Poilsinės kelionės – pasiekiamos ranka

Poilsinės kelionėsKelionės – tai žmogų transformuojantis nuotykis, atveriantis akis, pabudinantis sielą, suteikiantis naujų jėgų kūnui. Priežasčių, kodėl keliauti verta ir netgi būtina yra ne viena. Kiekvienas, norintis pamatyti daugiau, sustiprinti savo jėgas, įgauti naujų žinių, pažinti pasaulį, privalo keliauti ir nesvarbu ar pasirinkus poilsinę, ar pažintinę kelionę – įspūdžiai garantuoti. Keliones planuoja įvairios keliones organizuojančios įmonės, taip pat tokias keliones žmonės gali susiplanuoti patys. Pats svarbiausias dalykas – turėti laiko ir noro kelionės organizavimui.

Kodėl keliauti verta?

Kadangi sveikata yra didžiausias žmogaus turtas, būtina ja rūpintis, o keliavimas yra tas veiksnys, kuris stiprina žmogaus ne tik dvasinį pasaulį, bet ir kūną. Keliaudamas žmogus ne tik susipažįsta su tam tikros šalies vietomis, bet tuo pačiu metu stiprina ir kojų raumenis, kvėpuoja grynu oru, džiaugsmas jiems atneša daugiau jėgų. Kelionės yra visiškas atsinaujinimo procesas.

Be jokios abejonės kelionių metu yra sutinkami nauji žmonės. Bendravimas, svetimos kultūros pažinimas, naujos pažintys įkvepia ir sužadina žmogišką smalsumą. Net ir minimalūs pasikalbėjimai su svetimtaučiais, pasišnekučiavimai, pažintys baruose įsimena visam gyvenimui. Kelionės yra puiki galimybė susipažinti su įdomiais, nuoširdžiais žmonėmis ir galbūt net surasti artimą sielą.

Poilsinių kelionių pliusai

Poilsinės kelionės jau tapo pasiekiamos ranka kiekvienam. Tiek skrydžių agentūros, tiek kelionių organizatoriai rūpinasi žmonėmis ir pateikia itin pigius bei saugius kelionių pasiūlymus. Poilsinės kelionės į pačias įvairiausias pasaulio šalis gali kainuoti itin nebrangiai. Žinoma, pigių poilsinių kelionių pasiūlymų tikrai reikia paieškoti, jie ant lėkštės pateikiami ne visada, bet rasti įmanoma. Vis dėlto, poilsinės kelionės žiemos metu yra siūlomos dažniau, kadangi ne visi nori ar turi galimybę keliauti šiuo metų sezono metu.

Poilsinės kelionės metu kiekvienas žmogus gali pailsėti nuo juos slegiančių rūpesčių, bent trumpam užmiršti visas problemas ir pabūti vieni su savimi ar su mylimais žmonėmis. Poilsinės kelionės ir vadinasi poilsinėmis, kadangi jų metu yra ilsimasi. Tačiau nereikia suklysti, tokios kelionės metu pasirinkus dominančias ekskursijas, kelionė taptų dar įdomesnė. Svarbiausia žinoti ko žmogus nori pats ir tada įsigyti kelionę iš kelionių organizatorių arba susiplanuoti poilsinę kelionę pačiam.

 

Pigi kambarių nuoma prie jūros

kambarių nuoma prie jūrosKiekvienas besiruošiantis išvykti į kurortą susiduria su pačiais įvairiausiais klausimais: kur vykti, ką pasiimti ir kur apsistoti be didelių išlaidų? Visi norime nerūpestingai praleisti vasaros atostogas prie vandens telkinio, tačiau gyvenamosios vietos paieška prie jūros gali pareikalauti kur kas daugiau išlaidų. Tenka pripažinti, jog būstas prie jūros sudaro, bene, didžiausią dalį išlaidų atostogų metu, tačiau pigi kambarių nuoma prie jūros – ne mitas.

Palangoje, Šventojoje, Nidoje ar kitame Lietuvos kurorte kambarių ar viešbučių paieška gali pareikalauti daug laiko, pastangų ir, žinoma, išlaidų. Būtent todėl rekomenduojama gyvenamosios vietos ieškotis gerokai iš anksto. Rasti laisvą kambarį prie jūros nėra sunku, tačiau kur kas sunkiau yra rasti pigų būstą, kurio nuomai nereikės išleisti didžiosios dalies išlaidų. Viešbučių ir butų kainos gali išgąsdinti ne vieną turistą ar poilsiautoją, todėl dažnai stengiamasi ieškoti kur kas pigesnių ir prieinamesnių nakvynės pasiūlymų.

