Internetinė parduotuvė – tik pirmas žingsnis…

el-komercijaInterneto verslas Lietuvoje išgyvena aukso amžių – parduotuvę juk galima susikurti labai nebrangiai, arba iš viso ją išsinuomoti. Bet internetine parduotuve yra tik pirmas žingsnis sėkmingo verslo link. Pasistengsime pateikti kelias mintis, kodėl.

Internetinė parduotuvė yra toks pats darbo įrankis, kaip telefonas ar kasos aparatas. Jis tik virtualus. Čia sudėtos virtualios prekės, virtualiose lentynoje, taikomos nuolaidos, vykdomos akcijos, kaip normalioje parduotuvėje. Pirkėjai per el. Parduotuvės užsakymų ir apmokėjimo sistemą atsiskaito už prekes, užsisako sąskaitas faktūras, jei perkama įmonės vardu. Viskas labai primena paprastą verslą, todėl ir reikia turėti omenyje, kad darbo įrankio įsigijimas yra tik pirmas žingsnis.

Antras žingsnis yra produktai ir paslaugos, jų pardavimo strategija. Kuriuos produktus pardavinėsite labiau, kuriems antkainiai bus mažesni, kurių užsisakysite daugiau, jei kažką laikote savo sandėlyje? Kiek padarysite nuolaidos, jei kažkas pirks keletą iš karto? Visa tai yra svarbi pardavimų strategija, kurią reikia nusistatyti ir laikytis. Ji pagrįsta kruopščia konkurentų analize, nes jei kainos skirsis ženkliai, verslas nepasiseks, kad ir kokia graži Jūsų internetinė parduotuvė būtų.

Trečias žingsnis yra rinkodara. Interneto reklama yra galingas įrankis, tačiau jei savo verslo nereklamuosime, nebus lankytojų, o be jų nebus ir pardavimų. Interneto reklama yra labai svarbi, tad čia reikia ir šiek tiek investicijų, nes papulsite į uždarą ratą – nėra reklamos – nėra pardavimų – nėra lėšų reklamai.

Klientų aptarnavimas yra ketvirtas žingsnis sėkmingo verslo link. Atrodo, kad internetinės parduotuvės dirba savaime, tačiau iš tikrųjų taip nėra – jose dirba nemažai žmonių, kurie bendrauja su klientais, pataria, ką įsigyti, papasakoja apie prekes, sprendžia kitas problemas. Jei klientų aptarnavimas bus silpnas, automatiškai suges reputacija ir verslas nebus sėkmingas.

Penktas žingsnis yra teikiama nauda. Juk interneto parduotuvės turi parduoti tai, kas žmonėms naudinga. Jei prekiaujate lygiai tokiomis pačiomis prekėmis, kaip ir kitos dešimt parduotuvių, kodėl pirkėjas turi pirkti iš jūsų, net jei kaina keliais litais mažesnė? Jei sugebate pasiūlyti kažką naujo, originalaus, netradicinių prekių ar jų pakuočių – sėkmė jau arti, nes visada atsiras pirkėjų, kurie tai įvertins ir rekomenduos jus savo draugų ratui.

Penki paprasti žingsniai iki verslo sėkmės nuo jos gali ir nutolinti, jei jie bus žengiami netvirtai, arba nuspręsite juos praleisti.

Lašai akims

lasai akimsDaugelis žmonių savo gyvenime yra išbandę naudą, kurią gali suteikti pačio įvairiausio pobūdžio lasai akims, kurie dažnai yra pajėgūs pagelbėti atsikratyti nemalonių simptomų, neleidžiančių kokybiškai dirbti ar paprasčiausiai gerai jaustis. Juk būtent lasai akims dažnai suteikia galimybę atsikratyti tokio varginančio šio regėjimo organo nuovargio ar, tarkime, sausumo pojūčio, kuris gali atsirasti daugeliui žmonių dėl pačių įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, labai dažnai itin sausas oras sukelia nemažą diskomfortą, kurio be specialių priemonių būtų ganėtinai sudėtinga atsikratyti. Taip pat neretai trukdo išskirtinai didelis kiekis dulkių, kurios akims sukelia pakankamai daug nemalonių pojūčių. Visgi, lasai visada turi būti perkami itin atidžiai, išsiaiškinant, kokiomis pagrindinėmis funkcijomis pasižymi pasirinkta priemonė, o pastebėjus bent menkiausią neigiamą reakciją, vertėtų įsigyti kitokio tipo pirkinį, kadangi kai kurie žmonės paprasčiausiai gali būti alergiški tam tikroms sudedamosioms dalims, kurios būna naudojamos tuomet, kai būna gaminami atitinkami lašai akims. Tačiau ne vieną asmenį suglumina iš tiesų nemažas šiuolaikinėje rinkoje esančių tokio tipo prekių pasirinkimas. Taigi, kokiomis funkcijomis paprastai pasižymi dažniausiai Lietuvos gyventojų vartojami lasai akims?

