Įmonių teikiamos buhalterijos paslaugos

Atsakingų buhalterių paslaugos Atsakingų buhalterių paslaugos padės bet kokį verslą pakelti į naują lygį. Tiek vieningai dirbdami skirtingų sričių specialistai gali padėti pagerinti verslo kokybę. Tai tik įrodo, kaip yra svarbu suburti bendro tikslo siekiančią komandą, kuri stengsis, įdės daug jėgų, kad veikla būtų puoselėjama ir pranoktų lūkesčius.

Kiekviena atsakinga įmonė gali rinktis vieną iš dviejų variantų:

 • Samdyti asmeninį buhalterį pagal darbo sutartį.
 • Samdyti kompaniją, kuri suteikia buhalterijos paslaugas.

Antrasis variantas šiuo metu labai populiarus. Jį dažniausiai pasirenka inovatyvūs verslininkai, kurie nori sutaupyti ir tuo pačiu bendradarbiauti su tokiais buhalteriais, kurie nuolatos tobulėja, stengiasi sužinoti ką nors naujo ir panašiai.

Samdyta įmonė, kurioje dirba ne vienas šios srities specialistas, nuoširdžiai stengiasi ne tik sutvarkyti buhalteriją, tačiau taip pat ir suteikti konsultacijas, padėti atrasti sritis, kurios gali padėti kiek sumažinti išlaidas ir tuo pačiu padidinti pelną.

Samdantis įmonę, kurioje bus vienas konkrečiai Jums atsiskaitantis asmuo, reikia nepamiršti, kad visos jos suteikia skirtingas paslaugas. Kol vienos yra orientuotos į mini buhalterija, kuri labiausiai tinka ypač smulkiems verslininkams arba dirbantiems su individualia veikla, patentu, tuo tarpu kiti dirba tik su labai didelėmis kompanijomis.

Ieškodami įmonės įvertinkite kuo daugiau skirtingų veiksnių. Pagrindinis jų – kokios paslaugos bus suteiktos.

 1. Bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis. Viena iš pagrindinių priežasčių samdytis buhalterį, o ne darbus bandyti atlikti pačiam – specialistai bendradarbiaus su valstybinėmis institucijomis. Daugeliui žmonių jos kelia labai daug klausimų, kadangi sunku suprasti, ko tiksliai iš Jūsų yra prašoma. Šiuo atveju galite pamiršti rūpesčius dėl to.
 2. Deklaracijos tvarkymas. Kiekvienais metais iki gegužės mėnesio reikia deklaruoti pajamas. Net ir pagal darbo sutartį dirbantiems asmenims tai atrodo sunku, ką jau kalbėti apie tuos, kurie turi mokėti mokesčius nuo savo vykdomos veiklos.
 3. Mokesčių mokėjimas. Vienas svarbiausių dalykų siekiant, kad neiškiltų problemų vykdant savo veiklą – mokesčių sumokėjimas. Daliai žmonių tai taip pat sudėtinga sfera. Vėlgi, ne todėl, kad jie norėtų išvengti mokesčių, o paprasčiausiai todėl, kad ne visada sėkmingai pavyksta apsiskaičiuoti, kokia pinigų suma turi būti sumokėta.
 4. Darbuotojų apskaitos sutvarkymas. Svarbu tvarkyti visus dokumentus, kurie susiję su su samdomais darbuotojais. Žmonės dažnai dirba skirtinga laiko tarpą, tuo pačiu atostogauja, turi dekretinius ir panašiai. Visos šios smulkmenos turi būti sutvarkytos, kadangi nuo to varijuoja ir alga.
 5. Strategijų ieškojimas. Buhalteris ne tik tvarko apskaitą, tačiau tuo pačiu ieško būdų, kurie galėtų padėti sutaupyti kiek pinigų ir pasiekti didesnį pelną, kuris yra svarbus kiekvienai kompanijai.
 6. Apskaitos įgyvendinimas. Atsakingų buhalterių paslaugos apima ir apskaitą.
 7. Ir kitos paslaugos.

Galiausiai, kiekviena įmonė prisiima atsakomybę dėl suteikiamų paslaugų, tad galite būti tikras, kad jie dės visas pastangas, kad būtų pasiektas geriausias variantas.

Priklausomai nuo to, kokių paslaugų Jums reikia – tuo pačiu kinta ir kaina. Rekomenduojame pasirinkti tokią įmonę, kuri orientuojasi į konkrečiai Jums reikalingas paslaugas. Tai reiškia, kad jeigu dirbate su verslo liudijimu ir Jums nereikia intensyvių buhalterio paslaugų, tokiu atveju geriau ir dirbti su tokia įmone, kuri orientuojasi į šio tipo klientus.

