą. Valykite su paprastu ir vos drėgnu skudurėliu. Prekybos vietose galima įsigyti specialių priemonių, kurios padės net ir sunkiai nuvalomas dėmes pašalinti nuo kompiuterio ekrano.

Prižiūrėkite visą kompiuterį. Nešiojami kompiuteriai turi būti valomi tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Nelaukite, kol prisikaups riebalų ar net dulkių, kurias paskui gali būti sunku išvalyti. Vėlgi, valyti galima su paprasčiausiu drėgnu skudurėliu. Tiesa, labai geras pasirinkimas yra ir specialios priemonės, kurios padeda net ir labai susidėvėjusį kompiuterį visiškai prikelti naujam gyvenimui. Taip pat gera priemonė – soda. Tačiau ja valyti rekomenduojama tik tas priemones, kurios turi labai giliai įsisenėjusias dėmes.

Nešiojami kompiuteriai nereikalauja labai didelės priežiūros, tačiau jeigu per savaitę jiems skirsite bent kelias minutes – pasieksite labai daug. Svarbiausia nepadauginti vandens, kad prietaisas nesugestų.

 

Vienas kompiuteris vietoj dviejų

hibridiniai kompiuteriaiVis dažniau ir garsiau girdime apie planšetinius kompiuterius, kurie sparčiai tobulėja ir neretai atima duoną iš nešiojamųjų kompiuterių gamintojų. Tokie įrenginiai pasižymi lengvumu ir mobilumu, jais patogu stebėti informaciją, naršyti naujienas internete, tačiau yra ir savotiškų minusų – su planšete bus sudėtinga daryti biuro darbus, taip pat žaisti sudėtingesnius žaidimus. Taigi, kyla klausimas, ar gali visko norintis vartotojas suderinti planšetinį ir nešiojamąjį įrenginį? Į tokį klausimą bando atsakyti ir populiariausi IT gamintojai, pasauliui pristatydami hibridinius kompiuterius – tai įrenginys, perimantis didžiausius planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio privalumus ir visą tai sujungiantis į vieną. Pažiūrėkime atidžiau, ar tai gamintojams tikrai pavyko.

Skirtingos rūšys, skirtingi siekiai

Pirmoji ir pati populiariausia hibridų rūšis – su atskiriamais ekranais. Tai reiškia, kad bet kada galite nuimti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti atskirai. Be jokios abejonės, tokia savybė prideda nemažai kompaktiškumo ir komforto. Visgi, yra ir kita medalio pusė – gamintojai susiduria su dideliu iššūkiu, kuomet į tokį įrenginį reikia įdėti labai galingus komponentus. Iš esmės, komponentai nebūna galingesni nei anksčiau buvusių populiarių „netbookų“ ar šiuolaikinių planšečių. Be abejo, į tokį gaminį galima įdėti keturių branduolių procesorių, bet problemos iškyla su operatyvine atmintimi, kietuoju disku ir kitais svarbiais komponentais.

Antroji hibridų rūšis – konverteriai. Jų ekranai nėra visiškai atskiriami nuo klaviatūros, tiesiog kompiuterio dizainas pritaikytas taip, kad būtų galima naudoti kaip planšetinį ir kaip įprastą. Privalumas didžiausias toks, kad čia jau galima sudėti labai galingus komponentus, tačiau didžiausias minusas – kompiuteris sveria gerokai daugiau negu įprasta planšetė, tad jį nešiotis ir kartu keliauti gali būti ne taip patogu kaip su planšetiniu.

Trečioji ir mažiausiai populiari hibridinių gaminių rūšis – nešiojami kompiuteriai su lietimui jautriu ekranu. Galima teigti, kad toks įrenginys yra puikiausiai pritaikytas „Windows 8“ operacinei sistemai. Visgi, nedažnas vartotojas renkasi tokį įrenginį, nes jis yra toks pat sunkus kaip nešiojamasis, tik tiek, kad galima pažaisti lietimui jautrų žaidimą ar pasinaudoti kokia nors smagia programėle.