Akims beveik visada būna reikalingas tam tikras dienos ritmas, kuris joms leistų tinkamai atlikti savo funkciją. Nuolatinis atsižvelgimas į šio regėjimo organo būklę daugeliui žmonių suteikia galimybę puikiai matyti aplinką, taip pat nerizikuoti ateityje susirgti nemaloniomis ligomis. Visgi, tikriausiai nėra asmens, kuris nė karto savo gyvenime nėra susidūręs su pernelyg dideliu savo akių nuvarginimu. Tokiu atveju paprastai arba iš visų jėgų stengiamasi nekreipti dėmesio į nemalonius pojūčius, arba ieškoma tam tikrų išeičių. Viena iš pačių populiariausių yra lasai akims nuo nuovargio, kurių pagalba ne vienam žmogui suteikia galimybę itin greitai pamiršti šią savo nepageidaujamą būklę. O juk iš tiesų nemažai asmenų yra tekę kuo skubiau spręsti tokią problemą, kadangi jiems būtina kuo greičiau atlikti darbus, kuriems reikalingas geras regėjimas. Tokiais atvejais neretai kartu naudojami ir lasai akims drekinti, kadangi būtent jie ypač dažnai padeda daug greičiau atgauti gerą savijautą. Žinoma, nesunku pastebėti ir kitokio pobūdžio atvejų, kurie neleidžia jautriems tam tikriems alergenams žmonėms matyti be jokių problemų. Labai dažnai tokiais atvejais yra naudojami lasai akims nuo alergijos, kurie sušvelnina nemalonią organizmo reakciją, o kartais ir visai ją panaikina. O juk pastaroji gali būti išties nemaža – tarkime, nuolatinis ašarojimas, paraudimas, netgi niežėjimas, sukelia daugybę nepatogumų. Vieni iš tokiu metu ypač dažnai naudojamų pagalbininkų – lasai akims „Lecrolyn“, dėl kurių tampa visiškai įmanoma net nepajusti numatomos alerginės reakcijos. Tik, daugelio vartotojų nuomone, būtina nepamiršti laiku pradėti lašinti atitinkamą produktą, kadangi tuomet yra daug lengviau išvengti visų nepageidautinų pojūčių. Taip pat dažnai būna labai naudingi tokio tipo lasai akims nuo paraudimo. Juk niekas nemėgsta vaikščioti nesveikos spalvos akimis, ypač jei prie to prisideda ir kiti nemalonūs pojūčiai.

Taigi, lasai, pakankamai dažnai vartojami Lietuvos gyventojų, dažniausiai pasižymi tokiomis galimybėmis, kaip laikino akių nuovargio greitesnis panaikinimas, taip pat gleivinės sudrėkinimas ar alerginių reakcijų pašalinimas. Jos būna ypač svarbios dėl to, kad akys yra itin reikšmingas organas, padedantis kiekvienam žmogui tinkamai dirbti, pramogauti ar atlikti kitus reikalingus veiksmus. Juk neretai dėl ašarojimo ar niežėjimo sumažėja galimybės tinkamai reaguoti į pačias įvairiausias situacijas. Tarkime, vairavimas tampa išties ganėtinai pavojingu veiksmu, kuris kitu atveju, jei matoma yra puikiai, gali būti vienu malonumu. Taigi, lasai akims, tinkamai parinkti kiekvienam žmogui, kartais pasidaro išties idealia išeitimi iš nemalonių tokio pobūdžio situacijų.

Elektroninių parduotuvių nuoma

elektroniniu parduotuviu nuomaKaip tapti sėkmingu verslininku? Taupyti savus pinigus ten, kur galima. Ne maistui, ne reklamai, o tam tikroms techninėms priemonėms. Pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės sukūrimui.

Tai yra visiškai įmanoma, nes dabar Lietuvoje siūloma nauja paslauga – elektroninių parduotuvių nuoma. El. parduotuvės nuoma yra paslauga, kuri leidžia naudotis el. parduotuve iš kūrėjo serverio. Tai reiškia, kad kodas nėra perduodamas užsakovui, o lieka pas kūrėja. Dėl to ir yra vadinama nuoma, nors gatava parduotuve niekas naudotis ir neleidžia.

Nori prekiauti internetu? Išsinuomoji el. parduotuvę ir tam tikrą jos išvaizdą už 39 Lt per mėnesį ir vykdai savo veiklą. Viskas gana elementaru. Paslaugos teikėjas padeda susitvarkyti su technine parduotuvės dalimi, ją nuolatos tobulina, o pačiam reikia rūpintis tik užsakymais ir savo verslo reklama.