 

Geras buhalteris = geras vadybininkas

buhalterinės paslaugosŽenklas „=“ buhalteriams puikiai pažįstamas. Juk buhalterinės paslaugos paremtos matematika. Net jei norime prie 2 pridėti 2, gautas rezultatas rašomas kartu su ženklu „=“. Tačiau šių dviejų brūkšnelių reikšmė ne vien tokia. Bandome išvesti formulę, jog geras buhalteris = geras vadybininkas. „Lygu“ ne tik matematikoje, bet ir kalbant apie profesijas.

Buhalterinės paslaugos – vertė verslui

Bet kokiam verslui svarbi buhalterija. Juk reikia mokėti mokesčius, o pirmiausia jie turi būti apskaičiuojami. Tai ne visada paprasta. Kodėl? Pabandykite išspręsti tokį uždavinį ir suprasite: išrašėte 95 eurų sąskaitą klientui, bet šis sumokėjo 100 eurų; sąnaudos – 31 euras; darbui naudojamas ir kompiuteris, kurio nusidėvėjimas taip pat susijęs su sąnaudomis. Koks realus pelnas? Ar reikia mokėti mokesčius nuo 95, ar nuo 100 eurų? Kokiai išlaidų sričiai priskirti kompiuterio įsigijimą? Ir ar tai apskritai įmanoma? Ir čia ne visi klausimai, kuriuos buhalterinės paslaugos apima.

Buhalteriai kuria vertę verslui. Pirmiausia todėl, kad jūs galite vykdyti veiklą konstruktyviai ir nesiblaškyti. Jums nereikia pusės darbo laiko skirti buhalterijai, nes tai šios srities specialistų uždavinys. O kai susikoncentruojate į pirminius darbus, tai ir verslo vertę auginate greičiau, efektyviau.

Buhalterinės apskaitos paslaugos, kaip galite suprasti iš prieš tai pateikto pavyzdžio, apima sudėtingus klausimus. Bet sąskaitos, pelnas ir sąnaudos – ne viskas, kuo užsiima šios srities specialistai. Norėdami patenkinti klientų poreikius, jie bando aprėpti daugiau paslaugų. Ne tik buhalterinė apskaita ar darbo užmokestis, bet ir vadyba patenka į buhalterių interesų ir veiklos sritį.

Buhalteris, vadybininkas ir komunikacijos specialistas

Kaip rašėme pradžioje, lygybės ženklas – ne vien matematiniai veiksmai. „=“ taip pat reprezentuoja, kad geras buhalteris = geras vadybininkas. Ir ne tik. Jis taip pat ir komunikacijos specialistas.

Jeigu nusprendžiama teikti buhalterines paslaugas ir ieškoma darbo, tai komunikacijos reikšmė pastebima kuriant CV. Pernelyg ilgas, informacijos gausus dokumentas gali pasirodyti nuobodus ir darbdavys į jį neįsigilins. Itin trumpas, skurdus CV irgi gali neatkreipti dėmesio. Arba atkreips, bet lapas bus padedamas į šalį. Apie tai, kad teikiamos buhalterinės paslaugos, ir kokia yra patirtis, turėtų pranešti „pasvertas“ CV. O kaip tai padaryti? Kaip specialistas turėtų pateikti savo patirtį ir sugebėjimus? Aiškėja, kad geras buhalteris – ne tik skaičių meistras, bet ir komunikacijos specialistas.

Komunikacijos svarba nemaža ir darbo pokalbio metu. Jei nusiųstas CV darbdavį sudomino ir esate kviečiamas į darbo pokalbį, jame negalite tylėti. Bet kažin ar verta labai daug plepėti? Ir apskritai kokios frazės tinkamos, o kokias reikėtų praleisti?

Ką gi, buhalterijos apibrėžimas platesnis, nei atrodo iš pažiūros. Buhalterinės paslaugos – kartu ir komunikacija.

O kada reikšmę įgauna vadyba? Šį terminą galima suprasti kaip valdymą, reikalų tvarkymą, veiklos organizavimą, suderinimą. Tiek įsidarbinus konkrečioje darbovietėje, tiek vykdant veiklą kaip laisvai samdomam specialistui, vadybos įgūdžiai praverčia. Tai galioja ypač pastaruoju atveju. Reikia „išlaviruoti“ tarp skirtingų užsakymų, valdyti laiką ir siekti aukštos kokybės.

