Nauji butai Kaune – ekonomiškesnio gyvenimo pagrindas

Nekilnojamas turtas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje išlieka viena svarbiausia investicija mūsų gyvenime, nes būsto nekeičiame kaip batų ir neišmetame, kaip sunešiotus drabužius. Tačiau savo gyvenamąją vietą ne visada įstengiame įsigyti pagal savo poreikius, nes dažnai tenka rinktis pagal savo kišenę. Bet naujas namas ar butas dažniausiai perkamas labai ilgam, kartais net pereina iš kartų į kartas. Lietuvoje vis dar egzistuoja gana didelė rinka padėvėtomis prekėmis, tarp jų ir aprangos, ir buitinės technikos, ir automobilių, tad ar naujų butų ir namų kaina ir toliau išlieka vienu pagrindiniu veiksniu, apsprendžiančiu būsto įsigijimą? Nauji butai Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose parduodami ne vienodu spartumu. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, per metus Lietuvoje būsto kaina ženkliai nepakito, nors brango senesnės statybos namai ir dvibučiai. Palyginus pirmąjį šių metų ketvirtį su 2012 m. pirmuoju ketvirčiu, būsto kainos sumažėjo 0,2 procento. Oficialūs duomenys rodo, kad butai ankstesnės statybos daugiabučiuose namuose atpigo 1,6 procento, tačiau senos statybos namai arba dviejų kambarių butai brango 3,8 proc. Statistiniai duomenys rodo, kad Kauno mieste kainos buvo stabilios nuo 2010 m. IV–ojo ketvirčio iki 2011 m. III–iojo ketvirčio, tačiau baigiantis metams, kainos vėl ėmė mažėti. Pastebėta tendencija, jog nauji butai Kaune atpigo, lyginant su jų pradine kaina.

nauji-butai-kaune

Galima būtų daug diskutuoti apie privalumus gyvenant naujos statybos name ar bute, tačiau tai veikiau skonio bei gyvenimo būdo reikalas, tačiau apie rinkimąsi naujo buto ir seno privalumai ir trūkumai daugeliui aiškūs. Tai visų pirma saugumas, ekonomiškumas ir kas be ko mokesčių skirtumai. O kur dar prisidėjimas prie  miesto puoselėjimo ne tik taupiais, bet ir gražaus eksterjero pastatais, juk beveik kiekvienas atnaujiname savo garderobą, tad ir miestas galėtų vis dažniau pasilepinti savo atnaujintu ,,garderobu“. Tad toliau apžvelgsime esamą situaciją Kaune nekilnojamojo turto srityse.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, per praeitus  metus buvo pastatyti 346 nauji butai Kaune ir 216 gyvenamųjų pastatų, o per šių metų pirmąjį ketvirtį buvo baigti statyti 64 butai, bei 57 gyvenamieji pastatai, taip pat išduota 288 leidimai butų statybai, bei 132 gyvenamųjų namų statybos leidimų.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, šių metų  pirmąjį ketvirtį Kaune parduota 3 proc. daugiau butų nei per tą patį laikotarpį pernai, na o sostinėje, remiantis  „Eika” rinkos analitiku Tomu Žiaugra, 2013 metų pirmąjį ketvirtį  nekilnojamojo turto vystytojai pardavė 77 % daugiau nei 2012 metų pirmąjį ketvirtį  naujos statybos butų. Įdomu, ar ir Kauną pasieks toks skaičius, juk mūsų namai- tai mūsų tvirtovė, joje kvėpuojame, išgyvename, auginame vaikus, tad namai, kuriuose gyvename turėtų būti ne tik saugūs, taupantys mūsų lėšas, bet ir atspindintys mūsų gyvenimo filosofiją.

 

Parengė: Monika Kazlauskaitė

Kas lemia katalizatorių supirkimo kainas?

rodis

Taip atrodo rodžio laužas, nors iš katalizatoriaus jis išgaunamas cheminiu būdu.