Tokios išsinuomotos el. parduotuvės išvaizda nėra unikali. Tai reiškia, kad galite rasti Lietuvoje ir pasaulyje labai panašios išvaizdos el. parduotuvių, tik su skirtingais logotipais ir, aišku, prekėmis bei informacija. Jei tai nesudaro didelių kliūčių, reiškia elektroninių parduotuvių nuoma galite naudotis drąsiai.

Tokia el parduotuvė yra skirta nedidelei prekybai. Nedidelė – 500-3000 prekių. Esant didesniems kiekiams, gali būti sudėtingiau valdyti pačias prekes ir užsakymus, o taip pat būtų išnaudojamas duomenų srautas ir vieta serveryje, kurie yra ribojami (20 GB vietos serveryje ir 15 GB interneto duomenų srauto).

Elektroninių parduotuvių nuoma kainuoja labai nedaug – 39 litai per mėnesį. Tai yra 468 litai per metus. Tokią sumą gali sau leisti bet kuris verslininkas, net neturintis įmonės, ir tam tikromis prekėmis prekiaujantis iš namų. Dėl šios priežasties ši paslauga yra labai priimtina pradedantiesiems verslininkams, kurie stengiasi pradėti savo verslą pagal verslo liudijimą arba individualią veiklą. Aišku ji tinka ir smulkiesiems bei vidutiniams verslininkams. Stambesniems prekeiviams yra taikomas kitas mėnesinis mokestis – 149 litai per mėnesį.

Elektroninių parduotuvių nuoma yra naujas verslas, tad apie jį žino dar nedaugelis. Labai nemažai verslininkų vis dar įsitikinę, kad sukurti ir paleisti interneto parduotuvę kainuoja 2000-5000 litų, užtrunka keli mėnesiai, ir reikia nusiteikti patirti itin daug streso. Nuomos paslauga viską supaprastina, nes streso patiriama nedaug, el. parduotuvės paleidimas trunka 2 darbo dienas, ir, kaip jau minėta, kainuoja 468 litus per metus. Tai vienas iš tų mitų, kaip ir su įmonės steigimu – darant pačiam viskas atrodo košmariškai ilgai ir brangu, tačiau atidavus viską į profesionalų rankas sutaupomas laikas. O laikas – pinigai…

 

Kaip parduoti sukneles internetu?

Internetui vis labiau užpildant mūsų kasdienybę, daugėja ir būdų ne tik save realizuoti, bet ir užsidirbti internete. Vienas iš populiariausių – rūbų, knygų ir kitų nereikalingų daiktų pardavinėjimas. Tuo daugiausia užsiima merginos, jos parduoda sukneles internetu, batelius, papuošalus, aksesuarus ir visa kita, ko joms jau nebereikia, bet gali prireikti kuriai nors kitai. Jei ir Jūs sugalvojote užsiimti nedideliu versliuku ir šiek tiek pasipelnyt internete, šią veiklą reikia gerai susiplanuoti ir išmanyti, kaip savo prekę padaryti patraukią ir populiarią.

Apie knygą sprendžiame pagal viršelį

Kad ir ką sako liaudies išmintis, pirkdami internete žmonės pirmiausia žiūri į nuotraukas. Taigi pirmoji užduotis – kokybiška ir patraukli Jūsų prekės nuotrauka. Ji labai svarbi. Gerai pagalvokite, kokiu kampu ar kokiame fone Jūsų parduodamas daiktas atrodys patraukliai. Jei tai knyga, verta įdėti ir viršelio ir nugarėlės nuotraukas. Jei parduodate sukneles internetu, nuotraukose turi matytis suknelės priekis, nugara, medžiaga, ilgis. Rūbų nuotraukas geriausia kelti tokias, kuriose matosi, kaip tas rūbas atrodo ant kūno. Ant lovos numestas rūbelis nekelia jokio žavesio, nes atrodo kaip niekam nereikalingas skuduras. Jei parduodate baldus ar buitinius daiktus, prieš fotografuojant juos reikia išvalyti, gražiai sudėlioti, parinkti tinkamą apšvietimą. Kokybiška ir patraukli Jūsų prekės nuotrauka padės susilaukti daugiau susidomėjusių pirkėjų.

