Butų nuoma. Svarbiausi patarimai

namasPersikėlėte į naujus namus, tačiau nesate pasiruošęs atsisveikinti su buvusiu būstu? Tikitės, kad išnuomoję butą užsidirbsite papildomų pajamų? O gal paprasčiausiai norite turėti planą B – vietą, į kurią, atėjus laikui, galėtumėte grįžti? Visais išvardintais atvejais svarbu pasidomėti butų nuoma – išsiaiškinti sąlygas ir atkreipti dėmesį į esminius patarimus.

Užtikrinkite prekinį būsto stovį. Pirmiausia, būtina pasirūpinti esminiais aspektais – veikiančia šildymo bei vandentiekio sistema, tvarkingomis spynomis bei sandariais langais. Be viso to, buto kaina ženkliai kris ir bus sunku rasti nuomininką, norintį gyventi asketiškomis sąlygomis. Jeigu galite investuoti daugiau, atlikite remontą – pasirūpinkite tvarkingomis grindimis, sienomis, esant galimybėms, pakeiskite baldus. Turbūt nereikia nė sakyti, jog prieš kiekvieną vizitą vertėtų pasirūpinti ir esmine švara – nuvalyti dulkes, išplauti grindis bei išvėdinti patalpas. Visa tai padės sukurti jaukią, namų aplinką, į kurią užsukę potencialūs nuomininkai, norės kuo greičiau gauti raktus.

Apsvarstykite nuomos sąlygas. Butų nuoma gali būti įvairi – trumpalaikė, ilgalaikė, neterminuota. Galbūt norėsite patalpas nuomoti pavieniams asmenims, atvykstantiems į miestą kelioms dienoms? O gal jūsų tikslas rasti žmogų, įsipareigosiantį bent trims metams? Bet kokiu atveju, svarbu tai nurodyti sutartyje. Nepamirškite paminėti ir kitų jums svarbių dalykų – galimybės laikyti gyvūnus, atlikti remonto darbus, apsigyventi papildomam asmeniui ir pan.

Galiausiai, susipažinkite su būsimu nuomininku. Nebijokite pasiteirauti, ar asmuo dirba, turi pastovias pajamas. Protinga pasiteirauti, kur jis ar ji gyveno pastaraisiais metais. Atsakymai padės pamatyti tendencijas ir nustatyti žmogaus gyvenimo būdą. Tai, savo ruožtu, leis nuspręsti, ar judviem pakeliui. Juk, kad ir kokia spalvinga ir įdomi asmenybė norėtų gyventi jūsų bute, būtina įvertinti, ar žmogus pajėgus laiku padengti nuomą bei sumokėti mokesčius, išlaikyti erdvę tvarkingą ir nesudaryti problemų šalia gyvenantiems kaimynams.

Taigi, butų nuoma – paprastas, tačiau kartu ir šiokio tokio pasiruošimo reikalaujantis procesas. Pirmiausia, pasirūpinkite nuomojamo būsto stoviu, aiškiai sau ir nuomininkui nustatykite nuomos sąlygas bei skirkite pakankamai laiko susipažinti su potencialiais jūsų namų šeimininkais. Taip visos pusės liks patenkintos, o jūsų piniginė – pilnesnė.

Informacija, kurią privalote žinoti perkant butą

parduodami butaiKiekvienas trokštame namų, kuriuos galėtume vadinti pačia geriausia vieta pasaulyje. Deja, ne visada buto paieškos būna labai sėkmingos, tad tam reikia skirti nemažai laiko. Parduodami butai ne visada būna labai geros kokybės, o ką jau kalbėti, kad kartais į kapitalinį remontą tenka įdėti daugiau pinigų nei į pačių patalpų pirkimą.

Parduodami butai dažniausiai skiriami pagal kainą, vietą, stovį, dydį ir panašiai. Rasti tinkamiausią variantą nebus sunku, jei apgalvosite visus variantus, kurie jums padės rasti optimaliausią pasirinkimą.