Panaudoti katalizatoriai superkami dėl juose esančių tauriųjų metalų: paladžio, platinos, rodžio. Pridavus katalizatorių galima gerokai papildyti kišenes. Vis dėlto iš pažiūros vienodų katalizatorių supirkimo kainos gali skirtis. Kas lemia katalizatorių supirkimo kainas? Ar katalizatorių kainoms gali turėti įtakos miestas, kuriame yra supirkimo punktas? Ar katalizatorių supirkimas Kaune yra naudingesnis nei, pavyzdžiui, Klaipėdoje?

 • Priduodant katalizatorių pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į automobilio amžių. Naujų automobilių katalizatoriai skiriasi nuo to paties modelio automobilių, pagamintų iki 1998 m., katalizatorių.
 • Kitas katalizatorių kainą įtakojantis veiksnys yra tauriųjų metalų, panaudotų įrengimo gamybai, proporcija. Katalizatoriai skirstomi į tuos, kuriuose yra daugiau platinos (Pt), ir tuos, kuriuose daugiau paladžio (Pd).
 • Katalizatoriai būna dviejų tipų – metaliniai ir keramikiniai. Keramikiniuose katalizatoriuose būna daugiau tauriųjų metalų, tad ir jų kaina yra didesnė. Be to, išgauti tauriuosius metalus iš metalinių katalizatorių yra kur kas sudėtingiau nei iš keramikinių. Tai taip pat turi įtakos supirkimo kainai.
 • Automobilinių katalizatorių kaina priklauso ir nuo einamosios tauriųjų metalų kainos pasaulinėje biržoje. Ši kaina nėra stabili – ji kinta kasdien, todėl tas pats katalizatorius rytoj gali kainuoti daugiau nei šiandien.
 • Skirtingose šalių rinkose surinkto katalizatorių laužo kaina taip pat skiriasi. Gaminant automobilius priklausomai nuo to, kurios šalies rinkai skirti automobiliai, gali būti montuojami skirtingi katalizatoriai, turintys nevienodą brangiųjų metalų kiekį. Brangiųjų metalų kiekį, naudojamą katalizatoriuose, lemia atitinkamose šalyse galiojančios ekologinės normos. Daugiausiai tauriųjų metalų yra vokiškuose automobiliuose, mažiausiai (paprastai) – rusiškuose.
 • Tauriųjų metalų kiekis katalizatoriuose gali pakisti priklausomai nuo katalizatoriaus eksploatacijos laiko, naudojamo benzino kokybės ir aplinkos veiksnių (pavyzdžiui, drėgmės kiekio).
 • Katalizatorių įkainojami kaina už kilogramą, tad jų kainai įtakos turi ir svoris.

Taigi, supirkimo kainoms įtakos daugiausiai turi tauriųjų metalų kiekis, esantis katalizatoriuose, ir einamoji metalų kaina pasaulio biržose. Katalizatorių supirkimas Kaune tikrai nesiskiria nuo jų supirkimo Klaipėdoje ar Vilniuje.

Nuo šiol norimo nekilnojamo turto kainą gali sužinoti kiekvienas

busto-kainosPlanuojate parduoti ar pirkti butą Vilniuje? Suprantama, kad visų pirmą Jūsų laukia vienas didžiausių galvos skausmų – teisinga bei konkurencinga rinkos kaina. Kaip ją nustatyti ir įvertinti butą? Šiuo klausimu Jums akimirksniu padės nauja paslauga uNTu.lt, kurios dėka savo buto vertę galite įvertinti vos kelių mygtukų paspaudimu, atsakę į keletą klausimų.

Kaip tai veikia? Labai paprastas atsakymas.  Įvedate savo (jei domina, galite sužinoti nekilnojamo turto kainą ir kaimyno ar kolegos, tik tereikia žinoti jo adresą) gyvenamosios gatvės pavadinimą, namo ir buto numerį. Spaudžiate „Toliau“ mygtuką ir prieš Jus – visą informacija apie šį nekilnojamą turtą:

 • Rajonas;
 • Adresas;
 • Bendras plotas;
 • Statybos metai;
 • Aukštas;
 • Kambarių skaičius.