Talentas ar įdirbis?

Pasirodo, kad buhalterinės paslaugos ne tik kuria vertę, bet ir atitinka apibrėžimą „plataus profilio“. O kas lemia sklandumą ir sėkmę? Kas turi daugiau įtakos – talentas ar patirtis? Dažnai mėginama atskirti šiuos du dalykus, bet juk geriausią rezultatą pavyksta išgauti, kai esama savo srity ir nuoširdžiai dirbama.

Talentas bet kuriuo atveju padeda sužibėti. Vienam žmogui perprasti matematiką ar užsienio kalbą trunka ilgiau, o štai kitas neilgai trukus puikiai išsprendžia uždavinius ir gali susišnekėti angliškai ar prancūziškai. Buhalterijos sferoje tendencijos panašios. Vienas asmuo nesunkiai įsigilina į apskaitos procesus, bet jam nelabai patinka rengti sutartis. O kitam asmeniui atvirkščiai – apskaita vargina, o parengti sutartį atrodo labai lengva.

Nuolatinis tobulėjimas

Žinote, kas dar yra svarbu be talento ir įdirbio? Kaip ir skelbia paantraštė, buhalteriams rūpi tobulėjimas. Kodėl? Nes norint išlaikyti konkurenciją negalima stovėti vietoje. Verta paminėti ir kintančius buhalterijos procesus. Juk prieš dešimt ar dvidešimt metų niekas nebūtų pagalvojęs apie tokias kompiuterines programas, kokios naudojamos dabar. Ilgametę patirtį turintys specialistai patvirtintų, kad nuo gana primityvaus darbo pereita prie modernaus. Ir visa tai reikia įsisavinti – kiekviena naujovė koreguoja veiklos ypatumus.

Buhalterinės paslaugos veikiamos ir naujų įstatymų. Juk rengiant sutartis privaloma laikytis nustatytų normų. Sutartys turi būti ne tik aiškios, bet ir juridiškai veiksmingos. Ne ką mažiau svarbi ir atlyginimų tema. Jei pakeliama minimali alga, o buhalteris to nežino ir skaičiuoja atlyginimus kaip įpratęs, tai ne tik klaidinga, bet ir atrodo juokingai.

XXI amžiaus sparta – ir buhalterijoje

Vos tik prireikia su mokesčiais susijusios konsultacijos, informacijos paieška ilgai netrunka. Buhalterines paslaugas pristatančiose svetainėse turėtumėte nesunkiai rasti kontaktų skiltį. Visuotiniais naudojimosi internetu laikais įprasta, kad lankytojams pateikiamas ne tik telefono numeris, bet ir elektroninis paštas, tad kiekvienas gali susisiekti kaip patogiau.

Dar vienas efektyvus būdas – užklausos forma. Profesionalai dažniausiai atsako neilgai trukus, bet specialiame laukelyje suformuluoti užklausą daugeliu atvejų renkamasi, kai nėra poreikio labai skubėti. Nes paskambinti pakanka mažesnių laiko sąnaudų. Tačiau užklausoje galima sklandžiau išdėlioti mintis. O ir pačiam buhalteriui tuomet patogiau struktūruotai atsakyti į klausimus ir pasiūlyti optimalų variantą.

Geras buhalteris – ir saityno žinovas?

Iš to, ką aptarėme, formuluotina mintis, jog buhalteris kartu yra ir saityno (t. y. žiniatinklio) žinovas. Tačiau nebūtinai. Prireikus interneto svetainės galima kreiptis į jų kūrimu užsiimančius asmenis. Tad bent jau šiuo požiūriu buhalteris kiek atsikvepia. Juk darbo ir taip užtektinai – nuo skaičiavimo iki vadybos, nuo teisės (sutarčių rengimas) iki komunikacijos.

Taigi…

Štai taip dienas leidžia buhalteriai. Ne tik skaičiuoja. Darbo profilis nėra labai siauras. O svarbiausia, kad buhalterinės paslaugos yra vertės kūrimas.

Kam reikalingas auditas?

apskaitos paslaugosIšgirdę žodį „auditas“ iš karto suprantame, kad vyks įmonės ar bendrovės tikrinimas. Tačiau specialistai tikrinimą aiškina kur kas plačiau, nes auditorius turi daug giliau suvokti finansinę situaciją nei ji iš pradžių atrodo. Audito metu finansinė situacija tiriama kruopščiai ir smulkiai, nes tik šitaip galima atsakyti, ar ataskaita sudaryta teisingai. Tikrinimo metu dalyvauja ne tik auditorius ir jo padėjėjai, bet ir įmonės direktorius. Auditą dabar galima pavadinti įmonės finansinės atskaitomybės nepriklausoma ekspertize.