Įvertinkite aspektus, kurie jums turėtų būti svarbiausi ieškant gyvenamosios vietos. Nuomojant galima ir kiek pakentėti radus ne visai jus tenkinantį variantą, kadangi nežinote, kiek jame tek gyventi, tačiau parduodami butai turi visapusiškai patenkinti jūsų lūkesčius, nes gyvenimas juose dažniausiai būna iki pat pabaigos…

Jūsų norai ir teikiami pasiūlymai:

 • kambarių skaičius ir ar yra pereinamų plotų;
 • į kurią pusę yra didžioji dalis langų? Daugelis norėtų, kad jie būtų į pietus, kadangi tai galimybė turėti šviesius namus;
 • koks išplanavimas? Šiuo metu plinta poreikis virtuvę jungti kartu su svetaine;
 • kokie pastatai, kurie jums yra reikalingi, yra netoliese: darbo vieta, parduotuvės, mokykla, darželis ir panašiai;
 • šildymo tipas. Populiarėja – centrinis, kadangi ne tokios didelės sumos sumokamos už šildymą;
 • kokio jis yra stovio? Kiek reikės investuoti į remontą?

Butai pardavimui drąsiai galėtų būti skiriamu į visiškai suremontuotus, dar dažnai vadinamus: „po euro remonto“ ir į tokius, kurie yra labai prasto stovio. Įvertinkite savo finansines galimybes ir pasirinkite jums tinkamiausią variantą.

Parduodami butai dažniausiai labai laukia savo pirkėjų, tačiau pastarieji yra gana atidūs ir stengiasi rasti tobuliausią variantą. Patogiausias sprendimas – kreiptis į nekilnojamojo turto agentus, kurie pasiūlys variantus, kurie labiausiai atitinka jūsų lūkesčius. Tačiau tai kainuoja papildomus pinigus. Jei turite užtektinai laiko naujo būsto paieškoms, tuomet sutaupyti galite ieškodamas labiausiai jums tinkančio varianto pats, tačiau nekilnojamojo turto agentai atsižvelgs į jūsų poreikius ir tikrai pasiūlys konkrečiai jums labiausiai tinkantį variantą. Juk gyvenamojo ploto paieškos turi būti malonios, o ne kančia.

Nauji butai Kaune: kodėl juos renkantis svarbu vieta ir buto įrengimas?

 

nauji butai kauneApie naujut naujutėlį ir pagal savo poreikius įrengtą butą svajoja ne viena šeima. Šiandien tokios svajonės yra pasiekiamos it ranka, nes butų kainos yra gana prieinamos ir patrauklios, žymiai mažesnės, negu kad buvo prieš 5-7 metus. Tuo metu kainavęs 250-300 tūkst. Lt dviejų kambarių butas šiandien be baldų ir apdailos gali kainuoti net perpus pigiau. Žinoma, norint didelės kvadratūros ir prabangiai įrengto, geroje vietoje esančio buto, gali tekti sumokėti ir daugiau. Palankios ir banko paskolų sąlygos, tad sektorius sparčiai atsigauna. Tačiau labiausiai šiuolaikinė butų rinka žavi plačiomis pasirinkimo galimybėmis: butai tapo prieinami ir pasiturintiems, ir vidutines pajamas gaunantiems lietuviams. Taigi nauji butai Kaune nuolat patraukia naujakurių dėmesį. Tačiau kas svarbu renkantis naujos statybos butą? Tikimės, kad šiuo straipsniu padėsime jums lengviau susiorientuoti ir pasirinkti teisingai.

Vieta, kurioje yra butas

Labai svarbu apsvarstyti, kuriame rajone ar rajonuose norėtumėte gyventi. Vieni rajonai yra labiau prestižiniai už kitus, tačiau tai aktualu ne visuomet. Jei turite gerą darbą ir manote, kad jame dirbsite ir ateinančius 5-10 metų, buto dairykitės ne per toliausiai nuo darbovietės. Šiais laikais itin brangus kuras ir laikas, tad buto vieta yra tikrai svarbi. Turime jums gerą žiną: nauji butai Kaune daugiausiai statomi prestižinėse, strategiškai patogiose miesto vietose. Taip pat gali būti aktualu, kad netoli naujojo buto būtų mokyklų, darželių, kad vaikų nereikėtų vežioti per visą miestą.

Butus perka tikri miestiečiai, tad jie vienu šūviu nori nušauti du zuikius: kad greta buto būtų daug žalumos ir graži aplinka, tačiau kad netoliese būtų įsikūrę ir prekybos centrai, būtų patogus susisiekimas viešuoju transportu ir kt. Taigi butai, esantys strategiškai patogiose vietose, yra daug paklausesni už tuos, kurie yra beveik užmiestyje ar retai apgyvendintuose rajonuose. Svarbu, kad butas būtų ne per toliausiai nuo centro ir kad iš namų galėtumėte lengvai pasiekti kitus rajonus, į kuriuos važiuosite dažniausia.

Dalinai ar visiškai įrengtas/apstatytas butas: kurį variantą geriau pasirinkti?