Tuomet užtenka paspausti dar vieną mygtuką raudoname fone „Sužinoti kainą“. Užpildote savo duomenis  ir netrukus sulaukiate norimo būsto kainos įvertinimo. Iš karto kyla klausimas – tad kam kreiptis į nepriklausomus turto vertintojus, jeigu visa tai galime atlikti internetu. Nuraminsite ir informuosime, kad ši informacija yra konsultacinio pobūdžio, tai nėra oficialus ir tikrasis būsto įvertinimas. Galima daryti prielaidą, kad artimiausiu metu, tokios internetinės paslaugos vis labiau populiarės ir jų mastai augs. Kol kas yra galimybė sužinoti tik Vilniuje esančių objektų kainas, tačiau tuo tikrai nebus apsiribota. Jaučiamas klientų poreikis įsivertinti ne tik butus, tačiau domimasi ir namų, sodybų, žemės sklypų kainomis. Su sistema nuosekliai dirbama, todėl atnaujinimai jau „ne už kalnų“.

Kokiu būdu nustatoma nekilnojamo turto kaina naudojantis uNTu.lt? Informacija remiasi „Registrų centro“ turimais duomenimis. Jie turi visus duomenis apie butus, jų charakteristikas ir įvykusius paskutinius sandorius. Todėl galima gana tiksliai įvertinti buto vertę. Taip pat vertinant nekilnojamą turtą atsižvelgiama ir į kaimynystėje parduotų butų bendras tendencijas bei kainų augimą ar kritimą. Jei reikalingas kainos patikslinimas, padeda nekilnojamo turto vertintojas.

uNTu.lt svetainėje nėra pateikiamas oficialus nekilnojamojo turto vertinimas. Tačiau ši paslauga Jums padės preliminariai įvertinti buto kainą, jei planuojate į parduoti, pirkti ar keisti. Visuomet aktualu ir naudinga žinoti, kiek vertas Jūsų turimas būstas. Apskritai nekilnojamas turtas – tai puiki investicija, tad galite reguliariai sekti nekilnojamo turto kainas, jų kilimo/augimo tendencijas ir tokiu būdu papildomai uždirbti.

Vizitinės kortelės – paprastas būdas pristatyti save

vizitinės kortelėsNors šių dienų gyvenime popierinius daiktus – knygas, žurnalus, laiškus – baigia išstumti elektroniniai jų pakaitalai, visgi vizitinės kortelės išlieka nepakeičiamos. Nuo jų apsikeitimo prasideda verslo pokalbiai, jomis save pristatote bei primenate apie save klientui. Galų gale, kokybiškos ir tikslingai paruoštos vizitinės kortelės kuria įmonės įvaizdį ar supažindina su veikla, ne tik suteikia svarbiausius kontaktinius duomenis.

Vizitinių kortelių gamyba, tiksliau visas procesas nuo idėjos galvoje iki atspausdinto galutinio varianto rankose, yra trumpesnis nei gali pasirodyti iš pradžių. Kiekvienas, turintis priėjimą prie interneto, gali susikurti savo korteles per kelias minutes tiesiog sėdint prie kompiuterio. Ir tam tikrai nereikia gilių kompiuterinių žinių ar grafinio modeliavimo įgūdžių.

Vizitinių kortelių gamyba užsiimančios įmonės turi savo internetines svetaines, kuriose galima rinktis iš nemokamų šablonų, kurie skiriasi dizainu, tematika, spalvomis ir kitais elementais. Tad nebūtina net sukti galvos ką, be kontaktinių duomenų, norisi pavaizduoti kortelėje – tereikia išsirinkti kas iš siūlomų variantų labiausiai atitinka jūsų sritį ar asmeninį skonį. Nors profesionalūs dizaineriai gali sukurti išskirtinį dizainą, tačiau tai kainuoja papildomus pinigus, o iš anksto turint aiškią vizitinės kortelės viziją mintyse, lengvai tą įgyvendinti galima patiems keliais pelės klavišų paspaudimais.