Kas dirba skaidriai, audito nebijo, nes tai yra galimybė įrodyti bankui, jog pinigams nėra pavojaus, o klientams – pademonstruoti, jog prekių ar paslaugų kokybė yra puiki. Didelės bendrovės sąžiningam vadovui auditas – galimybė įsitikinti, jog visi padaliniai dirba sąžiningai. Reikia atsiminti, kad auditas nėra revizija. Audito metu tikrinama ne viskas iš eilės, o atskiros veiklos sritys, kuomet įvertinama reali įmonės padėtis.

Auditas būna vidaus ir išorės.Vidaus auditas – kontrolė, kurią vykdo įmonės padaliniai ir skyriai, atsiskaitydami savo vadovybei. Jie tikrina buhalterinę apskaitą, finansų ataskaitas, norėdami įsitikinti, jog dirbama taip, kaip įmonė yra suplanavusi. Atliktas vidaus auditas padeda surasti būdus įmonei išvengti finansinių nuostolių. Tikrinama ar duomenys patikimi ir kaip juos panaudoti. Svarbiausia, jog įvertinama darbo kokybė, pateikiamos rekomendacijos veiklai tobulinti. Šiandien įmonėje vidaus auditorius nėra tikrintojas, konstatuojantis jau įvykusį neigiamą faktą – jis yra menedžeris, kuris ieško variantų, kaip problemas išspręsti. Vidaus auditoriai turi būti labai kompetetingi, nes jie atlieka finansų, veiklos našumo ir efektyvumo auditus. Svarbu žinoti, ar finansiniai įmonės sandėriai sudaryti teisingai, ar tvarkingai pasirašinėjami dokumentai, ar visos sutartys patvirtintos įmonės susirinkime, ar teisingi įrašai apskaitos knygose, ar skyriai ir padaliniai neišlaidauja. Labai svarbus yra ir veiklos našumo auditas, kuris parodo, kada įmonės ištekliai naudojami ne visai efektyviai ir kodėl taip yra. Jei įmonei veikla nelabai sekasi, galima jai ieškoti alternatyvos, o tai parodo efektyvumo auditas.

Vienas iš svarbiausių – apskaitos auditas, kai tikrinamos finansinės ataskaitos, norint įsitikinti, jog visi dokumentai patikimi.

Vidaus audito negalima painioti su išorės, kurį atlieka nepriklausomi auditoriai. Jie tikrina finansinę įmonės padėtį, atskaitomybę. Tik nepriklausomas auditorius gali įvertinti finansinės apskaitos ir atskaitomybės teisingumą. Pagal profesinės kompetencijos principą nepriklausomi auditoriai gali pasitelkti į pagalbą kitų sričių specialistus – draudimo atstovus, turto vertintojus, inžinierius ir t.t. Išorinis auditas tam ir reikalingas, kad vidaus auditu negalima pasitikėti iki galo. Nepriklausomas auditorius pateikia išvadą apie tikrą įmonės finansinę padėtį. Jis įvertina, ar įmonės metiniame pranešime pateikti faktai ir skaičiai atitinka metinių finansinių ataskaitų duomenis. Tikrinama įmonės vidaus kontrolės sistema, nes būtina įsitikinti, ar nėra klaidų ir apgaulės. Nepriklausomas auditas atliekamas, vadovaujantis Tarptautiniais audito standartais, Audito įstatymu, Auditorių profesinės etikos kodeksu. Sunku paruošti auditorių profesinės etikos taisykles, tačiau jas suskirstyti galima į dvi grupes – tai įpareigojančios ir draudžiančios taisyklės. Nepriklausomas auditorius yra įpareigotas dirbti laikantis įstatymų, nuolat kelti savo profesinę kvalifikaciją, padėti įmonei gerinti jos finansinę veiklą, taip pat gauti iš įmonės visą informaciją apie jos ūkinę veiklą. Tikrinimo metu aptikus ūkinių ir nusikalstamų pažeidimų, apie tai jis privalo informuoti teisėtvarkos organus. Būtina įteikti įmonei visus dokumentus apie auditą ir padarytas išvadas.

Auditoriui draudžiama turėti tikrinamos įmonės akcijų ir obligacijų, siekti iš audito sau asmeninės naudos. Negalima daryti nieko tyčinio, kas pakenktų audituojamos įmonės prestižui.

