Kodėl visoms įmonėms netinka tas pats elektros energijos planas?

elektros kainosKodėl ryšio operatoriai siūlo skirtingus planus? Kodėl populiariose kavinėse galima pasirinkti kavos puodelio dydį? Kodėl siuvami skirtingo dydžio drabužiai? Visi šie klausimai svarbūs ir susiję su elektros energijos kaina. Kaip? Skaitykite toliau.

Minėti klausimai ir elektros energijos kaina pirmiausia sietini dėl fakto, kad teikiant ryšio paslaugas, ruošiant kavą ar siuvant drabužius reikalinga elektra. Antras aspektas: nevienodumas iliustruoja, kad nei vienu atveju nėra konkretaus idealaus varianto, tinkamo kiekvienam žmogui, kiekvienam vartotojui. Tad visiškai aišku, jog skirtingoms įmonėms netiktų vienas ir tas pats elektros tiekimo planas, tokie patys tarifai.

Investicija į biurą

Sklandus elektros tiekimas yra investicija į nepriekaištingą biuro veiklą. Lyg ir aišku, kad biure atliekami kasdieniai darbai, naudojamasi kompiuteriais, spausdintuvais. Visiems prietaisams reikalinga elektros energija. Tačiau yra ir skirtumų. Juk vienas biuras gali būti kelis kartus didesnis už kitą, vadinasi, ir elektros sąnaudos didesnės. Gali nesutapti darbo valandos, tad vienur palankiausi vieni tarifai, kitur kiti.

Naujas verslas ir dešimt metų veikianti įmonė

Elektros energijos kaina domina ir naujai įkurto verslo atstovus, ir ilgai sėkmingai veikiančių įmonių vadovus. Akivaizdu, kad abiem atvejais reikia skirtingų planų, nes elektros sąnaudos greičiausiai kontrastingos. Galbūt naujokai dirba trise, o verslo „rykliai“ subūrę keliasdešimt žmonių komandą. Kuo daugiau procesų, tuo daugiau visokios įrangos reikia. O didžiajai tos įrangos daliai būtini laidai ir elektros lizdai.

Kintantys poreikiai

Kalbant apie planus reikėtų paminėti, kad poreikiai kinta. Verslas yra rizika, tad negali žinoti, ar po mėnesio pelnas padvigubės, ar sumažės. Neaišku, kiek pavyks įkurti naujų filialų ir pan. Taigi, joks tiekėjas neverčia pasirašyti sutarties dešimčiai metų, nes puikiai supranta, kad laikui bėgant esamos sąlygos veikiausiai taps mažiau palankios. T. y. ne elektros tiekėjas ims taikyti blogesnes sąlygas, o verslo poreikiai pasikeis, reikės naujų variantų.

Naujovės

Laikas nuo laiko naujovių įdiegiama turbūt visose įmonėse. Pavyzdžiui, budėtojas, anksčiu viską žymėdavęs popieriniame žurnale, dabar naudojasi kompiuteriu. Žurnalui laido ir elektros lizdo nereikia. O kompiuterį, net jei šis ir nešiojamasis, kartkartėmis vis vien teks įkrauti.

Galbūt įstaigos pastatai modernizuoti ir pastatyta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, į kurią įvažiuojama pro elektrinius vartus (tokius įsirengti gali prabangus viešbutis).

Tai pora pavyzdžių, įrodančių, kad verslo poreikiai kinta, kad nauji pokyčiai dažnai būna susiję su elektros energijos poreikiu ir, žinoma, su elektros energijos kaina.

Patikimumas

Kad naujovės negąsdintų, o kainos būtų optimalios, palanku turėti patikimą partnerį. Štai pasirinkus gerą elektros tiekėją ilgalaikiai planai neatrodo tokie baisūs. Turint gerą tiekėją tarifų kitimas kelia mažiau rūpesčių, nes visuomet žinoma, kad kainos netaps grobuoniškos.

Beje, būtina paminėti, kad gali prireikti laiko, kol pasirenkamas tikrai dėmesio vertas planas, tačiau vėliau, jau stebint suvartojimo rodiklius, tampa malonu. Kodėl? Nes nepermokama, išlaidos sureguliuojamos. O prireikus plėsti verslą ir pastebėjus, kad esamos sąlygos nebepalankios, tariamasi dėl naujų variantų.

 

 

Elektros tarifai – lankstesnės galimybės daugiau suvartojantiems

ElektrumElektros energija daugeliui gamyba užsiimančių įmonių yra pagrindinės einamosios išlaidos, dažnai lemiančioms ir gaminamo produkto savikainą. Tuo labiau, jog elektros energijos kaina yra viena didžiausių Europoje ir tai lietuviškam verslui neprideda konkurencinio pranašumo. Tad natūralu, jog ieškoma būdų, kaip sumažinti elektros sąnaudas ir taip sutaupyti.

Nuo 2010-ųjų pradėjus elektros energijos ūkio pertvarką, įvyko esminiai pasikeitimai ir kainų atžvilgiu.  Jau nuo 2013 metų visi juridiniai asmenys elektros energiją įsigyja iš nepriklausomų elektros tiekėjų, kurių Lietuvoje, palyginus su kitomis Baltijos šalimis yra daugiausiai (2012 metų duomenimis Estijoje – 10, Latvijoje – 7, Lietuvoje – 27 nepriklausomi elektros tiekėjai), o kur didžiausia konkurencija, ten didžiausia nauda vartotojui.