Išsirinkus dizaino šabloną, tereikia suvesti visus kontaktinius duomenis, kurie būtų naudingi jūsų klientams ar verslo partneriams. Taip pat pravartu panaudoti įmonės logotipą ar nedidelį vaizdinį elementą, kuris atitiktų veiklos tematiką ar atspindėtų  jūsų asmenybę. Floristui tai galėtų būti gėlė, šaldytuvų gamintojams – snaigė, o užkietėjusiam ekologijos šalininkui – tiesiog žalios spalvos fragmentas. Iliustracija padarys kortelę išvaizdesnę, ją gavęs žmogus geriau įsimins joje esančią informaciją.

Svarbiausia būti kūrybiškais, bet pernelyg neįsijausti. Vizitinių kortelių gamyba užtrunka neilgai, tačiau reikia neskubėti priimti sprendimų gerai jų neapsvarsčius. Galima išsirinkti skirtingų rūšių kortelių formas, spalvas, teksto parametrus ir jo išdėstymą, galų gale net patį popierių (ar kitą medžiagą, pavyzdžiui plastiką). Turint tiek daug pasirinkimų galima sukurti pernelyg sudėtingą, perkrautą informacija įmantrią kortelę, kai galbūt būtų užtekę tiesiog paprastos, baltos kortelės su keliomis eilutėmis teksto.

Prekybos centruose naujos Rimi akcijos

akcijos ir nuolaidosUždirbame pinigus, juos taupome, o atėjus ilgai lauktai dienai – išleidžiame. Tai paprastas, tačiau įpareigojantis sprendimas. Įvairių maisto produktų įsigijimas  namų apyvokos daiktų ar buitinės technikos atnaujinimas yra būtinas, todėl prekybos centrai dažnai tampa šio tikslo centru. Rimi akcijos šį sudėtingą sprendimą tik palengvina. Čia įsigyti naują, kokybišką ar šviežią produktą yra tikrai patogu.

Šiandien apie maisto produktų pirkimą ilgai negalvojame. Dažniausiai tiesiog sėdame už vairo ir važiuojame iki artimiausios parduotuvės ar prekybos centro. Jame pasiimame pirkinių krepšį ir renkamės tai, kas patinka ir malonu.  Ilgai svarstyti nereikia, nes plačiai išvystytas Rimi parduotuvių tinklas kiekvienam pirkėjui yra lengvai ranka pasiekiamas. Čia galima ne tik įsigyti reikalingą produktą, bet ir tiesiog apsižvalgyti. Ne vienas pirkėjas parduotuvėje susiduria su nemaloniu pokalbiu su pardavėja, tačiau prekybos centruose prekes galima išsirinkti patiems.

Patogiai išdėstytos prekės ir jų gausa suteikia tikrai patogias sąlygas kiekvienam pirkėjui, todėl telieka apsvarstyti kainos ir kokybės santyki. Ar galima čia įsigyti kokybiškai pagamintų, šviežių ir sveikų maisto produktų? Atsakymas paprastas – taip. Rimi prekybos tinklas savo pirkėjams užtikrina šviežius ir tinkamai apdorotus maisto produktus, o jų kokybe abejoti nereikėtų. Kainos šuolį pastebėti čia taip pat sunku, nes įvairios Rimi akcijos puošia lentynose išdėliotas prekes ir skatina pirkti, pirkti ir dar kartą pirkti. Įsigydamas prekę nuolaidos metu pirkėjas sutaupo, todėl laimi visi.