Tai kokį tuomet rinktis?

Kaip turbūt supratote, hibridinių kompiuterių rinka auga ir vis darosi turtingesnė, todėl nėra taip lengva išsirinkti tinkamą kompiuterį, nei karto nebandžius šių naujovių ir tiksliai nežinant ko iš jo norite.

Pavyzdžiui, jeigu jums reikia pagalbininko kelionėje, kuriuo galėtumėte patogiai naudotis, retai įkrauti ir jums nereikia itin galingų komponentų, tuomet vertėtų rinktis įrenginį su atskiriamu ekranu – vienas iš geriausių pavyzdžių gali būti Acer Aspire Switch serijos hibridas.

Jeigu esate nusiteikę sumokėti daugiau ir norite galingo įrenginio bei jums neatrodo, kad papildomas svoris yra problema, tuomet siūlome konvertuojamuosius kompiuterius – tai gali būti Lenovo Yoga, Lenvo ThinkPad, HP Spectre ir daugelis kitų, kuriuos galite rasti internetinėse elektronikos parduotuvėse.

Ateityje populiarės

Taigi, iš dviejų kompiuterių tikrai galima padaryti vieną. Klausimas tik ar jums to tikrai reikia. Jeigu esate imlus naujovės ir nenorite atsilikti nuo naujausių IT madų, tuomet turėtumėte išbandyti šią naujovę. O rinkoje yra tikrai nemažai pasirinkimų, kadangi hibridinių kompiuterių populiarumas ir pasiūla turėtų augti ir artimoje ateityje.

 

Tinkama kompiuterio profilaktika – ilgesnis funkcionavimas

kompiuterių remontas VilniujeKaip ir kiekvienas kitas technikos stebuklas, taip ir kompiuteriai tinkamai funkcionuos tik tokiu atveju, jeigu nuolatinai jį prižiūrėsite. Kompiuterių remontas Vilniuje nebus visada reikalinga paslauga. Juolab, profilaktika nereikalauja nei daug laiko, nei pinigų. Paprasčiausiai tai galimybė būti užtikrintam, kad įsigytas prietaisas jums ilgai tarnaus.

Kompiuterių remontas Vilniuje yra ta paslaugas teikianti kompanija, kuri dažniausiai užsiima ir profilaktika. Taigi, jei jau tinkamai prietaisu nemokate pasirūpinti pats – neškite profesionalams. Pastarieji labai pigiai, o kai kuriais atvejais net ir nemokamai suteiks konsultaciją ir sutvarkys iškilusias problemas.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriomis ypač dažnai susiduria nešiojami kompiuteriai – dulkių kaupimasis. Nepaisant to, kad prietaisai turi ventiliatorius, kurių tikslas išspręsti tokio tipo problemas – dažnai jos vistiek išlieka aktualios.

Kompiuterių remontas Vilniuje taip pat tampa esamybe, kuria reikia pasinaudoti tokiu atveju, jei ne visiškai tinkamai prižiūrite savo prietaisą. Jei daiktas pasidarė lėtas, labai lėtai krauna, nuolat ūžia ir stringa – jums reikalingas profesionalas. Kuo skubiau kreipsitės – tuo greičiau problema bus išspręsta. Dažniausiai kompiuterių remontas Vilniuje tampa reikalingas, kai vienu metu iškyla daug problemų, kurias skatina šie veiksniai:

  1. Netinkamai veikia aušinimo sistema. Nelaikykite kompiuterio ant lovos ar kitos minkštos vietos, kur ventiliatoriai nėra galimybių sėkmingai veikti.
  2. Neatsisiųskite abejotinos reputacijos programų. Pastarosiose gali būti daug virusų, kurie apkraus prietaisą ir sugadins kai kurias programas.
  3. Dažna problema – kietojo disko gedimas. Ją išspręsti gali tik profesionalai. Geriau pačiam net nekišti nagų, nes galite padaryti viską dar blogiau.
  4. Kompiuteris kartais labai prastai veikia, jei ant desktop yra labai daug programų ir aplankų, kurie sulėtina jo darbą.