Garantinio elektros tiekėjo „Lesto“ kaina yra gerokai aukštesnė nei nepriklausomų elektros tiekėjų, todėl vien tiekėjo pasirinkimas lemia mažesnes išlaidas. Nauji elektros tarifai pristatomi tiekėjų skiriasi priklausomai nuo nepriklausomo tiekėjo prisiimamos rizikos už kainų elektros rinkoje svyravimus, įsipareigojimų ir patirties elektros rinkoje. Tad didžiausią patirtį turinčios įmonės gali pasiūlyti geriausius sprendimus. Visgi, renkantis reikėtų atsižvelgti į tarifų pasiskirstymą mažos, vidutinės ir aukštos apkrovos laikotarpiais ir priklausomai nuo įmonės veiklos apsiskaičiuoti potencialias išlaidas elektros energijai taikant įvairius tarifus. Pavyzdžiui, jei gamybine veikla užsiimanti įmonė gali dirbti pilnu pajėgumu nakties periodu, kuomet yra mažiausia apkrova, tuomet verta rinktis nakties periodui pritaikytus tarifus ir taip džiaugtis nemaža sutaupyta suma.

Nepriklausomų tiekėjų siūlomi elektros tarifai  (pvz.:  Elektrum)  yra lankstesni, todėl labiau pritaikomi skirtingiems verslo modeliams. Dar vienas svarbus privalumas, kuriuos džiaugiasi daugiausia elektros suvartojantys juridiniai asmenys, yra fiksuotos kainos. T.y sudarius sutartį, numatyti nauji elektros tarifai galioja visą sutarties laikotarpį nepriklausomai nuo elektros kainos rinkoje. Jau dabar pasigirsta atgarsių, jog su nepriklausomais elektros tiekėjais įmonės sutaupė nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių litų per metus. Tikėtina, jog šis elektros ūkio pasikeitimas netrukus palies ir privačių valdų savininkus, kurie taip pat galės mėgautis laisvos elektros rinkos teikiamais privalumais ir skaidžiu elektros pirkimu.

Ar elektros generatoriai keičia žmogaus gyvenimą?

elektros generatoriaiJau ne vieną dešimtį metų žmogus yra priklausomas nuo elektros. Ji teikia akivaizdžią naudą tiek asmeniniame, tiek visuomeniniame gyvenime. Juk be jos sunku būtų ir įsivaizduoti žmogaus pažangą. Nebūtų nei modernių technologijų nei elementariausių mechanizmų. Tačiau, kaip elektros generatoriai pasitarnauja kasdieniniame žmogaus gyvenime? Ar jie padeda keisti pasaulį?

Šiandien sunku būtų įsivaizduoti namus be elektros. Juk tai tiesiog elementaru. Jei namuose nebūtų elektros, sunku būtų pasinaudoti ir pačia paprasčiausia buitine technika. Neveiktų nei šaldytuvas, nei mikrobangų krosnelė, o ką jau ir kalbėti apie plačiaekranius televizorius ar išmaniuosius įrenginius. Visi jie reikalauja elektros. Net ir menkiausias jos netekimas priverčia mus atsiriboti nuo šios technikos bei leidžia atsidurti nemalonioje situacijoje. Kai elektros nėra, kartais negalima laukti net ir elektros tinklų pagalbos, būtent todėl situaciją gali palengvinti elektros generatoriai, kurie užtikrina patikimą elektros srovės alternatyvą.

Tačiau tai ne tik elektros generatorių buitinis privalumas. Juos naudoti patogu ne tik namų aplinkoje, bet ir ten, kur įprasta elektros srovė nė iš tolo negali pasiekti žmogaus bei jo technikos. Taip, tai gamta, į kurią ryžtamasi važiuoti atostogų metu. Kai miesto gyvenimas nusibosta, nėra nieko geriau, kaip atsigauti toli nuo miesto šurmulio – ramioje gamtos harmonijoje. Tačiau net ir šioje aplinkoje sunku išvengti modernių XXI amžiaus technikos laimėjimų. Sunku pripažinti, tačiau žmogus darosi vis labiau priklausomas nuo šių technologijų, tad net ir gamtoje be elektros ištverti ilgesnį laikotarpį darosi vis sunkiau.

O kaip gi įprastas gyvenimo ritmas? Ten, kur elektros energija yra tiesiog būtina (pramonė, medicina, laboratorijos, statybos darbai ir kita), elektros generatoriai yra nepamainomi. Jie sukuria itin tinkamas sąlygas darbo aplinkai. Ir net, jei dingtų įprasta elektros srovė, dyzeliu ar benzinu varomi generatoriai atkurtų srovę ir neleistų darbui sustoti. Ši technika keičia žmogaus gyvenimą ir neleidžia darbui sustoti.

Elektra teikia milžiniškos naudos, tačiau net ir šis energijos šaltinis nėra idealus. Šaunu, jog šiandien net ir šioje situacijoje galima įžvelgti pažangą.