Kiekvieną dieną naudojame pačius įvairiausius maisto produktus, gėrimus ar kitas buitines priemones. Jų atnaujinimas dažnai gali sukelti nemalonų galvos skausmą, tačiau dėl to nereikėtų nuleisti rankų. Skaniu maistu ar kokybiška technika pasimėgauti galime, o tai padaryti yra visai nesunku. Tereikia sėsti už vairo ir nuvažiuoti į šalia esantį prekybos centrą. Taip ne tik įsigysime, ko reikia, bet tuo pačiu ir sutaupysime.

Patogu, kai pritrūkus maisto produktų, galime vos per porą akimirkų papildyti savo šaldytuvą įvairiais skanumynais. Akcijų ir ypatingų pasiūlymų metu tai padaryti yra daug paprasčiau nei yra manoma. Tai yra visapusiškai naudinga, tad kodėl nepasinaudojus šia galimybe?

Pirmą kartą tokie pigūs pokalbiai užsienyje

Mėgstate keliauti? Dažnai tenka išvykti į komandiruotes? O gal turite draugų ar artimųjų gyvenančių užsienyje? Dėl šių priežasčių Jums, ko gero, labai aktualus roamingas – ryšio paslaugos užsienyje. Dažnai tenka nusivilti operatorių kainomis, nes tarptautiniai tarifai nėra labai patrauklūs? Įsigykite naują kortelę, kuri leis Jums sutaupyti iki 90 proc. telefono sąskaitos.

travelsimTravelSIM žino, kad pigūs pokalbiai užsienyje įmanomi. Kaip? Tai Jums siūloma SIM kortelė užsienyje, kuri suteikia galimybe itin pigiai naudotis operatoriaus paslaugomis. Su šia kortele skambučiai užsienyje daugiau nebebus prabanga. Kodėl? Ši kortelė Jums siūlo vidutiniškai 1,65 Lt. kainą už minutę iš užsienio ir į užsienio šalis. Svarbiausia, kad ji veikia daugiau kaip 170 šalių, taigi Jums nereikės keisti kortelių skirtingose vietose. Tai ypač patogu daug ir dažnai keliaujantiems žmonėms.

Kaip pradėti naudoti?

Jums tereikia įsigyti TravelSIM siūlomą kortelę naudoti užsienyje. Vos už 39 Lt. Jūs gausite kortelę su jau papildyta 10 Lt sąskaita. Kortelė ima veikti vos įdėta į telefono aparatą. Akimirksniu tarptautiniai tarifai Jums taps draugiški. Ši kortelė itin patogi, nes ją galėsite pildyti bet kuriuo metu ir skambinti į užsienį tuo pačiu tarifu visą parą. Galite pasirinkti sąskaitos pildymą arba apmokėjimą kiekvieną mėnesį. Jūsų patogumui bet kada galėsite patikrinti savo sąskaitos likutį.

Kaip dar sutaupyti?

TravelSIM taip rūpinasi, kad Jūsų telefono sąskaita būtų kuo mažesnė, kad nuolat siūlo įvairių akcijų ir patrauklių pasiūlymų, kurių metu galima sutaupyti dar daugiau. Ir taip pigūs skambučiai užsienyje gali tapti dar pigesni. TravelSIM siūlo patrauklią 0,546 Lt. kainą nuo antros pokalbio minutės Europos šalyse. Kaip tai veikia? Jums tereikia suvesti specialų kodą telefono ekrane ir už 2,83 Lt. 360 dienų galėsite džiaugtis dar nematytomis skambučių kainomis. Tai tikrai pavers Jūsų keliones smagesnėmis ir malonesnėmis. Dar vienas pasiūlymas Jums – nemokamos SMS žinutės iš TravelSIM internetinio puslapio. Ne paslaptis, kad keliaujant kartais tenka bendrauti net daugiau nei įprasta, todėl TravelSIM yra šaunus pasirinkimas norintiems išleisti mažiau telefono sąskaitai.