Rinktis ekonomišką poilsį rekomenduoja ne vienas poilsiautojas. Tai gali būti ekonomiškos klasės butas ar viešbutis. Kur kas paprasčiau yra rinktis kambarį, kurį nuomoja name ar bute. Tokia kambarių nuoma prie jūros yra viena pigiausių ir ekonomiškiausių, nes ją siūlo paprasti gyventojai, siekiantys pasiūlyti priimtiną nakvynės pasiūlymą už tinkamą kainą. Ekonomišką poilsį rinktis patogu ir finansiškai priimtina, todėl, ieškodami vietos apsigyventi, būtinai apsvarstykite ir šį sprendimą.

Nakvynės paieška prie jūros suintensyvėja vasaros viduryje, kai kaitinanti saulė ir geras oras skatina išvykti paatostogauti. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais kurortuose svečiuojasi labai daug žmonių, todėl tinkamą nakvynės vietą šiuo metu gali būti sunku rasti, o ir kainos dažnai išauga vos ne dvigubai. Šiuo tikslu butai ir kambariai rezervuojami iš anksto. Tai padeda sutaupyti nemažai pinigų net ir populiariausiu atostogų laiku.

Poilsis prie jūros gali suintriguoti ne vieną asmenį, siekiantį smagiai praleisti vasaros atostogas. Karštuoju metų laiku čia praleisti laiką gali būti nepaprastai smagu ir gera. Vis dėlto, kambarių nuoma prie jūros gali pareikalauti nemažai išlaidų, todėl svarbu žinoti, kaip ir kur galima rasti pigių kambarių pasiūlymus jau iš anksto.

 

Aviabilietai

aviabilietaiAviabilietai į pačius įvairiausius, tolimus pasaulio kampelius tam tikrai kategorijai žmonių, kuriems keliauti yra gyvenimo būdas, paprastai prilygsta netikėtai surastai didžiulei, pilnai aukso skryniai. Juk dažniausiai tokie aviabilietai pareikalauja nemažų investicijų, kurios kai kuriems tokio charakterio asmenims, kelionių mėgėjams, būna visiškai neįkandamos. Taupyti skrydžiui į savo svajonių miestus arba šalis gali tekti ne vieną mėnesį, taigi nesunku įsivaizduoti, ką galėtų jausti toks žmogus, ilgai ir atkakliai taupęs pinigus, kai pagaliau pamato, jog, pavyzdžiui, aviabilietai i JAV jau neabejotinai yra jo kišenėje. Taigi, apie kokias šalis dažnai svajoja tie asmenys, kuriuos galima būtų pavadinti turistais – profesionalais ir į kokius miestus lietuvių perkami aviabilietai greitai galėtų tapti tokiais pat įprastais kaip, tarkime, vietos, kuriame nuolatos gyvenama, viešojo transporto bilietai.

Žmonėms, kuriems kelionės yra kaip duona kasdieninė, be kurios būtų sudėtinga išgyventi, paprastai labai imponuoja Marokas. Ši monarchinė karalystė yra Afrikoje, palyginti tikrai įkandami daugeliui aviabilietai Maroka leidžia pasiekti taupant ganėtinai trumpai. Šis privalumas suteikia galimybę greitai susipažinti su neįtikėtina, nedaug žmogaus paliesta gamta, tarkime, nuostabaus grožio serpantinais, tikriausiai kiekvienam europiečiui girdėta Sacharos dykuma, hipnotizuojantį garsą skleidžiančiais bei akis iš karto prikaustančiais kriokliais ir dar daugybe nematytų gamtos stebuklų. Žinoma, šiai šaliai nedaug garbės suteikia čia nelegaliai pagaminami milžiniški kiekiai hašišo, kuris ne tik pardavinėjamas pačioje šalyje beveik visiškai akivaizdžiai, bet ir siunčiamas į Europą.