Nepriklausomumas yra vienas iš audito standartų. Tai suvokiama, kaip laisvė auditoriui dirbti jam suteiktų įgaliojimų ribose be spaudimo ir įtakos iš šalies. Tik atsikratęs bet kokio spaudimo, ypač iš audituojamos įmonės, auditorius gali dirbti efektyviai.

Buhalterinės paslaugos Vilniuje pradedančiosioms įmonėms

buhalterinės paslaugosLietuvoje gana įprasta, kad vidutinio dydžio įmonėje (10-25 darbuotojai) dirba vyr. buhalteris, o kartais net ir apskaitininkas. Kartais buhalteriai dirba pilnu etatu, o kartais tik 0,5 dėl nedidelio darbo krūvio. Akivaizdu, kad šios paslaugos yra labai paklausios.

Dabar jos yra dar paklausesnės, dėl pastaraisiais pora metų besikeičiančios verslo aplinkos.

Startupai – geriausi buhalterinių paslaugų tiekėjų  draugai

Buhalterinės paslaugos startupams yra tos pačios, kaip ir bet kuriai kitai įmonei. Aišku, priklauso nuo to, koks įmonės tipas – MB ar UAB. Pradedantysis verslas susilaukia itin nemažai dėmesio ne tik iš verslo žiniasklaidos, bet ir iš Valdžios. Įvairios institucijos nepuola bausti pradedančiųjų verslininkų už klaidas, o stengiasi padėti susitvarkyti su dokumentacija, mokesčiais ir ataskaitomis. Toks požiūris itin svarbus, nes verslininkai nėra dirbtinai žlugdomi.

Buhalterinės paslaugos paprastėja. Individualiai dirbantys verslininkai būna patys sau buhalteriai, tačiau įsteigus įmonę paprastai reikalinga profesionali pagalba. Čia padeda buhalterinės apskaitos įmonės, dirbančios su startupais (pavyzdžiui, Ekiu). Kuo ta pagalba pasireiškia? Tuo, kad mėnesinis paslaugų tarifas yra paprastai mažesnis.

Vidutinė kaina už bugalterines paslaugas smulkioje įmonėje yra 500-700 litų + PVM. Startupams, tuo tarpu, taikomas sumažintas tarifas – 350 Lt + PVM per mėnesį. Tai itin palanki kaina nedidelei 1-3 darbuotojų įmonei, kuri dar neturi ilgalaikio turto, nesamdo žmonių iš šalies (autorinių sutarčių pagrindu), neatlieka daug finansinių operacijų, ar grynų pinigų operacijų.

Kaip tik taip dirba startupai – pradedantieji technologiniai verslai, kuriems pirmieji metai yra ypač svarbūs.

Buhalterinės paslaugos Vilniuje yra gana nebrangios. Atrodytų, turėtų būti priešingai, tačiau yra vienas momentas, kuris itin gerai reguliuoja kainas – konkurencija. Konkurencija Vilniuje didelė, juo labiau, kad pakeisti buhalterinių paslaugų įmonę yra gana paprasta – suvedi senuosius buhalterius su naujais, pasirašai pora įgaliojimų, įsakymų ir viskas – buhalteriniai duomenys perduodami iš vienos įmonės į kitą. Kančių kelių eiti nereikia – tegul juos jau eina buhalteriai, kuriems kitų buhalterių darbo tvarka neatrodo priimtina. Iš esmės buhalterinės paslaugos Vilniuje teikiamos 4 rūšių profesionalų:

 1. Įmonėje dirbančių buhalterių;
 2. Laisvai samdomo buhalterio;
 3. Nedidelės buhalterinės įmonės;
 4. Stambios buhalterinės įmonės, teikiančios ne tik buhalterines, bet ir audito, bei finansinių konsultacijų paslaugas.

Startupams priimtiniausias 2-as ir 3-ias variantai. Saugiausias –  3-ias variantas – nedidelės buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės.

Buhalterinė apskaita be jokio vargo

Buhalteris – labai svarbus darbuotojas bet kokioje įmonėje. Geras buhalteris užtikrina ir sėkmingą visos įmonės veiklą. Todėl buhalterio atranka yra vienas svarbiausių darbuotojų konkursų ir viena didžiausių atsakomybių vadovui. Dažnai vadovai, ieškantys iš tiesų kokybiškų ir patikimų paslaugų, renkasi ne darbinti nuolatinį buhalterijos darbuotoją, o tiesiog užsisakyti buhalterines paslaugas. Tokiu verslu užsiimantiems žmonėms buhalterinė apskaita, finansinės ataskaitos ir kiti kasdieniai buhalteriniai darbai bei operacijos yra įprasta darbo specifika. Profesionali patirtis šiems žmonėms leidžia verslininkams suteikti aukščiausios kokybės paslaugas.