 

Nauji butai Vilniuje – keliamės gyventi į sostinę!

nauji butai VilniujeMūsų pasaulis tobulėja ir tuo pačiu urbanizuojasi nežmoniškais tempais, tad labai pravartu gyventi didmiestyje. Būtent šiame straipsnyje norėčiau pašnekėti apie gyvenimą Lietuvos sostinėje ir pateikti svarius argumentus  liudijančius, jog Vilnius – idealiausia jūsų aktyvaus gyvenimo „stotelė“.

Visų pirma reiktų pradėti nuo pačių esminių gyvenimo sostinėje privalumų. Visi mes puikiai žinome, jog Lietuvoje susirasti gerai apmokamą darbo vietą yra išties sunku. Pažvelgus į mažesnių miestų nedarbo statistiką, skaičiai – didžiuliai. Nepaisant to, dažnas provincijos gyventojas dirba šalia esančiame didmiestyje – būtent šis faktas įrodo, jog darbą kur kas lengviau susirasite Vilniuje, ir tikimybė, jog šis bus perspektyvus, išauga kelis kartus. Taip pat Vilnius turi puikią savivaldybę – ši kiekvienais metais stengiasi Lietuvos sostinę idealizuoti, pristatyti, kaip miestą, gyvenantį pagal Europos standartus. Dėl to visiškai nenuostabu, jog nauji butai Vilniuje „auga kaip ant mielių“ – kas nenori gyventi Europos centre?.. Dar vienas svarus argumentas yra tas, jog Vilniuje kiekvieną dieną yra apstu neįprastų galimybių laiką praleisti įdomiai – šiame didmiestyje yra įvairių muziejų bei architektūrinių šedevrų, Vilnius garsėja krepšiniu bei naktiniais klubais ir kitokiomis pramogomis.

Tiesą sakant, vieną iš minėtųjų argumentų – miesto tobulėjimas – norėtųsi  apžvelgti ir iš kitos pusės. Nauji butai Vilniuje „auga“, tarytum, „ant mielių“ ir dėl kitos priežasties. Miestas rūpinasi žmonėmis, o tiksliau, vietiniais gyventojais, stengiasi pritraukti naujų gyventojų iš kitų miestų. Vilnius savo „Solidžios sostinės“ statusą atitinka paprastų piliečių atžvilgiu. Taip pat, būtų svarbu paminėti ir tai, jog nauji butai Vilniuje yra pakankamai nebrangūs ir, svarbiausia, beveik idealiai įrengti: naujausios šildymo sistemos, plastikiniai langai, šildomos grindys.

Viską apibendrinus, būtų galima daryti išvadą, jog Vilnius tampa tokia sostine, kuria kiekvienas lietuvis gali didžiuotis (jeigu to dar nedarė iki šiol). Puiki savivaldybės veikla, idėjos ir sunkus darbas palieka didžiulį įspūdį ir leidžia tik žavėtis. Taigi, gal keliamės gyventi į Vilnių?

Miestas pastaraisiais metais plečiasi ir kokybiško gyvenamojo ploto sąskaita – puikiai įrengtuose priemiesčių kaimuose gyvena vis daugiau ir daugiau žmonių. Bet tai jau – atskira tema.

Aviabilietai

aviabilietaiAviabilietai į pačius įvairiausius, tolimus pasaulio kampelius tam tikrai kategorijai žmonių, kuriems keliauti yra gyvenimo būdas, paprastai prilygsta netikėtai surastai didžiulei, pilnai aukso skryniai. Juk dažniausiai tokie aviabilietai pareikalauja nemažų investicijų, kurios kai kuriems tokio charakterio asmenims, kelionių mėgėjams, būna visiškai neįkandamos. Taupyti skrydžiui į savo svajonių miestus arba šalis gali tekti ne vieną mėnesį, taigi nesunku įsivaizduoti, ką galėtų jausti toks žmogus, ilgai ir atkakliai taupęs pinigus, kai pagaliau pamato, jog, pavyzdžiui, aviabilietai i JAV jau neabejotinai yra jo kišenėje. Taigi, apie kokias šalis dažnai svajoja tie asmenys, kuriuos galima būtų pavadinti turistais – profesionalais ir į kokius miestus lietuvių perkami aviabilietai greitai galėtų tapti tokiais pat įprastais kaip, tarkime, vietos, kuriame nuolatos gyvenama, viešojo transporto bilietai.