Sąvoka „dalinai įrengtas“ reiškia, kad buto sienos bus plikos ir visus apdailos darbus reikės pradėti nuo nulio. Sunku pasakyti, kurie nauji butai yra populiaresni: ar dalinai įrengti, ar su apdaila – tokie, kuriuose yra viskas, ko reikia gyvenimo pradžiai. Pasirinkus bet kurį variantą, galima įžvelgti ir privalumų, ir trūkumų. Didžiausi privalumai – butą tik su sienomis galėsite įsirengti pagal savo poreikius, norus, pagal mėgstamą stilių ir panašiai. Taip pat bus galimybė šį tą pertvarkyti ar net išgriauti/pristatyti naują sieną, įsirengti atskirą nuo svetainės virtuvę ir pan. Antra, dalinai įrengtas butas kainuos gerokai pigiau nei visiškai įrengtas / apstatytas baldais.

Didžiausi trūkumai – kad remonto darbai gali užtrukti nuo poros mėnesių iki maždaug pusės metų, taigi tiek laiko turėsite turėti kitą gyvenamąją vietą. Reikės ieškoti patyrusių ir savo darbą gerai išmanančių statybininkų – tai taip pat pareikalaus laiko ir kantrybės. Taigi nuspręskite, ar norite viską daryti pagal savo poreikius, ar jums labiau priimtinas variantas – jau įrengti nauji butai. Jei radote įrengtą tobulai jums tinkantį ir patinkantį butą, galite jį tuoj pat pirkti ir kraustytis ten gyventi, o jei visiems apžiūrėtiems naujiems įrengtiems butams tarsi kažko trūksta, jei jų interjeras, išplanavimas jums nepatinka, nepagalėkite jėgų ir laiko bei susikurkite savo svajonių būstą – juk jame gyvensite ne vienerius ir ne dvejus metus.

Nauji butai Kaune – ekonomiškesnio gyvenimo pagrindas

Nekilnojamas turtas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje išlieka viena svarbiausia investicija mūsų gyvenime, nes būsto nekeičiame kaip batų ir neišmetame, kaip sunešiotus drabužius. Tačiau savo gyvenamąją vietą ne visada įstengiame įsigyti pagal savo poreikius, nes dažnai tenka rinktis pagal savo kišenę. Bet naujas namas ar butas dažniausiai perkamas labai ilgam, kartais net pereina iš kartų į kartas. Lietuvoje vis dar egzistuoja gana didelė rinka padėvėtomis prekėmis, tarp jų ir aprangos, ir buitinės technikos, ir automobilių, tad ar naujų butų ir namų kaina ir toliau išlieka vienu pagrindiniu veiksniu, apsprendžiančiu būsto įsigijimą? Nauji butai Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose parduodami ne vienodu spartumu. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, per metus Lietuvoje būsto kaina ženkliai nepakito, nors brango senesnės statybos namai ir dvibučiai. Palyginus pirmąjį šių metų ketvirtį su 2012 m. pirmuoju ketvirčiu, būsto kainos sumažėjo 0,2 procento. Oficialūs duomenys rodo, kad butai ankstesnės statybos daugiabučiuose namuose atpigo 1,6 procento, tačiau senos statybos namai arba dviejų kambarių butai brango 3,8 proc. Statistiniai duomenys rodo, kad Kauno mieste kainos buvo stabilios nuo 2010 m. IV–ojo ketvirčio iki 2011 m. III–iojo ketvirčio, tačiau baigiantis metams, kainos vėl ėmė mažėti. Pastebėta tendencija, jog nauji butai Kaune atpigo, lyginant su jų pradine kaina.