Buhalterinė apskaita

Sunkiausia atsakomybė

Daugelis patyrusių buhalterių teigia, jog viena sunkiausių buhalterio darbo dalių – buhalterinė apskaita. Tai sunki atsakomybė, reikalaujanti ne tik daug laiko, pastangų, bet ir žinių bei kruopštumo. Skaičiuojant buhalterinę apskaitą, buhalteris turi atkreipti dėmesį ne tik į įmonės skaičius, bet ir į galiojančius įstatymų nutarimus ir kitą buhalterinę apskaitą reglamentuojančią tvarką. Žmogus kurio atsakomybėje yra  įmonėsbuhalterinė apskaita, turi būti ne tik kruopštus, bet ir punktualus. Tokia ataskaita jokiu būdu negali būti pateikta pavėluotai, be to, ją privaloma registruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Norint, kad šis sunkus darbas būtų lengvesnis, dažnai atsakingi buhalteriai tuo užsiima kasdien. Tai reiškia, kad apskaitą jie veda ne vieną kartą į metus ar prireikus, o kasdien atlieka tam tikrus darbus ir skaičiavimus, kurie padėtų palengvinti darbą metų pabaigoje.

Kiekvienoje įmonėje labai svarbu, kad buhalteris būtų atsakingas ir supratingas. Taip įmonė gali būti užtikrinta, kad atsiskaitymai ir darbas joje vyksta sklandžiai. Jie buhalteris užmaršus arba neatsakingai žiūri į savo kasdienes pareigas, įmonės buhalterija bus apleista ir sunkiai suprantama. Tai gali turėti rimtų pasekmių įvairių patikrinimų metu. Jei atvykus darbo ar mokesčių inspekcijai įmonės buhalterijoje netvarka, įmonė ir vadovas gali sulaukti rimtų nemalonumų. To išraiška gali tapti ne tik papeikimas, tačiau ir piniginės nuobaudos.

Rinkitės atsakingai

Personalo atrankos ekspertai įmonių vadovams pataria labai atsakingai rinktis darbuotojus į buhalterio poziciją. Jau pokalbio dėl darbo metu turėtų paaiškėti, kokiais būdo bruožais  pasižymi atsakingas ir kruopštus žmogus. Jei ilgą laiką negalite surasti tinkamo kandidato šiai pozicijai užimti, kreipkitės į buhalterines paslaugas teikiančias įmones. Jose dirbantys profesionalūs darbuotojai greitai ir patikimai sutvarkys įmonės buhalteriją, kol ieškosite tam nuolatinio ir patikimo specialisto.

Tvarkingos buhalterijos garantas – buhalterinės paslaugos Kaune

buhalterinės paslaugos KauneDaug įmonėms vadovaujančių  žmonių, kartais nepagalvodami pasirenka netinkamą apskaitos tvarkymo būdą ir dažnai nusivilia, kadangi buhalterija būna tvarkoma neprofesionaliai arba tiesiog apleidžiama, o tai neša nemažus nuostolius ir gadina gerą įmonės vardą. Kad taip nenutiktų, jums gali padėti teikiamos buhalterinės paslaugos Kaune, ar kitame mieste. Buhalterinės paslaugos Kaune gali padėti, tiek didelių įmonių, tiek mažų ar individualių įmonių vadovams teisingai pateikti buhalterinę apskaitą ir išvengti bereikalingų rūpesčių ir finansinių netekimų.

Buhalterinė apskaita – žodžiai, kai kuriems žmonėms keliantys nemalonias asociacijas. Daugybė įstatymų, taisyklių, formų, kiekvieną dieną iškylantys vis nauji klausimai. O kur dar ataskaitos mokesčių inspekcijai, kuomet pavėlavus pateikti ataskaitas ar nepadėjus vos vieno parašo, galima sulaukti nemažų nemalonumų ar netgi baudos. Todėl tiksli buhalterinė apskaita labai svarbi kiekvienai veiklą vykdančiai įmonei, nes ji padeda efektyviai valdyti. Apskaitos duomenų pagrindu parengtos finansinės ataskaitos leidžia atsakyti į eilę klausimų: į kokį verslo aspektą reikia susitelkti, siekiant ilgalaikės sėkmės? ar man nepritrūks pinigų? kiek galiu investuoti? ar yra prasmė užsiimti konkrečia veikla? kokius mokesčius ir kada turiu mokėti? Buhalterinė apskaita – yra tam tikrų ūkinių operacijų registravimo ir apibendrinimo sistema. Šios sistemos pagalba galima parengti tikslias ir išsamias finansines ataskaitas savininkui, vadovams, akcininkams, bankams, tiekėjams, VMĮ, SODRAI, kitiems kreditoriams, žinoti savalaikius ir išsamius duomenis, reikalingus priimant ekonominius veiklos sprendimus.