Kelionių lėktuvu paslaugas siūlančios bendrovės paprastai bendradarbiauja su turizmo agentūromis, per kurias galima užsisakyti trokštamą kelionę pageidaujamomis sąlygomis. Tarkime, bendradarbiaudama pagrinde su trimis oro linijų kompanijomis, per kurias gali būti įsigijami aviabilietai, West Express turizmo agentūra gauna galimybę pasiūlyti savo klientams pigesnius kelionių paketus, nes skrydžiai pareikalauja mažesnių nei įprasta sąnaudų. Lygiai taip pat, tarkime, Kauno oro uostas bendradarbiauja su tam tikru skaičiumi oro linijų paslaugas teikiančių bendravių ir iš to abi pusės gauna tam tikrą naudą. Taigi, užsisakant kelionę per turizmo agentūrą gaunamas sudėtingas, jau su visomis smulkmenomis paruoštas paketas, kas suteikia galimybę nesirūpinti įvairiomis detalėmis, svarbiomis malonioms bei jokių nesusipratimų nesukeliančiomis atostogoms. Visgi prisiekę keliautojai dažnai mėgsta patys sau susiorganizuoti kelionę tam, kad ji ne tik atitiktų pageidaujamų sąnaudų dydį, bet ir leistų pamatyti galbūt nestandartines, turistų retai lankomas vietoves.

Kita vertus, šiuo metu palyginti dažnai lietuvių perkami aviabilietai Airija – Lietuva paprastai reikalingi ne dėl turizmo, bet galimybės užsidirbti daugiau negu tėvynėje. Ši šalis yra pakankamai įdomi, visgi lietuvių akyse ji daugiau imponuoja savo aukšto lygio ekonomika, taip pat Airija galėtų būti ir pavyzdžiu, kaip maža šalis per sąlyginai trumpą laiką pajėgia finansiniu požiūriu labai  tvirtai atsistoti ant kojų. Pakankamai dažnai lietuvių – ne profesionalių keliautojų yra perkami aviabilietai Graikija – Lietuva. Ši šalis yra labai žinoma tarp turistų, todėl netikėtų, kartais nemalonių staigmenų joje nesunku išvengti, taip pat  pasižymi įstabia, beveik kiekvienam sąlyginai girdėta istorija, labai tinkamu atostogoms klimatu bei puikia virtuve, dėl to, galima teigti, ji tiesiog idealiai tinka žmonėms, norintiems atsikvėpti nuo darbų ir ramiai pailsėti.

Taigi, tikriausiai mažai kas galėtų nepritarti, jog perkami aviabilietai, skirti atostogoms, visada privalo atitikti pačio keliautojo tikslus, vidinį mąstymą, nes, priešingu atveju, gali tekti stipriai nusivilti. Tarkime, žmogus, pageidaujantis kelionėje patirti kuo daugiau netikėtumų, iš vidaus susipažinti su šalies kultūra, gali nusiminti pamatęs, kad turi galimybę išvysti tik keletą dažniausiai lankomų vietų. Tuo tarpu turistą, trokštantį pailsėti pakeitus aplinką, energingas atostogų pasirinktoje šalyje grafikas gali tik erzinti. Taigi, tegu mūsų perkami aviabilietai visada atitinka norus!

Kambarių nuoma Druskininkuose

„Žiemos atostogos Lietuvoje? Jūs turbūt juokaujate?“, – pasakytų bet kuris vidurinės klasės lietuvis, skersai išilgai išmaišęs Šiaurės Afrikos šalis ir Pietryčių Aziją. Tai visiškai įmanoma ir normalu, pasakytų Druskininkų verslininkai ir šio miesto gerbėjai, kurie savaitę laiko gali rasti ką veikti šiame ramiame Lietuvos kampelyje.

Pasvarstykime. Kambarių nuoma Druskininkuose nėra labai brangi žiemą, nes turizmo sezonas – vasarą. Taigi kainos normalizuojasi, lyginant su vasaros laikotarpiu. Pramogos? Jos niekur nedingsta, maža to, atsiranda papildomų – slidinėjimas gryname ore, nors galima ir uždarose patalpose.

Druskininkuose galima ilsėtis ir žiemą. Tą patvirtins visi, kas ryžosi ten nuvykti šaltuoju periodu.

Didžiausia problema – kur gyventi per atostogas gali būti išsprendžiama labai paprastai. Kambarių nuoma Druskininkuose yra pigiausias variantas. Taip pat galima gyventi svečių namuose, kur dar net pusryčius duoda, arba normaliame viešbutyje. Tiesa, čia jau reikia daugiau finansų. Kitas būdas – gyventi aplinkinėse kaimo sodybose, ypač, jei vykstama grupėmis ar su draugais. Vidury savaitės paprastai daug užsakymų nėra, tad ilgesniam laikui galima gauti geras kainas, kurios, padalinus visiems gyventojams lygiomis dalimis, nebus labai jau bauginančios.