Bendravimas – pardavimo raktas

Labai svarbu, kad Jūs būtumėte mandagūs ir kultūringi bendraudami su savo potencialiais pirkėjais. Viena iš priežasčių, kodėl žmogus gali nenorėti pirkti prekės – nemalonus aptarnavimas. Žinoma, internetas nėra žymaus vardo parduotuvė, tačiau ir čia žmonės nori susilaukti atsakymų į savo klausimus, būti išklausyti ir pasijausti svarbūs. O Jums turėtų būti svarbus kiekvienas pirkėjas. Vyrams, kurie dažniausiai pardavinėja garso aparatūrą ar kitokią techniką, šis darbas kiek lengvesnis. Kadangi ten atsakyti į klausimus dažniausiai pakanka parašyti skaičiukų kombinaciją. O štai parduodant sukneles internetu galite susilaukti pačių įvairiausių klausimų. Būkite pasiruošę atsakyti smalsuolėms apie medžiagos kokybę, ilgį ir kitus išmatavimus, galimus brokus, dydį ar net kokios Jūsų apimtys. Jei rūbeliai nauji, klausimų dažniausiai būna mažiau, tačiau jei norite parduoti dėvėtus drabužius, turėsite išsamiai papasakoti, kodėl norite parduoti ir įtikinti žmones, kad tai tikrai dar naudingas daiktas.

Gal ir atrodo, kad pirkimai ir pardavimai internete yra gana paprastas dalykas, visgi, tai taip pat šios toks verslas ar šiokia tokia paslaugų sfera, reikalaujanti pastangų ir kantrybės.

Plazminiai televizoriai

Televizorių pasiūla dabar labai didelė, tad kartais gali galva apsvaigti renkantis, kokį modelį pirksite. Vieni rekomenduoja – LED televizoriai geriausi, pirk juos. Kiti sako – plazminiai televizoriai rodo ryškiau, pirk juos… Kas yra kas ir kaip išsirinkti?

Plazminiai televizoriai nuo LED ir LCD televizorių skiriasi vaizdo technologija. LED televizoriaus ekranas yra tas pats LCD skystųjų kristalų ekranas, tik su LED diodais, apšviečiančiais rodomą vaizdą iš vidaus. Taip gaunamas ryškesnis vaizdas.  Plazminių televizorių ekranuose yra ne skystieji kristalai, bet plazma, kurią paveikus elektros krūviu, perduodama tam tikros spalvos šviesa. Galutiniam vartotojui šie technologiniai skirtumai neturėtų rūpėti, nes vaizdas tiek viename, tiek kitame yra labai geras. Tiesa, plazminiai televizoriai tamsioje patalpoje rodo ryškiau, tačiau LED sparčiai juos vejasi tiek matymo kampu, tiek spalvų ryškumu. Plazminiai televizoriai yra naudojami greitai judančiam vaizdui žiūrėti, pavyzdžiui baruose, kur dažnai žiūrimos sporto varžybos.

Kainos požiūriu plazminiai televizoriai yra šiek tiek pigesnį, nei LED 3D televizoriai, tačiau tai yra tik dėl visų naudojamų televizoriaus funkcijų.

Televizorius rinktis reikėtų ne tik pagal ekrano rūšį, bet ir pagal kitus parametrus. Visuose naujausiuose televizoriuose yra DVB-T arba DVB-C skaitmeniniai imtuvai, kurie leidžia žiūrėti apie dešimt skaitmeninių kanalų nemokamai be jokių išorinių priedėlių. Jei planuojate užsisakyti skaitmeninę televiziją, priedėlį teks prijungti SCART jungtimi, kuri paprastai yra bent viena.

Naujuose televizoriuose yra USB jungtis, tačiau reikia pasižiūrėti, ar per ją galima groti video. Kai kuriuose televizoriuose ši jungtis gali būti naudojama tik iliustracijų peržiūrai ir mp3 muzikai. Kompiuterį ar vaizdo kamerą prie televizoriaus prijungsite HDMI jungtimi, kurios taip pat yra montuojamos visuose naujuose televizoriuose.

Reiktų pasižiūrėti, ar jums reikia tam tikrų įdomesnių funkcijų. Pavyzdžiui, interneto per TV, žaidimų, Skype, socialinių tinklų. Tada reikia įsitikinti, kad yra DLNA funkcija, kuri sujungia visus kompiuterinius prietaisus su televizoriumi, tada nebereikia laidų. Tokios funkcijos yra ne pirminės, tad daugumai žmonių jų nereikia, arba reikia itin retai. Jei kažko nereikia, tai ir nepermokėkite.

Geriausiai sutaupyti perkant TV internetu. Tai prietaisas, kurio nebūtina apžiūrėti prieš perkant – tereikia tik pasiskaityti aprašymus ir atsiliepimus.

Plasminiai televizoriai parduodami su staliniu stovu, tad jei norėsite kabinti ant sienos, teks papildomai įsigyti ir laikiklį. Paprastai tokie televizoriai gali sverti iki 30 kg. Tad laikiklis turėtų būti patvarus ir kokybiškas.