Buhalterinės paslaugos Kaune teikia daug su buhalteriniais klausimais susijusias paslaugas. Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės organizuoja buhalterinę apskaitą taip, kad būtų apskaitomos visos piniginės lėšos, prekinės ir materialinės vertybės bei ilgalaikis turtas ir laiku fiksuojamos buhalterinės apskaitos dokumentuose operacijos, susijusios su piniginių lėšų cirkuliacija. Taip pat tvarko įstaigoje įteisintos finansinės veiklos rezultatų apskaitą, skaičiuoja ir užtikrina savalaikį darbo užmokesčio bei kitų išmokėjimų priskaičiavimą aptarnaujamų įstaigų dirbantiesiems, sudaro visas socialinio draudimo atskaitomybės formas, fizinių asmenų pajamų mokesčio metines deklaracijas, sudaro biudžeto projektą, išlaidų bei spec. lėšų sąmatas, etatų ir kontingento ataskaitas, suvestines tarifikacijas aptarnaujamoms įstaigoms. Taip pat, pagal buhalterinius įrašus bei pirminius dokumentus pildo buhalterinės apskaitos formas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Finansų ministro įsakymais ir nustatytu laiku pateikia Kultūros, švietimo ir sporto departamentui.

Priimant sprendimą, atiduoti savo buhalteriją tvarkyti įmonėms, teikiančioms buhalterines paslaugas, verta žinoti, kad kiekvieną sudėtingesnį klausimą sprendžia grupė specialistų, dažniausiai mėnesinis mokestis yra mažesnis už individualaus buhalterio išlaikymo kaštus. Šias paslaugas teikiančios įmonės sumažina riziką individualaus buhalterio nekompetencijos atvejus, užtikrina komercinės paslapties apsaugą ir paslaugų sutartis ir galimos žalos riziką padengia civilinės atsakomybės draudimu.

Jeigu verslą lygintume su sportininko organizmu, tai apskaita yra sportininko sveikatos stebėjimas ir tikrinimas, kuriuo remiantis galima pasakyti ar jo organizmas yra sveikas, o sportininkas turi galimybę pasiekti rezultatus, kurių iš jo tikisi treneris, rėmėjai ir žiūrovai.

MB steigimas Vilniuje

MB steigimasMažoji bendrija yra nauja verslo forma. Tai lyg UAB, tik su paprastesne buhalterija, be įstatinio kapitalo, su apribojimu darbuotojams (iki 10). Ši verslo forma buvo sukurta smulkiajam verslui vystyti, tad visi, norintys pradėti savo verslą, turėtų pasidomėti būtent šiuo verslo modeliu.

MB steigimas Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose vykdomas per „Registrų centrą“, kuris yra atsakingas už juridinių asmenų registravimą. Registruojant juridinį asmenį parenkamas pavadinimas. Pavyzdžiui MB „Kaliošų taisymas“. Toliau vykdoma įprastinė procedūra – pildomi įvairūs dokumentai apie patį įmonės steigimo faktą, nustatoma kokia bus jo forma, kas ir kaip įmonei vadovaus (vadovai gali būti keli, susibūrę į valdybą, nebūtinai vienas direktorius). Mažoji bendrija yra lyg šeimos verslas, kuriame įdarbinamas vyras, žmona, jų abiejų broliai ir seserys, o taip pat ir draugai bei pažįstami, su kuriais verslas buvo sugalvotas ir plečiamas. Dėl to ir pavadinimas yra bendrija, o ne bendrovė, siekiant pabrėžti bendradarbiavimo smulkiajame versle svarbą.