Kaip tokius apartamentus rasti? Aišku, internete. Yra ne vienas skelbimų puslapis, kuris užsiima kambarių nuoma ir jos reklama. Štai pavyzdžiui Smilteles.lt (Kambariu-nuoma.lt) rasite ne vieną kambarį, kurį vietos verslininkai yra pasiruošę išnuomoti Druskininkuose.

Kambarių nuoma Druskininkai nusileidžia Palangai ar Šventajai vasaros sezonu, tačiau pasirinkti yra iš ko. Vietos verslininkai, tiek smulkieji, tiek vidutiniai ir stambieji yra suinteresuoti kuo didesniu gyventojų srautu, nes jiems galima pasiūlyti nemažai papildomų paslaugų, pirmiausiai SPA ir sveikatingumo, tada grožio paslaugų, maitinimą ir aktyvias pramogas.

Druskininkai turi beveik viską – sanatorijas su gydyklomis, SPA, grožio salonus, barus, kavines, pramogų parkus, taip pat gryną orą ir ramybę. Pušynas, dviračių takai, žiemą virstantys slidinėjimo takeliais, sukuria ypatingą atostogų atmosferą.

Štai dėl to dar galima ginčytis su atostogas užsienyje planuojančiais tautiečiais, ar verta žiemą tas 5-6 laisvas dienas praleisti turiningai ir atsipalaiduoti nuo kasdieninės rutinos.

Druskininkai laukia Jūsų visada – tiek vasarą, tiek žiemą svetingai nusiteikę ir su įvairiomis pramogomis.

Pigūs lėktuvo bilietai – smūgis kelionių agentūroms

Kelionių agentūros išgyvena gana sunkius laikus. Smarkiai sumažėjo srautai į Europos miestus, o ypač sumažėjo savaitgalio kelionių užsakymai. Taip atsitiko dėl pigių skrydžių iš Vilniaus ir Kauno oro uostų beveik į visą Europą. Keliautojai vis dažniau renkasi keliones organizuoti patys – susiranda internete bilietus, rezervuoja nebrangius viešbučius ar nakvynės namus, stengiasi susirasti draugų, gyvenančių tose šalyse, į kurias keliauja. Taip pamatoma daugiau, susipažįstama su realiu tos šalies vaizdu.

Pigūs lėktuvo bilietai parduodami ne per kelionių agentūras, tad seniau klestėjęs prekybos bilietais verslas išgyvena šiokį tokį nuosmukį. Bilietais prekiauja pačios pigių skrydžių bendrovės savo puslapiuose (pavyzdžiui www.ryanair.com). Taip jos sutaupo nemažą dalį rinkodarai skirtų lėšų, kurias gali skirti tiesiogiai kainoms mažinti. Bilietais kelionių agentūros vis dar prekiauja, tačiau tai yra tradicinės oro linijos, kurios vis dar dalinasi pelno dalimi su prekybininkais.

Kelionių agentūros siūlo paslaugą žmonėms, kurie neturi laiko ir noro patys ieškoti kelionių krypčių, rūpintis transportu, maitinimu, apgyvendinimu. Tai komforto paslauga, už kurią mokama daugiau. Tie, kas organizuoja patys turi sugaišti nemažai laiko, kol viską susiderina ir susiorganizuoja. Jei laikas nėra problema, sutaupytus kelis šimtus litų galima išleisti kelionės metu įvairiems objektams ir ekskursijoms.

Lietuvos kelionių agentūros turi ir kitą problemą – arši konkurencinė kova vyksta ne tik su pigių skrydžių bendrovėmis, sudarančiomis sąlygas keliauti į Ispaniją, Graikiją, Italiją, Prancūziją, Maltą, ir kitas kurortines šalis, bet ir su kaimyniniais oro uostais, pavyzdžiui Varšuva. Skrydžiai iš Varšuvos yra kur kas pigesni, nei iš Vilniaus, todėl nemažai keliautojų renkasi keliaut būtent per Lenkiją. Lenkija – didžiulė šalis, tad natūralu, kad čia skrydžių daugiau, o turizmo agentūros turi geresnes sąlygas su vežėjais ir su viešbučiais. Populiariausias Lenkijos vežėjas per metus aptarnauja apie milijoną keleivių, tad lyginti su kukliu 100 000 Lietuvos keliautojų nelabai yra kaip.

Bet kuriuo atveju pigūs lėktuvo bilietai yra tas veiksnys, kuris keičia ne tik rinką, bet ir keliavimo įpročius. Per recesiją žmonės nenustojo keliauti – priešingai, rado būdų tai daryti pigiau, tačiau neprarandant pačios kelionės ir poilsio kokybės.