nauji-butai-kaune

Galima būtų daug diskutuoti apie privalumus gyvenant naujos statybos name ar bute, tačiau tai veikiau skonio bei gyvenimo būdo reikalas, tačiau apie rinkimąsi naujo buto ir seno privalumai ir trūkumai daugeliui aiškūs. Tai visų pirma saugumas, ekonomiškumas ir kas be ko mokesčių skirtumai. O kur dar prisidėjimas prie  miesto puoselėjimo ne tik taupiais, bet ir gražaus eksterjero pastatais, juk beveik kiekvienas atnaujiname savo garderobą, tad ir miestas galėtų vis dažniau pasilepinti savo atnaujintu ,,garderobu“. Tad toliau apžvelgsime esamą situaciją Kaune nekilnojamojo turto srityse.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, per praeitus  metus buvo pastatyti 346 nauji butai Kaune ir 216 gyvenamųjų pastatų, o per šių metų pirmąjį ketvirtį buvo baigti statyti 64 butai, bei 57 gyvenamieji pastatai, taip pat išduota 288 leidimai butų statybai, bei 132 gyvenamųjų namų statybos leidimų.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, šių metų  pirmąjį ketvirtį Kaune parduota 3 proc. daugiau butų nei per tą patį laikotarpį pernai, na o sostinėje, remiantis  „Eika” rinkos analitiku Tomu Žiaugra, 2013 metų pirmąjį ketvirtį  nekilnojamojo turto vystytojai pardavė 77 % daugiau nei 2012 metų pirmąjį ketvirtį  naujos statybos butų. Įdomu, ar ir Kauną pasieks toks skaičius, juk mūsų namai- tai mūsų tvirtovė, joje kvėpuojame, išgyvename, auginame vaikus, tad namai, kuriuose gyvename turėtų būti ne tik saugūs, taupantys mūsų lėšas, bet ir atspindintys mūsų gyvenimo filosofiją.

 

Parengė: Monika Kazlauskaitė

Parduodami butai moderniuose namuose

butaiKetinate įsigyti naują butą? Norite, kad naujas Jūsų butas būtų itin šiuolaikiškas ir pritaikytas Jūsų gyvenimo būdui? Dažniausiai buūtent tokie parduodami butai yra naujos statybos namuose. Naujai pastatyti namai dažnai pasižymi ne tik dailia išvaizda, bet ir moderniu išplanavimu, patogiu įrengimu. Tokių namų statybų įmonių Lietuvoje ne tiek ir daug. Tačiau yra tokių, kuriems tikrai rūpi būsimų gyventojų nuomonė ir gerovė. Viena iš tokių statybos bendrovių yra „YIT Kausta“.

Žmonės dažnai baiminasi, kad parduodami butai naujos statybos namuose yra nekokybiški ir nepatikimi. Rinkos ekspertai teigia, jog taip manyti yra didžiulė klaida. „YIT Kausta“ savo klientams siūlo tik kokybiškus ir patikimus būstus. Statybų metu naudojama tik pažangi ir šiuolaikiška skandinaviška technologija, kuri užtikrina, kad darbo rezultatas bus puikus. Įmonė siekia patenkinti savo klientus, todėl garantuoja ilgą pastatų tarnavimo laiką. Ilgametė įmonės patirtis leidžia garantuoti klientams geriausius rezultatus. Continue Reading

Nuo šiol norimo nekilnojamo turto kainą gali sužinoti kiekvienas

busto-kainosPlanuojate parduoti ar pirkti butą Vilniuje? Suprantama, kad visų pirmą Jūsų laukia vienas didžiausių galvos skausmų – teisinga bei konkurencinga rinkos kaina. Kaip ją nustatyti ir įvertinti butą? Šiuo klausimu Jums akimirksniu padės nauja paslauga uNTu.lt, kurios dėka savo buto vertę galite įvertinti vos kelių mygtukų paspaudimu, atsakę į keletą klausimų.

Kaip tai veikia? Labai paprastas atsakymas.  Įvedate savo (jei domina, galite sužinoti nekilnojamo turto kainą ir kaimyno ar kolegos, tik tereikia žinoti jo adresą) gyvenamosios gatvės pavadinimą, namo ir buto numerį. Spaudžiate „Toliau“ mygtuką ir prieš Jus – visą informacija apie šį nekilnojamą turtą:

 • Rajonas;
 • Adresas;
 • Bendras plotas;
 • Statybos metai;
 • Aukštas;
 • Kambarių skaičius.

Tuomet užtenka paspausti dar vieną mygtuką raudoname fone „Sužinoti kainą“. Užpildote savo duomenis  ir netrukus sulaukiate norimo būsto kainos įvertinimo. Iš karto kyla klausimas – tad kam kreiptis į nepriklausomus turto vertintojus, jeigu visa tai galime atlikti internetu. Nuraminsite ir informuosime, kad ši informacija yra konsultacinio pobūdžio, tai nėra oficialus ir tikrasis būsto įvertinimas. Galima daryti prielaidą, kad artimiausiu metu, tokios internetinės paslaugos vis labiau populiarės ir jų mastai augs. Kol kas yra galimybė sužinoti tik Vilniuje esančių objektų kainas, tačiau tuo tikrai nebus apsiribota. Jaučiamas klientų poreikis įsivertinti ne tik butus, tačiau domimasi ir namų, sodybų, žemės sklypų kainomis. Su sistema nuosekliai dirbama, todėl atnaujinimai jau „ne už kalnų“.