Žmonėms, kuriems kelionės yra kaip duona kasdieninė, be kurios būtų sudėtinga išgyventi, paprastai labai imponuoja Marokas. Ši monarchinė karalystė yra Afrikoje, palyginti tikrai įkandami daugeliui aviabilietai Maroka leidžia pasiekti taupant ganėtinai trumpai. Šis privalumas suteikia galimybę greitai susipažinti su neįtikėtina, nedaug žmogaus paliesta gamta, tarkime, nuostabaus grožio serpantinais, tikriausiai kiekvienam europiečiui girdėta Sacharos dykuma, hipnotizuojantį garsą skleidžiančiais bei akis iš karto prikaustančiais kriokliais ir dar daugybe nematytų gamtos stebuklų. Žinoma, šiai šaliai nedaug garbės suteikia čia nelegaliai pagaminami milžiniški kiekiai hašišo, kuris ne tik pardavinėjamas pačioje šalyje beveik visiškai akivaizdžiai, bet ir siunčiamas į Europą.

Kelionių lėktuvu paslaugas siūlančios bendrovės paprastai bendradarbiauja su turizmo agentūromis, per kurias galima užsisakyti trokštamą kelionę pageidaujamomis sąlygomis. Tarkime, bendradarbiaudama pagrinde su trimis oro linijų kompanijomis, per kurias gali būti įsigijami aviabilietai, West Express turizmo agentūra gauna galimybę pasiūlyti savo klientams pigesnius kelionių paketus, nes skrydžiai pareikalauja mažesnių nei įprasta sąnaudų. Lygiai taip pat, tarkime, Kauno oro uostas bendradarbiauja su tam tikru skaičiumi oro linijų paslaugas teikiančių bendravių ir iš to abi pusės gauna tam tikrą naudą. Taigi, užsisakant kelionę per turizmo agentūrą gaunamas sudėtingas, jau su visomis smulkmenomis paruoštas paketas, kas suteikia galimybę nesirūpinti įvairiomis detalėmis, svarbiomis malonioms bei jokių nesusipratimų nesukeliančiomis atostogoms. Visgi prisiekę keliautojai dažnai mėgsta patys sau susiorganizuoti kelionę tam, kad ji ne tik atitiktų pageidaujamų sąnaudų dydį, bet ir leistų pamatyti galbūt nestandartines, turistų retai lankomas vietoves.

Kita vertus, šiuo metu palyginti dažnai lietuvių perkami aviabilietai Airija – Lietuva paprastai reikalingi ne dėl turizmo, bet galimybės užsidirbti daugiau negu tėvynėje. Ši šalis yra pakankamai įdomi, visgi lietuvių akyse ji daugiau imponuoja savo aukšto lygio ekonomika, taip pat Airija galėtų būti ir pavyzdžiu, kaip maža šalis per sąlyginai trumpą laiką pajėgia finansiniu požiūriu labai  tvirtai atsistoti ant kojų. Pakankamai dažnai lietuvių – ne profesionalių keliautojų yra perkami aviabilietai Graikija – Lietuva. Ši šalis yra labai žinoma tarp turistų, todėl netikėtų, kartais nemalonių staigmenų joje nesunku išvengti, taip pat  pasižymi įstabia, beveik kiekvienam sąlyginai girdėta istorija, labai tinkamu atostogoms klimatu bei puikia virtuve, dėl to, galima teigti, ji tiesiog idealiai tinka žmonėms, norintiems atsikvėpti nuo darbų ir ramiai pailsėti.