MB įsteigiama per 3-5 darbo dienas po visų reikalingų dokumentų pateikimo. Tarp reikalingų dokumentų yra ir registracijos adresas ir jo suteikimą liudijantys dokumentai. Tai silpnoji įmonės steigimo grandis, kadangi su šia sritimi susiję daugiausiai problemų. Įmonė privalo būti kažkur registruota, tad tenka ieškoti patalpų savininko, kuris sutiktų registruoti įmonę savo patalpose. Kadangi Mažoji bendrija vienija pradedančiuosius verslininkus – jaunus žmones, kurie dar neturi nuosavo būsto, kyla problemų, kur tą įmonę registruoti. Nuomojamame bute ar name reikia gauti savininkų leidimą, o tai gali būti problematiška. Jei paimta paskola, ir butas įkeistas bankui, reikalingas banko leidimas steigti įmonę. Tai papildomi rūpesčiai, kurie gali užtęsti patį dokumentų surinkimo procesą ir visą įmonės steigimą.

MB steigimas Vilniuje yra paprastesnis, nei kitur provincijoje, nes čia yra nemažai verslo centrų, kurie leidžia registruoti įmones savo patalpose. Taip pat tuo užsiima ir profesionalūs įmonių steigėjai, galintys savo patalpose suteikti įmonei registracijos adresą. Taip problema išsprendžiama ir įmonė įkuriama greitai ir sklandžiai.

Bet kuriuo atveju rekomenduojama kreiptis į profesionalus, nes jie savo darbą atlieka greitai ir teisingai. Sumokėję 200-300 už steigimo procedūrą, sutaupysite 10-20 valandų savo brangaus laiko ir nepatirsite tokio streso, baimės ir įvairių neigiamų emocijų, kurias paprastai patiriame susidūrę su biurokratija ir tokiomis įstaigomis, kaip Mokesčių inspekcija.

Buhalterinės apskaitos paslaugos

buhalterinės apskaitos paslaugosBuhalterinės apskaitos paslaugos yra kritiškai svarbios bet kuriam verslui. Natūralu, kad nuo verslo dydžio skiriasi paslaugų kaina, tačiau atliekami darbai dažnai būna tie patys – skiriasi tik apimtys. Štai čia daugeliui natūraliai iškyla klausimas – kokie darbai yra atliekami vedant buhalterinę apskaitą?

Vienas iš svarbiausių buhalterinės apskaitos elementų tai pirkimo/pardavimo sutarčių registravimas. Jų kiekvienoje įmonėje yra ypatingai daug ir jas registruoti reikia atsakingai, kadangi jų duomenų prireiks metų gale, mokant mokesčius. Netvarkingai registruojamos sutartys gali pridaryti problemų ir iniciuoti papildomas išlaidas.

Bankinių pavedimų ruošinių      sudarymas taip pat yra gana svarbi buhalterių darbo dalis. Ši paslauga ypatingai naudinga yra pradedantiesiems verslininkams, kurie dėl patirties trūkumo netyčia gali įvelti klaidų.

Esant reikalui, buhalterinė apskaita yra vedama ir įmonės sandėliuose. Turimų produktų surašymas gali būti reikalingas dėl daugelio priežasčių, tiek siekiant sudaryti įspūdį potencialiems investuotojams, tiek planuojant ateities išlaidas bei galimus pasiūlos pakeitimus.

Skolų apskaita taip pat yra buhalterio darbo dalis. Buhalterio pareiga yra pasirūpinti, kad visos skolos būtų sumokėtos laiku, kadangi nemokamos skolos savo ruožtu gali pridaryti ypatingai daug rūpesčių. Taip pat skolų apskaita gali padėti greičiau jų atsikratyti – matant skolos gražinimo terminus, palūkanų normą galima stengtis bandyti gražinti skolą anksčiau laiko ir taip greičiau išsipainioti iš varžančių įsipareigojimų pančių.

Dar viena buhalterio pareiga yra darbo užmokesčio skaičiavimas. Kaip ir visi kiti buhalterinės apskaitos paslaugų  elementai, darbo užmokesčio skaičiavimas yra gana svarbi buhalterio darbo dalis, kuri užima gana daug laiko ir reikalauja didelio susikaupimo.

Taip pat įmonės buhalteris turėtų pasirūpinti įmonės atstovavimu prieš visas su mokesčiais susijusias institucijas tiek paruošiant reikalingus dokumentus, tiek mokant mokesčius, tiek pildant metinę pajamų deklaracija. Beje, visų metų buhalterija atsispindės atliekant šiuos darbus – jei buhalteriai dirba atsakingai, tuomet jokių nesklandumų neturėtų iškilti ir metų pabaiga įmonės vadovui turėtų praeiti pakankamai sklandžiai

Ir tai dar ne visi darbai, kuriuos sudaro buhalterinės apskaitos paslaugos. Jų yra žymiai daugiau, tačiau viską apibendrinus, buhalterio darbas susideda būtent iš šių užduočių vykdymo.