Kokiu būdu nustatoma nekilnojamo turto kaina naudojantis uNTu.lt? Informacija remiasi „Registrų centro“ turimais duomenimis. Jie turi visus duomenis apie butus, jų charakteristikas ir įvykusius paskutinius sandorius. Todėl galima gana tiksliai įvertinti buto vertę. Taip pat vertinant nekilnojamą turtą atsižvelgiama ir į kaimynystėje parduotų butų bendras tendencijas bei kainų augimą ar kritimą. Jei reikalingas kainos patikslinimas, padeda nekilnojamo turto vertintojas.

uNTu.lt svetainėje nėra pateikiamas oficialus nekilnojamojo turto vertinimas. Tačiau ši paslauga Jums padės preliminariai įvertinti buto kainą, jei planuojate į parduoti, pirkti ar keisti. Visuomet aktualu ir naudinga žinoti, kiek vertas Jūsų turimas būstas. Apskritai nekilnojamas turtas – tai puiki investicija, tad galite reguliariai sekti nekilnojamo turto kainas, jų kilimo/augimo tendencijas ir tokiu būdu papildomai uždirbti.

Nauji butai Vilniuje – keliamės gyventi į sostinę!

nauji butai VilniujeMūsų pasaulis tobulėja ir tuo pačiu urbanizuojasi nežmoniškais tempais, tad labai pravartu gyventi didmiestyje. Būtent šiame straipsnyje norėčiau pašnekėti apie gyvenimą Lietuvos sostinėje ir pateikti svarius argumentus  liudijančius, jog Vilnius – idealiausia jūsų aktyvaus gyvenimo „stotelė“.

Visų pirma reiktų pradėti nuo pačių esminių gyvenimo sostinėje privalumų. Visi mes puikiai žinome, jog Lietuvoje susirasti gerai apmokamą darbo vietą yra išties sunku. Pažvelgus į mažesnių miestų nedarbo statistiką, skaičiai – didžiuliai. Nepaisant to, dažnas provincijos gyventojas dirba šalia esančiame didmiestyje – būtent šis faktas įrodo, jog darbą kur kas lengviau susirasite Vilniuje, ir tikimybė, jog šis bus perspektyvus, išauga kelis kartus. Taip pat Vilnius turi puikią savivaldybę – ši kiekvienais metais stengiasi Lietuvos sostinę idealizuoti, pristatyti, kaip miestą, gyvenantį pagal Europos standartus. Dėl to visiškai nenuostabu, jog nauji butai Vilniuje „auga kaip ant mielių“ – kas nenori gyventi Europos centre?.. Dar vienas svarus argumentas yra tas, jog Vilniuje kiekvieną dieną yra apstu neįprastų galimybių laiką praleisti įdomiai – šiame didmiestyje yra įvairių muziejų bei architektūrinių šedevrų, Vilnius garsėja krepšiniu bei naktiniais klubais ir kitokiomis pramogomis.

Tiesą sakant, vieną iš minėtųjų argumentų – miesto tobulėjimas – norėtųsi  apžvelgti ir iš kitos pusės. Nauji butai Vilniuje „auga“, tarytum, „ant mielių“ ir dėl kitos priežasties. Miestas rūpinasi žmonėmis, o tiksliau, vietiniais gyventojais, stengiasi pritraukti naujų gyventojų iš kitų miestų. Vilnius savo „Solidžios sostinės“ statusą atitinka paprastų piliečių atžvilgiu. Taip pat, būtų svarbu paminėti ir tai, jog nauji butai Vilniuje yra pakankamai nebrangūs ir, svarbiausia, beveik idealiai įrengti: naujausios šildymo sistemos, plastikiniai langai, šildomos grindys.

Viską apibendrinus, būtų galima daryti išvadą, jog Vilnius tampa tokia sostine, kuria kiekvienas lietuvis gali didžiuotis (jeigu to dar nedarė iki šiol). Puiki savivaldybės veikla, idėjos ir sunkus darbas palieka didžiulį įspūdį ir leidžia tik žavėtis. Taigi, gal keliamės gyventi į Vilnių?

Miestas pastaraisiais metais plečiasi ir kokybiško gyvenamojo ploto sąskaita – puikiai įrengtuose priemiesčių kaimuose gyvena vis daugiau ir daugiau žmonių. Bet tai jau – atskira tema.