Taigi, tikriausiai mažai kas galėtų nepritarti, jog perkami aviabilietai, skirti atostogoms, visada privalo atitikti pačio keliautojo tikslus, vidinį mąstymą, nes, priešingu atveju, gali tekti stipriai nusivilti. Tarkime, žmogus, pageidaujantis kelionėje patirti kuo daugiau netikėtumų, iš vidaus susipažinti su šalies kultūra, gali nusiminti pamatęs, kad turi galimybę išvysti tik keletą dažniausiai lankomų vietų. Tuo tarpu turistą, trokštantį pailsėti pakeitus aplinką, energingas atostogų pasirinktoje šalyje grafikas gali tik erzinti. Taigi, tegu mūsų perkami aviabilietai visada atitinka norus!

UAB steigimas – kodėl skiriasi kainos?

Verslo pradžia nėra jau tokia sunki, kaip bando nupiešti skeptikai, jei į pagalbą pasitelkiami finansinių paslaugų profesionalai. UAB steigimas su finansinių konsultantų pagalba užtrunka kur kas pigiau, nereikia rūpintis įstatiniu kapitalu, popierizmais. Aišku, ši paslaugai kainuoja, kaip ir bet kuri kita profesionalo paslauga, tačiau tikrai ne kosminius pinigus.

Šiuo metu UAB steigimas Kaune arba Vilniuje kainuoja 899 Lt arba 999 Lt. Skirtumas 100 litų, tačiau kodėl pateikiamos dvejos kainos? Pasiaiškinkime.

Dvi skirtingos kainos paprastai pateikiamos dėl vienos svarbios priežasties – būdo, kaip tvarkomi visi reikalingi dokumentai. Jei visi dokumentai tvarkomi pas notarą, kaina yra 1000 litų. Jei dokumentai „Registrų centrui“ pateikiami internetu – tik 900 litų, nes sutaupoma bent valanda vizitui pas notarą, kuris tik peržiūri dokumentus, uždeda antspaudus ir pasiima savo rinkliavą. Anot UAB „Apskaita AG“ darbuotojų, vedančių savo klientų statistiką, net 98% įmonių steigiama internetu (tapt jų klientų, Lietuvos statistika gali būti kiek kuklesnė), nors kainos skirtumas nėra pats pagrindinis veiksnys. UAB steigimas internetu yra paprastesnis, greitesnis ir daugeliui priimtinesnis variantas. Tai neturi nieko bendro su steigiamos UAB veikla, nes ne visos taip steigiamos įmonės planuoja užsiimti interneto verslais. UAB steigimas internetu yra ateities verslo procesas, kai nebereikia pildyti popierinių blankų, juos „vizuoti“, pristatinėti „Registrų centro“ konsultantams atstovėjus eilutę. Aišku, norint pateikti dokumentus internetu, reikalingas elektroninis parašas. Tiems, kas turi naujojo pavyzdžio asmens tapatybės korteles, elektroninio parašo gavimu rūpintis nebereikia, tačiau kitiems asmenims jį įsigyti yra pravartu, nes pradėjus verslą jo prireiks gana dažnai naudojantis ir kitomis e-paslaugomis verslui.

Tiesa, reikia pažymėti, kad ir patalpų savininkas, kuriame registruojama nauja įmonė turi turėti el. parašą. Finansiniai konsultantai, užsiimantys tuo profesionaliai, paprastai įmones registruoja tose patalpose, kurių savininkai el. parašą turi, arba jie patys yra patalpų savininkai. Tokiu atveju registracijos adreso problema išsprendžiama itin paprastai. Visa kita – „Registrų centro“ formos, banko sąskaita ir įvairūs dokumentai pasirašomi el. parašu vos per vieną valandą. Iš čia ir gaunamas tas 100 litų skirtumas. Verslo pradžioje kiekviena šimtinė svarbi, todėl verslininkai nuolatos taupo.

Nors kainos skiriasi tik 100 litų, darbo nuo to nė kiek nesumažėja, nes pildomi visi tie patys dokumentai, ir elektroniniu būdu pateikiami „Registrų centrui“. Toks jau tas profesionalių įmonių steigėjų verslas.