Jei kreipsitės į profesionalus – jums bus suteiktos visos reikalingos paslaugos. Kompiuterių remontas Vilniuje nebrangiai išspręs problemą ir tuo pačiu rekomenduos, kaip elgtis, kad prietaisui daugiau problemų neiškiltų. Galiausiai, ir pats reguliariai tikrindamas visas smulkmenas galėsite džiaugtis patogiais rezultatais. Kompiuteriai labai palengvina mūsų gyvenimą. Vos tik pastarieji suserga – pasistenkite kuo greičiau išspręsti iškilusias problemas.

Profesionalus kompiuterių remontas Vilniuje

kompiuterių remontasJūsų kompiuteris yra mechanizmas. Visi mechanizmai susidėvi ir genda. Kyla tik vienas klausimas – ar apsimoka kompiuterius remontuoti, ar tiesiog pirkti naujus. Kartais į šį klausimą atsakyti gali tik profesionalus kompiuterių remontas. Vilnius – didžiausias Lietuvos miestas, tad nenuostabu, kad kompiuterių čia daugiausia. Dėl šios priežasties kompiuteriu remontas Vilniuje yra tikrai nebrangus ir pakankamai profesionalus.

Kokios gi dažniausiai bėdos pasitaiko? Kalbėsime apie nešiojamų kompiuterių remontą, nes jie genda kur kas dažniau, nei stacionarūs.

Yra dvi jautriausios „laptopų“ vietos – ekranai ir baterijos. Nešiojamų kompiuterių baterijos remontas yra bene komplikuočiausias, todėl dažnai rekomenduojama bateriją tiesiog pasikeisti nauja. Kartais pasitaiko gamyklinių problemų, kai baterija nesuderinama su naujai įdiegta operacine sistema ir išsikrauna tiesiog per greitai. Toks remontas daromas jau programinės įrangos lygiu, o ne knaisiojantis ir po taip nedidelius „laptopo“ vidurius. Toshiba, Asus, Acer, HP, Lenovo, Dell kompiuteriu remontas atliekamas specializuotų servisų, tačiau yra brangesnis. Tiesa, kartais jie tiesiog pakeičia kompiuterį kitu, tačiau tai užtrunka.

Antra silpnoji vieta yra ekranai. Ekranas nuo monitoriaus skiriasi tuo, kad monitorius yra savarankiškas įrenginys, kurį galima prijungti prie bet kokio kompiuterio – tiek stacionaraus, tiek nešiojamo. Ekranas – integruotas su nešiojamo kompiuterio korpuse. Jam sudužus ar sugedus, reikia pritaikyti naują arba taisyti. Nešiojamų kompiuterių ekranų remontas – gana sudėtingas procesas, tačiau profesionalo rankose viskas įmanoma. Blogiausiu atveju jis yra pakeičiamas kitu nauju arba dėvėtu. Ekranų remontas atliekamas tik su originaliomis detalėmis. Tai reiškia, kad HP kompiuteriui Dell ekranas sunkiai tinka…

Kompiuteriu dalys, remontas ir konsultacijos kainuoja. Kainos priklauso nuo profesionalų lygio ir užimtumo. Taip pat gali užtrukti ir kai kurių detalių pristatymas, tačiau čia prasideda asmeniški reikalai, nes kiekvienas remontuojamas „kompas“ yra unikalus ir su savais kaprizais. Tai gali patvirtinti ne tik jų savininkai, bet ir meistrai.

Pastaruoju metu populiarėja nauja paslauga – kompiuterių remontas nuotoliniu būdu. Tai labai naudinga paslauga, nes meistro nereikia kviesti į biurą ar namus. Pakanka tik su juo susisiekti, paprašyti, kad prisijungtų nuotoliniu būdu ir pasižiūrėtų, kas per problema. Naudojamas saugus ryšys ir speciali programinė įranga. Su ja meistras mato viską, kas yra jūsų kompiuteryje realiuoju laiku ir gali operatyviai sutvarkyti gedimus, išvalyti virusus ar apginti nuo įsilaužimų.